Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: ABOTHYL? iskustva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    43

    Početno ABOTHYL? iskustva

    Zbog HPV virusa ( papa test CIN I) počela sam koristiti na preporuku dr. vaginalete Abothyla svaku drugu večer , da li ih je itko koristio, koliko su uspješnje?

  2. #2
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Ova tema bi vise pasala na Zdravlje odraslih, bude vjerovatno moderatorica prebacila kad ju uoci.


    A sad iskustva - koristila sam ih ja. Citirat cu ti sto sam napisala na jednom drugom forumu o tome:
    Citiraj plavaa prvotno napisa
    Nego, vratimo se mi na terapiju. Dobila sam:
    • ALBOTHYL vagitorije (komada 12)
    U uputama pise ovako: "Glavna djelatna tvar polikrezulen potice koagulaciju i otpadanje upalnoh, odumrlog tkiva bez negativnog ucinka na zdrave stanice. Dolazi do denaturalizacije bjelancevina te do susavanja kapilara tako da krvarenje (koristi se i kao otopina, u kirurgiji, dermatologiji i otorinolaringologiji) vrlo brzo prestaje. Baktericidno djelovanje sprijecava stvaranje toksicnih nusprodukata i pojavu upale." Pod ginekoloski pise jos ovo: "Lokalno lijecenje upalnih procesa i ostecenja sluznice rodnice i grla maternice..."
    To sam dobila zato jer dr. vjeruje da ja vise nemam nikakav uzrocnik CINa (zbog ovih super briseva), i da se CIN pokazao ponovo samo zato jer se tikvo nije obnovilo. Sad cemo bit sigurni da cemo ga se rijesit, i onda ocekujemo super nalaz sljedeceg papa testa.
    • BETADINE vagitorije (komada 14)
    Njihove upute vele sljedece: "Povidon jodirani je poznat kao snazan germidic sirokog spektra ucinkovit protiv velikog broja bakterija, virusa, gljivica, protozoa i spora." ... " Betadinske vagitorije su indicirane za lijecenje: akutnih i kronicnih vaginalnih infekcija (vaginitisa) uzrokovanih mijesanim i nespecificnim infekcijama, infekcija uzrokovanih mikoticima (Candidom albicanis), osobitno nakon antibiotske ili steroidne terapije te infekcija uzrokovanih Trichomonas-om vaginalis."
    E, ovo mi nije jasno zasto sam dobila. Pa brisevi su bili super, gljivice nemam, bakterije isto, virus (HPV) ako je vjerovati testu od prije 6 mjeseci isto nemam. Valjda doktor ima neki razlog...

    Ja sam ti imala nekoliko puta CIN1, a da su svi ostali pregledi, kolposkopije, brisevi... bili savrseni i ok. Dobila sam vaginaleta na izvoz, jedno 3-4 puta po mjesec i pol stavljanja vaginaleta, dvije razlicite uvijek i jedan dan jednu drugi dan drugu.

    Napokon je nakon Abothyla sve proslo i od onda do sad sam imala 2 uredna papa testa. :D

  3. #3
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Ispravak, 3 uredna papa testa. 8) Brojala sam.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    to ide na recept ili se moze u slobodnoj prodaji kupiti?
    koliko znam one sadrze jod i kontam da to moze poremetiti normalnu bakterijsku floru :/ plavaa nisi imala nikakve iritacije s njima :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    43

    Početno

    ALI TI NISI IMALA HPV, PA JE KOD TEBE NAKON TERAPIJE BILO SVE O.K.

  6. #6
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj kuva prvotno napisa
    ALI TI NISI IMALA HPV, PA JE KOD TEBE NAKON TERAPIJE BILO SVE O.K.
    Vidim ja ovo, ne moras se "derati" (kad sve pises velikim slovima to je na forumu kao da se deres u zivo)

    U pravu si, ja nisam imala HPV. Ali sam imala CIN1, i kazem ti da su meni s tim pomogle i da ga vise nemam. Pitala si za iskustva, ja ti mogu reci svoje, zao mi je ako smatras da ti ne pomaze.


    gejsha, mislim da ide na recept. Ja sam ga barem dobila i nikad ih nisam probala kupiti bez recepta.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj gejsha prvotno napisa
    to ide na recept ili se moze u slobodnoj prodaji kupiti?
    koliko znam one sadrze jod i kontam da to moze poremetiti normalnu bakterijsku floru :/ plavaa nisi imala nikakve iritacije s njima :/
    Ne koristiti bez recepta Betadine, a pogotovo ne Albothyl. Kod Betadina su česte iritacije i pečenje zbog joda (dosta žena ih zato ne može uopće koristiti).

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    43

    Početno

    sorry, nisam znala za velika slova.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    43

    Početno

    [abothyl se može kupiti bez recepta, no nikako ga ne uzimati na svoju ruku, bez preporuke liječnika (cijena oko 50 Kn).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •