Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Ječmenac!

  1. #1
    Marina

    Početno Ječmenac!

    Imam sina od četiri i pol godine i prošlu subotu mu je naotekao kapak i uz korijen nosa mu se pojavio manji čvorić. Počeli smo mazati sa antibiotskom mašću Tobrex i situacija se smirila u ponedjeljak, ali s time da je čvorić ostao. Jučer se kapak opet malo zacrvenio i malo naotekao. Cijelo vrijeme mažemo sa mašču. Bili smo kod dr. i rekla je da ako ne prođe za 4-5 dana da idemo okulisti i najgora solucija je da se taj čvor miče u kompletnoj anesteziji. :/
    Moje pitanje je da li ima neki prirodni lijek za ječmenac i kakva su vaša iskustva s time i koliko to traje. To sve skupa ne izgleda loše, tako da ne bih žurila k okulistu.

  2. #2
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Ako je stvarno jecmenac, mislim da ga uopce ne bi trebalo dirati. Kad "dozori" i pukne samo se malo ocisti kamilicom. Kod Lucije je to trajalo nekoliko dana.

  3. #3
    Marina

    Početno

    Kod Daria je taj čvorić od samog početka, jedino što smo možda zeznuli krenuli smo sa antibiotikom od početka tako da se nije uspio dozoriti, nego samo se pritajio. Nadam se da ću ga uspjeti izliječiti bez okuliste.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mogu se stavljati topli oblozi da brže dozori. Mislim da se rade s vodom ali provjeri kod dr.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •