Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 349

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi -kako je?

  1. #1
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno bronhiticari, astmasi, sinusasi -kako je?

    kako ste ? evo mi konaaaaaaacno bolje unazad tjedan dana, a ako ce biti ko lani mirni smo do 10 mj ..
    nama je koma 10,11,12 i 4,5, mj , ostalo mir.
    sta smo vise ne znam :? nekad bronhitis nekad laringitis, nekad rinosinusitis , od ceg neznam...
    drugi tj idemo na more i u talasoterapiju po drugo misljenje...
    kako ste sada vi ?pretpostavljam slicno ko i mi cim je topic potonuo

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    evo već devet mjeseci bez antibiotika. već dva mjeseca potpuno zdrav, osim povremenih prozirnih šmrkica izazvanih trenutnim naletom neke peludi u zraku. bez bronhitisa, bez opstrukcija, bez hroptanja, bez teškog disanja. skinuli su ga sa flixotida (a to me najviše i veseli).
    slijedeća kontrola na Srebrnjaku je u 09/2007. Troši samo petrovićev med s dodatkom. Djete mi se preporodilo. I mi idemo na more ali tek krajem sedmog mjeseca.
    Želim da i Vama bude kao i nama, valjda nebudem sad ureknula nekaj :/ ?

    sad kad dođem doma, a mali kuri i kašlje sto na sat

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Kihavo

  4. #4
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    U napadu streptokoka, prekinula sam Singulair mini jer je konstantno pod antibiotikom od 02.05. i čini mi se da je to puno previše lijekova i mislim da to njegov mali organizam ne može podnijeti. Osim toga Singulair nam dođe ko neka alternativa terapija, da ne pređe svaka viroza u bronhitis, pa ako baš ne mora, ne dajem mu. (navodno nema astmu).
    I nema bronhitisa, niti ne kašlje, ali to dijelom pripisujem i gomili antibiotika.
    Osim zaduhe, mislim da znate o čemu pričam, nemamo drugih simptoma, a ja pomalo šizim jer ne mogu to s ničim povezati, a doktoricu baš ne reagira kad to spominjem.
    Eto, jedno zlo se primirilo, a drugo nas napalo, a nadam se da se neće udružiti.

  5. #5
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Šmrkavi, ali astma od siječnja od kontrolom (kuc-kuc u drvo).

  6. #6
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mi tu zaduhu nemamo nikad, to bi bilo neko tesko disanje, pistanje , ni to nemamo nikad, samo kasalj i to nocni 99 % i 1% po danu....

  7. #7
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja gdje me nađoste s ovim topicom. Prije 10 dana napad otežanog disanja, slijedi hitna-Ventolin, pa kontrola kod pedi, pa kontrola na Pulmo-alergološkom, i nakon toga (vjerovatno po čekaonicama) nešto fasovali i evo nas 4. dan 40 temperatura spada samo nakon Dalsyja. Doktor danas kaže da su možda! sinusi i promjenio Zinat u Sumamed. Ako večeras opet skoči ne gine nam Pedijatrija. Što se tiče bronchopstrukcije nakon dva napada u prošlih mjesec na Flixotidu, rekli nam da uvedemo i Singular mini. Kod nas se on još ne može naći

  8. #8
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    rekli nam da uvedemo i Singular mini. Kod nas se on još ne može naći
    Strobery, ako može pomoći, pošaljem ti 11 vrećica koje nama više ne trebaju (hvala Bogu :D ).

  9. #9
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    uf strowberi koma...
    mi smo prosli mjesec 6 x bili na hitnoj zbog naglih napada kaslja :ne na kraju nisu bile opstrukcije vec samo rinosinusitisi i otud kasalj...na singularu i flixonase smo...

  10. #10
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Samo da prijavim-počeo je kašljati. Dakle, ne mogu vjerovati, prijašnjih godina nam je barem ljeto bilo mirno, ali evo 01.07., a on kašlje. Mislim da je od rinosinusitisa, muku mučimo s trećim krajnikom, nos ne curi, ali u grlo teku potoci.
    Već sam se poveselila da smo do jeseni mirni, za 5 dana šaljem ga na more, ali sad se bojim jer će biti sam s bakom. Strah me da se nešto ne iskomplicira, baka ipak nema takav radar kao ja za skužit te nijanse kad je nešto o.k., a kad nije.
    Jadna sam i nikakva, poslala ga u vrtić takvog, jedna baka nam je zgiljala na more, druga je bolesna, ja ne mogu na bolovanje jer mi je kolegica na godišnjem, a mm nikad i ne ide na bolovanje zbog njega.
    Ne znam što nas noćas čeka, ali čisto sumnjam da će biti bolje...

  11. #11
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    cure kako ste ? mi smo nacelno ok. izgleda da je terapija pogodjena. sada smo na flixotide 125 2x1 ,i singulair junior tbl.
    no unatoc svemu desi se noc dvije da kaslje. ne mogu to s nicim povezat.
    kako je kod vas stanje,dal i vi ovako ponekad prokasljete iz cistog mira, mislim ono niste bolesni vec samo nocni kasalj.

  12. #12
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Bolje zadnja 2 tjedna, otprilike.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    I dalje zdravi. Tu i tamo koje šmrckanje dan-dva ali bez kašlja.
    Kuc-kuc.

  14. #14
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    evo vec dvije i po godine, otkad je promijenio lijecnika pa i pristup terapiji (jos uvijek konvencionalan) ivar je bez astm. napada

    kuckuckucipljucpljucpljuc
    sad je ona najgora valjda faza, kad ne znas uzimati ili ne uzimati lijek jer je sve super

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    i mi prijavljujemo dobro stanje (držimfigekuckucpljuc)
    1 skupljanje šlajma u plućima prije 3 tjedna - rješeno bez antibiotika i ventolina, samo inhalator (spas!) i 5 kapi Bisolexa 3xdnevno :D

    redovna terapija: Flixonase 50 2x, Nasonex 1x
    Garasone pp ako vidimo gnojni (žuti/zeleni) sekret iz nosa

    zadnji astm. napad 15.02. og (dan nakon početka flixača)

  16. #16
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    super cure. ja stalno probavam smanjiti terapiju al neide odmah prokaslje pa sad vise ne diram. na f502x 1 nikako prestat kasljat, a na 2x1 f125 je ok, probala sam maknut i singulair al i bez njega pocne kasljat.
    drugi tj bi trebali krenut s astma skolom pa se nADAM nesto nauciti i zapravo bi htjela vidjet jel dobro sve radim ..
    ivarice na cem je ivar ?

  17. #17
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    seretide, 2×50

  18. #18
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ali ono sto se pokazalo kod nas ucinkovitim je neprekidanje terapije ljeti

  19. #19
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ja povaremeno zakašljem. najčešće noću.
    nakog dg nealerg astma (u što čisto sumnjam), dobila sam terapiju: 1x alvesco udah i ventolin po potrebi.
    neko vrijeme sam se navlačila, smanjivala, izbacivala terapiju...ljeto definitivno pomoglo. i sad sam bez ičega. nekad ak me baš uhvati kašalj i ak mi ne prođe (ono svako malo kašljucnem i osjećam dsa su mi se pluća začepila) mrknem ventolin.
    inače, nedugo nakon utvrđene dg otkrivena mi je upala pluća..možda se to vuklo...ma ne znam...
    al znam da nije lako s astmom...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    evo i nas....pohvaljujemo se zadnjih 9 mj bez antibiotika i ventolina, malo nnos zezao kaj smo rijesili s kapima koje radi apoteka po receptu nase pedice koj esu bdw SJAJNE ! malo je bilo kaslja no stalno pijemo caj od zobi i papamo po 1 zlicu sirupa od borovih iglica.....necu se ureci ali ova godina puno bolja od prosle,vidjeti cemo dalje

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    EDIT-EDIT

    Flixotide50, a ne flixonase (njega smo koristili prije singulair-a)


  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    i to koristimo po potrebi,,,ali sad smo ok... drage moje dajte probajte kuhati caj od zobi...odlican je ja na 1/2 lit stavim 2 jusne zlice zobi da kuha 15 min,15 min stoji,stavim hladno u staklenku i pije. kuham i dva puta na dan...

  23. #23
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    nisam cula za caj od zobi :? mi smo izbacili kupovno mlijeko ,kravlje i gotovo smo na kozjem domacem mlijeku i domacem kravljem mlijeku..

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    kupis lijepo ljustenu zob u biljnoj apoteci i pitaj tetu pa ce ti i ona reci koliko je to dobro za disne puteve

  25. #25
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Help!!!!
    Dino je bio zdrav čitava dva tjedna i danas je zakurio 38 cijeli dan uz šmrcanje, te mi je to bilo malo sumljivo... Naravno oko 20h usljedio je prvi laringitični kašalj.. Sada smo na stand-by verziji (roba na vratima, skupa sa tenkama i dokumentima).. Mrzim to jer mu je ovo 4-ti laringitis ove godine, a zadnji je imao prije točno mjesec dana. Svaki puta smo završili na hitnoj i inekcijama.
    Inhalirala sam ga danas 4 puta sa pingvinom i fiziološkom. Imamo Bisoleks kapi, no nisam mu ih još davala. Ako noć prođe kako tako, da mu dam Bisoleks ujutro? :/
    Uz laringitis, ove godine je imao i tri bronhitisa, pa 16..11, idemo no Srebrnjak, no mene brine da to već nije lagano kronično?
    Sada me strah noći i tužna sam jer mu nemogu puno pomoći

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    draga ja te razumijem...meni se toni dva puta gusio ko riba na rukama a ja sama s njim u stanu bez pomoci....dakle daj mu kapi,ako tesko dise da li imate ventolin ili sl terapiju za takve slucajeve??? odi odma na srebrnjak,nemas sta cekati,ocito trebas neku terapiju imati za takve slucajajeve....to je tesko jako,tako je meni toni zakurio i kasalj i gusenje kada je u zgb bio onaj jaki pljusak potop i ja zovem hitnu a oni meni da ne dolaze jer je tako malo dijete -da ga vodim u klajcevu.....ej mogao se ugusiti ili sl...kako da ja s njim na rukama idem na taj prolom oblaka??? kako da ga vozim u autu???? kaos, polako sam muskidala s cepicima lupoceta i ketonala i oblozima vode,dala mu rinolan,kapala nos i tekucinu....on je zaspao jadan mrtvim snom i tako do jutra....uspijela sam mu skinuti temperaturu,sprijecila spazam i kasalj a ujutro kao da nista nije bili...ali reci molim te za hitnu na srebrnjaku smo bili i to ti je prvo za napraviti






    sretno nocas...drzite se


    stavljaj mu kod kreveta lonac s zakipjelom slanom vodom da isparava...

  27. #27
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    joj pa nemoj bisolex ,od njega jos jace kaslje :? a da probas nabaviti pulmicort respule i mikronefrin, mi jesmo i ustjedjeli smo si odlaske na hitnu.

  28. #28
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    joj pa nemoj bisolex ,od njega jos jace kaslje :? a da probas nabaviti pulmicort respule i mikronefrin, mi jesmo i ustjedjeli smo si odlaske na hitnu.
    Kaj su to kapi, tablete, sirup?
    Idu mi poznati za par dana u Austriju, pa mogu narućiti kod njih, ima tamo?

    Ps; do sada smo uvijek išli na hitnu u Vinogradsku, a ne na Srebrnjak, u V. smo za 7min. u Prečkom smo, a Dino se davio, pa smo izabrali V.

    Sada je zaspao, malo se smirio, no znam da za nas nema spavanja..
    hvala curke

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ok z ahitnu,ali zaista ti toplo preporucam kompletne pretrage na srebrnjaku

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Možeš mu dati Claritine ili Fenistil ako ih imaš doma, a u slučau napada tijekom noći ga zamoaj i iznesi n balkon - nama to pomaže.

    I na Hitnu za laringitis svakako Vinogradska . laringitis je slučaj za ORL. Nas je doktorica sa Srebrnjaka usred noći slala na Šalatu kad smo došli d laringitisom (nakon dane terapije).

  31. #31
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Znam, naručila sam se kod Richtera još prije 3mj. pa za 2.tj. idemo - koj užas, da se čovjek mora veseliti tome pregledu!!! No iz toga razloga što ću možda nešto saznati, pa ću mu moći pomoći.

    Pitali smo mi svaki puta šta da radimo - i svaki puta su nam rekli - ništa sami, dovedite ga ovamo, izinhaliraju ga, dobi piku i tako 2 dana za rednom i ok je - do slijedećeg puta....
    Za temp. me više nije strah - na žalost, tolik puta je kurio 39-40, da znam sve moguće i nemoguće načine spuštanja temp. No moram priznati da sam se smrznula kada su mu u bolnici objašnjavali kako da mu pomognem u slučaju gušenja od napada laringitisa...

    Javim vam sutra kako je prošla noć.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    javi svakako mila,,,,,uf neka prodje bez problema

  33. #33
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    :D :D :D Curke, noć je prošla super!

    Preznjio se, dala sam mu žličicu Claritina za kašalj, cviljugao je cijelu noć zbog punog nosa, kašlja, pa je žedan 3x, pa piškanje, pa jastuk... No to je sve ništa - samo da je on dobro, i da se smirio, bez davljenja i odlaska na hitnu!

    Danas ima temp. 37.6 (no jutro je) ali je kašalj drastično povukao - sinoć su ga susjedi ćuli kak hriplje, sada skoro ništa .

    Sinoć ste mi puno pomogle, hvala, posebno pusa jassi!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    dobro je-claritine je super/ to je umjesto rinolana/, probaj s cajem od zobi zaista....super je, a za nos...cuj moja pedica je dala apoteci u dubravi svoj recept po kojima prave kapi-nesto super,upravo sam ih dala raditi u apoteku tu na poslu da ne hopsem u dubravu ---daj me na pp za kapi

    uzmi sirup od borovih iglica

  35. #35
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Evo, ne smijem ni napisati, da se ne urekne, mislim da smo od gore spomenute infekcije prilično OK. Pregurali smo par viroza bez gušenja, od kad smo pročitali da inhalirate djecu samo fiziološkom, obilato to primjenjujemo ćim malo krene i izgleda da godi. Još smo na Flixotide-u, pa valjda i on odrađuje svoj posao. Singular smo izbjegli, baš mi je bio onako viška, a izgledalo mi je da se uvodi ofrlje. Otocanka, hvala na ponudi, koju, uz izvinjenje, nisam upratila .
    Moja mama pravi ovaj sirup od borovih iglica, jer malo se bojimo meda, pa ona stavlja smeđi šećer. Je li taj sirup ima za kupiti?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ima u svakoj apoteci mila

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Zar nisu Flixotide i Singulair ILI-ILI lijekovi tj. kao stalna terapija se uzima ili jedno ili drugo?

  38. #38
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Hvala za ovo mila, jassi, baš mi nešto fino zvuči , ko da sam mala djevojčica. Je li na bazi meda?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    pogledam danas pa ti javim kad dojdem kuci..mala djevojciceeeeeee

  40. #40
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Unaprijed hvala. Ma mi smo jednom poslije kašičice meda imali napad gušenja (a kako su svi alergo testovi bili negativni) mi smo ga iz predostrožnosti i straha izbacili iz upotrebe.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    na bazi meda :/

  42. #42
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Od januara do juna smo bili na Flixotide-u i od tada samo jedno gušenje negde krajem avgusta, u dosta blažem obliku nego do sada. Prelazak u novu grupicu doneo nam je nove viruse i bili smo šmrkavi i kašljavi 3 puta do sada ali bez opstrukcija :D

    Do Flixotide-a je imao opstrukcije na svakih 20 dana, unazad preko godinu dana nevezano za godišnje doba (leti možda malo ređe, na mesec dana). Dijagnoza: alergijski bronhitis, osetljiv na grinje i kućnu prašinu

  43. #43
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Zar nisu Flixotide i Singulair ILI-ILI lijekovi tj. kao stalna terapija se uzima ili jedno ili drugo?
    ne to su razliciti lijekovi koji razlicito djeluju. flixotide je kortikosteroid i djeluje protuupalno a singulair je antagonist leukotrijenata (jako sam pametna jel da )tj veze nesto da sprijecava kasalj na drugi nacin, tako nekako. ... no neko dobro reagira samo na flixotidfu neko samo na singulairu neko na kombinaciji i tako...

    samo pazi romi s claritinom , rinolanom da ti bez njega bude bar 2 tjedna prije srebrnjaka jer ce ti aler. testiranje biti lazno neg. tj nece ti ga ni radikti ili nece biti valjano. treba mu 10-2tj da izadje iz organizma da ne smeta testiranju.

  44. #44
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj jassi prvotno napisa
    na bazi meda :/
    hvala u svakom slučaju, mila

  45. #45
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    ...

    samo pazi romi s claritinom , rinolanom da ti bez njega bude bar 2 tjedna prije srebrnjaka jer ce ti aler. testiranje biti lazno neg. tj nece ti ga ni radikti ili nece biti valjano. treba mu 10-2tj da izadje iz organizma da ne smeta testiranju.[/quote]

    Ajme, puno hvala, nisam znala za to! :D
    Kada sam zvala, sestra mi je rekla da nesmije piti antibiotike tjedan dana prije testiranja, drugo mi nije ništa rekla. Ok, mi idemo 16.11.

    Inaće sada mu je temp. 37.3-5, nos se i dalje slijeva (većina ode dolje, što je loše) kapam mu stalno nos, puše dokle god ima, inhaliramo ga.. Sada kašlje onak sa zrelim kašljem punim sluzi, ali nije gusto, više vodenkasto. Sorry na možda gadljivom poisu.

    Jeli bi sada bilo pravo vrijeme za inhalaciju sa Bisolexom? U njegovom uputstvu kaže da je baš za tu sluz, pomaže ju izbaciti van, a to je njemu najveći problem - nakon 7-8- dana se sve slegne dolje, te završi sa antibiotikom! Ne znamo više kako da spriječimo to taloženje iliti cijeđenje..

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    draga upravo ti se salje fax!!!!!

  47. #47
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    :D :D :D !!!!!!!!!!!!!!

    Stiglo je, već smo u akciji!
    Coffe ćeka!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    hehehe

  49. #49
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Anji smo morali ponovno uvesti flixonase. To je prestrašno kako se muči s nosom. Ne znam što bi sad bilo, ali sumnjam u kombinaciju početka sezone grijanja i maglu.

  50. #50
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    nemoj bisolex od njeg ce jos jace kasljat, radje mu radi drenazu.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •