Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 224

Tema: Carina 2. dio

  1. #51
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Ocarinili rabljeno i s(kršitelj koda)ing :shock:
    Pa kako ce postarinu ocariniti....
    Jel to mozda zena neka nepismena pa ne zna sta je s(kršitelj koda)ing, ili jednostavno bila lose volje...
    Ma mislim stvarno...

  2. #52
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    To redovito rade kad te carine, uvijek u vrijednost paketa uračunaju i poštarinu.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    Evo meni su se napokon prestale tresti gace . Stiglo svih 5 paketica bez carine 8)

  4. #54
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    :D za paketice bez carine

    mvolpe :shock:
    puj, puj, puj...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    puj puj puj jos jednom. Od svih pelena koje sam do sada narucila a imala sam preko 30tak small, 20tak medium i sada evo 20tak large platila sam carinu na ME promo paket i mozda jos jedan od 3 pelenice i to je to. :D

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj tanja1230 prvotno napisa
    I ja sam danas dobila ME intro. paketić, ali naravno platila carinu. 72,09 kn. Naplaćuju: 8% carina, 22% PDV, 10 kn upravna pristojba, 10 kn carinska pristojba, 9 kn otvaranje i 9 kn zatvaranje paketa!?!
    (Što se mene tiče nisu ga morali ni otvoriti ni zatvoriti)
    Ovdje izgleda ne naplaćuju carinu samo na vrijednost do 100 kn.

    moram reći, rekla sam... ME stavi račun u kovertu i to je to.
    ono što tajana nije platila sa cottontail carinu je zbog smanjene vrijednosti i što nema računa u koverti...
    Uglavnom, gospođa na osječkoj carinarnici nas voli...
    mvolpe, ti imaš sreće..
    :D

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj may prvotno napisa
    moram reći, rekla sam... ME stavi račun u kovertu i to je to.
    ono što tajana nije platila sa cottontail carinu je zbog smanjene vrijednosti i što nema računa u koverti...
    Uglavnom, gospođa na osječkoj carinarnici nas voli...
    mvolpe, ti imaš sreće..
    :D
    Da, što je najbolje ne možeš se otići ni buniti, jer sa obavijesću o prispijeću pošiljke više ne ideš na carinu po paket, već u poštu, a oni više nemaju ništa s tim. Napisali mi na račun Odjeća za dojenčad. No, dobro. Bio je to moj prvi naručeni paket...
    Samo, nije mi jasno kako oni to naplaćuju, jer mislim da su neki čak i više platili na ovaj isti paket u ovoj istoj carini.
    A Slavonski Brod ne ide preko osječke carine?

  8. #58
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    ono što tajana nije platila sa cottontail carinu je zbog smanjene vrijednosti i što nema računa u koverti...
    zato me carina za ME sigurno neće obići

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    ne znam preko koje carine sb ide, al ja uglavom narucujem iz cottontail-a tako da nikad nema racuna a i vrijednost je jako umanjena

  10. #60
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Stigle 2 ME aio ocarinjene .

  11. #61
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    mene sve frka.
    Narucila sam tri paketica iz Amerike s razlicitih adresa, od Amy je jedan... Valjda mi nece na sva tri zveknut carinu :/ Nastojala sam da vrijednost pojedinog bude manja od nekih 35 dolara, zakljucila sam da je tak pametnije nego jedanod 100 dolara. Bumo vidli.

  12. #62
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Ja sam kod Amy kupila u vrijednosti 36$, ali mi je na paketiću napisala 15$ i nije priložila račun. Tako da mislim da se za to ne moraš bojati. Na ME paketiću piše prava vrijednost i zato sam platila, ali nema veze, pelene su super :D .

  13. #63
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Pozdrav cure

    Upravo sam sada vidjela vasu prepisku na proslom dijelu ovog topica :/

    Sasvim je u redu to sto se vi veselite i strepite nad carinom, ti dijelovi nam nisu problematicni. No par stvari nam je problematicno.

    Cinjenica je da carina postoji (malo mi je cudno i gledati vas kak ocekujete da je nema ), i bilo bi nam svima lakse da se isto primjenjuje za sve (onda ni ovaj topic ne bi ni postojao ). Razumijem potrebu da ovdje izmjenjujete iskustva o carinama (jer varira od slucaja do slucaja).

    No... vidjela sam da je bilo ideja kako "zaobici" carinu, e TO nam NIJE prihvatljivo. Razgovori o nacinima kako prevariti sistem nam NISU prihvatljivi, i ukoliko budete isle u tom smjeru, topici ce biti uklonjeni.
    Ok?
    Ja vas samo podsjećam na ovaj post, pogotovo na boldani dio.

  14. #64
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Ispričavam se, nisam vidjela.

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Pozdrav cure

    Upravo sam sada vidjela vasu prepisku na proslom dijelu ovog topica :/

    Sasvim je u redu to sto se vi veselite i strepite nad carinom, ti dijelovi nam nisu problematicni. No par stvari nam je problematicno.

    Cinjenica je da carina postoji (malo mi je cudno i gledati vas kak ocekujete da je nema ), i bilo bi nam svima lakse da se isto primjenjuje za sve (onda ni ovaj topic ne bi ni postojao ). Razumijem potrebu da ovdje izmjenjujete iskustva o carinama (jer varira od slucaja do slucaja).
    No... vidjela sam da je bilo ideja kako "zaobici" carinu, e TO nam NIJE prihvatljivo. Razgovori o nacinima kako prevariti sistem nam NISU prihvatljivi, i ukoliko budete isle u tom smjeru, topici ce biti uklonjeni.

    Ok?
    U smislu ovog boldanog...davno sam ovdje po forumu čitala...jel se što mijenja ako na npr. ME stavimo da piše "oprema za bebe" jer na to navodno ne ide carina?

    Čini mi se da carina nekad ide a nekad ne i da mi ovdje nikad zapravo nismo dokučili na koji zakon se pozvati da nam bude oslobođeno od carine.
    Također, jel stoji da carina ne ide na pakete do 300 kn :?

  16. #66
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Također, jel stoji da carina ne ide na pakete do 300 kn :?
    Ne, carine i one od 100 kn (pa i manje).

  17. #67
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Zna li netko što carinici hoće od mene kad mi pošalju poziv da im donesem "jedinstvenu carinsku deklaraciju"? :?

    Čini mi se da su mi to jednom poslali i onda mi rekli da odem kod špeditera :shock:, pa ne šalju me valjda i sad kod špeditera za dvije pelene?! :shock:

  18. #68
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Možda misle da si dilerica?Obzirom na količinu i cijenu pelena koju si kupila...
    No,šalu na stranu...PUJ,PUJ!

  19. #69
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno


  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Tu i tamo
    Postovi
    165

    Početno

    TB, :? to obicno salju meni kao firmi kad mi dodje nesto za uvoz. Nisi valjda na firmu nesto narucila? Jer onda placas speditera da ti ispuni carinsku deklaraciju i jos na to carinu i porez. Probaj se malo pobuniti i reci im da to nije za danju prodaju nego za osobnu upotrebu. Mozda su te popratili (hoce oni to ) pa misle da previse uvozis za osobne potrebe....

  21. #71
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Webmama prvotno napisa
    TB, :? to obicno salju meni kao firmi kad mi dodje nesto za uvoz. Nisi valjda na firmu nesto narucila? Jer onda placas speditera da ti ispuni carinsku deklaraciju i jos na to carinu i porez. Probaj se malo pobuniti i reci im da to nije za danju prodaju nego za osobnu upotrebu. Mozda su te popratili (hoce oni to ) pa misle da previse uvozis za osobne potrebe....
    Ma uopće nemamo firmu, paketi su naslovljeni na muževo ime i na našu kućnu adresu. :?

  22. #72
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    A ovo za osobne potrebe - vjerujem da to nije nešto što bi oni mogli objektivno procijeniti, tj. da ne postoje za to neki objektivni kriteriji? Ili...? :?

  23. #73
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Posuditi ću ti ja Eriku i nađi još dvoje-troje malih,pa s njima u institucije.Možda te onda ostave na miu?!

  24. #74
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Nije loša ideja...

  25. #75
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Danas je MM bio na carini i nije ništa uspio riješiti. Naravno da smo se dogovorili da ne idemo kod špeditera, nego se paketi vraćaju natrag. Uglavnom, radilo se o 3 paketa, taj treći je stigao naknadno, pa su ga "pripojili" onim prvima. Paketi zbog kojih su nas pozvali su sadržavali: jedan jednu pelenu, a drugi jedan cover. Čisto da znate da vam se to može desiti i zbog takvih malih paketa. Sve me strah koliko će mi to još puta napraviti.

    I kaže MM da je iza njega još troje ljudi čekalo za istu stvar. :shock:

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Tu i tamo
    Postovi
    165

    Početno

    Mda, problem je cisto birokratskig glava, znam da su u Spediciji znali ocima okretati zbog njihovih stavova, ali se nista ne moze :/

  27. #77
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Baš to, znaju i oni da je to besmisleno, ali svejedno to rade. :/

  28. #78
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    :shock: Poštar mi je donio još dva poziva, jedan za mene, jedan za MM-a, ista stvar, šalju nas špediteru! :shock: Pa jesu oni normalni?!

  29. #79
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Moja E.ti stoji na raspolaganju...Osobito u ponedjeljak u 10:00 sati...

  30. #80
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    :shock: Poštar mi je donio još dva poziva, jedan za mene, jedan za MM-a, ista stvar, šalju nas špediteru! :shock: Pa jesu oni normalni?!
    ja se sjecam da je netko od cura ovdje bio vec placao spediciju na pelene
    uzas

  31. #81
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Mene zanima jedna stvar:

    Dali su pelene kao takve oslobođene carine? Kao što se tarifiraju?

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    tarifira se kao odjeća za bebe ili neka slična kategorija...pisalo se o tome puno..
    u carinskoj tarifi su izričito navedene pelene od celuloze... a mislim da se negdje spominje i sve ostalo...

  33. #83
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ovo sad nema toliko veze sa plaćanjem carine - carinu sam platila nebrojeno puta i platit ću je sigurno još nebrojeno puta.

    Ali ono što oni od nas traže je da odemo špediteru. Znate koliko to košta? 250 kn po jednoj deklaraciji. A jedna deklaracija se može napraviti odjednom za više paketa samo ako su ti paketi došli iz jedne države. A moji su bili jedan iz Kanade, jedan iz Britanije i dva iz Amerike. Samo za špediciju to je 750 kn, bez carine, poreza, taksi i ostalih pripadajućih troškova.

    Paketi se vraćaju natrag, isto kao i oni koji su stigli danas i za koje su mi odmah rekli da ću dobiti novi poziv.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Tu i tamo
    Postovi
    165

    Početno

    :shock: Budem ja sutra nazvala svog speditera pa ga pitala. To je u Branimirovoj? Ne mogu vjerovati. Zasto spediter, pa to je za osobne potrebe?????

  35. #85
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Zato jer često naručujem. Da, to je u Branimirovoj. Bili smo kod špeditera, najmanji iznos koji on naplaćuje je 240 i nešto kn.

  36. #86
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Zato jer često naručujem. Da, to je u Branimirovoj. Bili smo kod špeditera, najmanji iznos koji on naplaćuje je 240 i nešto kn.
    Zar postoji nekakav limit koji te/nas/.... svrstava u "profesionalce"? Na što se pozivaju,kada te kao privatnu osobu šalju špediteru?

  37. #87
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Engls prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Zato jer često naručujem. Da, to je u Branimirovoj. Bili smo kod špeditera, najmanji iznos koji on naplaćuje je 240 i nešto kn.
    Zar postoji nekakav limit koji te/nas/.... svrstava u "profesionalce"? Na što se pozivaju,kada te kao privatnu osobu šalju špediteru?
    Na to da učestalo naručujem. I da, pitala sam postoji li objektivni kriterij za to - ne postoji, to je njihovo diskreciono pravo.

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    ja ne vjerujem ovo što čitam... kome se obratiti? možeš li se žaliti?

  39. #89
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj may prvotno napisa
    ja ne vjerujem ovo što čitam... kome se obratiti? možeš li se žaliti?
    Vjerujem da ne, jer im zakon omogućava da to rade ako ti dođu dva ili više paketa istovremeno. A čak ne mora biti naslovljen na istu osobu, oni povezuju pakete koji dođu na moje ime sa onima koju dođu za MM-a.

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    nevjerojatno...

  41. #91
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Pa vi možete živjeti u istoj kući ,svatko na svom katu,dakle ista adresa, imati dijete i biti rastavljeni. Kakvo povezivanje?Ja imam imenjakinju i prezimenjakinju u Zg,pa ako stiže na naše ime na različite adrese,oni bi nam to zbrajali kao da se radi o jednoj personi? Kakvo disk..pravo? Zakon na sunce!Ako misle da su u pravu u novine s njima.Kakav je to kriterij-njihova prosudba,njihovo povezivanje? Izborna je godina,nitko ne želi loš publicitet...Ma,ja bih ga tako iskočijašila,da bi si još neko vrijeme zaklone proučavali...

  42. #92
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Na to sa spajanjem sam i ja pop..., otkud oni znaju da uopće živimo zajedno? I zašto ih se to uopće tiče? Došlo je na dvije osobe pa ih tako i tretiraj!

    A dio koji im omogućava da ovo rade je ovaj:


    V. JCD (jedinstvenu carinsku deklaraciju):

    c) za sve uzastopne pošiljke bez obzira na vrijednost



    I ne mogu im ništa!

  43. #93
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Da,ali nisu definirali uzastopne? Trebalo bi povesti nekoga sa RTL-a,oni bi zasigurno bili zainteresirani,pa neka tada probaju loviti u mutnom.Što to podrazumjeva "uzastopno"?Koje vremensko razdoblje to obuhvaća?Npr stignu mi isti dan 3 paketa iz različitih zemalja ili trgovina u godini dana i oni me mogu oguliti, jer je to uzastopno ili mi kontroliraju pošiljke na način da mi negdje registriraju što sam sve kupila/zaprimila,pa mi onda poslije zbrajaju?

  44. #94
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Znam da imaju neke papire na kojima pišu kome su stigli paketi, pa provjeravaju koliko puta ti se ime ponavlja. :shock: A mene ionako već znaju odavno, na moju veliku sreću.

  45. #95
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Ma,neka oni pokažu članak koji tebe svrstava u profesionalce ili koji definira uzastopno!

  46. #96
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ne moraš biti profesionalac da te šalju špediteru, u tome je cijeli point. :/

    I naravno da sam naletjela na onu ženu na koju sam se žalila pred par mjeseci jer je tvrdila da su platnene pelene odjeća. Pa se ti žali...

  47. #97
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa
    Engls, kada su mene ocarinili jedne rabljene dječje hlačice (70 kn), išla sam proučavati taj Carinski zakon. Mislim, to je tako napisano da ti imaju pravo ocariniti doslovno sve. I možeš se onda slikati.
    To je to, njima zakon dopušta sve, tj. propisi su takvi da im to omogućavaju i uvijek im daju to "diskreciono pravo".

  48. #98
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Bezobrazno! No,isto tako MORA biti rupa...

  49. #99
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Ali platiti špediciju?! Carina,ok,ali špedicija? :?

  50. #100
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    I meni je ovo :shock:

    Zasto bi se spedicija morala placati za privatno narucivanje?

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •