Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 270 od 270

Tema: Vakcinacijski osviješteno virtualno pleme 4. dio

  1. #251

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    od pričje gripe do sad su isključivo obolijevali oni koji su bili u intenzivnom i dugotrajnom fizičkom kontaktu s bolesnim životinjama.
    neki od njih su pili ritualno krv bolesnih pijetlova, neki su doslovno spavali u kokošinjcu.
    od te bolesti nije obolio niti jedan čovjek u nekim nama uobičajenim uvjetima.

  2. #252
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ali još nije mutirao da postane zarazan
    oni su oboljeli od orginalnog virusa, koji je za mene jednako opasan kao i ebola, u biti manje, jer ebola se prenosi među ljudima

  3. #253

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    nisi ništa rest, jer ja nisam pripadnik ovog plemena, ali ti ionako brzaš sa zaključcim i osudama

    neću se cjepiti protiv obične gripe, protiv vodenih kozica, Gardasilom... neće niti moja djeca
    Pošteno. To su ionako fakultativna cjepiva. Postoje jasne indikacije kad bi se trebalo cijepiti protiv varičele, influence, pneumokoka, meningokoka, bjesnoće...

  4. #254

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ali još nije mutirao da postane zarazan
    oni su oboljeli od orginalnog virusa, koji je za mene jednako opasan kao i ebola, u biti manje, jer ebola se prenosi među ljudima

  5. #255
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    to ti vridi za sve viruse. skloni su mutaciji
    zato mi se ne sviđaju 5u1 i sl. cjepiva , strpati u isti koš 5 opakih bolesti ... nekako su mi preblizu , šta ako nalete na povoljni organizam za mutaciju?

    eto za HIV se sumnja da je "laboratorijski" virus

  6. #256

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    to ti vridi za sve viruse. skloni su mutaciji
    zato mi se ne sviđaju 5u1 i sl. cjepiva , strpati u isti koš 5 opakih bolesti ... nekako su mi preblizu , šta ako nalete na povoljni organizam za mutaciju?

    eto za HIV se sumnja da je "laboratorijski" virus
    Ajde molim te, nemoj se više blamirati. Već mi je neugodno ovo čitati.
    Prije takvih izjava uloži u znanje. To nije baš tako jednostavno kako si to mali Perica zamišlja. Ako te nešto zanima o kombiniranim cjepivima, slobodno nazovi dr Tešovića na Zaraznoj klinici. On je uložio u znanje.I mogao bi ti pričati o tome mjesecima.
    Ja vas za danas pozdravljam.

  7. #257
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    [code]Na kraju treba naglasiti da ni tuberkulin pozitivna ni tuberkulin negativna osoba ne mora biti inficirana tuberkulozom. Može se samo govoriti o reaktorima ili nereaktorima na test, što nije isto što i tuberkulozna infekcija ili neinfekcija.
    [/code]

    http://www.publichealth-zagreb.hr/bolesti/tbc.htm


    Iz ovoga:
    http://www.paedcro.com/clanak.asp?id=75
    izdvajam:

    [code]Velik broj naših bolesnika (95%) bio je u kontaktu s tuberkuloznom osobom, posebice u uskom unutarobiteljskom (61%) krugu. Ovaj je podatak po mnogim autorima od posebnog dijagnostičkog, odnosno etiološkog značenja (4, 7, 9, 10, 20).
    Bolesnici su bili dobro procijepljeni (94%), premda 17% nije imalo vidljiv ožiljak. [/code]

  8. #258
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Takodjer sto se pticje gripe tice, "ne postoji besplatan rucak".

    Ako virus i mutira, skok sa ptice na covjeka je ogromna stvar za njega, i morat ce to masno platiti.

  9. #259

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    [code]Na kraju treba naglasiti da ni tuberkulin pozitivna ni tuberkulin negativna osoba ne mora biti inficirana tuberkulozom. Može se samo govoriti o reaktorima ili nereaktorima na test, što nije isto što i tuberkulozna infekcija ili neinfekcija.
    [/code]

    http://www.publichealth-zagreb.hr/bolesti/tbc.htm


    Iz ovoga:
    http://www.paedcro.com/clanak.asp?id=75
    izdvajam:

    [code]Velik broj naših bolesnika (95%) bio je u kontaktu s tuberkuloznom osobom, posebice u uskom unutarobiteljskom (61%) krugu. Ovaj je podatak po mnogim autorima od posebnog dijagnostičkog, odnosno etiološkog značenja (4, 7, 9, 10, 20).
    Bolesnici su bili dobro procijepljeni (94%), premda 17% nije imalo vidljiv ožiljak. [/code]
    Lijepo je ovako iz daljine teoretizirati.
    Medicina "ne mora", "velik broj" i slične izraze shvaća kao "mora" i "svi" dok se ne dokaže suprotno.
    Pa te sad ja pitam: da si doktor koji vodi pacijenta koji boluje od XY bolesti, a u te se bolesti u 1 na 100 slučajeva javlja određena komplikacija koja se može nekim jednostavnim testom prepoznati i prije nego se pojave njeni simptomi- da li bi rekla roditeljima da se ne moraju brinuti, jer se u 99% slučajeva ne javlja, pa koja je onda šansa da će se u baš njihovog djeteta razviti, ili bi svejedno preporučila da se taj test napravi (jer kako znaš da je baš to dijete neće dobiti- a njega neće utješiti spoznaja da je on među 1%)? Primjer možda nema veze s cijepljenjem, samo naglašava problem "ne mora" i "većine".
    I drugo pitanje: da li je taj isti izvor kojeg si citirala pro ili contra PPD testiranju? Ja mislim da je pro. Jer treba znati interpretirati rezultate nekog istraživanja i staviti ih u cijelokupni kontekst.

  10. #260
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    1. Nisam lijecnik i necu teoretizirati.

    Kao sto rekoh prije: Nema besplatnog rucka.

    Odgovornost je dakle moja.

    2. Naravno da je pro, al meni to nis ne znaci. Jednateista casa je nekom poluprazna, a nekom polupuna.

  11. #261

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Bas me zanima kako bi Stana okarakterizirala lijecnike koji nisu pobornici cijepljenja.

  12. #262
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Bas me zanima kako bi Stana okarakterizirala lijecnike koji nisu pobornici cijepljenja.
    Da ti pravo kazem, mene ne zanima ni najmanje.

    P.S. Mislim da sam se upravo prosvijetlila.

  13. #263

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja dozivim prosvjetljenje cim ugledam tvoje i Davorove postove.
    Nego, malo me nervira ovo sve skupa. prozvakali smo ovo sve vec puno puta i umjesto da Stana ulozi u znanje i proceprka topic, opet se uvaljujemo u iste rasprave.

  14. #264

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Bas me zanima kako bi Stana okarakterizirala lijecnike koji nisu pobornici cijepljenja.
    Nek nisu. Super je to da moraju cijepiti pacijente jer im to zakon nalaže.
    (ili: u svakom žitu ima kukolja)

  15. #265

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja dozivim prosvjetljenje cim ugledam tvoje i Davorove postove.
    Nego, malo me nervira ovo sve skupa. prozvakali smo ovo sve vec puno puta i umjesto da Stana ulozi u znanje i proceprka topic, opet se uvaljujemo u iste rasprave.
    Da vi ulažete u znanje, ne bi ovakvih topic-a bilo

  16. #266

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa nije ti to tako svugdje. Npr. tu kod mene u Austriji osoba ima pravo odlucivanja o svom cijepljenju ili necijepljenju.

  17. #267

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ili o cijepljenju, tj. necijepljenju svoje djece.

  18. #268

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A da ti ulazes u sebe i svoje stanje i znanje, ne bi nam se obracala takvim napadackim "tonom". Nego bi eventualno djelovala iz nekog drugog stanja svijesti....u kojem sloboda izbora i slicne parole imaju kakvo-takvo znacenje.

  19. #269

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A da ti ulazes u sebe i svoje stanje i znanje, ne bi nam se obracala takvim napadackim "tonom". Nego bi eventualno djelovala iz nekog drugog stanja svijesti....u kojem sloboda izbora i slicne parole imaju kakvo-takvo znacenje.
    Ne brini se ti za moje ulaganje u moje znanje... ulažem ga ja i dok vi mirno spavate... možda mi se zato stanje ponekad malo lakše iziritira...

  20. #270
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Budući da je topic dosegao 6 stranica, a i opet su počeli "argumentum ad hominem"... ja ga zaključavam.

    Ako netko od vas ima potrebu otvoriti novi topic istoga naslova, podržavam... ali pravila će biti puno rigoroznija.

    Osobno, nemam ništa protiv da se ubacuju novi sugovornici i raspravljaju o onome o čemu se već govorilo; ljudi su uvijek imali potrebu za debatiranjem.
    Ali, više neću dopustiti niti jedan post koji nema argumentiranu podlogu.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •