Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 80 od 80

Tema: Jantarna ogrlica za zubiće

  1. #51
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ja sam isto in two minds, pustiti da taj proces prodje kako mora ili pokusati s jantarom... za slinjenje mogu reci da se jadnicak sav osuo od sline valjda je od toga. ne znam smeta li ga taj osip po obrazima...?

  2. #52
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    mi smo koristili jantarnu ogrlicu, ne zato što ja nisam mogla podnijeti slinjenje svog djeteta nego zato što sam joj htjela olakšati i umanjiti bol.
    Isto tako nam su nam jako pomogle homeopatske kuglice.

  3. #53
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    mi smo ju koristili 18 mj....stavili sa 3 mj (slinio nenormalno), do 6 mj prestao skroz sliniti....
    poslje 1 god nije slinio, al kako su krenule 4-ke opet počeo sliniti i uz ogrlicu...

    u tih 15 mj skinuli je jednom zbog slikanja pluća....zubići izašli bez većih problema....2 zuba sam osjetila jer je noć prije nicanja cicao xyz puta...

    sad je više ne nosimo zbog jaslica...iako čekamo još 7 zubića..

  4. #54
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    mi smo svoju dobili iz Švicarske al identičnu imaju u ljekarni u Mercatoru...119 kn..

  5. #55
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    podižem temu. molim vas ako netko zna gdje bih mogla u rijeci kupiti takvu ogrlicu. izgleda da nam se spremaju zubići pa da probam

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Vz
    Postovi
    104

    Početno

    Mi smo dobili tu ogrlicu i stavili smo je prvi puta jučer, tako da tek očekujemo vidjeti što će biti.

    Maša nije imala nekih većih problema sa zubićima do sada, kada joj izlaze kutnjaci. Zbog toga je i nervozna, i boli ju, i lošije spava itd.

    Ogrlicu smo dobili na poklon od moje mame, a kojoj su objasnili da ogrlicu prije upotrebe treba isprati u medicinskom alkoholu, pa onda u vodi i onda posušiti na suncu. I tako s vremena na vrijeme.

  7. #57
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Slažem se sa onima koji ne vjeruju u bilo kakve čudesne moći ogrlice.
    Probali sa, probali bez...nema razlike!
    Plus što je mene bilo užasno strah da se ne neki način ne zadavi sa tim oko vrata, da ne zapne, da se ne zamota...

  8. #58
    mamal avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    231

    Početno

    mi imamo ogrlicu i jako dobra iskustva.
    ne čudi me da ima podvojenih mišljenja o ovome, ali, evo, nama je puno pomogla...izbila su mu 4 zubića u 15 dana i osim slinjenja nije bilo drugih problema...
    na pakiranju ogrlice piše da je između svake perlice čvorić koje sprječava ispadanje perlica i gutanje. zatim piše da u slučaju jačeg potezanja ogrlica puca, tj. odvaja se u predjelu gdje je spojena plastičnim spojem.
    zato, nema straha od gušenja, ipak je napravljena za bebe.
    sada košta 90-ak kuna, nama vrlo isplativa investicija

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Mi smo dobili. Nisam joj još stavljala jer unatoč svemu rečenom, ne sviđa mi se da išta ima oko vrata (a i ne vjerujem previše u cijelu priču)

  10. #60
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    mi ogrlicu koristimo od kad je b napunio 3 mjeseca i tada sam mu je stavljala oko noge ili ruke jer me je isto bilo strah stavljat mu je oko vrata, sada je nosi oko vrata i čini mi se da mu dosta olakšava izbijanje , nekoliko se puta potrefilo da nema ogrlicu i bio je sav nikakav nakon što bih mu stavila ogrlicu odmah bi se smirio, tako da je toplo preporučam svakome

  11. #61
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    da podignem topik. zanima me ogrlica i gdje da je uzmem.

  12. #62
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    pitaj u ljekarni

    ja sam našu ogrlicu kupila u našoj običnoj "selskoj" ljekarni

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Mi smo stavili jednom. Ne pamtim kad je bila tako razdražljiva. Čim smo skinuli, smirila se. Valjda jantar nije njen kamen

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    molim mame koje imaju iskustva s ogrlicom da mi kažu da li ima i mala šansa da se beba sa njom ozlijedi, potegne ju ili nešto tj. mene muči koliko je sigurna za nositi jer moj mali ima 9 mj. i sav je živ i svašta mu pada na pamet

  15. #65
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    J je ima već skoro godinu i pol. Nikad je nije ni potezao, niti dirao. Kao da nema ništa oko vrata. Uopće je nije svjestan.

  16. #66
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Vita nosi ogrlicu nekoliko mjeseci i zaista mislim da nema nikakve opasnosti za bebu. Ako ju i kojim slučajem uspije potrgat, jantarne perlice se neće rasut jer je između svake sigurnosni čvorić, tako da nema opasnosti od gutanja.
    Vita je koji put znala i spavat s ogrlicom jer joj ne smeta, ali uglavnom ju skidamo preko noći.
    Jedino što baš i nisam primjetila da oglica puno pomaže.

  17. #67
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    našla sam je u ljekarni. dosta je mala. ono, baš ogrlica uz vrat ide. spavao je s njom i sve je bilo ok prvi dan, stvarno je blo super. a drugi dan... nije uopće spavao, nervozan, plačljiv (on inače plače jakojakojakojako malo). skinula sam mu je. opet je sve ok.
    mislim je opet stavit za koji dan. možda nije bilo do ogrlice.

  18. #68
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Jesi dobila upute za korištenje ogrlice?
    Ogrlicu treba oprati i napuniti suncem da bi djelovala.

  19. #69
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Moje iskustvo sa ogrlicom je slijedeće.....N. još nema zubiće pa sam joj stavila prije par dana da joj olakšam jer je bila prilično nervozna. Od kada ju nosi sve se promijenilo nabolje počev od spavanja koje je bilo koma, isprekidano, bezbroj buđenja, dnevno najviše 2x25 minuta a sada i po sat i pol u komadu......Noću se budila i nacicavala a sad se probudi max.dva puta.
    E sad, je li do ogrlice ili je imala skok koji je dugo trajao ili što već ali za svaki slučaj ogrlica ostaje....

  20. #70
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    evo podižem temu.
    moj krševan ce u utorak napuniti 3 mj. vec neko vrime jako slini, i stavlja u usta svoje ruke,moje ruke,moje rame kad je u krilu itd.prije tjedan dana sam skužila zametak.maloprije je imao 37,9temp.okupali smo ga i dalje ima toliku temp. spava oko 7sati u komadu preko noći.jedino preko dana slabije u zadnje vrime.bude po 2 sata budan između hranjenja.
    o jantarnoj ogrlici sam ovaj tjedan razgovarala sa frendicom, i saznala da ima u jednoj apoteci kod nas uzeti.
    treba je oprati i stavit na sunce da se napuni jednom misecno.i našim poznanicama je djelovalo kod beba.pa se ja sad mislim...

  21. #71
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Probaj, nije štetna, a ako bude koristila-super! Šta se tiče budnosti, što je stariji, to je budniji, a osim toga 7 noćnih sati u komadu nije malo.

  22. #72
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    probaj pa ćeš vidjeti
    nama je to bila i ostala super investicija

  23. #73
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Čitam po 100 put ove postove,i još uvijek sam skeptik što se tice ogrlice.
    Imamo 7 mjeseci, zubici nam izbijaju od 4,5 mjeseci i jos nijedan na vidiku. Probali smo homeopatske kuglice Camomill (ili tako nekako?!) i nisu nam pomogle (povracao par puta od njih i nikakavih promjena na bolje) pa smo onda nabavili iz Njemacke Osanit granulice...i jaaakkkooo smo zadovoljni. Ovo nam je prva beba i baš nikakvih iskustava nemam sa zubićima, samo znam da je nervozan i trpa SVE u usta . Nije slinio, i ne slini,još uvijek. A nocna spavanja su nam nikad gora (cicamo i dalje
    Kad će to?

  24. #74
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Neznam,nama nije nesto pomogla,s trecim ju ne namjeravam upotrebljavat.Isto kao i oni silni gelovi,mislim da je to bacen novac.To je moje misljenje.Netko ima dobrih iskustava.

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moj je prvi klinjo počel snit s 2-3mjeseca dobil prvi zub s 11.

  26. #76
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moj je prvi klinjo počel snit s 2-3mjeseca dobil prvi zub s 11.
    ...utjeha si mi

  27. #77
    paty avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    183

    Početno

    drage mame postavit ću vam pitanje u vezi jantarne ogrlice.
    Moj mali ima 1,5g i bili smo kod pedijatra -rutinski pregled.Na kojoj me je pedijatrica lijepo zašpotala što mi dijete nosi ogrlicu njemu je tek sada niknuo donja 2.
    Da navodno ogrlica izaziva upalu linfnih žlijezda i izaziva tumore.
    Dali se koja od Vas susrela sa ovakvom činjenicom u vezi ogrlice?poz.

  28. #78
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj paty prvotno napisa Vidi poruku
    drage mame postavit ću vam pitanje u vezi jantarne ogrlice.
    Moj mali ima 1,5g i bili smo kod pedijatra -rutinski pregled.Na kojoj me je pedijatrica lijepo zašpotala što mi dijete nosi ogrlicu njemu je tek sada niknuo donja 2.
    Da navodno ogrlica izaziva upalu linfnih žlijezda i izaziva tumore.
    Dali se koja od Vas susrela sa ovakvom činjenicom u vezi ogrlice?poz.
    Ovako - idući put kad ideš pedijatru, jantarnu ogrlicu ostavi doma! Meni se čini da mnogi službeni liječnici jako pušu na bilo kakvu alternativu jer o njoj nemaju pojma.

    Ont. jantar se kao i kristali mora prazniti od nakupljene negativne energije. Evo tu sam našla kako se to radi - pod vodom:
    http://www.jantar-nakit.com/odrzavanje.htm

    Ako je do sada dijete stalno imalo ogrlicu - nemaš baš nikakvog razloga za brigu jer se ogrlica čisti dok se dijete kupa - u vodi. Ništa mu loše neće biti. A ove riječi o tumorima - na jedno uho unutra, na drugo van.

  29. #79
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    paty, ovo je dobar link na tu temu: jantarna ogrlica

  30. #80
    paty avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    183

    Početno

    hvala Vam puno.
    To zapravo i nije njegova pedijatrica nego neka starija na zamjeni.Kod svoje pedijatrice je uvijek imao ogrlicu i nije ništa rekla nego ova sada
    .Da je nedavno cca 2 tjedna bila subotom emisija o bebama gdje je to bilo rečeno.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •