Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: da li netko kreće ove godine u srednju školu?

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno da li netko kreće ove godine u srednju školu?

    ako da - kakav vam je izbor... ?

  2. #2
    Zeera

    Početno

    "Mi" ove godine startamo sa srednjom školom.
    Točnije, naša je velika L. jučer predala prijavu u Karlovačku opću gimnaziju.
    Bodova ima dovoljno i nadamo se da će se upisati.

    Kako je to vrijeme proletilo, još uvijek mi je svježe u sjećanju kad smo ju upisivali u prvi razred osnovne.

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    i? kad su rezultati?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    danas su još bili upisi, rezultati sutra

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i btw moja škola tj gimnazija je 3 u Hrvatskoj po broju osvojenih prvih mjesta na državnim natjecanjima ove godine :D

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    i btw moja škola tj gimnazija je 3 u Hrvatskoj po broju osvojenih prvih mjesta na državnim natjecanjima ove godine :D
    WOW!

  7. #7
    Zeera

    Početno

    :D :D :D
    Sutra se idemo upisati!

  8. #8

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    i btw moja škola tj gimnazija je 3 u Hrvatskoj po broju osvojenih prvih mjesta na državnim natjecanjima ove godine :D
    Gdje se to može provjeriti?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kad već pitaš izvoli


    http://www.gimnazija-karlovac.hr/

    skrolaj prema dolje

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    GIMNAZIJA KARLOVAC PO BROJU DRŽAVNIH PRVAKA TRECA U HRVATSKOJ!
    U ponedjeljak, 11. lipnja na Zagrebackom velesajmu održana je dodjela priznanja za državne prvake u svim kategorijama natjecanja «Znanost mladima». Na dodjeli, koju je svojom pojavom uvelicao i ministar Primorac, Oscarom znanja je nagradeno dvjestotinjak ucenika iz škola diljem Hrvatske, a naša je škola po broju nagrada zauzela respektabilno trece mjesto! No, da ne bi tu stali s pohvalama, naša škola ima još jedan zapažen rezultat: dvostrukog državnog prvaka, Maria Vlahovica (geografija i biologija). Mario je jedan od tek cetiri ucenika u cijeloj Hrvatskoj cija ce vitrina s peharima odsada biti bogatija za cak dva Oscara znanja.
    Prestižne kipice za vrijedne ucenike i marljive mentore imao je cast dodijeliti predsjednik Agencije za odgoj i obrazovanje, Vinko (ne Mirko!) Filipovic. Cjelokupna svecanost upotpunjena je glazbenim i plesnim tockama i zanimljivom modnom revijom kreatora koji je za svoj rad takoder nagraden Oscarom.
    Da se ne zaboravi, podsjetimo još jednom tko je sve donio Oscare u Karlovac:

    Josip Grguric, 1. raz., 1. mjesto na drž. natjecanju iz fizike,
    mentor: Tanja Mihaljevic, prof.

    Mario Vlahovic, 1. raz., 1. mjesto na drž. natjecanju iz biologije,
    mentor Jasminka Žiža, prof.
    i 1. mjesto na drž. natjecanju iz geografije,
    mentor Margareta Kulaš, prof.

    Dario Kožul, 3. raz., 1. mjesto na drž. natjecanju iz kemije,
    mentor Jasminka Žiža, prof.

    Željko Plesac, 3. raz., 1. mjesto na drž. natjecanju iz povijesti,
    mentor Vlatka Šavor, prof.

    Svjetlana Višnic, 4. raz., 1. mjesto na drž. natjecanju iz geografije,
    mentor Gordan Beglerbegovic, prof.


    SVJETLANA VIŠNIC

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno


  12. #12

    Početno

    Ma ne mislim na tvoju školu, nego gdje se mogu provjeriti rezultati na državnom nivou... zanima me tko je prvi i drugi.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    agencija ? tn ex zavod za školstvo

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ovo su moji ,nisu na popisu al su osvojili prva 3 mjesta

    Poštovana profesorice Mikšić,

    izrazito mi je zadovoljstvo obavijestiti Vas o rezultatima ocjenjivanja seminara učenika kojima ste mentorica u natjecanju Opisujemo sustave.

    Seminari:

    1. HE Lešće - Vedran Hrvat, Boris Kuzman, Danijel Mataković i Mario Spudić,

    2. VID – Josip Cigić, Sven Bohnec i Tomislav Tomašić,

    3. NERAZMJERAN BROJ ŽENA U ODNOSU NA MUŠKARCE NA PODRUČJU GRADA KARLOVCA - Jelena Katić, Ksenija Sanković i Svjetlana Višnić,

    4. TURIZAM U KARLOVAČKOJ ŽUPANIJI - Albert Ćosić i Zdravko Jurilj,

    su prihvaćeni za usmeno izlaganje na završnom skupu koji će se održati 19. ožujka s početkom u 10 sati u Gradu mladih – Granešina u Zagrebu.

  15. #15
    Zeera

    Početno

    Drago mi je da se moja kći odlučila za tako uspješnu školu!
    :D

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    A mene bi zanimalo (naravno da ne pitam za moje dijete, bilo bi malo rano 8) , nego za malca iz obitelji koji iduće godine treba upisati srednju) kakvu reputaciju imaju Zg gimnazije. Ja sam ona generacija koju je Šuvar (zadnju) "usrećio" klasifikacijskim ispitima za upis u srednju, a išla sam u gimnaziju koju čak ni on nije uspio zdrndati. E, sad: ovaj naš mali je ok-petak- u prirodnjačkim predmetima, ali iz hrvatskog ima 3 ili 4 (ima problema s govorom a i nije neki pretjerani društvenjak). Kak sad stoje škole kad se ide na prvu loptu? U moje vrijeme se znalo Jezična - MIOC-Ruđer - Kultura a onda po redu... Kak da se sad snađemo?

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    takozvane "elitne" - prva, peta, petnaesta...

    kikici je prva izgledala kao tvornica , u matematičke nije htjela ići.
    moj odabir je bila peta gimnazija, zato što sam od učenika (a i od roditelja) slušala kako postoji nekakav zdrav "natjecateljski" duh (tj. bez podmetanja i ružnih stvari koje se znaju događati...).

    e, sad - ne znam koje usmjerenje bi ga zanimalo... i da li uopće želi gimnaziju?

  18. #18
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Ovdje su sve sami gimnazijalci.

    Moj sinek je upisao elektrotehničku (bivši Končar).

    Zna li tko nešto o toj školi?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    U moje vrijeme tj. Šuvarovo Končareva je bila na lošenm glasu, mi smo govorili da u nju idu propaliteti. Poslije sam čula da se poboljšala i da je postala dobra stručna škola, ali ne znam detalje.
    U petu tj. pedagošku sam išla i ja, ali samo prva dva rzreda, jer za treći nisam dobila liječniku potvrdu. Velika dioptrija i kriva kičma bile su nepremostiva prepreka za "suradnika u nastavi" kako se to izmišljeno zanimanje zvalo, ali nisje smetalo kad sam se s tim nedostacima upisala u poljoprivrednu za vrtlara!
    Moja sestrična je došla kao izbjeglica 1992. i ubacila se u petu na početku četvrtog razreda. U njenom je razredu bilo puno malih snobića koji su potrošili silnu energiju da ništa ne nauče, a profesori su im to tolerirali (odgovaranje na slušalice npr). Cijeli se razred nakon mature preselio na plaćene pripreme za upis na faks. Možda je sad bolje.

    Naš je malac tek zadnjih mjesec-dva krenuo pomalo napikavat koje ga škole zanimaju, i u razgovoru se raspituje što točno rade članovi familije na svom poslu. Do sad mu je bio dosta naziv firme, naziv zanimanja i otprilike iznos plaće.
    Spominjao je Ruđer, ali nismo sigurni je li njegova matematika i fizika na dovoljnom nivou. Ima još godinu dana, namjeravamo ga na jesen poslat u HZZ na profesionalnu orjentaciju.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Sorci, mišonja je jako povučen, ima neke svoje ritmove i kompeticija nije njegova stvar... on sve obavlja polako, ono što ga zanima rastura (povijest, zemljopis, biologija, kemija, fizika), za drugo mu se fućka. I, velim, taj problem s govorom ga koči kod određenih predmeta (iz engleskog ima 4 a iz hrvatskog 3). Bojim se škola s haharima, da ga ne zblenu, on je mala mimozica i želi gimnaziju, ali mi stvarno više ne znamo kamo bi "spadao" s obzirom na afinitete koje sam navela (da ti ne velim da sad idem guglati da skužim gimnazije po brojevima, ja sam išla u 16. i tog se sjećam jer sam bila 3. razred kad su nas vrnuli na staro - brojke umjesto slova. Jel 5. ustvari Kultura il sam i to fulala? )

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Aha, sad sam vidjela u gornjem postu koja je 5.
    A za Končar potpisujem - u moje vrijeme su se tam upisali oni koji su fulali Ruđer i Teslu.

  22. #22
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    vlvl - ti si nešto pobrkala? :? gdje je locirana ta škola u koju si ti išla?

    peta gimnazija je matematička, ne (bivša) pedagoška... a imaju i opći smjer (malo modificiran).

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Bivša peta gimnazija u Klaićevoj u moje se vrijeme zvala Pedagoški obrazovni centar "Bogdan Ogrizović" i bili smo na neki način spojeni s još dvije lokacije pedagoške škole: u Savskoj i na Gornjem gradu, tj. imali smo neke zajedničke profesore. I kako u Šuvarovo vrijeme nisi smio završiti srednju školu koja ne daje zanimanje, a gimnazije su službeno ukinute, onda je ta bivša peta davala maturantima fiktivno zanimanje "suradnik u razrednoj nastavi".
    To moje vrijeme je bilo davno, samo najstariji ljudi pamte. Još su naši susjedi bili učenici bivše četvrte, a ne muzej Mimara. Ali 92/93 moja sestrična je išla na isto mjesto u istu (bivšu) petu gimnaziju.
    Jesu li možda u međuvremenu preselili bivši POC, još bivšiju petu gimnaziju u neku sadašnju petu gimnaziju na drugoj lokaciji, a u Klaićevu uselili neku novu školu?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    zbunj :?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Pa peta gimnazija je danas možda i najbolja gimnazija u Zagrebu...

    Moja sestra je išla u VII.(Križanićevu)i bila je to jaaako stroga škola,sa vrlo zahtjevnim profesorima.I ja sam bila primljena u tu školu no otišla sam u Gornjogradsku jer sam znala da ću dobiti dobro obrazovanje,ali i dobre ocjene za faks ,kako je na kraju i bilo(i mislim da je maksimalan broj bodova prilikom upisa na faks bio velika prednost u startu)

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Mi smo u prvoj :D

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Pa peta gimnazija je danas možda i najbolja gimnazija u Zagrebu...
    Potpisujem, ali bez "možda"

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Nemojte špotati mene neuku: a kak to sad ide? Jel samo na jednom mjestu smije predati dokumente (ja sam prije 19 godina polagala klasifikacijski u dvije gimnazije, prošla u obje i onda birala, sad više niš ne kužim a klinjo treba savjet).

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ispravite me ako griješim,mislim da se sada predaje samo na jednom mjestu.

    S izuzetkom umjetničke gimnazije koja ima razredbeni postupak još u svibnju,pa ako se ne uspije mogu u srpnju probati drugdje.

  30. #30
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Vlvl prvotno napisa
    To moje vrijeme je bilo davno, samo najstariji ljudi pamte.


    čuj - ja sam se upisala u srednju 1972.... koji ljudi TO pamte?

    peta gimnazija je vrhunska škola, i mislim da s pravom može nositi naziv - najbolja...

    btw -vlvl - zbunila si me s "pedagoškom" - jer znam samo da je kikičina škola nekad bila pedagoška... :/

    leta, prosurfaj malo po netu, da vidiš koje gimnazije bi bile za njega adekvatne. ako je prirodnjak, i ako to voli - mislim da bi u petoj bilo za njega super...

  31. #31
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Leta prvotno napisa
    Nemojte špotati mene neuku: a kak to sad ide? Jel samo na jednom mjestu smije predati dokumente (ja sam prije 19 godina polagala klasifikacijski u dvije gimnazije, prošla u obje i onda birala, sad više niš ne kužim a klinjo treba savjet).
    u kikičinoj gimnaziji su prošle godine zvali dvije cure prije isteka roka predavanja dokumenata (jer su imale premalo bodova) - da podignu dokumente i stignu u neku drugu školu... cure se nisu ni pojavile :? ...

    mislim da se sad predaje samo u jednoj. kikica je imala 60 bodova (one za natjecanje nam se nije dalo upisivati ) - tako da je upala bez problema. njoj su odmah rekli da se dođe upisati.

  32. #32
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    ja sam završila 13. gimnaziju u zagrebu i, da opet idem gimnaziju upisivat, zasigurno bih odabrala ovu.
    to je opća gimnazija s jednim matematičkim razredom. profesori odlični, stvarno im svaka čast, posebno mojoj raski iz povijesti i profesoru iz hrvatskog. ne, nisu nas cjepidlačili, nismo morali sve knjige znat od riječi do riječi, ali su se trudili zainteresirat nas za gradivo svojim predavanjima i većinom u tome uspjevali. ja sam kampanjac, nisam nešto marljiva i luda za učenjem, ali samim prisustvovanjem na satovima sam usvojila većinu gradiva i prolazila s 4. moje se znanje pokazalo i na prijemnim ispitima (pisala sam na pravu, politologiji i tehničkom veleučilištu) koje sam sve prošla bez problema upravo zahvaljujući znanju stečenom u srednjoj (bila sam lijena učit za prijemne )
    i sad na faksu imam dobre ocjene iz svih predmeta koje sam imala i u srednjoj... predznanje rulz
    tako da... toplo preporučam, iako je škola nije na nekom glasu (iz meni nepoznatih razloga).

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    btw -vlvl - zbunila si me s "pedagoškom" - jer znam samo da je kikičina škola nekad bila pedagoška... :/

    leta, prosurfaj malo po netu, da vidiš koje gimnazije bi bile za njega adekvatne. ako je prirodnjak, i ako to voli - mislim da bi u petoj bilo za njega super...
    Pedagoški obrazovni centar za vrijeme "šuvarice" djelovao je na tri lokacije: Klaićeva 1 (današnja Peta gimnazija), Habdelićeva (današnja 8. gimnazija - to je kikičina škola, zar ne?) i Savska 77 (današnja 11. gimnazija). Svaka od njih imala je poseban "potprogram" (u Savskoj je bila razredna nastava, u Habdelićevoj predškolski odgoj, a u Klaićevoj su provodili svoj program na tragu nekadašnje gimnazije).
    A Petu gimnaziju da sele iz Klaićeve... nema šanse, pokušavali su (u naletu izbacivanja škola s Rooseveltovog trga i širenja kompleksa Mimara), ali oduvijek su tamo imali prejak sastav roditelja koji su potezali veze gdje je trebalo.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    sorciere, hvala. evo, već bauljam po netu pa ću sve iskopati.

  35. #35
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj Vlvl prvotno napisa
    Naš je malac tek zadnjih mjesec-dva krenuo pomalo napikavat koje ga škole zanimaju, i u razgovoru se raspituje što točno rade članovi familije na svom poslu. Do sad mu je bio dosta naziv firme, naziv zanimanja i otprilike iznos plaće.
    Spominjao je Ruđer, ali nismo sigurni je li njegova matematika i fizika na dovoljnom nivou. Ima još godinu dana, namjeravamo ga na jesen poslat u HZZ na profesionalnu orjentaciju.
    I mi smo na redu iduće godine. Ove smo imali simulaciju upisa. Upoznavanje s potrebnim dokumentima i procedurom, zbrajanje bodova i uži izbor škola. I nismo ništa pametniji osim što je uspio izbiti iz glave ideju da ide u gimanziju.
    I ja sam razmišljala o profesionalnoj orjentaciji u HZZZ. Znaš li što više o tome? Ima li kakve koristi od toga? Ja jedino znam da se tamo javljaju učenici s nekim poteškoćama (vid, sluh, invaliditet,...) radi direktnog upisa.

  36. #36
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mi nismo imali nikakve koristi od te profesionalne... :/

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Ja poznajem posnovno neke ljude iz HZZ-a, i oni jako hvale profesionalnu orjentaciju.
    Sada imaju neki novi program kompjuterski, što može pomoći da nagovorite klinca kojem se ne da puno razgovarati sa stranim ljudima da ode kod njih i to poklika.
    A na intermetskim stranicama www.hzz.hr možete naći i elektronsku verziju knjige "Vodič kroz zanimanja" gdje su predstavljena zanimanja, radni uvjeti, poželjne osobine, potrebno školovanje, mogućnosti napredovanja, plaće i zapošljavanje - malo sam prošvrljala i čini mi se ok napravljeno.
    Na gornjem izborniku ima za poslodavce /za nezaposlene /za ostale / statistika itd, odaberete za ostale, pa onda u lijevom izborniku na vrhu Za učenike i studente.

  38. #38
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    sorciere sada sam se sjetila da si pisala o tome i da ste dobili odgovor da može sve što hoće. A to obje znate i njeni rezultati potvrđuju. Za takvo dijete gimnazija je dobar izbor.
    A za mog prelijenog sina, koji niti uz najveći napor ne može nabrojati 2 stvar koje ga zanimaju (osim plivanja, cura i igrica) možda bi razgovor sa stručnjakom bio od veće koristi. Barem da mu pokaže još koji smjer u kojem može razmišljati.
    Da se razumijemo, Leo je dobro, pametno i sposobno dijete, ali kao i većina njegove generacije lijen i neodgovoran prema školskim obavezama tako da ja 2x mjesečno dobijem živčani slom. S max 2 sata učenja tjedno ima prosjek 4,3 što je dobro, ali radne navike su mu koma. Zato mi je jako bitno da u idućih godinu dana otkrije što ga zanima da srednju školu doživi kao čim manju muku.

    Citiraj Vlvl prvotno napisa
    Sada imaju neki novi program kompjuterski, što može pomoći da nagovorite klinca kojem se ne da puno razgovarati sa stranim ljudima da ode kod njih i to poklika.
    A na intermetskim stranicama www.hzz.hr možete naći i elektronsku verziju knjige "Vodič kroz zanimanja" gdje su predstavljena zanimanja,
    Je li taj program "Moj izbor" zapravo upitnik Vodiča kroz zanimanja ili nešto drugo?
    Upitnik Vodiča smo ispunjavali preko Interneta i dobili "ponude" koje u Rijeci ne može nikako realizirati. Treba mi neki životniji savjet. Inače mi se sviđa taj upitnik i, ako sudim po sebi, daje prilično dobre rezultate.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Ne, taj program je zaseban. To mi je baš rekla kolegica koja ga je nahvalila, da postoji i upitnik koji se može popuniti preko interneta, koji je dobar za steći neki dojam, ali da je taj novi program bolji i temeljitiji. Osnova mu je strana ali je prilagođen, nije samo preveden, popunjava se kad klinac dođe kod njih, traje dulje i daje bolje rezultate.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Učim, učim...
    I baš mi pomažete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •