Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Mali Buddha

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    katja ima skoro 4 mj. danas sam ju probala metnuti u buda položaj....po to malo nošenja za probu zaključujem da joj se svidjelo.
    muči me to što meni to izgleda kao da sjedi a vele da djeca ne smiju sjediti do kad sami ne mogu to izvesti..... noge joj sfrknim tj prekrižim i metnem ispred nje tak da joj je guza najniže u slingu..... noge tj jedna joj je bila crvena kad sam ju izvadila( od pritiska jedne noge na drugu).....
    jel to problem kaj ona ko sjedi u slingu a zapravo ne smije sjediti? uopče se ne snalazim po toj temi.........

  2. #52
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    zapravo ne sjedi nego jer su čitava ledja naslonjena na tebe
    ja nosim T (3mj) već nekoliko dana, uživa u tom položaju

  3. #53
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nego

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Akoliko dugo može biti u buda položaju tj. sati???

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    kako mogu napraviti buda polozaj u marami? imam rebozo pam, dosad smo se nosili u duplom kriznom, danas smo napunili 3mj i mislim da je spreman za budu.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj Arkana10 prvotno napisa
    kako mogu napraviti buda polozaj u marami? imam rebozo pam, dosad smo se nosili u duplom kriznom, danas smo napunili 3mj i mislim da je spreman za budu.
    please...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    nemam maramu, ali evo što je vissnja napisala...

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Nasla na nekom sajtu, polozaj u marami je u stvar dupli krizni, samo bebu stavite u buddha polozaj :D

  8. #58
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Nema posebnog ograničenja koliko beba može biti u buda položaju, ali definitivno nije za duže šetnje kao ostali položaji.
    Bebe same počnu dizati nogice i propinjati se kada im je dosta. Moja malecka izdrži u tom položaju 10-15 minuta.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj zeljka231 prvotno napisa
    nemam maramu, ali evo što je vissnja napisala...

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Nasla na nekom sajtu, polozaj u marami je u stvar dupli krizni, samo bebu stavite u buddha polozaj :D
    vidjela sam sta je napisala Vissnja, ali ja ne mogu da ga namestim u budu u dupli krizni. jer kad ga nosim u dupli krizni, trbuh na trbuh, onda ispoid nogice provlacim krajeve marame, kako treba to u tom vezu, a ovo mi je nepoznanica. ako neko ima foto ili video upute, molim za link.

  10. #60
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    tražim, ali ne nalazim. :/ kad uspijem, stavit ću link.

    mislim da u ovom slučaju moraš unaprijed zavezati čvor - dakle složiš dupli križni vez, zavežeš s prednje strane i tek onda ubaciš malenog, dobro rastegneš krakove marame i to je to.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    i ja sam jučer tražila, ali nisam našla. možda da kontaktiraš vissnju pa ti ona objasni?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    tražim, ali ne nalazim. :/ kad uspijem, stavit ću link.

    mislim da u ovom slučaju moraš unaprijed zavezati čvor - dakle složiš dupli križni vez, zavežeš s prednje strane i tek onda ubaciš malenog, dobro rastegneš krakove marame i to je to.
    tnx Ms.Ivy
    ja i ovako vezem cvor naprjed (t.j. natrag, pa naprjed) da ne razvlacim krakove, probacu kasnije.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ja sam nova među vama, pa ću probati objasniti. Danas nam je došao sling. Rezultat je sljedeći. O ima 3 mj. i dosta dobro drži glavu, ali još uvijek većinu vremena spava. Kad sam ga stavila u položaj kolijevla pošizio je. Položaj trbuh na trbuh nogice unutra ne hoda, a nogice van izdržao je 5 min i onda se počeo propinjati i okretati glavu kao da se želi okrenuti jer ne vidi ništ osim mene, a i vrijeme prije toga je okretao glavu jako lijevo i desno kao da želi gledati pred sebe. Koji mi položaj preporučujete jer buddu još nismo probali, eto sad spava, ali su nogice unutra, bojim se da će mu to smetati. Mislim da ovo izvijanje i previjane u položaju trbuh na trbuh baš i nije dobro, ili da ustrajem pa se možda navikne.

  14. #64
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja bih na tvom mjestu jos neko vrijeme probavala po doma T2T s nogama vani, jer je meni to nekako "najsigurniji" nacin. Ja sam isto pocela koristiti sling s njenih 3 mjeseca, i u pocetku smo samo po stanu "vjezbale" po par minuta - ja bi je taman ispravno namjestila a ona bi pocela protestirat da joj je dosta I tako 2-3 puta dnevno, kad bi bila nahranjena i naspavana. Odvela bih je pred ogledalo i zabavljala, pa bi izdrzala malo dulje. Onda sam pocela s kratkim setnjicama oko zgrade i malo po malo za jedno dva tjedna je skuzila da dobro vidi i sa strane, prestala se izvijati i od onda obozava biti u slingu.

    Znala sam je nositi i u buda polozaju, ali tek nakon sto sam dobro svladala T2T, bilo nam je isto ok ali samo za kratke relacije. Sad ima 11 mjeseci i nosim je na boku...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Hvala na savjetu. Sad imam još jedan mali problem. Kad ga nosim trbuh na trbuh glavica mu je stalno okrenuta ulijevo, nema šanse da ju okrene na drugu stranu, bojim se da ju tako ne "zaleži". I inače sam primjetila da mu je glavica puno češće okrenuta ulijevo pa ga uvjek okrečem na drugu stranu, pazim da mu je svijetlo ili nešto slično sa suprotne strane da više okreče glavu u desno. Da li možda prejako stegnem sling na vrhu. Čini mi se da on mora dosta čvrsto biti stegnut ili sam u krivu.

  16. #66
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    cure da li je sigurno široko povijenu bebu nositi u položaju mali budha?

  17. #67
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj dani1 prvotno napisa
    Čini mi se da on mora dosta čvrsto biti stegnut ili sam u krivu.
    ne, ako ne drži glavu, onda samo podigni nosiljku do zadnjeg kralješka, nemoj zatezati da ga forsiraš da drži glavu u smijeru koji želiš, radije ga motiviraj da okreće glavu.
    Čvrsto moraš zategnuti dio kod lopatica, i cijela leđa.

    @ argentina- zašto ne, nose se bebe u platnenima bez problema, pelena i široko povijanje ne treba biti prepreka.

  18. #68
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    valjda je i moj problem prikladan za ovdje
    već neko vrijeme pokušavam bebača uvaliti u sling ali nešto mi ne ide. ima 4 mj i voli se nosati isključivo okrenut prema naprijed; znači budha bi trebao odgovarati mada ja kad god ga stavim imam osjećaj da će ispast. on izgleda zadovoljno, ja sam nesigurna. sve me strah da će i dalje stajati u ormaru
    ima koji drugi položaj za nas? negdje sam pročitala da ima nešto za prema naprijed, ali nigdje ne vidim nikakvu slikicu ili filmić

  19. #69
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    bijelko, odvoji guzu od sebe, naslonjena trebaju biti leđa, glavu će beba naslanjati ili odmicati kako hoće, a guza treba biti duboko u tobolcu.

  20. #70
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    josie, imala si pravo!
    danas smo se čak nosali nekih 15 min, uživali smo! čak je pristao i na t2t, naravno samo na kratko ali eto.... :D
    Hvala najljepša

  21. #71
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj bijelko prvotno napisa
    josie, imala si pravo!


    drago mi je da ste uspjeli

  22. #72
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    a mogu li mišići spavati u tom položaju? bilo u marami bilo u slingu (imamo oboje...)

  23. #73
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    moja L. je u tom polozaju bez problema zaspala, ponekad bi joj glavica pala malo u stranu, ali sam onda potfutrala sa repom od slinga i bilo je ok. i spavala je po sat vremena.

  24. #74
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    hm... čitala sam da nije pametno nositi dijete prema naprijed. ne samo zbog kukova već i zbog prevelikog broja informacija kojima je tako izložen.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •