Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: dječje kuharice

  1. #1
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno dječje kuharice

    Molim savjet: koju kupiti odnosno da li uopće kupovati? Tko ili što je bio vaš osnovni savjetnik?
    1. Jadranka Boban Pejić: Prirodno i zdravo za bebe i djecu (izdanje je iz 1998, papir ko novinski, cijena oko 65 kn)
    2. Jadranka Boban Pejić: Za bebe i djecu (izdanje iz 2007, zelena naslovnica sa nekim zdjelicama, cijena oko 165 kn)
    3. Jasminka (prezime nisam zapamtila) Dječja prehrana (naslovnica s curicom koja drži kuhače - iz ove knjige su čini mi se recepti u M&B-i)
    4. A. Karmel Kuharica za bebe i djecu (bijelekorice s crvenim detaljima okolo, cijena oko 170 kn)

    Ako vaša kuharica ili izvor podataka nije na popisu, slobodno dodajte...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    naš osnovni savjetnik je bila knjiga br.1, a trenutno knjiga br.2, tj. prošireno izdanje knjige br.1
    toplo preporučam, odlično je ovo novo izdanje, nadopunjeno, ima više recepata!

  3. #3
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    rabili smo onu pod broj 1
    pod brojem 4 - uzalud bačen novac

  4. #4
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    knjiga br. 4 ima jedan zanimljiv podnaslov: "4 - 6 mjeseci odbijanje od prsiju" i tablica dohran e joj je malčice ubrzana. recepte još nismo provali. rano je

  5. #5
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Da li se ti recepti mogu naći negdje na netu?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ima li tko "Bebe Kuharice"? Kako ste zadovoljni?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ili ovo " PRIRODNE KAŠICE - Beba u zemlji kašica" Mariette Cronjaeger?

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a što će vam to?

    kakve "recepte" očekujete da ćete tamo pronaći?
    meni se čini da ne treba recept da se oguli mrkva, tikvica i krumpir pa skuha u malo vode.
    ili bilo koje drugo voće ili povrće :?

    ono što ja mislim da te kuharice donose je zbunjenost i prevelike količine informacija.
    a o preranom uvođenju namirnica da ni ne govorim.

    i još im platiš... :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    jedino što znam je uvalit djetetu cicu kad je gladno, nemam pojma s čim početi dohranu, kad, šta, koliko, kako... mislim da bi mi olakšalo da sve to imam na jednom mjestu. Ne znam što me čeka s dohranom i, možda je glupo (poprilično je vjerojatno) ali me sve to pomalo plaši.


    I ovaj forum donosi prevelike količine informacija pa ga svejedno čitam

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    pojma s čim početi dohranu, kad, šta, koliko, kako...
    imamo tablicu koja je prošli tjedan recenzirana od hrvatske eminentne stručnjakinje po pitanju dohrane

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    kad
    za cca tri tjedna


    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    koliko
    u početku po žličicu, a poslije - koliko beba hoće. a to ti neće znati reći ni najskuplja i najšarenija kuharica.


    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    kako...
    pusti mašti na volju i pročitaj topic o dnevnim obrocima

  11. #11
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    marelice, daj linkaj onaj tvoj topic sa popisom obroka što si davala Zrinu 6-9 mj. Meni je puno pomogao, ne zbog popisa namirnica već zbog toga što sam nemaštovita, pa recimo nikada se ne bih sjetila skuhati krušku sa žgancima. Filip je to obožavao.
    Ja sam jučer kupila:
    http://www.kupiknjigu.com/knjige/kuh...me_i_tate.html

    Nisam je još detaljno proučila, ali mi se čini da ima zgodnih obroka.

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    evo link na taj topic:
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=71595&start=0

    budući da sada ima svježih marelica i bresaka, može se i njima započeti, ne mora biti jabuka.
    samo treba oguliti koru zbog onih dlačica.

    pčelonž, ovu knjigu koju ti imaš sam ja dobila na jednoj roditeljskoj radionici. dobra je, ali ipak sa nekim namirnicama počinju prerano.

  13. #13
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    pčelonž, ovu knjigu koju ti imaš sam ja dobila na jednoj roditeljskoj radionici. dobra je, ali ipak sa nekim namirnicama počinju prerano.
    Taj dio nisam ni prelistala, jer me zanimaju recepti za malo veće.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Svaka kuharica, pa i forumski topici o dohrani, samo su OKVIR u koji ćemo smjestiti svoje dijete s njegovim potrebama.

    Moja dva sina imala su bitno različit koncept i početak dohrane (jedan je rođen sa više od 4 kg i bio je lakom i proždrljiv rano raaaano... nismo mu davali, on je slinio i prosjačio dok smo mi jeli, pa smo krenuli rano).

    Mlađi je rođen prije termina, bio je zahvalan sisavac i počeli smo skoro 2 mjeseca kasnije. Odabir namirnica bio je također drugačiji - stariji je škrobojed, a mlađi voćojed i povrćojed. Sve smo nudili, a oni su sami odabirali što će samo probati, a čega će se uredno najesti.

    Tako da se knjiga i tuđe napomene mogu koristiti samo kao orijentir, a najbitnije je gledati i pratiti svoje dijete. Sretno!

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    naravno da su sve orjentiri: zato mi i stavljamo roditeljske (recentne) savjete i informacije.
    svatko napiše nešto svoje, predloži, osmisli... i time olakša put drugima.

  16. #16
    Spider Pig avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    ja sam kupila od j.b. pejic "za bebe i djecu" i cini mi se dobra - ja iskreno bas i nemam naviku jest amaranth, quinou (proso rijetko..).. zato sam ju i kupila izmedju ostalog, da se naucim kuhati te egzoticne zitarice i da usavrsim kuhanje zdrave hrane.
    mi smo na samom pocetku dohrane, pa se strogo drzim tablica dohrane. (u toj knjizi npr pise da se 6-omjesecnim bebama moze stavljati sezam u kasice, a negdje sam procitala da je on alergen :/ )
    tako da, ne da me se riskirati i pretjerivati sa zdravom prehranom

    nemam nista protiv kuharica za bebe i djecu - dapace! nove ideje i recepti su uvijek dobrodosli. jedino mislim da bi trebalo te recepte usporediti s tablicama dohrane, da ne bi kasnije bilo "nismo znali"

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Imam Bebe kuharicu i bila mi je odlična za ideje što s čim kombinirati. Toplo preporučujem!
    Tablicu dohrane sam slijedila po knjižici Moja prva godina+dostupnost namirnica ovisno o godišnjem dobu jer nikad ništa zamrznuto nisam davala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •