Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 129

Tema: pocetak dohrane s rizinim pahuljicama

  1. #1
    belurka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - Zagrebacka cesta
    Postovi
    139

    Početno pocetak dohrane s rizinim pahuljicama

    Mi se blizimo 6 mjesecu i pripremamo se za dohranu...
    Zanima me od iskusnijih mama:

    1. kako se spremaju rizine pahuljice i di ima kupit? Se to mijesa s vodom?

    2. Ako se odlucim za pravu rizu ili kukuruznu krupicu kako to pripremit?

    3. dali ste pocele s kupovnom ili kasicom u domacoj izradi? Nisam pametna, kupovna je puna konzervansa ali nekak kontrolirana, a domaca je ipak svjeza ali ko zna s cime spricana u uzgoju i ducanu?

    4. jeste odma pocele davati vodu i kako?

    Hvala!!!

  2. #2
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Belurka, ni ja još nisam počela, za nekih desetak dana nam je 6 mjeseci, ali pretraži malo po ovom pdf-u, imaš svakakvih topica na temu početka dohrane, tak sam i ja, a mislim da ću tek kroz praksu vidjet kako što i s čim

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    mi smo neki dan počeli...pahuljice napravim sa vodom iako piše da se prave sa mlijekom, ali ne da mi se izdajati a adaptirano ne konzumira i u to dodam kuhanu mrkvicu ili jabuku, izmiksam i sve pet..
    vodu nudim. popije više ili manje,ali hoće..

  4. #4
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    1. Ja sam koristila (kršitelj koda) rižine pahuljice i radila sam ih s vodom, iako na njima piše da se rade s mlijekom. Ne želim uvodit adaptirano u prehranu kad dojim, pa ni za pripremu kašica. Znam da ih ima u dm-u i apotekama.

    2. Rižu kuham u vodi, ko i nama. Na 1 šalicu riže stavim 3 šalice vode. Mislim da se krupica može kuhati s mlijekom i vodom. Vjerojatno piše na pakiranju kako se kuha.

    3. Ja sam mu prvo dala rižine pahuljice pa onda par žličica (kršitelj koda)ove mrkvice. I nakon tjedan do 10 dana, kad sam vidila da ima smisla kuhat, jer popapa dosta, sam mu počela kuhati. I sad samo kuham. Par puta sam mu dala (kršitelj koda)ovu voćnu kašicu kad smo bili vani, al sad jede samo voće, prirodno. Meni te kašice imaju nekako umjetan okus, bez obzira na uzgoj tog voća i povrća i kontrolirano porijeklo i bla bla...

    4. Vodu sam mu nudila nakon obroka na kljunašicu pa na čašu i sad pije onu Janu sa sportskim čepom. To nam se pokazalo najbolje. Nudim mu obavezno nakon obroka i kad se sjetim.

    Eto, nadam se da sam pomogla.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Ja sam radila sve kao i Ivanna, samo što sam nakon obroka nudila cicu, a vodu tek nakon 10. mjeseca na kljun. Prije toga par puta na žličicu, ali nije bio pretjerano zainteresiran

  6. #6
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    E da, i ja sam nudila cicu nakon obroka u početku. Sad samo ako sam zatraži.
    A ni Matej nije baš bio zainteresiran za vodu, a ni sad baš nije, al ja bi redovito nudila pa ako potegne dobro, ako ne, opet dobro. Njemu je veća fora držat bocu u rukama i grickat čep nego piti vodu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Ja sam prvo skuhala rizu, ali kako nece pojesti ni jednu cajnu zlicicu nije mi se vise dalo kuhati sat i pol svaki dan pa sam pocela s rizinim pahuljicama. Pripremam ih sa izdojenim mlijekom ali ne jede bas veselo. Vec tjedan dana pojede oko zlicicu-dvije. Vode popije oko 40 ml dnevno.

  8. #8
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Osim Milupinih i drugih instant pahuljica, imas u bio ducanima pahuljice od integralne rize, kuhaju se par min da omeksaju (na vodi) i njih u pocetku mozes davati same, kasnije kombiniras s vocem/povrcem.

    Isto tako i prosene pahuljice (Alnatura DM) s vocem/povrcem.

    Ja povrce uvijek kuham, a voce kako kad, nekad gospon ****, nekad svjeze.

    I rizu i kukuruznu krupicu kuham u vodi, ali pazi kod rize da ti se ne zgusne previse (u omjeru 1:3 se to uvijek dogodi), nekad kuham obicnu, nekad parboiled, nekad basmati (ta je slatkasta).

    Cica je na pocetku bila uvijek nakon kasice i cicao bi ko da nista prije nije jeo, s vremenom ju je prestao traziti.
    Voda od pocetka, mic po mic. Na kljunasicu, na casu, na malu Janu sa sportskim, kako se sto nadje.

  9. #9
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Evo ovdje imas moji pocetnickih nedoumica:

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...highlight=opet

  10. #10
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    i mi smo novi ovdje,a
    ja sam valjda jedina koja je počela sa kupovnim kašicama.
    najprije sam mu ponudila bananu-jabuku,a sad smo na breskva-riža kašici.nije baš oduševljen žlicom,pa upotrebljavamo i prst.
    kad se još malo uhodamo,namjeravam sama pripremati kašice,pomoću recepata s rode.

  11. #11
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Već sam na jednoj temi pisala, toplo preporučam:
    Za bebe i djecu, J.B. Pejić
    Organska i cjelovita prehrana je najbolje što djetetu u svijetu namirnica možete dati. Kupovne kašice od riže i ostalog nek budu alternativa kad ste vani ili na putu.
    Koliko se jednostavnih recepata može napraviti s malo mašte.
    U knjizi ćete ih naći dosta.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    cure daj mi please recite jel mogu rizine pahuljice napraviti za flasicu da mu nedajem na zlicicu i u kojem omjeru mlijeka i pahuljica


    frida editirala ime proizvođača koji krši međunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko

  13. #13
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    malo janje, zar nije Mihaelu još rano za dohranu? zbog čega nebi davala pahuljice žličicom?

    što se tiče omjera, kao i sve instant stvari i rižni pahuljice na kutiji vjerojatno imaju upute kako se pripremaju.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    necu mu jos dati mjesec dana al kako je patronazna rekla da cemo s pahuljicama poceti misla sam mu dati prije spavanja to pa da bude duze sit a na kutiji pise samo omjer za zlicicu

  15. #15
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Nemoj očekivati da će ti dijete na početku dohrane jesti neznam kakve količine, slobodno mu ponudi žličicu, bočica prije spavanja pogoduje nastanku karijesa :/.

    Pročitaj malo topice o počecima dohrane, možda je bolje da obrok ubaciš u toku dana, možda kao ručak?

    OT. Patronažna D te savjetuje o dohrani?

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    ne ocekujem da bu pojeo puno al misla sam lakse bu se naviknuo ak mu ponudim u flasici pa s vremenom na zlicicu

  17. #17
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj malo janje prvotno napisa
    ne ocekujem da bu pojeo puno al misla sam lakse bu se naviknuo ak mu ponudim u flasici pa s vremenom na zlicicu
    Ja na tvom mjestu na flašicu nebih nudila ništa osim mlijeka/vode (ako se ne varam M je na ad), sve kašice, pahuljice, voće, povrće nudi mu žličicom ili, još bolje, daj mu da sam uzima male komadiće hrane i jede.

    Meni je flašica u istom rangu kao i miksanje i pasiranje hrane: medvjeđa usluga, mami lakše, a dijete se ne navikava na nove teksture što kasnije može imati za posljedicu odbijanje svega što nije kašasto.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    to imas pravo ja ga ucim piti iz onih cudesnih casa a ucila bi ga jesti na flasicu fakat sam luda

  19. #19
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj malo janje prvotno napisa
    to imas pravo ja ga ucim piti iz onih cudesnih casa a ucila bi ga jesti na flasicu fakat sam luda
    ma nisi luda, mama si prvi puta

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    ah s svih strana savjeti. moja kuma koja je patronazna mi je rekla da dam na flasicu riine pah,da pocnem s nepuna 4 mj davati to itd. ja fakat imam srece s patronaznim

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    27

    Početno

    moja koka ce 24.11. imati 7 mjeseci.
    nedavno smo poceli sa kasicom od jabuke koju sama napravim, i sa keksolinom. to obozava i jede sa zlicicom bez problema.
    posli toga joj ponudim ciku koju nikad ne odbije
    trebam li joj mozda dati malo vode u toku dana? to jos nismo probali... molim za savjet....
    probala je rizolino, i oba puta ga je odbila. namrgodi se i okrene glavicu.
    jucer sam joj kuhala mrkvicu... zgnjeckala sa pinjuricem i dodala malo svoga mlijeka...malo progutala, a ostatak ispljunila :/

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    27

    Početno

    zaboravih dodati....
    rekla mi pedica na telefon da pocnemo sa spinjacom i blitvom.... :shock:
    pa to bi trebalo ici tek poslje navrsene 1 godine.... OMG
    ...a ona jos nije prihvatila ni mrkvicu

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    slobodno joj ponudi vode

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj cuckalica prvotno napisa
    slobodno joj ponudi vode
    thnx cuckalica

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    48

    Početno

    moja koka ce 24.11. imati 7 mjeseci.
    nedavno smo poceli sa kasicom od jabuke koju sama napravim, i sa keksolinom. to obozava i jede sa zlicicom bez problema.
    Čuj, ja bih možda probala izbaciti keksolino jer je on jako sladak. Naravno da poslije takog užitka (ja volim keksolino) mrkva nije dovoljno slatka.

    Ja osobno jedem slabo začinjenu hranu, ne pušim i ne pijem i sve što kuham sinu, probam. Meni je njegova hrana fina, slatka, dok mm misli da je bljutava, bezokusna. Ali on u kavu stavi 3 žličice šećera, soli i prije nego li je probao... Zapravo želim reći da je to sve stvar navike i ako naučimo i naviknemo jesti keksoline i sve ine -line, pa ko će nakon toga jesti čistu tikvicu , korabu ili mrkvu, ili cvjetaču, ili rižu koji imaju svoj prirodni slad.

    Ja sam u početku sve miješala s kuhanom jabukom. Tipa... rižu skuhanu u kompotu od jabuke, tikvica s jabukom, koraba s jabukom, palenta u kompotu od jabuke... to je sve slatkasto bez dodanih šećera. Čak sam pomislila da će mi se dijete pretvoriti u jabuku, ali šta će jadno... jabuka je mami najomiljenija voćka

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    27

    Početno

    hehe
    i ja jedem slabo zacinjenu hranu....
    L zasada jede jabuku i keksolino (uz ciku i adapt.). to jednostavno obozava, i ne mogu joj to izbaciti kad samo to jede.... rizolino ni probati, a prije neki dan je povratila mali komadic kuhane mrkvice sto je progutala. dize joj se zeludac
    da li se moze pomijesati jabuka i mrkvica...ili bolje ne?

  27. #27
    Livada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj Tara & koka prvotno napisa
    hehe
    i ja jedem slabo zacinjenu hranu....
    L zasada jede jabuku i keksolino (uz ciku i adapt.). to jednostavno obozava, i ne mogu joj to izbaciti kad samo to jede.... rizolino ni probati, a prije neki dan je povratila mali komadic kuhane mrkvice sto je progutala. dize joj se zeludac
    da li se moze pomijesati jabuka i mrkvica...ili bolje ne?
    ako voli jabuku, probaj joj pomijesati malo mrkvice tu. i mrkvica je slatkasta, a jabuka bi trebala malo zamaskirati okus.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Počela bi dohranu ovih dana ali sa napravljenim kašicama, pa me zanima moramo li tražiti po tržnicama isključivo neprskano voće i povrće? Nije mi problem hodati već ja stvarno nemam pojma kakva je razlika na izgled tretiranog voća i onog "prirodnog".

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Joj, krivo sam postala...prebacit ću se je ovo o rižinim pahuljicama

  30. #30
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Dala sam Andreju neki dan kasicu od rizinih i kukuruznih pahuljica (20 ml, a nije ni to sve pojeo). Jako mu se dopalo, ali evo kakio je tek 4. dan nakon toga, a prethodnih dana se jako mucio i plakao. Inace kaki 1-2 puta dnevno. Sta da radim? Da pocnem sa necim drugim? Sa cim? Ne bi mu davala voce posto je podlozan alergijama (ima crvene obrascice). Doduse pedijatrica nam je rekla da nista ne dajem do 6 meseca bas zbog te sklonosti ka alergijama (sada ima 4.5 meseca), ali tako me gleda dok jedem da sam ja bila odlucila da mu do 6 meseca dajem tu rizu i kukuruz (nisam jos cula da je neko alergican na rizu i kukuruz, a i bez glutena je).
    hm...ne znam da li sam mozda fulala forum pa ako jesam molim administratorice da premeste

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tina, dijete očito nije spremno za dohranu, nemoj žuriti.
    a to što gleda... vjeruj da bi jednako gledao da u tanjure staviš i prljave čarape!

  32. #32
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    a to što gleda... vjeruj da bi jednako gledao da u tanjure staviš i prljave čarape!

    verovatno si upravu
    nista sacekacu tih 6 meseci pa poceti

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Na jugu
    Postovi
    109

    Početno

    Gdje kupujete rižine keksiće i što piše na njima? Od koliko vi to dajete svojoj djeci?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    84

    Početno

    MI smo takodjer prije dav tj.poceli s dohranom!!! dakle s tocno 6.mj. u pocetku sam joj pripremala jabuku na razne nacine i nije ju bas rado jela dok (kršitelj koda)ove pojede pola i to bez problema . drugi tjedan smo takodjer uveli mrkvicu ni nju medjutim nece kada ju je pripremim no kada joj dam (kršitelj koda)ovu opet jede!!!!
    zbilja bi joj voljela sve doma pripremat a ona odbija??? Jedino sta jede sta ja pripremim je palenta :D
    E da i obavezno poslije obroka ponudim cicu... Nekad se i u casicu izdojim pa pna to sama "pije"

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    moji blizanci ce uskoro 6 mj od rođenja a od termina poroda mjesec manje jučer mi je neuropedijatrica rekla da se motorika gleda po terminu a hrana uvodi po rođenju tako da bi uskoro trebala krenuti s dohranom
    oni su na adaptiranom a izbog anemije bi htjela pomalo početi.ima li tko slično iskustvo?možda neki korisni link s receptima?

  36. #36
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Monita prvotno napisa
    Gdje kupujete rižine keksiće i što piše na njima? Od koliko vi to dajete svojoj djeci?
    ja uzmem u dm-u onaj rizin stiropor ohne salz. dala sam joj s negdje 7 mjeseci, to joj je fora jer si lagano cucla i gricka. nekad joj to zdrobim s vocem pa dam kao kasu.

    miki, imas apricotin topik o dohrani dan po dan, malo potrazi pa pogledaj. za zeljezo bi bile dobre neke zitarice, pocinje se s bezglutenskim, recimo proso, riza, palenta, quinoa, amaranth, imaju solidno zeljeza.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    kupila sam danas rizine pahuljice udm napravila prema uputi i dobro su prihvatili.zanima me zasto je bolje davati žlicom a ne u boci?koji su glavni razlozi ovo ce mi oduzimati mnogo vremena s duplićima molim vas imate kakvo mišljenje?

  38. #38
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj micika1 prvotno napisa
    E da i obavezno poslije obroka ponudim cicu... Nekad se i u casicu izdojim pa pna to sama "pije"
    meni je jučer pedijatrica rekla nešto o čemu nisam (ni kao iskusna majka ) imala pojma
    naime, rekla je da ne dojim odmah poslije kašice, zato jer se onda vitamini iz hrane vežu na kalcij iz mlijeka i tako lakše izađu van iz organizma umjesto da se iskoriste, tj da razmaknem kašicu i dojenje bar na sat vremena, a da poslije kašice ponudim vodu

  39. #39
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj miki prvotno napisa
    kupila sam danas rizine pahuljice udm napravila prema uputi i dobro su prihvatili.zanima me zasto je bolje davati žlicom a ne u boci?koji su glavni razlozi ovo ce mi oduzimati mnogo vremena s duplićima molim vas imate kakvo mišljenje?
    ja moram priznati da nikad nisam davala kašicu u boci, mi bismo uvijek počeli "po seljački" žlicom iz zdjelice. al ja imam dva mala proždrljivca koji bez problema pojedu cijelu zdjelicu.

    počeli smo sa miksanom integralnom rižom ili sa int. rižinim pahuljicama iz bio bio dućana. proso nam je na meniju čim nas riža malo više zatvori. ima brdo žitarica koje su bezgletenske a turbo zdrave. od voća imam jabuke koje nisu špricane, a pošto je mrkvicu teško naći da je iz bio uzgoja, kupimo kašicu u bio bio. mrkvica i proso su poslastica u kojoj se i ja davim

    prave maline i borovnice sam zamrznula dok ih je bilo, pa ću krenuti s njima kad bude vrijeme

    i, također, grozim se zaslađenih pahuljica iz kutije jer poslije njih djeca rijetko hoće jesti nešto što nije zaslađeno, a najmanje povrče

  40. #40
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Može li mi neko reći koje su to rizine pahuljice koje dajete na početku dohrane?
    Jesu li to one male kuglice?
    Nisu kao rižolino, čokolino i tome sl?
    (Ne namjeravam još krenuti već prikupljam informacije )

  41. #41
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam kupila u bio i bio one integralne rizine pahuljice. njih kuham u vodi dok ne omeksaju i onda ih pomijesam s vocem ili povrcem.

  42. #42
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno Re: pocetak dohrane s rizinim pahuljicama

    ja sam prvi put počela sa dohranom večeras i to sa rižine pahuljice kako preporučuju mnogi.. i mogu reč da je odlično prošlo!!! moj mali sin (što će za koji dan napunit 6 mj.) je počeo plakat kad je nestalo!!! nisam mogla vjerovat!!! na kraj je pojeo 100ml mlijeka mješano sa 5-6 žličica rižine pahuljice.

    ja sam se odlučila za jedne rižine pahuljice jer od drugi proizvođaća to mi se smatralo najbolje. zašto? zato što nema nikakve dodatne sastojke kao šećer ili druge stvari - jedino su dodatni vitamini, kalcij, i najvažnije željezo! a i pravi se sa mlijekom.. možeš se izdojit pa pomiješat ili ako koristiš adaptirano, onda to kao mlijeko.

    jedva čekam za sutra da mi opet popa sve ko veliki!!! :D

    apricot editirala ime proizvođača

  43. #43
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    draga riba,
    nemoj vjerovato ono što proizvođač napiše: njima je u interesu prodati, a malo ih je briga za našu djecu.
    to što piše da ima vitamina, kalcija, željeza... sve je to - bezvezarija.

  44. #44
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja sam kupila u bio i bio one integralne rizine pahuljice. njih kuham u vodi dok ne omeksaju i onda ih pomijesam s vocem ili povrcem.
    Nekako čitam dosta da za bebe nije integralno naj idealnije.
    Valjda zato što je teže probavljivo. Ja bi ipak krenula sa ovim rafiniranim stvarima a za integralno ima vremena.

    A i dalje me zbunjuju te pahuljice. :?
    Gledam po dućanima i na svim rižinim pahuljicama koje sam našla piše da je sastav rižino,pšenično,kukuruzno i ječmeno brašno (bez dodanog šećera).
    To nisu pahuljice za početi dohranu. Tako da osim onih biiiip i biiiip i još ponekih biiiiip ja ne nalazim one koje su u kuglicama a da su čiste rižine.

    Može li mi neko napisati od kojeg proizvođača kupuje pahuljice i šta piše u sastavu?

  45. #45
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    draga riba,
    nemoj vjerovato ono što proizvođač napiše: njima je u interesu prodati, a malo ih je briga za našu djecu.
    to što piše da ima vitamina, kalcija, željeza... sve je to - bezvezarija.
    Ja sam živila cijeli život (nazad 2 godine) u Americi. Tamo, kao u Evropsku Uniju, nemože proizvođać napisat neke lažne sastojke na hranu. To je strogo kontrolirano, i ako se tako nešto nađe, odma se povuće sa police i ima velike, velike kazne. Kolko ja znam, Evropski standard je isti. A proizvođaći proizvode svoje stvari u Evropu tako da mislim da se ipak i oni moraju držat toga.

    Nažalost, narod ovde je okružen korupcijom i laži pa naravno da će samo mislit negativno. Meni je to žao, i možda bi i ja čak tako mislila da je proizvođać iz Hrvatske (jer ne vjerujem da ima neka stroga kontrola ovde), ali pošto su ovo proizvođaći iz zemlje gdje ima kontrole, ne brinem se.


    frida editirala ime proizvođača koji krše međunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko

  46. #46
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nda
    osim što je Hrvatska drugorazredno tržište za sve te proizvođače
    pa su proizvodi slabije kontrolirani, proizvedeni u jefitnijim tvornicama itd...
    Ariel tu i u Njemačkoj su dva različita proizvoda

    moja frendica je "kupovala AD kod nas isključivo ako su tekstovi na jezicima EU, ni pod razno ako su tekstovi na poljskom, hrvatskom, bugarskom ..itd.. jer je to drugorazredno tržište
    kaže da je primjetila razliku u kvaliteti formule - od istog proizvođača

    EU ima svoje kriterije
    RH ima svoje kriterije

  47. #47
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Citiraj Suncem.m. prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja sam kupila u bio i bio one integralne rizine pahuljice. njih kuham u vodi dok ne omeksaju i onda ih pomijesam s vocem ili povrcem.
    Nekako čitam dosta da za bebe nije integralno naj idealnije.
    Valjda zato što je teže probavljivo. Ja bi ipak krenula sa ovim rafiniranim stvarima a za integralno ima vremena.

    A i dalje me zbunjuju te pahuljice. :?
    Gledam po dućanima i na svim rižinim pahuljicama koje sam našla piše da je sastav rižino,pšenično,kukuruzno i ječmeno brašno (bez dodanog šećera).
    To nisu pahuljice za početi dohranu. Tako da osim onih biiiip i biiiip i još ponekih biiiiip ja ne nalazim one koje su u kuglicama a da su čiste rižine.

    Može li mi neko napisati od kojeg proizvođača kupuje pahuljice i šta piše u sastavu?
    Baš suprotno, bejbi rižine pahuljice su napravljene od čiste riže samo su razgrađene dosta da to postano kao 'brašno' tako da je lako probavljivo. Isto kao što pšenica postano brašno zato što se razgradi, tako isto riža (i ove ostale žitarice). I baš zbog toga što je tako 'broken down' (razdrađeno) onda nije šok na bebin probavni sustav

    Sastojci pahuljica koje sam kupila su samo rižino brašno i dodatne vitamine (A, B, C, itd.) i kalcij i željezo.

    Američka Akademija Pedijatrije, kao i mnogo drugi, preporučuju rižine pahuljice za bebinu prvu hranu baš zbog toga što je lagano probavljivo i ima neutralan okus, a ne kao voće što može navest bebu da zavoli slatko pa kasnije odbije drugu hranu.

    frida editirala ime proizvođača koji krši međunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko

  48. #48
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Mislim da si mene malo krivo citirala, jer ja sam rekla da integralne nisu za dohranu i pitam za proizvođača ovih pahuljica u kuglicama.
    Mene konkretno to zanima.

  49. #49
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    sori, sunce, ja sam te krivo shvatila.. nisam vidila te pahuljice u kuglicama tako da ne znam?!

  50. #50
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    riba26 editirala sam tvoje postove u kojima spominješ kršitelje Međunarodnog pravilnika o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko.

    osim toga, na ovom linku možeš pročitati kako se ponaša proizvođač kojeg spminješ .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •