Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: "Dobro jutro Hrvatska" Sad ti znaj!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno "Dobro jutro Hrvatska" Sad ti znaj!

    Drage Rode,

    jutros gledam prilog o novorođenim bebama u Vinogradskoj bolnici u Zagrebu na "Dobro jutro Hrvatska"i sva se ježim i nježim gledajući predivne bebe i osoblje puno ljubavi i brige, kad u kadar ulijeće žena s (kršitelj koda)ovom flašicom nabijenom u bebina usta. Mislim se ja, moja Melrose, zaludu ti edukacija i čitanje i raspitivanje kad će ti lijepo u Petrovoj dijete šopati bocom i to stalno.
    E, sad mene zanima je li ta boca baš onda tako grozna da pokvari tu prirodnu ravnotežu na kojoj mame mukotrpno rade prvih dana ili tjedana ili su te sestre u bolnici u pravu. Da poludiš!

  2. #2
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Draga Melrose

    Potpuno razumijem tvoju zbunjenost i frustraciju

    Postoje bebe na koje ce utjecati bocica, odnosno beba ce imati problema s tehnikom sisanja zbog bocice a i mama mnogo muka zbog toga, a postoje i one bebe na koje nece utjecati bocica.

    Nazalost, nikad neznas kako ce tvoje dijete reagirati, pa je u tom smislu bolje ne riskirati, jer sta ako mu to bude utjecalo na tehniku sisanja.....

    A da bi bilo idealno kako je to priroda namjenila, naravno da bi... ali na zalost mi smo puno svjetlosnih godina od toga udaljeni

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Evo da te utješim: Pii nije naštetila bočica koju su joj davali u bolnici, a davali su sigurno. Ako ne preko dana onda u toku noći, iako je tamo pedijatrica tvrdila da nisu...
    Pia i danas uspješno doji i da se pohvalim, ne zna piti iz bočice. Pokušala sam joj dati vode poslije obilnog ručka, a ona lijepo uzme dudu i šprica okolo s njom

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ma ne sekiraj se jako. i moji su obojica dobili u bolnici bocicu jer su rodjeni carskim rezom a nazalost nema roominga za takve. iako sam ja nakon drugog carskog prakticki odmah bila spremna za dojenje, ma jos u toku operacije, nisam ga dobila do drugog dana. njemu je bocica naskodila prilicno, jer je jako tesko prihvatio bradavicu, ali smo pozurili izaci iz bolnice a doma se bocica nije nudila pa nije bilo problema vise.

    sa starijim sam bila duze ne intenzivnoj i cijela tri dana ga nisam vidjela ali je taj kad je konacno dosao k meni prihvatio cicu i nije ju pustao.

    nije ti zaludu ni edukacija ni volja. samo ti nastavi.

    ali tete u bolnici nisu u pravu.

  5. #5
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    sigurna sam da su i frana hranili na bocu, bar preko noći.
    sad ima osam mjeseci i nekoliko dana, i još uvijek je pravi sisavac. sav se raznježi kad ga pitam hoće li papati siku.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    46

    Početno

    Hi... ja sam ti u bolnici vidjela kada su moju malenu hranili iz injekcije! Ja ti nisam imala dovoljno mlijeka prva dva dana i bebac mi je skroz plakao... pa su onda sestre donjele to umjetno mlijeko ili šta već je i nahranile ju pa je spavala ko top...Sada ju dojim i sve je OK... zato ne brini :D

  7. #7
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Na moju je curicu utjecala ta boca u bolnici i imala sam velikih problema, bas zbog toga.

  8. #8
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Jakob je u bolnici jednom dobio flašicu ( to smo mi mlade i neuke majke zvale sestre u pomoć jer su djeca plakala) i kod kuće možda tri puta ( jednom kad je mama išla tulumariti i na početku kad je dvije noći po dva sata plakao-bubala ga tiba pa nikako nije mogao primiti cicu, samo se zvijal). No to je bilo samo u njegovom prvom mjesecu i od onda je rađe malo gladan dok mama ne dođe (cica rulez!).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno

    Nadam se da ćemo se ja i moj malenko isto tako dobro skužiti i da neće biti nekih većih problema.

  10. #10
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    znaš kako mi cure s foruma jedna drugoj upomoć katkad šaljemo dobre vibre? ono kad mislimo intenzivno na nakog i pokušavamo mu olakšat,
    e ako vjeruješ da to pali onda ti svom bebaču čim se rodi šalji vibre:" mama te ćeka, mama ima cicu samo za tebe, mamina cica je topla, mlijeko je fino, mama će te grliti, ljubiti, maziti,...." i sve u tom ritmu i nema šanse da odluči onu hladnu bočicu s gumenom dudom imati u ustima ako može imati maminu cicu!

  11. #11
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ...a mozes uvijek i zahtijevati, tj. zabraniti im da daju bebi adaptirano mlijeko 8) .
    uvijek sve najvise ovisi o tome koliko si sama informirana i koliko samopouzdanja imas da se suprotstavis sistemu.
    ako zaista vjerujes da je za bebu najbolje mamino mlijeko, onda uvijek mozes to hrabro i reci i traziti da gladnu bebu dovedu na maminu cicu, a ne na gumenu/silikonsku dudu. 8)

  12. #12
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ma mene to stvarno živcira što umjesto da ti u bolnici pomognu oko dojenja i da na taj način zaustave bebin plač(stavljanjem na dojku), sestre to jednostavno riješe tako da ti odvedu bebu da se ti tobož možež smiriti i naspavati. A onda je našopaju glukozom ili adaptiranim. E da mi je bila ova pamet kad sam bila u rodilištu! Nego ja naivna mislila da oni nosaju bebicu pa ju tako umire da ne plače. S drugim bebačem mi se to sigurno neće ponoviti. Na svu sreću pa smo uspjeli s dojenjem, i još uvijek se dojimo!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    178

    Početno

    Moja je cura odbijala bocicu tijekom fototerapije (imala je zuticu), pa ju je jadna sestra uplakanu nosila meni na dojenje, pa nazadna na terapiju!

    Joj, mala je znala od pocetka sto valja!

  14. #14
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    Hm... ja sam bila u sobi s jos 2 prvorotkinje, naravno nije nam mlijeko krenulo do drugog dana popodne, mi smo mislile da nam bebice hrane na bocicu tokom onih par sati kad nisu s nama ali sestre s pedijatrije su nas uvjeravale da im ne daju nista, vec da bebice imaju jos plodne vode u trbuscicima i nisu gladne...poceli smo dojiti kak treba tek kad smo nakon 3 dana dosli doma, ali malac je sve znao - i kako primiti cicu i kako vuci, a mlijeka je bilo sve vise i vise... eto tako da vjerujem sestrama sa Sv Duha da bebice samo sisaju kod mame... barem mislim da Frana nitko nije kvario bocicom, jer je lud za cicom

  15. #15
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj korason prvotno napisa
    to tako da vjerujem sestrama sa Sv Duha da bebice samo sisaju kod mame...
    ja im ne vjerujem ni mrvicu. pouzdano sigurno im daju caj i neke glukozne vode ako placu na djecjem. a sigurna sam da i po noci onih pet sati garant dobiju adaptirano ako slucajno nisu dovoljno pametne (bebe) pa spavaju cijelu noc
    Mene ove stvari jako ljute, i od strane medicinara koji lazu, ali i od strane mama koje se ne bune (u slucaju da zele dijete samo dojiti) vec se prepustaju struji i nadi da ce ipak sve biti ok i da ce beba sama skuziti sto je najbolje.

  16. #16
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    hrane ih 100% marko je rodjen na carski i dali su mi ga tek drugi dan na samo pet min!! prava strahota. a ja tad vec trckarala po odjelu a oni te toboze stede da se odmaras. a kad bi mi ga nosili na dojenje cesto je spavao tako da ga nikako nisam mogla probudit da sisa. a zbog cega nego zato sta je bio nasopan. i tako mi se jedna cica skroz zacepila jer su ga tamo hranili pa nije uvijek sisao a oni urlali da izdajam a odakle bi ja sa prvim djetetom znala kako a nema ti ko pokazat. uzas uzasni. ali predbodili smo to i marko je zapravo uvjek samo cicao a kad bi ga baka morala na bocicu izdojenim nahranit jedva bi docekako da ja dodjem doma i da se baci na ciku. tako da njemu to nimalo nije stetilo

  17. #17
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    i tako mi se jedna cica skroz zacepila jer su ga tamo hranili pa nije uvijek sisao a oni urlali da izdajam
    ovo meni nikako nije jasno, stovise, izludjuje me !
    Ja samu u Vinogradskoj prije 4 godine s prvom bebom dozivjela po noci nagli dolazak mlijeka zbog cega su mi cice bile ko kamen i bolne, a oni meni da izdajam rucno ...a beba tamo par metara dalje u drugoj sobi i hrane je na bocu (fali mi smajli kojem ide para na usi!)
    eto kako se lako moze zaraditi mastitis .

  18. #18
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    Isto je bilo i sa mnom. Moja Lunica je jako često dolazila k meni spavajući i da ju nisam nikako mogla probuditi (pa sigurno nije spavala gladna), a meni su cice htjele puknuti! Hrane ih 100 % sa svojim šitevima a mi mlijeko prolijevale u kanalizaciju (najgore što je to tada ono najbolje za nju-kolostrum). Dođe ti da ih
    I pitala ja da li mogu ići sterilizirati bočicu pa da ću se izdojiti, pa neka joj to daju. Ma kakvi, vele ne može, hranite ju dok je kod vas!!! I sad mi tlak skoči kad se sjetim

  19. #19

    Početno predivno dojenje tek s drugim djetetom

    Pri prvom porpud ništa nije jasno, nitko te ne uputui u tehniku dojenja, a bebač naravno dobija bočicu.
    Ali, mama zato u durgoj trudnoći pregledava sve moguće siteove i nisam dozvolila da mi moju curicu hrane na bočicu. Jednostavno sam rekla da ću je čekati po noći i da mi je dovedu. Prvu noć su mi je donijeli zadnji put oko 1 sat i ona se dobro najela kod mene da bi joj zatim sestre kad je nakon par minuta počela plakati dale još i bocu. Moja je curica nakon toga plakala kao luda dokse nije našla jedna normalna sestra koje je uvdijela da se moja Cvita PREJELA! Pa su joj morali stavljati sondicu da bi izbacila višak. nakon toga joj više nisu davali bočicu. Cvita danas ima devet mjeseci i ne može živjeti bez moje dojke. A ja još uvijek nosim neku tihu tugu u duši što nisam uspjela isto postići i s Mislavom. Naravno da se sve to događalo u ovom prastarrom Splitskom rodilištu. Cure, imate pravo na svaki zahtjev tamo jer ste majka i moraju ga poštovati.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno

    Au, Bože mi pomozi kad sve ovo pročitam!

  21. #21
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj blondie prvotno napisa
    I pitala ja da li mogu ići sterilizirati bočicu pa da ću se izdojiti, pa neka joj to daju. Ma kakvi, vele ne može, hranite ju dok je kod vas!!!
    ovo mi je bas razocarenje i , jer se pricalo da navodno u zadnje vrijeme u Vinogradskoj ponekad hoce izac u susret i donijet bebu na dojenje i van rasporeda, pa sam mislila da je ipak nesto bolje nego prije...a izgleda da su to "rijetki petki" .

    Dalila, ja sam isto kod drugog poroda bila spremna borit se svim sredstvima da mi beba ne dobije ni kapi kravljeg umjesto mog mlijeka, ali je to u Rijeci, gdje sam drugi put rodila, puno manje potrebno nego u rodilistu bez rooming in-a.
    Tamo ipak nesto vise drze do dojenja, mada sam i tamo cula par bisera od sestara na odjelu :/ .

  22. #22
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Melrose, pomozi si sama pa će ti i Bog pomoći! to sam ja shvatila pri prvom dolasku u bolnicu (vratili su me kad sam došla pa su me za sat vremena opet "zaprimali", nakon što sam si pomogla ).
    Ako ti donesu uspavanu bebu, reci im neka je probude.
    Fran je UVIJEK spavao kad bi ga donijeli, i ja sam UVIJEK tražila da mi ga probude, jer ja nisam uspjevala niti nakon 1000 pokušaja. nekda sam ih zvala i kad bi tijekom podoja zaspao. sestre bi bez problema došle.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •