Al mamazika, mogucnost da se mama mora vratiti u bolnicu postoji bez obzira da li ona ostane u bolnici dva sata, tri dana, pet dana...

Sto se tice dijagnoze metabolickih poremecaja, zar se ti testovi rade zaista na svakom djetetu ili samo ako postoji neki simptomi?

Sto se tice mjerenja bilirubina i dijagnoze zutice, neznam kako se to obavlja u Hrvatskoj, al u Kanadi to rade s malom spravicom koja ocitava stupanj zutosti koze (u brojkama) i ne predstavlja neku tesku tehnologiju i dijagnostiku.

Hocu jos napomenuti da ovo gore sve pitam ne zato sto sam apriori protiv dugog boravka u rodilistu niti apriori za.

Kada se Petra rodila (moja prva beba), u rodilistu sam ostala cetiri (ili pet?) dana, sto mi je super odgovaralo jer sam dobila super pomoc i podrsku kod dojenja, odmor a i osjecaj sigurnosti koji mi je nedostajao kod prve bebe.

U potpunom kontrastu s tim iskustvom, Robi i ja smo bili doma vec slijedeci dan, na moj upit i otpust bez problema. Ali, Robi je bio na cici bez ikakvog problema vec pet-deset minuta nakon poroda a i s njim sam vec znala da briga o bebi, posebno tako maloj, nije nikakav SF i imala sam samopouzdanje koje mi je nedostajalo kod prve bebe.