Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Baby Aspirin!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno Baby Aspirin!!!

    Evo sta sam procitala sa foruma FF i mogu vam reci da sam iznenadjena :shock: :shock: Zna li neko vise o ovome?

    Baby aspirin is prescribed by drs for ladies who have clotting disorders that have caused multiple m/c. If you don't need it, it can cause excessive bleeding IF you do miscarry. It doesn't help with conception per se..but can prevent m/c in women who need it.
    You are suppose to take a baby aspirin every day throughout conception and through the first three months to INCREASE the chance of pregnancy and to REDUCE the risk of M/C. Aspirin is a blood thinner. Taking a regular strength pain reliver aspirin will probably cause problems becuase it is mroe than is needed and is overkill. I am on aspirin therapy for a medical condition I have PG or not. I know a lot about aspirin therapy, the small dose of the 81 mg aspirin will help you build your endometrium and make it more stable for implantation. Also the continuance of taking baby aspirin (81mg) throught out your cycle and in the first months of PG is that it keeps the blood supply and the endometruim more stable, along with helping the placenta develop since it is made of blood. It is an good thing if you take the small dose, not the 325 mg amount, and you have to take it everyday consistently. Try this with a B complex vitamin, and an extra B-6 (50mg) boost. This will help steady your sycles and help your LP stablize and lengthen it a little to help encourage implantation.

    As always, check with a medical professional first before starting anything like this.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Cuj bany aspirin Moderator, mozes li ispraviti na Baby Aspirin

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    U prijevodu bi to značilo da pomaže u drugoj fazi ciklusa? Reci jesam li si dobro prevela? Ja ti pijem Andol 100, to ti je nešto slično kao ovo što si spomenula.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    Baby aspirin - aspirin od 100 mg, ne bi smeo da se uzima na svoju ruku, dakle samo ukoliko je preporucen od strane lekara, onda kad postoje odredjeni ''poremecaji'' u organizmu...

  5. #5
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Ja sam ga uzimala tijekom svih svojih IVF-ova (in vitro fertilizacija), i kada sam zatrudnila s Lukom, do kraja drugog tromjesečja (poslije postaje opasan za bebu). On također može pomoći kod blažih imunosnih poremećaja, a na tragu ove terapije sam primjetila da se administrira i heparinska terapija (u SAD). Kod nas su isto počeli doktori propisivati Andol 100 tijekom IVF postupka.

    Svakako ni ja ne bih nikome preporučila da ga uzima na svoju ruku, bez znanja doktora (hm, premda sam ja to napravila, ali meni je to mailom preporučio jedan čuveni američki liječnik).

  6. #6
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Ljubicica prvotno napisa
    Cuj bany aspirin Moderator, mozes li ispraviti na Baby Aspirin
    netko je vec ispravio :? :?

  7. #7
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Vjerojatno admin. :D

  8. #8
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Daniela32 prvotno napisa
    Vjerojatno admin. :D
    Pa valjda :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    Ja sam pila Aspirin od 100 mg u poslednjoj trudnoci, jer je dr sumnjao na imunoloski poremecaj kao uzrok mojih neuspesnih trudnoca, konkretno je sumnjao na antifosfolipidni sindrom (stvaraju se antitela koja ostecuju posteljicu), medjutim prestala sam da ga pijem kada su stigli negativni nalazi (tih antitela nije bilo u mojoj krvi :? )

  10. #10
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...hlight=aspirin

    Ovo je topic u kojem se pisalo baš o tome, na potpomognutoj.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Nisam znala da se o tome pisalo na potpomognutoj Cim sta saznam ja vama ovdje javljam :D

    Zelim svima da budu mame ubrzo

  12. #12
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Ja sam ga uspijela kupiti !!! :D
    No, morala sam ga naručiti iz USA pa me skupo koštao !!! :/
    Btw. evo jedan dobar link o baby-aspirinu i utjecaju na IVF ( ima 4 str. o toj temi ):
    http://www.ivillagehealth.com/expert...=adid=12677919

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •