Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: koje sredstvo za kupanje (osjetljiva/suha) koza?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno koje sredstvo za kupanje (osjetljiva/suha) koza?

    pisala sam o problemima s davidovom kozom, pa da ne ponavljam.

    pitanje za mame cija djeca imaju izuzetno suhu kozu: koja sredstva koristite za kupanje?

    imam Mustelin prospekt, dermo-pedijatrijska linija za bebe, pa razmisljam da, u nedostatku boljih ideja, pokusam s njihovim proizvodima.

    ali, zanimaju me vasa iskustva.

    unaprijed zahvaljujem, drage moje forumasice

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Mislim da sa Mustelom nećeš pogriješiti....inače probaj ga što više prati samo vodom bez ikakvih šampona...a ako već koristiš prvo ga malo ublaži sa vodom i onda po njemu....tako ja radim.

  3. #3
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Moja Marija je kad je imala oko godinu dana imala neke grube površine po rukama i nogama koje su se lagano ljuštile. Pedijatrica je preporučila u higijeni koristiti što manje sredstava za kupanje, a kad ih već moramo koristiti radije da koristimo dječji sapun nego pjenu za kupanje jer se sapun bolje ispere s kože. Također nam je preporučila svakih desetak dana ulje Dercome (lil tako nešto, nisam u mogućnosti sad provjeriti), koje se stavi u vodu za kupanje (oko 100Kn) i Basis kremu od Dr.Wolfa (oko 50Kn) za namazati ruke i noge kad ne koristimo ulje.

    Između ostalog sam i ovdje na forumu pročitala da cure preporučaju staviti par kapi maslinovog ulja u vodu za kupanje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    hvala cure

    otkad smo otkrili to perutanje koze, kupa se u cistoj vodi u koju ubacim malo niveinog ulja za tijela, bude sav masan i sklizak (tesko se ispire), ali mu je koza glatka, meka, predivna.

    kad se pokaka, operem ga kupkom za kupanje, ali smo mu zabranili pjenicu u kadi. to mu je bila glavna fora (cak mislim da je iritacija nastala u pravo zbog pjene), jer je bio u fazi "boncica i penice" (baloncica i pjenice).

    sad ga nakon svakog kupanja mazem Exomega kremom (na preporuku dermatologa).

    kad kupim jos specijalnih preparata za suhu kozu, slobodno cu se moci pohvaliti da mali trosi skuplju kozmetiku od svoje mame.

    ali, neka, samo da mi on bude mekan i gladak, sunce moje perutavo..

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    Mistelina stelatopia - sindet. Izgleda kao tekući sapun, ali je kao krema, a i koža poslije kupanja je kao namazana kremom. Kupila sam Ledi kad je imala 2 mjeseca i još je kupam u tome jer joj je koža super. Košta oko 120 kn ali traje 5-6 mjeseci jer se u kadicu ubaci samo uštrcaj-dva.
    S Mirtom sam imala groznih problema s neurodermitisom, još i sad s 5 godina ima suhu kožu, a Mustela i njoj pomaže.
    Postoji još jedna kolekcija - A Derm i probala sam njihovu kremu koja je mrak. Krema je s omega 3 masnim kiselinama, ne miriši baš predivno ali super funkcionira.
    Ako ti se čini preskupo, nije, vjeruj, bolje je kupiti 2 bolja preparata koja funkcioniraju nego hrpu jeftinijih koji ti se povlače po kući jer nakon tjedan dana shvatiš da nisu učinkoviti.
    Sve kreme trošiš po par mjeseci jer previše kreme ima još gori učinak od nemazanja.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    46

    Početno

    Ja sam ti isto probala Dercome - ulje za kupanje... stavi se malo u vodu i ne ostaje premasno... Mi smo jako zadovoljni... super je

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Nama je pedijatrica preporučila od Wolffa uljnu kupku + polumasnu kremu. I koža joj je sad OK.

  8. #8
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    I ja preporučam Mustelu za malog metroseksualca :D
    Iza kupanja koža bude baš fina ali ne masna ( kao kad mi stavimo hidratantnu/non grass kremu ) A super im je i ona krema u sticku za ličeko po zimi!

  9. #9
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Mustela stelatopica ili nešto kapi maslinovog ulja (hladno prešanog, domaćeg) u vodu ili voda gdje se kuhala hrastova kora. Ovo posljednje je najdjelotvornije ali zahtjeva i malo više truda. Mada sam u DM-u vidjela čaj od hrastove kore i mislim da bi i to moglo poslužiti.
    Kao krema ti je najbolje Mustelino mlijeko ili Parfenac krema. Kortikosteroide koristi samo u krajnjoj nuždi.

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja isto preporučam Mustelinu stelatopiu.
    Frano je kao beba imao dermatitičnu kožu a i sada mu je zimi dosta loša. Tada nije bilo Mustele i mi smo svašta isprobavali. Mustelu smo kupili Katarini i ja sam se šokirala od cijene, a sada vidim da vrijedi svakog novčića. Jedino mi Frano ponekad veli, kada ga namažem na jako suhu kožu, da ga peče. E sada, da li stvarno, ili on glumi osjetljivost. Ali vrlo brzo koža mu bude super.

    I kako cure vele, dobro je staviti maslinovog ulja u vodu za kupanje. Ne moraš ispirati sa kože, ali treba prati sklisku kadu. Zbog mirisa ja sam stavljala kanterionovo ulje (to je maslinovo ulje u kome je ležala gosina trava) - isto nije neki miris ali je blaži od čistog maslinovog.

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja isto preporučam Mustelinu stelatopiu.
    Frano je kao beba imao dermatitičnu kožu a i sada mu je zimi dosta loša. Tada nije bilo Mustele i mi smo svašta isprobavali. Mustelu smo kupili Katarini i ja sam se šokirala od cijene, a sada vidim da vrijedi svakog novčića. Jedino mi Frano ponekad veli, kada ga namažem na jako suhu kožu, da ga peče. E sada, da li stvarno, ili on glumi osjetljivost. Ali vrlo brzo koža mu bude super.

    I kako cure vele, dobro je staviti maslinovog ulja u vodu za kupanje. Ne moraš ispirati sa kože, ali treba prati sklisku kadu. Zbog mirisa ja sam stavljala kanterionovo ulje (to je maslinovo ulje u kome je ležala gospina trava) - isto nije neki miris ali je blaži od čistog maslinovog.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •