Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: baka čuvalica - pozitivno iskustvo

  1. #1
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno baka čuvalica - pozitivno iskustvo

    Želim s vama podijeliti lijepo iskustvo o baki (mama mm) koja čuva našeg mališu. Iako živimo u istoj kući (mi smo kao mala obitelj skroz odvojeni), baka je tek prije mjesec dana po prvi put čuvala Šimuna. Do sada je bio samo sa mnom i sa mm. Ona je sudjelovala u obiteljskim ručkovima, proslavama i igranju, i iako se je jako bunila što joj mališu nikada ne ostavljamo na čuvanju, ja sam znala da neće biti nikakvih problema jednog dana kada će ga čuvati na duži period. A meni je svaki trenutak proveden s njim predragocijen. Jako sam sretna što čuvanje protječe bez iakvih problema. Upoznata je s mojim stilom odgoja i prehranom Šimuna i drže se svih mojih naputaka. Imamo veliko dvorište, ljuljačku, bazen, puno igračaka, a i pješčanik je u završnim radovima. Šimun i jede i pajki kod nje. Ne držim se niti sama strogih pravila, ne očekujem to ni od nje. A niti joj ne sjedim za vratom, dok mi ne ispriča što su sve radili. Koliko uspijem skužiti puno se igraju, a to i je cilj čuvanja. Kada ga ostavljam maše mi pa-pa, a kada se vratim, da mi pusu i nastavi se igrati. Ma preskrasno! Stvarno sam sretna.
    Nas dvije imamo tipičan odnos snaha-svekrva. I nismo se nikada baš nešto posebno slagale. Zato sam se bojala njenog ponašanja, ali ugodno sam se iznenadila. Planiram da Šimun do treće godine ostane doma, nadam se da sve bude ok, kao i do sada.

  2. #2
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    bravo za baku!
    baš lijepo za pročitati!

  3. #3
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Bravo! Ima nas još koje se slažemo sa svekrvama

  4. #4
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Ne zovu ih bez razloga "svekrive"

  5. #5
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Prekrasno je pročitati takvo lijepo iskustvo. Dobra baka je stvarno nešto posebno i nezamjenjivo u životu malog bića.

    Mi nažalost nemamo takvu sreću s bakom, al nam je zato čuvalica pravi anđeo.

  6. #6
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Moj svekrva je isto divna i osoba i baka. Kada Niku ostavljam kod nje, zaista se ništa ne moram brinuti. Svaka pohvala mojoj sveki!

  7. #7
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj Mama Martina prvotno napisa
    Moj svekrva je isto divna i osoba i baka. Kada Niku ostavljam kod nje, zaista se ništa ne moram brinuti. Svaka pohvala mojoj sveki!
    Potpisujem!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    jos jedna mama zadovoljna svekrvom
    Inace smo u Ok odnosima ali također sam se pribojavala oko odgoja, spavanja, hranjenja... Međutim, evo već drugu godinu svi zadovoljni a najvažnije mi je to da M. s veseljem ide kod nje. Čuvati će ga do vrtića, tj. do 3. god.
    Lijepo mi je to što joj nikad nisam zacrtavala neka striktna pravila ali je iz dotadasnjeg iskustva (posjeta kod nas) znala najvaznije stvari u vezi odgoja, prehrane, igranja i sl. Zahvalna sam joj što me uvijek nazove i pita kad nesto novo zeli uvesti (narocito kod kuhanja rucka) i lijepo mi je kad se zajednički dogovaramo kad mi odemo na plac po namirnice za nju i dijete, sto cemo kupiti za taj tjedan i tako te sitnice.
    Ono na cemu sam joj najvise zahvalna je to sto se sama ponudila da ga cuva, posto je otisla u mirovinu i sto ga ljubi i mazi jednako ko mi.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    51

    Početno

    evo i mene spokojne i zadovoljne našom babom čuvalicom

    Već je prošlo skoro godinu dana da sam ga prepustila svekrvi polovinu dana .Ja sam čak i rezervirala bila jaslice jer nisam znala kako će sve to funkcionirati, iako samo u dobrim odnosima i u istoj kući. Svekrva je otišla taman prije godinu dana u prijevremenu mirovinu, invalidsku, pa me brinulo hoće li ga moći nositi ,juriti za njim i sve drugo što treba.

    I što da kažem,bolje spava, bolje jede, igara se pomalo i sam u svom filmu - rekao bi čovjek zahvalno dijete za čuvati.

    Sva sreća da je ova opcija ispala tako savršena jer me brinulo i to kako ćemo uskladiti jaslice i naše netipično radno vrijeme (MM radi u školi, a ja jedan dan ujutro jedan popodne).

    Još jednu godinu ćemo nastaviti istim tempom,ali kad dođe vrijeme za vrtić...ne znam ...možda bi ga voljela dati u obližnji bar na pola dana,pa da doma ide spavati,da ga ona pokupi.

    Hoćete li vi davati djecu u vrtiće,na puno ili polu radno vrijeme ili ostati u baka aranžmanu?

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I moju H cuva svekrva. Bilo je i ima nekih neslaganja (tipa: prejako je obuce da se ne prehladi, a nekad joj da bude bosa na terasi, sto ja ne dam..."prekrsaja" u prehrani-tipa lizalica), ali nista ne moze zamjeniti ljubav koju baka ima za nju...Mislim da ni jedna teta cuvalica ili teta u jaslicama ne plakala u sobi dok se H plakala dok smo joj kapali nos...Ili dok smo s njom vjezbali...

    Dobra je zena, jedino puno prica...Strahota...Ne gasi se...Vec joj i H vice: Baba suti, baba suti

  11. #11
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    I moju bimbu će čuvat svekar i svekrva kad se vratim na delo...
    A valjda će bit sve ok (mislim njima )
    A kasnije će vjerojatno u vrtić (makar dopodne).

  12. #12
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    aj baš mi je drago da to funkcionira... mi kombiniramo jaslice i deda servis (deda je u penziji a baka rinta od jutra do sutra) i isto super funkcionira... a starce od svog tate uopće nije ni upoznala (nisu ni izrazili želju za tim). i bolje, njima ne bih dala ni pauka čuvat na pet minuta

  13. #13
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    cure, predivno je procitati vasa iskustva. nadam se da i bake znaju koliko vam znaci njihova pomoc i koliko ste zahvalne za tu ljubav i strpljenje koje daju vasoj djeci.

    savjet bih ipak dala, ako postoji mogucnost za vrticem/jaslicama, pa makar na jedan-dva-tri sata, ja bih to dala.... nek se i bake malo odmore, u njihovim godinama se ipak ima malo manje snage....

  14. #14
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    savjet bih ipak dala, ako postoji mogucnost za vrticem/jaslicama, pa makar na jedan-dva-tri sata, ja bih to dala.... nek se i bake malo odmore, u njihovim godinama se ipak ima malo manje snage....
    Ja htjela upisati H u vrtic na pola dana, ali baka odbila....Kaze, kako bi se ona odmarala, a da se cijelo vrijeme pita kako je njezinoj unucici...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    isto ko i kod nas - sad kad smo ga upisali u vrtic navukla nas je da ga ostavimo kod nje bar do 3 g., inace bi krenuo na jesen a ovako ce tek na zimu...ona je isto jedna od onih baka koje kukaju ako ga ne vide 3 dana za produzeni vikend ili ako je bolestan

  16. #16
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Citiraj Makili prvotno napisa
    Hoćete li vi davati djecu u vrtiće,na puno ili polu radno vrijeme ili ostati u baka aranžmanu?
    Šimun će do treće godine biti doma s bakom. Ići će dva puta tjedno u igraonicu, tako će biti u kontaktu s djecom, ali mi ionako puno šetamo i družimo se s mališanima u gradskim parkićima.

  17. #17
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    evo da i ja nominiram svoju svekrvu za svekrvu godine
    Trenutno cuva svo četvoro moje djece 4 sata svako jutro.

  18. #18
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Četvero? :shock: E to je super baka
    Meni je stvarno super što se svekrva snašla u čuvanju, i što je malac sretan i zadovoljan. Ne znam što bi u suprotnom. Ovdje nema baš pouzdanih teta čuvalica. Bože, svašta sam čula što se događa! Educirane nezaposlene tete to neće raditi (plaća im nije po 2000 ili 3000 kn, kao u Zg.), a žene drugih struka su svakakve (čast iznimkama!). Mm i ja smo dugo razmišljali što ćemo ako se baka ne snađe sa Šimunom u čuvanju. Prevagnule su jaslice, ali u njih hvala Bogu, ne mora ići.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •