Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Broj podoja nakon godinu dana

  1. #1
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno Broj podoja nakon godinu dana

    Zanima me koliko puta dnevno vaše dijete starije od godinu dana siše ili je sisalo??

  2. #2
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    E, da - napišite također da li radite ili ste s bebom doma

  3. #3
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    dojimo još

    radim od njegove godine dana, sami ide u vrtić.

    dojimo nakon vrtića i pred spavanje, nekad zaspi s tajkom pa to preskočimo.

    ponekad kad je kriza i po noći.

    vikendom traži extra zizu.

    ziza je spas kad padne i udari se. :D

  4. #4
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Leona ima 14 mjeseci i cica obavezno za dobro jutro za pozdrav kad dođemo iz jaslica za laku noć i još 1-2-3 puta po noći

    Kad je mrvica bolesna, cica nas spašaaaaaaaaaaaava i beskrajno sam zahvalna kaj ih imam

    Sve u svemu, ja opet i opet imam potrebu naglasiti da je cica definitivno najveće evolucijsko dostignuće :D

  5. #5
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    još sam doma, danas ima 13 mjeseci
    rano ujutro + eventualno još jednom dnevno, oko ponoći + još možda 1 po noći

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    radim a lovro zadnjih tjedan dana doji ko novorodjence. pogotovo po noci. nadam se da ce uskoro to smanjit jercu inace podocnjake po cesti skupljat.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Magdalenu dojim prije i poslije spavanja (i dnevnog i noćnog). Noć ponekad prespava u komadu, ponekad jedno dojenje. Doma sam s njom, planirano do 2. rođendana, onda jaslice.

  8. #8
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Obavezno dojimo prije dnevnog spavanja ako smo u prilici(ako nismo u gradu pa zaspe u kolicima ili autu.Navečer isto prije spavanja. Što se tiče noćnih podoja, broj im se kreće između 2 i 4,ovisno koliko se puta probudi. Pred jutro, znači od nekih 6 pa sve do 8-9 svako malo traži sisati dok ne ustanemo. Ja sam još s njim kod kuće pa naša dnevna dojenja kao dodaci svemu ovome se razlikuju od situacije do situacije. Omiljeni trenuci za ščepati "sis" su kad: mama priča na telefon i sjedi na kauču, kad mama gleda tv, kad mama sjedi pred kompom i visi na RODI.Ovo mu je nova fora. Sve u svemu, mi smo jako često tokom dana sisavci.

  9. #9
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    radim. nola kod bake.
    dojimo kad dodjem po nju, jos jedno dvaput doma, pa za uspavljivanje. pa po noci jedno 2-3 puta. sad kad je bolesna i vise.
    braco se ogrebe jednom popodne. 8)
    sve u svemu, dosta puta.

  10. #10
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    U to sam doba radila. Dojila je - stalno (naravno, kad sam bila doma). To "stalno" znaci upravo to.

    Znaci, dok navecer oko 19 sati ne bi zaspala, visila bi na sisi, probudila bi se oko 23 sata i onda do jutra.

    Smanjila je sa 1 godinu i 9 mjeseci na 6 puta dnevno i 6 - 8 puta nocu.

    Sa 2 godine je dojila samo 1 put nocu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    S 13.5 mjeseci je krenula u jaslice, ja sam radila.
    Oko dvije godine smo malo smanjili dojenje tako da ga možemo izbrojati na prste jedne ruke.
    Trenutno imamo dva od dolaska iz vrtića pa do spavanja, i jedno do dva noćna. U radnom tjednu je prosjek 3 dojenja.
    Za vikend je više, ali više ne obraćam pažnju na to pa ni ne znam. Možda ni nije.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Puno puta tijekom dana i tijekom noci, ne isplati se ni brojati.
    Radim na trecini radnog vremena. Jednom tjedno me nema oko sest sati u komadu i onda kada dodjem kuci, priljepak cijelu vecer, sa ili bez dojenja.

  13. #13
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: Broj podoja nakon godinu dana

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Zanima me koliko puta dnevno vaše dijete starije od godinu dana siše ili je sisalo??
    2-4 puta, ovisno kako trazi (inace jede dorucak, rucak i medjuobrok popodne). Sad je imala trodnevnu groznicu pa je sisala svaki cas - a i grlo joj je bilo upaljeno i nije htjela druge tekucine, pa je to da je barem htjela sisati bilo itekako vazno.

    BTW - jedan dan se mi igramo, i vidim, ona sebi gleda u majicu. Pitam ja,"Erin, sta gledas?", a ona:"Cice!". Jos jednom provjeravam:"Gdje su cice?", a ona opet odmakne svoju majicu i zaviruje u nju...

  14. #14
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: Broj podoja nakon godinu dana

    Zaboravila sam napisati: doma sam (radim od kuce).

  15. #15

    Početno

    Doma sam s njim, a cica sad skoro svaki dan, po dva puta, s tim da zna preskočit dan-dva pa opet traži. Ja mu više ne nudim osim ujutro i ako je totalno cendrav pa znam da će se istog trena razvedrit i smirit...

  16. #16
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Evo, da i ja napišem kak je kod nas jer je bio jedno vrijeme malo bolestan pa je stalno bio na cici - zadnjih dva tjedna ispada da dojim
    ujutro oko buđenja (7, pol osam), negdje oko podneva kad ide spavati, popodne jednom do dvaput, navečer kad ide spavati i noću jedno 3 puta, daklem, sveukupno oko 8 puta (neki put i više). U biti, dnevne pauze između podoja budu nam od 2-4 sata najviše. Jel to puno??

    Ja njemu ne nudim, ali on sam žica pa mu dam (poteže me za majicu i viče cica ).

    Doma sam, ne radim.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    104

    Početno

    dorotea ima godinu dana i zjedno smo ceo dan. dojim nista manje nego kada je imala mesec dana. cesto i po 20 puta dnevno (doduse dosta kratko traju podoji).

  18. #18
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Sirena, kod nas isto kao i kod vas!
    Sama vuče majicu i poslužuje se a zadnjih par noći je tako loše spavala ( možda zbog zubića koji izbijaju na tri mjesta ) da je cicala i po 5 puta.
    I opet si je "nabildala" mlijeka tako da su mi prsa sad puna skoro kao kad sam došla iz bolnice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •