Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 106

Tema: "Nađite vremena za sebe"

  1. #51
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    sve je to ok, imati vremena za sebe, ali ti časopisi ne da su podjegli reklamama, nego jesu jedna velika plaćena reklama. I stvarno je riječ o uroti, ne bih rekla da se želi manipulirati ženama (malo preširok pojam) nego da ih se želi natjerati na što veću potrošnju, želi im se kao smisao života predstaviti kupovanje i trošenje, zapakirano u priču o uživanju u životu i vlastitoj ljepoti.

    Primjetite kako svako toliko izađe neki članak o tome koji dio tijela bi trebalo posebno njegovati. U sjećanju mi je jedan članak o tome kako premalo pažnje posvećujemo ušima. Da bi ih trebalo više mazati hranjivim kremicama. Napisano sve tako lijepo sugestivno da poželiš odmah poći u dm i kupiti jednu lijepu malu kremicu i od dana današnjeg mazati uši da ne propadnu. Zbilja. Malo mi je falilo.

    Imati vremena, za što? Sugerira nam se da smo sretne samo ako su nam nokti manikirani po novoj modi, ako imamo aranžmane na stolovima i mirišljave stanove sa strateški raspoređenim dekorativnim elementima, ako idemo na tretmane u wellnes centre... na kave... u restorane... itd...

    Ja bih rado imala vremena za čitanje i putovanja. Ali imam dijete i imam kredit. I imam odgovornost, prije uživanja.

    To je u redu, jer uživanje brzo postaje isprazno i besciljno ako se za njega ima previše vremena...

  2. #52
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    wow, koji stari topic

    stvarno.

    i s odmakom od 5 godina (ajme majko) i jednim djetetom preko, i dalje osjecam isto.
    a ja nikad spremnija za iskusiti kako je to "nemati vremena za sebe" :D
    vala, ako ovih 5 godina nisam imala vremena, nikad vise i necu

  3. #53
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja osobno uživam u ženskim časopisima i imam pretplate na tri različita. No, ne shvaćam sve što je tamo napisano za ozbiljno - oni pišu "zabavne" članke, lako štivo za razonodu. Savjeti su časopisima su tu da me zabave, nasmiju, da pustim mozak na pašu dok ih čitam, a ne sad da ih slijedim od riječi do riječi. naravno da je cilj časopisa promovirati nešto, pa od toga žive. Kome se ne sviđaju, ne mora ih čitati.

    A otkad sam dobila dijete ja jesam majka i prezadovoljna sam tom ulogom. No, nemam vremena za sebe koliko sam imala nekad. Zato jer mi je beba sada najbitnija. No, to ne znači da si ne priuštim odlazak frizeru, manikeru i sl tu i tamo. Znači ne stalno kao nekad, ali tu i tamo. Doma nemam živaca za uređivanje, a to što sam rodila, ne znači da ću se zapustiti i hodati neoprane kose s izrastom do pola glave

  4. #54
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    draga, brzo će ti se ostvariti.
    nema onda kukanja!

  5. #55
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pa i ja, s odmakom od dvoje djece mislim isto.

    sto ne znaci da cu hodat okolo masne kose i totalno zapustena - ne znam zasto se stalno te dvije krajnosti potezu - ili se ide na manikuru i kod frizera - ili se izgleda ko mocvarno cudoviste? :?


    pa ima i neka sredina? zar me mora frizer frizirat i kozmeticarka cupkat da bih izgledala - uredno? ako vec ne uredjeno?

  6. #56
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    sto ne znaci da cu hodat okolo masne kose i totalno zapustena - ne znam zasto se stalno te dvije krajnosti potezu - ili se ide na manikuru i kod frizera - ili se izgleda ko mocvarno cudoviste? :?


    pa ima i neka sredina? zar me mora frizer frizirat i kozmeticarka cupkat da bih izgledala - uredno? ako vec ne uredjeno?
    I ja sam ovo pomislila.
    Bezveze mi je to. Ja niti imam živaca, a ni vremena za ići frizeru svaki tjedan, ali jednom u 2 mjeseca odem

    Nađem neku zahvalnu frizuru i boju (prirodnu ) i go girl!
    I ne izgledam kao močvarno čudovište

  7. #57
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ma ja mislim da svatko od nas ima previše "praznog hoda". Obožavam imati vremena za sebe, stvarno mi je to važno. Za uređivanje, lakiranje noktiju, za frizuru. Jako se loše osjećam ako prođe par dana da nisam sjela za šivaču mašinu ili napravila nešto kreativno. To je moj način odmora, moj način provoda. Ne volim ići van uvečer jer onda neprestano imam grč od toga što I. radi i ne mogu se zabaviti, ali volim se preko dana, pod pauzom, naći sa nekom dragom osobom. Volim ići van s njime, kod bake, prijatelja, u kazalište, u šetnju. Obožavam se s njime igrati, obožavam što sve želi sa mnom raditi, kuhati, pospremati, vješati veš pa tako imam manje kućanskih poslova kad on zaspi. Onda nastupa vrijeme za mene. Zato više uopće ne gledam Tv.

  8. #58
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    litala , slažem se.

  9. #59
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    i ja sam obozavala vrijeme za sebe i za svoju "kreativnost"...

    ali s vise djece toga vise nema. bar ne dok ovo najmanje ne pocne "suradjivati" na nacin da nece rusit, bacat, lomit, jest ono sto radimo


    oooo kako sam se provodila i organizirala i bila kreativna i svastanesto dok sam imala samo jedno dijete


    al sad nema toga, ako je ami budna - eto ti 18mjesecne tasmanijske nemani u punom zamahu, ako ami spava - eto ti kenjkavog 3,5 godisnjeg lea koji bas nece spavat ali bas nece sudjelovat u onome sto bi se radilo i dok se s njim dogovoris sto bi i kako bi - probudi ti se ona neman s pocetka odlomka i gdje si?? eto te, sjedis na podu i slazes igracke ili vec koji drugi "kreativan" posao...


    mislim, sve ima svoje neko vrijeme... ja sad imam dvoje djece koja su, recimo, zahtjevna u fizickom smislu... za koji mjesec, kad ami malo poraste, kad napuni dvije godine, kad joj ovi stariji budu poceli bit zanimljiviji od mene - i ja cu moc izvadit sivacu masinu u bilo koje doba dana, lakirat nokte na terasi ili neku drugu stvar radit...

    za sad sam opet (na to neko vrijeme ) samo - mama

  10. #60
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    draga, brzo će ti se ostvariti.
    nema onda kukanja!
    ma ima da kukam sve u 16

  11. #61
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    ma litala, pa ogromna je razlika između jednog i četvero. Eto ja uživam dok još traje mir, valjda neće još dugo

  12. #62
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pa je, zato - dabogda ti brzo doslo



    ne moras na cetvero odjednom, moze i na rate

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Imati vremena za sebe je stvar izbora. Moje vrijeme s djecom ne razlikuje se od vremena za sebe. Ne nuzno....

    Pa ipak, nakon 2 porodiljna u komadu shvatila sam da nisam tip covjeka koji bi bio sretan i zadovoljan ISKLJUCIVO uz djecu. Ja ne bih bila sretna na taj nacin, pa bi se to odrazilo i na njih...

    No, s vise djece covjek cesto stvarno i objektivno treba pauzu ili mrvicu vremena za sebe, za punjenje baterija. Za mene je to bilo (u nekom periodu) provesti pol sata u kadi, na miru... Pa je onda u drugom periodu bilo tako da je mm bio vise s njima nego ja, jer sam ja radila na drugom kraju grada. No, trebali su me i uspjela sam osloboditi vrijeme za njih (promijenila posao) ali i za sebe. Da se naspavam, ne da odem na manikuru...

    Naci vremena za sebe znaci raditi ono sto volite. Za nekoga to ne mora uopce biti odmak od djece i obitelji. Za nekoga je taj odmak nuzan, ali to NE znaci da djeca/obitelj trpi. Naprotiv.

    Ono sto je u cijeloj prici problem je stav DRUSTVA. Svima su usta puna majcinstva i obitelji, ali ako odete na bolovanje zbog djeteta, onda je frka... Ako se probate zaposliti kao trudnica ili majka malog djeteta, isto nije dobro. NA RIJECIMA drustvo je puno podrske, ali figa... U zenskim casopisima sve se prodaje, i ne samo tamo, ali odavno vise ne to ne obracam paznju. Pokusavam misliti svojom glavom, koliko se moze ...

    Da mi je netko ponudio da radim pol radnog vremena ili od doma dok su djeca bila jaslicke dobi, digla bih mu spomenik. No, nije bilo te mogucnosti. Bilo je ili-ili. To ne valja. Mogucnosti izbora su nam ogranicene. Nije to uvijek karijera, cesto je u pitanju puka egzistencija. Mnoge stvari radimo JER MORAMO i to nas umara, iscrpljuje itd. Pa koga onda briga tu i tamo za frizera itd. Uspjeh je cista kosa...

    Daleko smo mi jos od skandinavskih zemalja, gdje je klizno radno vrijeme za roditelje uobicajeno i pravilo. Na taj nacin je lakse naci vrijeme za sebe, kad znas da nisi pod pritiskom dok nalazis vrijeme za dijete. Lakse bi nam bilo da je socijalna osjetljivost veca i standard visi. Tada bi bilo lakse naci i vrijeme za sebe... Do tada, snalazimo se na najbolji nacin koji znamo. Sretno svima!

  14. #64
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Peterlin

  15. #65
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    pa je, zato - dabogda ti brzo doslo



    ne moras na cetvero odjednom, moze i na rate
    Ah, kako Bog da, draga 8)

  16. #66
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    peterlin, kao i obično, mudro zboriš.

  17. #67
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    ma litala, pa ogromna je razlika između jednog i četvero. Eto ja uživam dok još traje mir, valjda neće još dugo
    a meni se čini da je ovo nemir... jedno me je već sasvim solidno zaokupilo, da imam četvoro, pojma nemam što bih...

  18. #68
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    eh, sad, ja imam cetvero klinaca, i naravno da uzimam vrijeme za sebe, jer inace covjek poludi...
    ja doduse i radim puno, tako da na poslu bude i previse odraslog vemena, ali ako ne rcunam posao, trening i izlasci van su 'moje' vrijeme...

  19. #69
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Ja već duže vrijeme svaku drugu večer vježbam...vozim biciklo, home-made praktična pomagala mi služe za vježbanje listova, bokova i guze....ronilački prsluk s utezima koristim za izradu čučnjeva....dižem utege od (istina ne baš teške) 2.5kg... radim sklekove i tri verzije trbušnjaka....to je moje vrijeme...osjećam se nevjerojatno dobro nakon toga...nažalost, ne mogu izlaziti iz kuće jer Nila spava u susjednoj sobici...ali mi ništa ne može zamijeniti vanjski bicikl...imam puno više energije, zadovoljnija sam....otprilike si uzmem sat vremana....a sve nakon toga dok se ne umorim...nikada ne idem spavati iza 12 sati, pa da i sjekire padaju...ja sam malo strogi i disciplinirani tip...doduše, sav taj režim mi je donio mnoge pozitivne ishode, ali i neke negativne....upravo mi to vježbanje daje onu potrebnu opuštenost pa zaspim kao mala beba iza toga....

    ja inače vježbanje volim jer sam tip koji se uvijek bavio sportom u životu pa mi je to jedna navlakuša, baš poput opijata...navuče te na tu zdravu ugodnu zategnutost!!!!

  20. #70
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    naime, hocu reci, posjet frizeru povremeno i pranje kose ne smatram vremenom za sebe, nego nuznim odrzavanjem, i obavlja se ponekad s djecom ponekad bez njih..

  21. #71
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    I ja obožavam svoju djecu i lijepo mi je s njima. Ai lijepo mi je i kad se maknem od njih. Pazim i njegujem svoje tijelo i želim izgledati dobro. Ne zbog djece (djeci je mama lijepa bilo kakva dok su maleni) nego zbog sebe. Iako ne radim i s njima sam kući, ja nisam samo i isključivo mama. Uživam kad ja i mm izađemo sami, lumpujemo čitavu noć i valjamo se do sutradan u podne u krevetu. Volim kad se pogledam u ogledalo i kad mi se svidi što vidim. Ne pada mi napamet zapustiti se zbog činjenice da sam mama. Baš obrnuto. I da, moje mišljenje je da svaka osoba na ovome svijetu mora imati vrijeme za sebe. A pogotovo majka koja je sve podredila djeci. Bila bi jako nezadovoljna da sebi to ne mogu priuštiti
    Ja potpisujem ovo.
    s tim da imam samo jedno dijete zasada.

  22. #72
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj Tami25 prvotno napisa
    I ja obožavam svoju djecu i lijepo mi je s njima. Ai lijepo mi je i kad se maknem od njih. Pazim i njegujem svoje tijelo i želim izgledati dobro. Ne zbog djece (djeci je mama lijepa bilo kakva dok su maleni) nego zbog sebe. Iako ne radim i s njima sam kući, ja nisam samo i isključivo mama. Uživam kad ja i mm izađemo sami, lumpujemo čitavu noć i valjamo se do sutradan u podne u krevetu. Volim kad se pogledam u ogledalo i kad mi se svidi što vidim. Ne pada mi napamet zapustiti se zbog činjenice da sam mama. Baš obrnuto. I da, moje mišljenje je da svaka osoba na ovome svijetu mora imati vrijeme za sebe. A pogotovo majka koja je sve podredila djeci. Bila bi jako nezadovoljna da sebi to ne mogu priuštiti
    Ja potpisujem ovo.
    s tim da imam samo jedno dijete zasada.
    Ja potpisujem oba citata...i s time da i ja imam samo jedno dijete sada i zauvijek....možda baš upravo iz gornjih razloga.... :/ ...možda me netko može nazvati sebičnom, ali ja se zaista želim potpuno posvetiti samo jednom djetetu....oduvijek sam znala da ću imati samo jedno!!!!

  23. #73
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma mislim da je čisto nebitno o kojem broju djece se radi. Bit je u tome da se čovjek umori. Mentalno, fizički, svakako. Pa i ljudi na poslu imaju pravo na godišnji da odmore mozak od svega, kamoli od tolikog pritiska koji stvara, u mom slučaju 24 satna briga za troje djece. I mame koje rade pa dolaze kući svojoj djeci i hrpi obaveza imaju pravo na odmak od rutine i od svega, bez obzira na "odraslo" vrijeme na poslu. Nismo biljke ni strojevi. Iako, da me nebi krivo shvatili, ja zapravo i iskreno uživam sa svojom djecom. Ali svejedno čekam subotu (u zadnje vrijeme skoro svaku) da pustim mozak na pašu. Da mogu spavati samam s mužem u krevetu, da mogu biti čitavu noć vani, da se mogu družiti s ljudima i opustiti se koliko ja to želim.

  24. #74
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ...I nakon tog ispušnog ventila vratiti se sretna i zadovoljna svojoj djeci i nastaviti našu rutinu

  25. #75
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Ma mislim da je čisto nebitno o kojem broju djece se radi
    Ha, boga-mi, varaš se.... :/

  26. #76
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Hoćeš reći da ti sa jednim nemaš potrebu imati vrijeme za sebe ili?

  27. #77
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Hoćeš reći da ti sa jednim nemaš potrebu imati vrijeme za sebe ili?
    Ma ne....naravno da imam...imam malu divljnu životinjicu kod kuće koja me maksimalno cijedi....ne znam što bi bilo od mene da ih imam dvoje ili više takvih.... :/

  28. #78
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Aaaa tako..
    Ma postala bi flegmatičnija, ja sam rekla već bezbroj puta da je puno lakše sa više djece nego s jednim.

  29. #79
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Vrijeme za sebe...hm...jel to ono kad odem na kavu s frendicom pa zovem doma svako malo da pitam kakvo je stanje?
    Ili kad se odlucim istusirat + pranje kose + depiliranje + piling + trackanje kremicama pa svako malo provirim iz kupaone da cujem dal se igra s tatom il cendra tj. da vidim dal se moram pozurit il imam jos vremena?
    Ili kad odlazim na par sati i ostavljam ga s tatom pa prije pripremam robicu za svaki slucaj da se smoci i dajem 1000 naputaka MM-u sta da radi ako... ?
    Ma to tako treba bit! On je stalno, stalno u mojim mislima, bila ja s njim ili ne! Nema vremena za mene, ja vise nisam sama, on je uvijek tu, uvijek razmisljam sta je i kako je. Uvijek mi fali.
    I bas tako zelim i da bude! Da je drukcije, nebi valjalo!

  30. #80
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ja sam mama već 7,5 godina. SEDAM. i dan danas moje frendice iz srednje me gledaju s nekim prezirom kad im kažem da NE ŽELIM van s njima, NE ŽELIM otić negdje di ne čujem šta mislim od buke i bit okružena dječacima od cca 18 godina koji se upucavaju svemu sa sisama.

    ja sam najmirnija i najsretnija kad sam doma s klincima uklopljena u neki njihov(naš) svijet, kad mi umusanih usta J da pusu .

    da se razumijemo, ja postojim i izvan tog svijeta i imam stvari koje me ispunjavaju a da nemaju veze s djecom, ali ništa tako potpuno.
    kao što netko reče, jer sam mama, ja postojim. i za to postojim.

  31. #81
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    I ja obožavam svoju djecu i lijepo mi je s njima. Ai lijepo mi je i kad se maknem od njih. Pazim i njegujem svoje tijelo i želim izgledati dobro. Ne zbog djece (djeci je mama lijepa bilo kakva dok su maleni) nego zbog sebe. Iako ne radim i s njima sam kući, ja nisam samo i isključivo mama. Uživam kad ja i mm izađemo sami, lumpujemo čitavu noć i valjamo se do sutradan u podne u krevetu. Volim kad se pogledam u ogledalo i kad mi se svidi što vidim. Ne pada mi napamet zapustiti se zbog činjenice da sam mama. Baš obrnuto. I da, moje mišljenje je da svaka osoba na ovome svijetu mora imati vrijeme za sebe. A pogotovo majka koja je sve podredila djeci. Bila bi jako nezadovoljna da sebi to ne mogu priuštiti.
    Jedan veliki potpis

  32. #82
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    ja sam mama već 7,5 godina. SEDAM. i dan danas moje frendice iz srednje me gledaju s nekim prezirom kad im kažem da NE ŽELIM van s njima, NE ŽELIM otić negdje di ne čujem šta mislim od buke i bit okružena dječacima od cca 18 godina koji se upucavaju svemu sa sisama.

    ja sam najmirnija i najsretnija kad sam doma s klincima uklopljena u neki njihov(naš) svijet, kad mi umusanih usta J da pusu .

    da se razumijemo, ja postojim i izvan tog svijeta i imam stvari koje me ispunjavaju a da nemaju veze s djecom, ali ništa tako potpuno.
    kao što netko reče, jer sam mama, ja postojim. i za to postojim.
    babyboys...ja te apsolutno razumijem, ali ja sam, recimo, potpuno drugačija.... :/

  33. #83
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Razmišljanja i osjećaji su mi sličniji onima od Trine i abonjeko.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Vrijeme za sebe...hm...jel to ono kad odem na kavu s frendicom pa zovem doma svako malo da pitam kakvo je stanje?
    Ili kad se odlucim istusirat + pranje kose + depiliranje + piling + trackanje kremicama pa svako malo provirim iz kupaone da cujem dal se igra s tatom il cendra tj. da vidim dal se moram pozurit il imam jos vremena?
    Ili kad odlazim na par sati i ostavljam ga s tatom pa prije pripremam robicu za svaki slucaj da se smoci i dajem 1000 naputaka MM-u sta da radi ako... ?
    Ma to tako treba bit! On je stalno, stalno u mojim mislima, bila ja s njim ili ne! Nema vremena za mene, ja vise nisam sama, on je uvijek tu, uvijek razmisljam sta je i kako je. Uvijek mi fali.
    I bas tako zelim i da bude! Da je drukcije, nebi valjalo!
    Da mi je ovako kad izlazim van valjda ne bih ni izlazila. Meni je baš suprotno- kad izlazim (po danu ili noći, ili cijeli vikend) nemam potrebu provjeravati, niti nešto naročito mislim o Filipu. Znam s kim je, znam da mu je dobro... i ja se mogu na miru educirati, zezati sa svojom ekipom ili skakati po Jabuci. Nakon dobrog izlaska ili dobre radionice se osjećam ko 100% napunjena baterija i puno sam prisutnija sa svojim djetetom i imam iskrenu želju igrati se s njim i sl.
    A ne ko sad... On u krevetcu, po 5. put me zove da navratim, ja bih gledala Underworld2, počnem, "Mamice!", stanem, obiđem ga, puse i sl., počnem, "Mamice"... 4. put "Mamice", a ka u sebi "Je..la te mamica", al odem, sta ću.

    Ne volim vežbati, ne obilazim kozmetičare, frizeru navratim bilo kojem da mi odreže vrhove (kosa ista-duga, ravna, od srednje do sad), ne čitam ženske magazine (osim kod zubara).

    Ali, vrijeme za sebe mi je apsolutno nužno da ne prošvikam, i to redovito. Moj je tjedni ritam žestok: državni posao, pa privatni posao, pa kući ručak i sitni poslići, pa Filip: sanjkanje, crtanje, pravljenje Snješka, igre autićima, slova i brojke, životinje, enciklopedije, šetanje psa, kupanje, non stop pričanje i odgovaranje na pitanja, spremanje za krevet-Filip, pa red TV-a, pa malo filozofskog naprdjivanja s MM-om iza ponoći. Do 1 sam u krevetu, ustajem prije 7. Kad subotu navečer ne izađem van fali mi do bola. Bar jednom u 2 tjedna kino (MM i ja).

    Doduše, prvih 10-12 mj. mi je bilo skroz ok biti samo MAMA, izlasci me nisu zanimali, osim u kino nisam nigdje ni izlazila. Mislila sam da me "skroz prošlo" i čudilo me je obzirom na to koliko sam prije izlazila. A poslije se promijenilo. S izlascima mi se pojačao i seksualni apetit. Čini mi se da je najvažnije osluškivati svoje istinske potrebe, a ne pratiti reklame, pa ako imaš želju...naći vremena za to, a ako ne... opet dobro.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Vrijeme za sebe...hm...jel to ono kad odem na kavu s frendicom pa zovem doma svako malo da pitam kakvo je stanje?
    Ili kad se odlucim istusirat + pranje kose + depiliranje + piling + trackanje kremicama pa svako malo provirim iz kupaone da cujem dal se igra s tatom il cendra tj. da vidim dal se moram pozurit il imam jos vremena?
    Ili kad odlazim na par sati i ostavljam ga s tatom pa prije pripremam robicu za svaki slucaj da se smoci i dajem 1000 naputaka MM-u sta da radi ako... ?
    Ma to tako treba bit! On je stalno, stalno u mojim mislima, bila ja s njim ili ne! Nema vremena za mene, ja vise nisam sama, on je uvijek tu, uvijek razmisljam sta je i kako je. Uvijek mi fali.
    I bas tako zelim i da bude! Da je drukcije, nebi valjalo!
    ajme,ovo sam ja (samo još nisam nikada otišla na kavu bez nje)...

  36. #86

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    173

    Početno

    [quote="princess puffy"]
    Citiraj koksy prvotno napisa
    Vrijeme za sebe...hm...jel to ono kad odem na kavu s frendicom pa zovem doma svako malo da pitam kakvo je stanje?
    Ili kad se odlucim istusirat + pranje kose + depiliranje + piling + trackanje kremicama pa svako malo provirim iz kupaone da cujem dal se igra s tatom il cendra tj. da vidim dal se moram pozurit il imam jos vremena?
    Ili kad odlazim na par sati i ostavljam ga s tatom pa prije pripremam robicu za svaki slucaj da se smoci i dajem 1000 naputaka MM-u sta da radi ako... ?
    Ma to tako treba bit! On je stalno, stalno u mojim mislima, bila ja s njim ili ne! Nema vremena za mene, ja vise nisam sama, on je uvijek tu, uvijek razmisljam sta je i kako je. Uvijek mi fali.
    I bas tako zelim i da bude! Da je drukcije, nebi valjalo!
    Kad sam rodila A ona je bila cijeli moj svijet od 0-24,pa sam probala uzet to neko vrijeme za sebe...Nisam se našla u tome.Pa odem s njom na kavu.Sad kad je tu i S ne mogu zamisliti da bi otišla nekud sama.Probali ja i mm popitkavu bez njih,nemoram ni reći da smo pričali SAMO O NJIMA.
    Odem u dućan sama(povremeno) i to mi je dovoljno za sada.Možda bi bilo drugačije da imamo kome ostaviti klince.Odvojim vremena za sebe kad ujutro pijem kavu uz 1000 prekidanja,al meni to puno znači.Nije da nebi ponekad otišla na kavu al ih onda ne mogu izbacit iz glave,pa je ovako ok.
    Ja tako ŽELIM.I SRETNA SAM.

  37. #87
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kad je već tanjads spomenula, palo mi nešto napamet. Vi koje nemate nikakve želje izlaziti..jeste prije djece izlazile ili ste uvije bile mirniji tipovi ljudi? Jer ja sam uvijek imala hrpetinu prijatelja, ekipu za ludilo izlaske, ekipu za kavice, moje dvi, tri naj prijateljice za ispovijedi ,,,uvijek sam bila okružena sa puno ljudi i uvijek smo negdje išli. I meni se u početku nije izlazilo ali bome kad su djeca mrvicu porasla, porasla i moja želja za lumpovanjem i za vremenom za sebe.
    I bolje funkcioniram kad si dam oduška subotom. U nedjelju sam malo koma od prošle noći ali u ponedjeljak ko nova

  38. #88
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Sad se nalazimo nas nekoliko roditelja žednih i gladnih druženja pa napravimo večeru, kupimo potoke pića i uživamo. Je da često pričamo o djeci ali ne baš da nam fale

  39. #89
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam prije strasno puno izlazila. mislim da ne pretjerujem kad kazem da sam svaki dan u tjednu navecer bila barem na pivi i vracala se doma najranije u 11, ali uglavnom kasnije. to za radnih dana, vikendom naravno do jutra.

    a sad, ajme, nema sanse, tako mi se to ne da. dosadno mi je to.

    obozavam se druziti, obozavam ici u goste i primati goste.

    ali ici van navecer, to mi je vec dugo vremena prestrasno dosadno i naporno

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    173

    Početno

    Nisam pretjerano izlazila ali jesam pogotovo 1g prije trudnoće.Većinom mi se nije dalo jel sam po cijel dane radila (konobarila),al kad sam upoznala mm nije mi bilo teško dignut se u 5,radit od 6-4 pa ići u drugi grad s njim van i ostat vani do 2,3 ujutro i biloje zakon.Možda mi dođe želja kad klinci narastu pa ću onda i izaći a za sada mi je dovoljna povremena kavica vani (s njima), po ljetu je to skoro svaki dan.Kud ja tu i oni.Svi sretni.
    E da,ponekad izgledam ko čudovište iz močvare al sam ja svejedno sretna jer me oni vole baš takvu kakva jesam.

  41. #91
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Da nemam neko vrijeme samo za sebe, sigurno bih "ispalila" na živce. Nije mi toliko bitno što radim, bitno mi je samo da barem 2-3 puta tjedno na pola sata, sat pobjegnem od klinaca, I kad se vratim, volim ih još više. I imam još više strpljenja za njih.

  42. #92
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Kad je već tanjads spomenula, palo mi nešto napamet. Vi koje nemate nikakve želje izlaziti..jeste prije djece izlazile ili ste uvije bile mirniji tipovi ljudi? Jer ja sam uvijek imala hrpetinu prijatelja, ekipu za ludilo izlaske, ekipu za kavice, moje dvi, tri naj prijateljice za ispovijedi ,,,uvijek sam bila okružena sa puno ljudi i uvijek smo negdje išli. I meni se u početku nije izlazilo ali bome kad su djeca mrvicu porasla, porasla i moja želja za lumpovanjem i za vremenom za sebe.
    I bolje funkcioniram kad si dam oduška subotom. U nedjelju sam malo koma od prošle noći ali u ponedjeljak ko nova
    O, izlazila sam! I vise nego je trebalo
    Ali jednostavno mi je sad dosta, pase mi otic na kavicu s frendicama, malo se izbrbljat, ali sto se izlazaka tice, proslo me.
    Ako se zazelim veceg drustva, skupimo se kod mene, pojedemo, popijemo, nasmijemo se! I to mi je super!
    I ja sam oduvijek imala sirok krug ljudi. Sad se druzim s onima koji razmisljao isto ko i ja, znaci, prijatelje ne treba zapostavljat, ali isto tako ni dijete ne treba trpit zbog vlastiog komoditeta.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Moje "vreme za sebe" je uglavnom da me puste da spavam ili da se kupam koliko hoću. Znači kućne aktivnosti. Da izlazim bez Nađe - nekako, gde god pođem (osim u supermarket) mislim - jao njoj bi se ovo svidelo, ja baš bi se obradovala da ovo vidi, jao što je nisam povela bilo bi joj fino. Večernji izlasci su mi kao i Lutonjici, ne da mi se.
    A prre deteta, izlazila sam dovoljno, ali uvek sa MMom (mislim od kad smo zajedno).
    Meni u stvari najviše fali, i to mi je najteže palo, što mi se ritam promenio. Naime, ja sam noćni tip. Mi smo se sa prijateljima viđali (ono, neobavezno, kućna druženja) tek posle 22h. Ja najbolje učim, radim, kuvam, imam inspiraciju za sve tek posle 20h. A sad u to vreme uglavnom moram da spavam ili mirujem da bih imala snage za idući dan.

  44. #94
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Moje "vreme za sebe" je uglavnom da me puste da spavam ili da se kupam koliko hoću. Znači kućne aktivnosti. Da izlazim bez Nađe - nekako, gde god pođem (osim u supermarket) mislim - jao njoj bi se ovo svidelo, ja baš bi se obradovala da ovo vidi, jao što je nisam povela bilo bi joj fino. Večernji izlasci su mi kao i Lutonjici, ne da mi se.
    A prre deteta, izlazila sam dovoljno, ali uvek sa MMom (mislim od kad smo zajedno).
    Potpisujem u potpunosti prvi odlomak, tako i meni...
    Dok drugi...ne
    Ja sam eto večeras proživjela tri topica, sa tri različita pdf-a. Naime, skužila navečer da nemamo dovoljno kruha i još nekih stvari, a sutra nedjelja , pa krenula u AM u Konzum. U autu mi se automatski pali radio zajedno s motorom, pa me je dočekala pjesma "Promiscuous" od Nelly Furtado. Kad sam čula tu pjesmu...odjednom me je uhvatila NEVJEROJATNA želja da izađem van, toliko žestoka da mi je zastao dah, od siline i od šoka :shock: , jer izaći navečer van nisam poželjela mjesecima... Istina da bi mi vjerojatno dojadilo nakon sat vremena i da bih cvilila za toplim krevetićem i svojom prozračenom sobom, ali svejedno...Iako sam se već deklarirala kao Jabučarka , budući da mi je krug prijatelja bio širok (i šarolik), znala sam se ja svojedobno naći i u Aquariusu ili ex Baobabu (ex Baza, sad Gallery, zar ne?), tako da se uz taj tip muzike ala Nelly Furtado odmah vizualiziram u nekoj diskoteci/klubu kako plešem Isto me tako neke stvari podsjete na ljeto (niš čudno, svake godine je hrpica tih ljetnih plesnih hitića, pa se tako na "I'm a different person" isto veselo/nostalgično migoljim)...
    Vožnja do AM traje mi cca 2 min, taman sam uspjela odslušati pjesmu do kraja, prije nego što sam u bezdanu razine -3 izgubila signal. Dakle, obišla tu istu razinu -3 tri puta ne bih li našla parking, kojeg inače ima i preko 150 slobodnih mjesta. Pa sam shvatila pod a) da nisam nikad bila u AM u subotu navečer (a to dovoljno govori o ovoj temi), pod b) da nemam pojma je li ta gužva uobičajena stvar ili se danas nešto specijalno dešavai pod c) da sam u svakom slučaju zarđala stara baba, da izaći ako i želim tu ludu želju sprovesti u djelo nemam s kim, jer su se moje partijanerice pretvorile u fine udane žene/trudnice/majke, pa ako kojim slučajem nisu kod kuće, to je samo zato jer negdje u nečijem isto tako prozračenom stanu igraju Pictionary A s MM-om sam izlazila samo prije no što nam se veza učvrstila, jer oduvijek izlaske vežem za svoje cure, ili i dečke, ali samo kao prijatelje, a s njim se ne bih bila mogla na taj način opustiti i zabaviti. S njim sam radije na kućnim druženjima tipa kartanje, ili popodnevne kave.
    Tako da eto, ja ustvari živim skroz drugačije nego prije, kad sam (pogotovo tijekom faksa), izlazila pa makar i "samo na pivu do 11", ali mi ustvari to uopće ne smeta, jedino me ponekad, kao večeras, štrecne to što sam "izvan svih događanja" u tom smislu. A ne smeta me jer su mi se prirodnim putem promijenili prioriteti, bilo bi žalosno da me činjenica da sam mama nije dotakla i na taj način, pa da žalim za pivom koju neću ja popiti ili klubovima u koje neću ući ili... Ma, you catch my drift +toga, taj pre-mama način života zahtijevao je i puuuno energije i naspavanosti, čega je i bilo, a uz kronični umor koji neminovno prati odrastanje 17mj djeteta, tulumarenje mi je zadnja stvar na pameti...

  45. #95
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Izlasci van? Po mraku?
    Neda mi se.
    Voli se družiti s ljudima, nije da smo samotnjaci, ali ne mogu se zamisliti da sam sad u Bazi

    Ono što bih htjela je ići češće u kino. S mužem. Ali, nema nam tko čuvati djecu.

    Vrijeme za sebe voli imati u smislu da navečer kad cure zaspu ne idem ja spavati već za to vrijeme pogledam fim ili sama (ako on gleda sport, ja romantičnu komediju na laptopu u krilu pored njega ) ili nešto pogledamo zajedno. Ili čitam. Ili surfam.

    Ne idem kozmetičarkama, neda mi se to, nisam to nikad ni prakticirala. Frizeru po potrebi, ali ne na redovnoj bazi.

    Ono što još voli je ujutro popiti kavu u miru. To moja djeca znaju pa lijepo pristojno čekaju da ja završim pa onda izvoljevaju

  46. #96
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Sad je osim sliva L, počelo štekati i M.
    Sve ovo "voli" je zapravo "volim".

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    E kad Anci reče po mraku. Ja sam, kao što sam gore napisala, full noćni tip. Mrak je moja boja Izlazila sam u 23h, u ponoć, vraćala se kući u sva doba, odlazila na posao u 3:30 ujutru.... Iz centra, predgrađa, busom, taksijem, peške, zimi, leti, sama, sa nekim.... Nikad frku od toga nisam imala.
    Pre neko veče oko 21h požurim do najbliže apoteke po fiziološki. Mrak, zima, prazna ulica a mene uhvatio strah, okrećem se, na svaki zvuk koraka se trzam. Strašno!

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Da izlazila?! Otac bi mi odlazio po kruh a ja sam dolazila doma..A Zg u vrijeme studiranja..nepoznata su mi ova mjesta koja vi spominjeta,a u moje doba Koma,SKUC,Đuro..i kao što je netko napisao nije mi npr.bio problem vratiti se iz Sokola u Dubravu pješke,a sada se bojim i po bijelom danu nekih čudnih faca (to je zato što imam jedno malo prekrasno biće o kojem brinem)..

  49. #99
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    E kad Anci reče po mraku. Ja sam, kao što sam gore napisala, full noćni tip. Mrak je moja boja Izlazila sam u 23h, u ponoć, vraćala se kući u sva doba, odlazila na posao u 3:30 ujutru.... Iz centra, predgrađa, busom, taksijem, peške, zimi, leti, sama, sa nekim.... Nikad frku od toga nisam imala.
    Pre neko veče oko 21h požurim do najbliže apoteke po fiziološki. Mrak, zima, prazna ulica a mene uhvatio strah, okrećem se, na svaki zvuk koraka se trzam. Strašno!
    Da, da, upravo tako!

    ZG cure znat će što znači od Maksimira do Sopota sama, pješice oko 3 ujutro, ili od Remize opet do Sopota pješke..
    Bez beda, nikad me nije bilo strah ničega... Mladost-ludost! Sad tek vidim da sam cijeli život imala punooooooo više sreće nego pameti :/

  50. #100
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Pre neko veče oko 21h požurim do najbliže apoteke po fiziološki. Mrak, zima, prazna ulica a mene uhvatio strah, okrećem se, na svaki zvuk koraka se trzam. Strašno!
    Jel da je čudno?
    U 21...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •