Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: za koliko mjeseci do trudnoće (prosječno)???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno za koliko mjeseci do trudnoće (prosječno)???

    nisam sigurna da li ste već pričale o tome, tako da ako se ponavljam oprostite mi unaprijed
    zanima me da li koliko vas ima slične probleme kao ja...moj ciklus je totalno nepredvidljiv, nikad ne znam da li ću M dobiti nakon 29 ili 49 dana :/ , tako da se svaki put ponadam da mi je kašnjenje M zbog trudnoće a ne zbog nekih drugih razloga...
    ...provjerila sam hormone, sve je u granicama normale, bila sam na UZV kontroli, pratim sluz sredinom cilusa, pijem folnu kiselinu već godinu dana, napravila sam sve briseve, sve sam rješila u zubara, jedino još nisam mjerila bazalnu temperaturu...ma skroz sam se pripremila na buduću (nadam se skoru) trudnoću :D ...jedino što ne znam i na što ne mogu utjecati je to što nikako ne mogu znati kad će se trudnoća i dogoditi...huh ovo sam malo smotano napisla, ali znate na što mislim ...tako da me zanima koliko se otprilike cure zadržavaju na ovom podforumu, tj nakon koliko dođe do trudnoće...ma ja vam moram biti spremna na sve, tako da me to zanima samo da se mogu pripremiti na čekanje...čini mi se da bi mi nekako bilo lakše kad bi znala koliko je otprilike mjeseci potrebno za plusić na testu...iako znam da je sve to drukčije od slučaja do slučaja...
    ...posebno me zanima što je sa curama koje također imaju neredovit ciklus kao i ja...
    ...i molim vas recite mi da 27 godina nije kasno za prvu trudnoću...ma većina mojih prijateljica se odlučila na prvu trudnoću između 23 i 25 godine, tako da sam stekla dojam da ću biti "stara" trudnica za prvu bebu...pa se pomalo bojim da ću zbog godina (a i neredovitog ciklusa) teže zatrudnjeti...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    mislim da to ovisi o trudu..

    znas - onako - trudim se, trudim se, trudim se.... i ostanem trudna!

    neces dobiti prosjecan odgovor, samo puno razlicitih, zanimljivih prica

    sretno, zeljka

  3. #3
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    draga željka!
    koliko god ti željela da ti netko da taj odgovor nećeš ga dobiti....
    kad bi mi znale odgovor na to pitanje svima bi nam bilo lakše.
    savjetovala bih ti da počneš mjeriti bazalnu temperaturu jer ćeš na taj način dobit uvid u funkcioniranje svog ciklusa, moće ćeš odrediti otprilike kad imaš ovulaciju i to ti možda pomogne da se kraće zadržiš na ovom podforumu, što ti ja od srca želim...
    što se tiče godina i prve trudnoće, ja sam s prvim djetetom zatrudnila kad sam imala 27 godina, a rodila ga s 28 punih i 3 mjeseca tako da mislim da nije kasno nikad pa ni da si 10-15 godina starija, jer ima i takvih ovdje među nama...
    činjenica jest da je mlađim ženama lakše podnijeti trudnoću, lakše se nose s majčinstvom (ako nisu premlade) i statistike kažu da one koje rode prvo dijete prije tridesete imaju manju vjerojatnost nekih zloćudnih bolesti....
    no samo da ti kažem, moje tijelo je trudnoću s 27-28 godina podnjelo fantastično, nikakvih problema, trudnoća pa gotovo školska, pa čak me ni mučnine nisu gnjavile....
    eto to sve isto želim i tebi i ostalim curama na forumu bez obzira koliko godina imale

  4. #4
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Zeljka, ja imam 26 i jos uvijek mi ljudi govore kako sam mlada i kako imam vremena.

    Mi pokusavamo vec godinu i pol, a na forumu sam od ovog ljeta. Temperaturu sam pocela mjeriti od ovog ciklusa, a od iduceg cu pratiti i cerviks.

    Moji ciklusi su vise-manje redoviti, barem to po simptomima kuzim. Krecu se od 23 (zadnja 2) do 26.

    Nadam se da sam ti pomogla. Pitaj ak jos kaj zelis znati. BTW, mislim da ima neki topic koji se zove Koliko dugo pokusavate. Nisam sigurna da li ovdje ili negdje drugdje. Pogledat cu.


  5. #5
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno Re: za koliko mjeseci do trudnoće (prosječno)???

    Citiraj željka! prvotno napisa
    ...i molim vas recite mi da 27 godina nije kasno za prvu trudnoću...ma većina mojih prijateljica se odlučila na prvu trudnoću između 23 i 25 godine, tako da sam stekla dojam da ću biti "stara" trudnica za prvu bebu...pa se pomalo bojim da ću zbog godina (a i neredovitog ciklusa) teže zatrudnjeti...
    Na prvi dio posta ti je dobro odgovorila sandraf, a ovo cu ti ja reci.. 27 godina nikako nije prekasno!! Otkud ti ta ideja?? :?

    Mozda bi te zanimalo, pa pogledaj topice Koliko vec pokusavate? by Jelka, Prvo dijete iznad tridesete? by Kate. :D

  6. #6
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    BTW, mislim da ima neki topic koji se zove Koliko dugo pokusavate. Nisam sigurna da li ovdje ili negdje drugdje. Pogledat cu.
    Naravno da ima - ti si ga otvorila!!!
    Ja sam dala link pa ne moras traziti

  7. #7
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Pa fakat! Cinio mi se naslov nekako poznat!

    Tx!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Pa fakat! Cinio mi se naslov nekako poznat!

    Tx!

    ... jedna od boljih fora danas!!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Željka, nije kasno za trudnoću, naročito ne s 27 godina! Ja eto imam 32, PCOS, dakle primarni sterilitet i ne pada mi na pamet da sam prestara, idem iz ciklusa u ciklus hrabro naprijed i vjerujem da moje vrijeme majčinstva tek dolazi! Sad sam u postupku inseminacije i ne razmišljam o neuspjehu, svaki mjesec donosi nadu! Dosta cura s foruma imaju oko 30 pa i više i ogromnu želju i vjeru da će postati majke. Pusti prijateljice, ti ćeš isto postati majka, samo u to trebaš čvrsto vjerovati!

  10. #10
    irena76

    Početno

    Željka, ja sam prvu trudnocu imala sa 22, drugu sa 23 i obje su zavrsile medicinski indiciranim pobacajem zbog posljedica saobracajke .
    Danas mi je 28 godina, MD ima 25, skupa smo godinu i 10 mj. , toliko i zivimo zajedno i od prvog dana se ne stitimo...medjutim, za sada nista
    Ja sam isto htjela biti mlada mama, ali ocigledno su mi zivot i sudbina odredili malo drugaciji termin kada cu postati mama. Zato nemoj se uopce uzbudjivat zbog toga, nekima je sudjeno prije nekima kasnije. Ono sto je bitno je da ces biti dobra i brizna mama, samo je pitanje vremena...a na to nemozemo utjecati, stoga opusti se i uzivaj u akciji

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    zahvaljujem se za topice, sve sam pročitala i zahvaljujem se za priče...ma ponekad me uhvati depresijica pa mi sve izgleda crnije nego što stvarno je...iznenadilo me što sam tek nedavno shvatila da je mnogima veoma teško doći do bebeča, što je totalno obeshrabljujuće..ali hvala bogu imam svog mužića koji je nevjerojatni optimista pa me već i sami pogled na njega oraspoloži...
    ... a sad imam i vas i za to vam velika pusa

  12. #12
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Jelka za krepat si, ženo !!!
    A ja mislila da sam ja pukla, kad ono: ima nas još ...

    Željka nikad nije kasno, ja sam se isto uspaničarila, imam 28.god,
    a kad sam vidjela da mi je susjeda prvo rodila sa 40-tak, više ne paničarim ... sretno !!!

  13. #13
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Jelka, baš si me nasmijala!

    Željka, cure su ti već sve rekle!

  14. #14
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Jelkice, pa stvarno....

    Željka, ko što Meli kaže, ima nas puno iznad 30.-e ovdje. A što ti kažeš, da je to što nas ima puno, obeshrabrujuće, ja sam smatrala ohrabrujućim, jer se nisam osjećala "jedinom" kao što se osjećam u svojoj sredini gdje su sve trudnice ili gotove mame, pa i s više klinaca.
    Moja je priča da sam s 28 godina poželjela biti mama, ali sam nakon godinu dana vidjela da to neće tako lako ići. Sad imam 32 (pa računaj koliko već ta neostvarena želja traje), ali i dalje ne mislim da mi je prekasno. Imam svijest da vrijeme bespovratno prolazi, ali će zato godine preda mnom biti još 1000 puta ljepše od ovih koje sam ostavila iza sebe jer znam sigurno da ću postati mama, kad-tad! I ti ćeš, draga, samo što nekad treba više strpljenja nego što ga imamo!

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    željka, ja sam zatrudnila s 29 nakon 3 mjeseca truda. baš sam naumila roditi s 30 - i rodila tjedan dana nakon 30. rođendana. 8) par mjeseci prije toga imala sam neku cistu koja nikako da se povuče - doc me isprepadao s određivanjem tumorskih faktora i koječim - i sve se samo sredilo. isto su mi ciklusi bili malo tu-malo tam, pogotovo po zimi, sve na granici policistične dijagnoze... i eto, ništa nije smetalo.
    inače, bazalna temperatura ti nije baš pouzdana - zatrudnila sam negdje 10. dana ciklusa a prema temperaturi ovulacija je bila tek oko 17. dana, ako i tada... pa nisam ni očekivala da ću taj mjesec zatrudniti, tako da smo se uz silno planiranje (ja isplanirala roditi u proljeće) ipak uspjeli iznenaditi.
    želim ti što prije malu srećicu da ti ovako ciči od sreće i skida si čarape dok ti pokušavaš otkucati koji redak.

  16. #16
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Moj ciklus je bio ovako ko tvoj i zatrudnila sam neplanirano, ali negdje dva tri mjeseca nakon prestanka uzimanja pilula.

    Uglavnom , termin mi se nikad nije polapao s ludim doktorima jer mi nisu vjerovali da sam zatrudnila negdje oko 30. dana ciklusa

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Ninochka, ovo je off topic, ali tvoj mali sin je presladak . Bas sam sad gledala slicice

    Ja poznajem jednu zenu koja se udala negdje iznad 30-ete i rodila je dvoje djece u periodu od 2 godine :D

  18. #18
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Hvala! baš sam jučer obrisala slikice i sad sam u procesu stavljanja novih

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Takodjer sam jedna od onih koje su vec usle u 30. i uopce ne mislim da sam prestara za prvo dijete! pa ta se granica ionako sad pomakla, zar ne? zato , bez brige sto se tice godina, samo naprijed! :D

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    imala sam nebulozne cikluse
    i sa 32 sam zatrudnila,i lijevo je moj Markan

  21. #21
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Idući mjesec ću navršiti 34 godine i mislim roditi najmanje dvoje djece, nekad sam maštala o četvero a MD bi želio troje. :D :D

    Malo se prenem kad se sjetim da ću za dve godine biti stara koliko moja mama kada sam dovela kući prvog dečka a ja još nemam dijete.
    Ona je mene rodila s 18 godina a sestru s 19 godina, i uvijek sam bila ponosna što imam mladu mamu. Stjecajem okolnosti neću biti mlada mama, ali ću ikak biti MAMA! 8)

  22. #22
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    MMa nekoliko mjeseci nije bilo kod kuce (ima takav posao), a jos prije smo odlucili da kada se vrati želimo poraditi na bebici 8). Na dan povratka smo bili gotovo sigurni da smo taj mjesec zakasnili ali nas je moj nagli umor i gubitak apetita za dvadesetak dana demantirao. Dakle, ne isti mjesec kada smo odlučili već isti dan 8).
    I tako danas imamo našeg prekrasnog malog .

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Uspjelo nam "iz druge", tj. drugi mjesec kako smo prestali koristiti kontracepciju mališu sam rodila na svoj 31. rođendan

  24. #24
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Cuj, susjeda, znam da nema veze s ovom temom.. al moram.
    Prekrasan ti je na ovoj slici

  25. #25
    MMasha

    Početno

    Ostala sam trudna malo posle 26. rodjendana, dva meseca posle uzimanja pilula.

    I ne mislim da je bilo kad kasno imati bebu, a vecina mojih prijateljica koje imaju godina kao i ja jos ni ne razmisljaju u skorije vreme poraditi na tome . Zaista se granica kada zene radjaju prvo dete znatno pomerila od vremena kad su nas rodile nase mame.

    Jutros sam cula na TV-u da je profesorka iz Rumunije dobila svoju bebu u 67. godini, cini mi se ... :D

    Nikad nije kasno

  26. #26
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    ja sam sa 22 i pol,nakon godinu dana pokušavanja ostala trudna ali u 3 mj,sam imala spontani i sada nakon opet god.dana napokon sam trudna :D

  27. #27
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja sam nakon gotovo godinu dana pokusavanja ostala trudna sa 30 godina rodila. Babica mi je rekla da su to prave godine za roditi (!!!!), a i ja sam mislila da je to sve OK, dok je moja prijateljica je svoje dijete rodila s 21, i mada je i ona i okolina mislila da je premlada, to je nakon nekoliko godina postalo sasvim nevazno. Sada se obadvije, ja sa 38 a ona sa 29 mucimo jer ne mozemo zatrudnjeti s drugim djetetom. Ona ima jos puno vremena da ustanovi u cemu je stvar i dobije drugo dijete, ali meni vrijeme curi (stvarno ne zelim svome djetetu biti baka). Sada se ono sto se cinilo kao prednost za mene prije 8 godina (zivotno iskustvo, stalan posao, zrelost) istopilo! Ipak se i dalje nadam i pokusavam. svima!!!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    zeljka, nemoj takva pitanja postavljati - jel kasno sa 27 za prvu trudnocu
    ja sam prvo rodila sa 28, drugo sa 30 i reci cu ti - NIJE KASNO 8) 8)

    Salim se malo, ali stvarno nije kasno i zasto bi bilo kasno.
    Udala sam se sa 26, bebaca smo pokusavali imati skoro 2 godine.
    Konacno se rodio Luka. Nakon godinu i pol akcija koja je upalila jako brzo - rodio se Joco.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Ja se udala sa 25, a sa 28 cu postati mama . Moja poznanica je u 42 rodila, pa opet u 44 Znaci, nikad nije kasno.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    hvala vam cure, stvarno ste super...mogu vam reći da je vaša želja za bebačima i te kako zarazna, i unatoč nekim neuspjesima ovdje nema traga nikakvom pesimizmu...sve više i više želim jednu malu bebačicu što prije u svom naručju, kako za sebe tako i za sve ostale cure, pogotovo za one koje to pokušavaju ostvariti već duže vrijeme...uz vas sam shvatila da su godine stvarno najmanje važne...najvažnija je naša želja i sreća kad se ta želja ostvari..svima nam želim plusiće u ovoj godini

  31. #31
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    evo zeljka da ti dopunim topic.
    već sam prije spomenula da sam Nina rodila s 28 godina. Prije nekoliko dana sam napunila 31 godinu i eto me opet trudnom. Koliko je trajalo od ideje, preko reakcije do rezultata. Pa evo, ljetos je na odmor u Dalmaciju došao je brat od MM sa ženom i slatkom curicom od 11 mjeseci. MM i ja smo odmah znali da i mi želimo to isto, jednu malu slatku curicu, a i vrijeme je da Nino dobije društvo. S obzirom da sam prilično proračunata prvo smo malo pričekali da riješimo kredit (ja sam morala biti kreditno sposobna), zatim sam isplanirala da bi mi bilo idealno da rodim u rujnu 2005, kako bi mogla uzeti cijelu akademsku godinu porodiljnog. S obzrom da nisam očekivala zatrudniti iz prve, počela sam krajem kolovoza piti folnu kiselinu, a u rujnu sam počela pratiti plodne i neplodne dane, mjeriti bazalnu temp (da se bolje upoznam s vlastitim tijelom i ciklusima). U listopadu smo počeli raditi polagano na bebici, a sve sam svoje snage koncentrirala na ovaj zadnji ciklus...i....reklo bi se da se isplatilo, no ciklus mi se poremetio i moja trudnoća nije baš planski postignuta jer sam zatrudnila onda kad više nisam toliko razmišljala da bih mogla začeti, jer sam mislila da mi je ovulacije bila 10 dana ranije. Komplikacije i pretpljeni strah od prošlog tjedna su mi pokazali da će se rijetko u životu stvari odvijati baš onako kako planiramo, ali isto tako sam uvidjela da se i snovi mogu ostavriti kad jaaaako puno roda i rodica vibrira i misli na tebe.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    Draga Trinity !
    Znam sve o tvojoj trudnoći i molila sam Boga da nakon vikenda dobiješ dobre rezultate. Ne mogu ti opisat kako sam bila sretna kad sam vidjela da nemaš vanmaterničnu trudnoću, da je trudnoća prava...
    Čestitam ti još jednom, i navijam da dobiješ curicu :D
    Želim ti mirnu trudnoću, jer početak je bio više nego buran....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •