Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 226

Tema: Biljana i beba trebaju samo 3000kn za kupnju kućice

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    Tinna, jesi ti vidjela tu kucu... mene muci skroz kakva je to kuca za 3000 kn i nece li biljana istrest te novce nekome i opet ostat na cesti...
    Ovo je meni u glavi otkad sam vidjela ovaj topic. Nevjerojatno mi je da netko prodaje bilo kakvu nekretninu za 400-injak eura :/ i to mi ne miriši na dobro.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    a ja cu jos jednom podsjetiti - provjeriti papire!! da ne bi zena ostala i bez novca i bez kuce

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    zato je valjda i dogovorila da im bilježnik radi ugovor (to je onih 500kn), tako da joj je ipak to neka sigurnost da će on provjeriti papire. Jer sama ne zna.

  4. #54
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    zato je valjda i dogovorila da im bilježnik radi ugovor (to je onih 500kn), tako da joj je ipak to neka sigurnost da će on provjeriti papire. Jer sama ne zna.
    joj, moje iskustvo je da bilježnici ne provjeravaju papire, čisto bacanje novaca...daj je bar pitaj broj katastarske čestice na kojoj je kuća i katastarsku općinu pa možemo provjeriti na www.pravosudje.hr da li je prodavatelj stvarno vlasnik i da li ima tereta.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pa kako onda napravi ugovor, ako ne pogleda papire ?

  6. #56
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Bilježnik u pravilu ne mora čitati ugovore...njega samo zanima prodavatelj koji mora biti tamo kada se to ovjerava!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    zato je valjda i dogovorila da im bilježnik radi ugovor (to je onih 500kn), tako da joj je ipak to neka sigurnost da će on provjeriti papire. Jer sama ne zna.
    bilježnik će im raditi ugovor, razlika je od ovjeriti

  8. #58
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    Tinna, jesi ti vidjela tu kucu... mene muci skroz kakva je to kuca za 3000 kn i nece li biljana istrest te novce nekome i opet ostat na cesti...
    Ovo je meni u glavi otkad sam vidjela ovaj topic. Nevjerojatno mi je da netko prodaje bilo kakvu nekretninu za 400-injak eura :/ i to mi ne miriši na dobro.
    Koliko znam radi se o jednoj sobici i kuhinji bez kupaonice sa vanjskim WC-om. Kućica je mala i neožbukana. Ali ipak je krov nad glavom i Biljani je jako stalo da taj krov nad glavom i zadrži.

    Isto tako kućica je pokraj groblja - i vjerovali ili ne pogled na groblje u Kloštru se očito ne plaća toliko puno kao što je to slučaj sa kvadratima koji gledaju na Mirogoj...

  9. #59
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    zato je valjda i dogovorila da im bilježnik radi ugovor (to je onih 500kn), tako da joj je ipak to neka sigurnost da će on provjeriti papire. Jer sama ne zna.
    bilježnik će im raditi ugovor, razlika je od ovjeriti
    Stvarno se iskreno nadam da će bilježnik biti OK i da će stvarno na sve obratiti pozornost i upozoriti je...ne samo na gruntovno vlasništvo (podaci koje mora unijeti u ugovor), nego i na eventualne tereta, suvlasništvo, prava posjednika i druge moguće nepravilnosti kojih može biti mali milijun :/ , a zbog kojih poslije može imati problema.

  10. #60
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    bilježnik je, zapravo, fizikalac koji bi trebao ovjeriti ono što neki odvjetnik napiše/provjeri.

    briga bilježnika je li kuća pod teretom!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Apricot, nisam baš sigurna u ovo.
    Jučer mi je bilježnica rekla da je ovjera potpisa 46kn, ali ako ona radi i sastavlja ugovor po želji stranaka, da je onda provizija na kuću od 100.000€ oko 4000kn.
    Dakle, ona ne radi isiti posao za 46kn i za 4000kn.

  12. #62
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kao i BHany, nadam se da će bilježnik odraditi dobro svoj dio posla.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    kao i BHany, nadam se da će bilježnik odraditi dobro svoj dio posla.
    x

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    ja sam nedavno imala posla sa biljeznikom oko prijepisa stana .
    i definitivno je kako apri kaze,oni samo napisu i ovjere,ne provjeravaju nista.
    mi smo dosli tamo i sve je bilo gotovo u roku od 15 min.,ona napisala,mi potpisali,platili i otisli,znaci nikakva provjera nije bila.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Apricot, nisam baš sigurna u ovo.
    Jučer mi je bilježnica rekla da je ovjera potpisa 46kn, ali ako ona radi i sastavlja ugovor po želji stranaka, da je onda provizija na kuću od 100.000€ oko 4000kn.
    Dakle, ona ne radi isiti posao za 46kn i za 4000kn.
    Sandra, ali tvoj bilježnik ti nije pisao ugovor. Kupila si ugovor gotov negdje drugdje, a on ti je samo ovjerio potpis. Da si platila solemizaciju ugovora, onda bi ti objašnjavao i provjeravao dokumente.

    Jučer sam se čula s Biljanom oko pola 4. Bila je u Zagrebu s bebom, čekala onu ženu od koje je htjela posuditi 1000kn (+200kn kamate), a ova se nije pojavila.

  16. #66
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    1000+200!? ajme koja lihvarka!
    žao mi je da se ta lova ne može skupiti. pa nije to puno.

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Biljani je do danas sjelo 1690kn.
    Kaparu je dala 500kn.
    Fali joj još 810kn.
    Ima li smisla raspravljati o tome što bilježnik provjerava kad se uopće nije skupilo dovoljno novca da bi ona tu kuću mogla kupiti?

  18. #68
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Danas mi je sjela plaća i odmah sam joj uplatila koliko sam mogla
    Držim fige di god mogu smotat da sve bude dobro za njih dvoje

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Sandra, ali tvoj bilježnik ti nije pisao ugovor. Kupila si ugovor gotov negdje drugdje, a on ti je samo ovjerio potpis.
    cek Tinna pojasi mi loooooooool
    kako kupila negdje drugdje?pa jesam ti napisala gore da mi je biljeznik pisao .ja nigdje drugdje nisam isla vec samo kod biljeznika,iako se kod mene radilo o darovanju nekretnine a ne o kupnji ne znam da li tu ima koje razlike,iako se radi o prijepisu jedne osobe na drugu pa ja mislim da je to fakticki ista stvar

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Biljani je do danas sjelo 1690kn.
    Kaparu je dala 500kn.
    Fali joj još 810kn.
    Ima li smisla raspravljati o tome što bilježnik provjerava kad se uopće nije skupilo dovoljno novca da bi ona tu kuću mogla kupiti?
    pa ima, jer je jučer išla pokušati posuditi koliko joj fali.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Sandra, ako ti je napaltio samo ovjeru potpisa 46kn, onda ti je isprintao vjerojatno neku šprancu ugovora.
    A ako ti je naplatio izradu ugovora po mjeri, a nije ništa provjerio (ne znam otkuda je onda prepisao podatke o nekretnini i darovateljima ako ne sa dokumenata), onda mi je to čudno.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    nije bilo 46 kn ,nego puno vise,tocnu cifru sad ne znam jer nisam placala ja. ja sam bila ta koja je darovala nekretninu a placa onaj koji daroprimatelj.
    a podatke je prepisao sa onih dokumenata koje sam ja imala kod sebe,tako da stvarno vise ne znam i ja sam sada postala zbunjena.

  23. #73
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Tinna, nazovi je i pitaj koliko joj fali.
    Skupit ćemo.

  24. #74
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Ma može ti bilježnik složiti ugovor iz dokumenata koje ti doneseš npr. kupoprodajnog ugovora od prethodnog vlasnika kojim si ti stječeš nekretninu (što nije dobro - nekretnina treba biti upisana u z.k. jer je friški zemljišno knjižni izvadak jedini relevantan dokaz o vlasništvu), ali ti ni jedan bilježnik za cijenu solemnizacije neće ići na gruntovnicu taj dan i vaditi izvadak, neće ti čak ni na e-izvatku provjeriti stanje (koje opet ne mora biti verificirano, a i kad je verificirano ne vidi se ako ima kakvih plombi na što se one odnose....) dakle, on će ti složiti ugovor na temelju dokumenata koje mu stranke donesu, neće ih provjeravati i masno ćeš to platiti.

    Dakle, mora imati čist z.k. izvadak od tog dana - najbolje s vlasnikom ići po njega i odmah slagati ugovor, jer se zabilježba može već i isti dan popodne staviti - izvadak čist od tereta i bez plombi, ako ima plombi točno vidjeti šta je.

    E sad tko će joj to pojasniti i napraviti, nemam pojma. To inače rade odvjetinici. Ili svatko sebi, ako se kuži.

  25. #75
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Točno tako paci...to sam i ja pokušala objasniti tamo gore, ali valjda nisam uspjela to tako jasno reći.

    ...i ovo što je apricot napisala!

  26. #76
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Opet malo podizem temu... kakva je trenutna situacija? Cuje li se ko s Biljanom?

  27. #77
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Tinna, nazovi je i pitaj koliko joj fali.
    Skupit ćemo.
    da
    mozda bu joj i mojih par kuna kaj pomoglo

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    posudila je novce

  29. #79
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ako je posudila trebat će i vratiti.
    koliki je to iznos?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    bilo je riječ o 1000kn+200kn kamate; valjda onda 1000kn

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    92

    Početno

    Treba li Biljani još šta za malenog ili odjeća za nju?

  32. #82
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj željka prvotno napisa
    Treba li Biljani još šta za malenog ili odjeća za nju?
    Ja pretpostavljam i racunam da ce ova potreba sigurno postojati, jer beba raste, a znamo kako se brzo robica u tom periodu zivota prerasta...


    Dalje, ako sam dobro shvatila, Biljana je posudila novce uz tu lihvarsku 20% kamatu. Dakle, treba joj i dalje pomoci da uspije otplatiti taj iznos.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    A gdje je broj racuna na koji se uplacuje?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    35

    Početno

    Evo, cure, da se i ja javim, iako vas vec dugo citam. Kao prvo, hvala Ivano2 i TinniZ na pomoci oko Biljanina broja. Pogodila me njezina prica, srela sam je u Zg-u s malim, preslatka bucmasta beba i skromna i pristojna, malo preplasena Biljana. Uglavnom, cula sam se jucer s njom, rijesila je kucicu i jako je sretna zbog toga (iako je posudila dio novca, sto i same znate). Sutra cu se naci s njom jer dolazi u Zg pa cu joj dati nesto ljetne robice (ja imam curicu, ali sam uspjela izdvojiti nesto neutralnih boja), a kad sam na poslu pricala o njoj, i kolegica mi se odlucila pridruziti i sloziti joj paket. Uglavnom, divim se Biljani koja u takvim teskim uvjetima svim snagama nastoji osigurati kakav-takav zivot sebi i malome. Da samo znate kako mi se ponosno pohvalila da je uspjela malome kupiti posteljinu za krevetic, srce mi se steglo (krevetic je kupio njezin bivsi decko, bebacev tata - ajde, bar nesto). Pitala sam je sto bi joj jos trebalo, kaze da bas nema posteljine za sebe, hrana uvijek dobro dodje...uglavnom, sirotica nije rekla da joj treba novac (a ne sumnjam da ga treba). Sutra cemo joj dati pun ruksak robice (ruksak zato jer joj je tesko nositi bilo sto drugo kad maloga nosi u rukama) i nesto novca, a nadam se da cemo joj i dalje moci pomagati.
    Sad jos samo da ovaj post posaljem kamo treba (s obzirom da mi je prvi)...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Drago mi je čitati da je kućicu ipak uspjela kupiti.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    103

    Početno

    Jel mi može netko poslati na pp Biljaninu adresu , htjela bi joj poslati paket

  37. #87
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    i meni adresu molim.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    92

    Početno

    i ja bi adresu



    Nego, jesu li riješeni pravni poslovi oko kućice i zemljišta na kojem je ta kućica?

  39. #89
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    super za biljaninu kucicu!! :D
    i ja imam paket za nju!!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    35

    Početno

    Ne znam je li sve rijeseno oko papirologije, nadam se da ce mi sutra Biljana sve ispricati.
    Nego, mozda ne bi bilo lose kada bi cure koje su odlucile slati paket barem okvirno napisale sto namjeravaju poslati, ne da bismo zbrajali tko je sto dao, nego da se ne dupliraju stvari pa necega dobije previse, a nesto ne dobije uopce.
    Koliko sam je uspjela shvatiti, ona prezivljava od krumpira i nekakvih juhica koje si kuha. Ma pretuzno, iskreno sam je pitala sto jede jer sam mislila da sam ja preuvelicala situaciju i zamislila je siromasniju nego sto jest. Nazalost, ona stvarno nema nista.
    Ja nemam njezinu adresu, samo broj moba, sutra cu je pitati.

  41. #91
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    2 kompleta posteljine + 2 ručnika, smućkat ću još nešto za malenoga. koliko je ona visoka/teška?

  42. #92
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Lulu prvotno napisa
    2 kompleta posteljine + 2 ručnika, smućkat ću još nešto za malenoga. koliko je ona visoka/teška?
    meni je rekla da ima oko 60kg, nije znala koliko je visoka, a broj cipele 39!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    92

    Početno

    Sad mi je palo na pamet - ima li ona u toj kućici struju?



    [/quote](krevetic je kupio njezin bivsi decko, bebacev tata - ajde, bar nesto).

    Mene sad zanima u kakvim uvjetima živi taj čovjek, ima li posao i zašto se do sada nije potrudio pomoći ima?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    92

    Početno

    Sad mi je palo na pamet - ima li ona u toj kućici struju?



    [/quote](krevetic je kupio njezin bivsi decko, bebacev tata - ajde, bar nesto).[quote]

    Mene sad zanima u kakvim uvjetima živi taj čovjek, ima li posao i zašto se do sada nije potrudio pomoći ima?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    35

    Početno

    Biljana je srednje visine, oko 160 cm, po mojoj procjeni. Mali je dosta velik za svoju dob, mislila sam da ima barem 5 mjeseci kad sam ih vidjela u gradu. Samo cica, jako je zilav, ma vesela bebica. Biljana je jako ponosna na njega. Kad sam prvi put naisla na nju kako prosi u gradu (prosli cetvrtak), rekla mi je da ima jos samo tri pelene , ma cijeli vikend mi se vrzmala po glavi pa sam konacno i uspjela doci do njezina broja. Razmisljala sam poslije kako je to kad stojis s malom bebicom i prosis, ljudi prolaze kraj tebe usminkani, a ti ne znas kako ces sutra. Kad sam joj se obratila i povezala da je to Biljana o kojoj sam citala tu na forumu, tako je bila sretna sto joj je netko posvetio malo paznje, imala je tako zahvalan pogled... Ma i ona je samo dijete, 21 godinu ima.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    92

    Početno

    Gdje u Zagrebu obično prosi?

  47. #97
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    hoće li ona uspjeti dobiti tu porodiljnu naknadu? makar da se makne sa ceste dok maleni malo ne stasa.
    nažalost, imam puno stvari koje bih joj mogla poslati, ali ne mogu prije 9-10 mjeseca jer mi nisu blizu. tada ćemo prazniti stan u kojem je živjela moja baka. ima i odjeće i posuđa i svačega, ali treba dopremiti iz dežele. ako će tada još imati potreba za takvim stvarima, ja sam tu.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    35

    Početno

    Ja sam je srela kod Zagrebacke banke na potezu od Lisinskog prema Importanneu. Ali rekla mi je da u Zagreb ne dolazi cesto, samo kad stvarno nema. Posudi novac za kartu za vlak, tako kaze. Pitala sam se koliko treba stajati tako da bi joj se taj dolazak isplatio...

  49. #99
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja imam dogovor sa njom danas u 16i30 na gl. kolodvoru!!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    35

    Početno

    Da, ja imam dogovor sutra, isto na Glavnom. Nije mi danas rekla da ide u Zagreb s nekim se naci. Pa kako joj se to isplati kad pov. karta kosta 95 kuna???? :?

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •