Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: "dijete je ostalo bez kisika pri porodu..."-pitanj

  1. #1
    xara

    Početno "dijete je ostalo bez kisika pri porodu..."-pitanj

    Dobila sam danas letak za pomoć trima djevojčicama. Ono što im je zajedničko jest da su sve tri imale porođajnu traumu i ostale bez kisika . Na mom drugom porodu sve je išlo glatko do trenutka izgona kad sam već poprilično ostala bez snage pa je primalja počela požurivati tipa: ajde sada, tiskaj, bebina glavica mora izaći, misli na bebu ....i slično. Sve je prošlo OK, ali ostala mi je nedoumica o tom trenutku. Je li ona bila u pravu što me forsirala, ili treba dati vremena i bebi i međici i sve pustiti da teče kako teče? Koji su glavni uzroci da bebe ostaju bez kisika? Spremam se za dva tjedna na treći porod i zaključila sam da ne znam odgovor na to pitanje, pa molim.............one koje više znaju o tome-pucajte s odgovorima!

  2. #2
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    drip može to uzrokovati :/

  3. #3
    xara

    Početno

    a forsiranje vs. neforsiranje? Mislim, drip ću svakako odbiti, ali kad dođe trenutak izgona, htjela bih biti načisto s time i sigurna u svoje odluke, a trenutno mi nije sve jasno. Koliko je opasan onaj kritičan trenutak kad je glavica u porođajnom kanalu i koliko dugo smije trajati? da li uopće postavljam pravo pitanje, ili uzroci leže drugdje, kao što ti naprimjer navodiš drip?

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nisam imala vremena, pa da nastavim: uzrok može biti i prerano odvajanje posteljice (to je obično i indikacija za carski ako se ne varam)
    no , sad će ti biti lakše: nasilni izgon (kad tiskaš svom snagom bez nagona za tim) jako pritišče krvne žile , a kako dugo zadržavaš dah ne ubacuješ dovoljno kisika u organizam, i tako ti beba zbog pretjeranog tiskanja ostaje bez dovoljno kisika
    ima na portalu tekst o tome .. "ne tiskajte rijeku da teče.."
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=177&Show=1961
    evo nešto drugo poučno:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=144&Show=1353

    bebe rođene nježno (bez treniranog tiskanja nego samo onako kako to osječa rodilja prema svom nagonu) ne plaču kad se rode

    kako je bebi kod jakog tiskanja:
    zamisli da su ti vrata odškrinuta taman onoliko da se možeš provući niti cm više
    ako ideš sama ,ideš polako i polako pomičeš dio po dio tijela, izvijaš se i prilagođavaš, kvaku češ osjetiti kako te bode (kosti zdjelice) no kad se provučeš neće biti poslijedica, niti modrica
    a sad zamisli da te netko ful snagom u dva naleta gurne kroz ta vrata: bolilo bi te ko sam vrag, pokupiti češ ogrebotine i poštenu masnicu od kvake (čula si za pojavu dislociranja ramena jer je zapelo o prednju zdjeličnu kost - bez stručne pomoći ta beba je nastradala, hematom na glavi - ona oteklina, nisam je vidila niti kod ijedne druge životinje a nagledala sam se okota)

    viruj svome tijelu, ono je napravljeno da rađa

  5. #5
    xara

    Početno

    OK, sad mi je jasno. Nadam se da ću se dočepati stolčića i da neće biti "navijača" i "skakača" po trbuhu.... Thanx

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pronađi forumašicu Studeni, i pozovi je na ovaj topic, objasniti će ti malo više o tome.
    Svojevremeno sam i ja otvarla topic na tu temu, moja prva beba je isto zbog toga "tiskajte, tiskajte, ugušićete bebu", imala hrpu ozljeda (a tek sam bila počela tiskati, i sjećam se da sam si mislila ženo šta je tebi, pa ne mogu istiskati bebu u 50 sec.). Na kraju je beba izgurana van na silu u 50 sec., a po mojoj laičkoj ocjeni bila je ljubičasta zbog mojih vezanih neljudskih trudova, uzrokovanih dripom. Mislim da se u 7,8 sati kao prvorotka prirodno nisam niti mogla otovriti 10cm (drugi porod 24h trajalo), i da je izgon išao puno na silu i prije reda.
    Ta pojava ima svoj naziv, mislim da je normalna, i da postoji određeno vrijeme koje beba smije ostati tako (radi se o nekim minutama).
    Hoću reći, nije frka sve što izgleda frka.
    Uglavnom, pitaj je.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •