Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 226

Tema: Biljana i beba trebaju samo 3000kn za kupnju kućice

  1. #1
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno Biljana i beba trebaju samo 3000kn za kupnju kućice

    uplatit cu nesto kunica!!!

  2. #2
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Sutra ide i od nas dodatni prilog.

  3. #3
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    uplatila!

  4. #4
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Super... nadam se samo da ce sve ovo stici do njih na vrijeme...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    ne znam jesam li propustila nešto, ne pušta mi nalog jer nemam sjedište i adresu, šta da napišem? (e-zaba u pitanju)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Kloštar Podravski, možeš i u ulicu Kloštar Podravski

  7. #7
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Samo da provjerim prije uplate, na broj računa primatelja upišem račun banke, a u poziv na br 02 i njen štedni račun, sam dobro skužila?

  8. #8
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    dobro si skužila, hera. 02 u onu malu kućicu kod poziva na broj.
    a zašto se ovaj topic ne montira negdje gdje bi ga pročitalo više forumaša (kamo s ovim, npr.)? moderatorice?

  9. #9
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Thanx Lulu, uplaćeno!

    Ako treba ispis naloga kome mailati, faxati.. (pošto se nešto pisalo o tome na drugom topiću), samo mi javite.

  10. #10
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Dobro pitanje LULU!
    I ja molim administratore da nam pomognu alarmirati forumašice/forumaše!
    Isto tako predlažem da se vodi neka evidencija uplata tako da znamo koliko je uplaćeno - pa ako nije problem sve koje ste uplatile molim vas pošaljite mi mejl (bolje nego pm) sa iznosom.

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Lulu prvotno napisa
    a zašto se ovaj topic ne montira negdje gdje bi ga pročitalo više forumaša (kamo s ovim, npr.)? moderatorice?
    zato što se ovaj podforum zove "Druge udruge i pojedinci u akciji" i služi upravo ovome što se sada na ovome topicu događa.

    "Kamo s ovim" služi za teme za koje se ne zna kamo pripadaju, a ova pomoć za Biljanu je itekako prepoznatljiva.


    Citiraj ivano2 prvotno napisa
    Isto tako predlažem da se vodi neka evidencija uplata tako da znamo koliko je uplaćeno - pa ako nije problem sve koje ste uplatile molim vas pošaljite mi mejl (bolje nego pm) sa iznosom.
    ivano, ne znam kako drugi o tome razmišljaju, ali ovo mi se ne čini kao dobra ideja.
    zašto zbrajati, neka zbraja ona kojoj to ide.

    mislim da su naši forumaši već toliko puta pokazali koliko im je srce; prikupljalo se za toliko njih da je to i nenabrojivo: Mariji iz Gline smo napunili kuću i namještajem i namirnicama, slali smo božićne paketiće po domovima, prikupljali novac za mnogu bolesnu djecu, Anćicinom Filipu slali igračke, Leonarda nam je svima kao vlastito dijete... Nema gdje se nismo davali.

    A sve anonimno.

    Ja vjerujem da će i pomoć za Biljanu biti dostatna...


  12. #12
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    evo - premjestila sam na Kamo s ovim

    ivano2 - oprosti, ali ja ti prva necu poslati mejl s uplacenim iznosom jer ne vidim zasto bi to cinila
    onaj tko zeli pomoci - pomoci ce i Biljana ce novce dobiti bez obzira na tvoju evidenciju

  13. #13
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    OK, hvala na premještanju.
    Sa popisom nisam mislila ništa loše - kako je rok za prikupljanje novca 10.07. (možda nam produže do kraja idućeg tjedna - ali nije sigurno) htjela sam samo vidjeti kakvo će stanje biti na taj dan - pa ako prifali da mogu odreagirati...Ali ako to ne smatrate dobrom idejom - nikom ništa, zaboravite da sam to uopće predložila.

  14. #14
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    cure, oprostite na loptanju - ovaj topic se sasvim uklapa u podforum "druge udruge i pojedinci u akciji". svi koji žele, vidjet će ga ovdje. kao i dosad, vjerujem da će forum pokazati da ima veliko srce.

  15. #15
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    curke, meni svejedno gdje je topic. napravila sam ono što sam željela i mogla. jedino mi se čini da ostali baš ne posjećuju ovaj pdf. možda grješim.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Pa gle, mislim da većina posjetitelja foruma klikne na opciju "prikaži postove od mog zadnjeg posjeta", a onda ovaj topic svako malo bude na popisu.

    (pa topic ipak ima preko 500 klikova)

  17. #17
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    meni neće prihvatiti uplatu kad stavim poziv na broj broj njenog štednog računa, kaže mi da poziv na broj nije ispravan :?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    probaj mijenjati u maloj kućici model, 02, 12 itd.

  19. #19
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Pa gle, mislim da većina posjetitelja foruma klikne na opciju "prikaži postove od mog zadnjeg posjeta", a onda ovaj topic svako malo bude na popisu.

    (pa topic ipak ima preko 500 klikova)
    I ja se nadam da je tako.
    (Evo pokusaja da drzimo topic pri vrhu...)

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Molim mogu li ja dobiti njen broj štednog računa? Dali se to tako malo ljudi odazvalo da se pomogne Biljani i bebeku ili se to meni samo čini?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    nešto se dogodilo s topicem, mislim da su moderatorice odrezale cijeli prvi dio gdje je broj računa i link na cijelu priču o Biljani i bebi.

  22. #22
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Da, mislim da je bio preseljavan s jednog PDF na drugi.

    Evo detalja:
    originalna tema bila je Pomoć mladoj nezaposlenoj mami

    Za uplate:

    Biljana je otvorila štednu knjižicu u Hrvatskoj poštanskoj banci
    Račun banke 2390001-1070000029
    Štedni račun 1124073771
    Ime: Biljana Radelić


    Za druge oblike pomoci (oprema za bebu, odjeca za mamu) adresu mozete dobiti pp-om.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Zar će se uspjeti skupiti novci ?? Ajde MAME dajte neki prilog ,pa nečemo valjda dopustiti da ostanu bez krova nad glavom i ovak im je preteško!!!!

  24. #24
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    uplaćeno

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Uplaćeno, nadam se da će Biljana doći do kućice i zadržati svoje dijete!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Uplaceno.
    Puno srece zelimo!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    UPLAĆENO!!!!
    ljudi dobrog srca pomozimo im ja znam da kad se svi udružimo po malo postići čemo svoj cilj...ajde za maloga

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Nemogu vjerovati da nitko u dva sata nije rekao da će pomoći svojim skromnim prilogom ,pa mame zamislite se samo da ste vi u takvoj situaciji sa bebom bez ikoga

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    a da ponovo iskopiraš kratki sažetak slučaja (onaj koji je nestao), ljudi ne znaju o čemu se radi
    linkove rijetko tko čita

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj LiNa ČoKoLiNa prvotno napisa
    Nemogu vjerovati da nitko u dva sata nije rekao da će pomoći svojim skromnim prilogom ,pa mame zamislite se samo da ste vi u takvoj situaciji sa bebom bez ikoga
    Lina, ja te molim da ne prozivaš ljude: ima nas mnogo koji ne "lijepimo" na forum svoje uplate.

    kako sam prije napisala, naše forumašice su do sada toliko puta pomogle da se ne može ni nabrojati.
    a još sam i zaboravila da se upravo ovdje skupio novac za kupnju dva aparata potrebna za medicinski potpomognutu oplodnju.

    svim korisnicima našega Foruma,

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj LiNa ČoKoLiNa prvotno napisa
    Nemogu vjerovati da nitko u dva sata nije rekao da će pomoći svojim skromnim prilogom ,pa mame zamislite se samo da ste vi u takvoj situaciji sa bebom bez ikoga
    Lina, ja te molim da ne prozivaš ljude: ima nas mnogo koji ne "lijepimo" na forum svoje uplate.

    kako sam prije napisala, naše forumašice su do sada toliko puta pomogle da se ne može ni nabrojati.
    a još sam i zaboravila da se upravo ovdje skupio novac za kupnju dva aparata potrebna za medicinski potpomognutu oplodnju.

    svim korisnicima našega Foruma,
    Apri

    I nema potrebe za slanjem masovnih pp-ova sa linkom na topik.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    cure sa respektabilnim brojem postova, sjetite se da nti vi niste znale kako forum funkcionira kada ste imale 63 posta

    Lina je, sigurna sam, mislila da nitko osim cura sa topica nije ništa uplatio

    Slanje pp-ova mislim da nikome ne smeta, a kome smeta neka zamoli pošiljatelja da mu ne šalje.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    ja samo želim pomoči koliko god mogu ,a stvarno neznam što tu vas tako vrijeđa puno ljudi nije ni znalo za tu temu i zahvalilo mi se što sam im javila...stvarno pretjerujete !!!! najbolje da se držim postrani .

  34. #34
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ima nas mnogo koji ne "lijepimo" na forum svoje uplate.
    ma. teško i za komentirat. nitko od nas ne lijepi svoju uplatu da bi mu se pljeskalo nego zato jer takve stvari obično povuku za sobom i druge ljude da reagiraju.

  35. #35
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj LiNa ČoKoLiNa prvotno napisa
    Nemogu vjerovati da nitko u dva sata nije rekao da će pomoći svojim skromnim prilogom ,pa mame zamislite se samo da ste vi u takvoj situaciji sa bebom bez ikoga
    Zbog čega bi itko išta rekao? Kada se pojavi takva situacija ja prva djelujem, ne pričam.

    [size=1]Što se tiče evidencije uplata je se držim one "neka vam ne zna lijevica što čini desnica" tj. ako nekome i pomognem ne razglašavam to na sva zvona.[/size]

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja se stvarno ne želim prepucavati, pogotovo na topicu kojemu je svrha bila - humanost i pomoć.

    ali ako dobijem desetak pp-ova u kojem me se obavještava da ih netko maltretira linkovima na ovaj i još jedan topic i da se "žica" pomoć, onda mislim da imam pravo zamoliti da to ne radite.

    Imajte povjerenja i u nas ostale, da želimo pomoći jednako koliko i vi.
    Na neki drugačiji način.


  37. #37
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    da li je netko u kontaktu sa Biljanom? jel se skuplja lova?
    jel zna netko šta? :/

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Potpisujem Lulu. Komentar o ljepljenju vrijeđa.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Također me zanima s obzirom da je sutra 10. jel akcija uspjela. toplo se nadam da je.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ako je ntko uplatio bez poziva na broj, ta uplata nije sjela.
    Obavijest da uplata nije sjela neće dobiti niti uplatitelj niti primatelj, novac sjedi na računu banke dok netko ne pita za njega.
    Obzirom da ne znamo niti brojčano koliko je uplata trebalo biti, ne možemo prekontrolirati niti po tom ključu.

    Dakle, kod HPB se prvo uplaćuje na žiro-račun banke (zajednički), a ono što se upisuje u poziv na broj je ustvari broj štednog računa od Biljane. Ako se taj poziv na broj ne upiše, njoj ne sjedne na račun. Glupavo, ali tako je.

  41. #41
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Imamo li ikakvih vijesti?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Biljani je do danas sjelo 1690kn.
    Kaparu je dala 500kn.
    Fali joj još 810kn. Vlasnik kućice se buni zbog roka, kaže joj da je jučer rekla danas, a danas sutra i da laže.
    I morati će platiti 500kn bilježnika (nije mi jasno za kaj), eventualno bi možda dijelila bilježnika pola/pola sa prodavateljem.
    Pitala je neku ženu da joj posudi 1000kn, a žena traži na to 200kn kamate kod vraćanja (s tim da nije sigurna na kako dugo bi joj to posudila).
    Pomoć od Centra za socijalni rad će dobiti oko 20-25 u mjesecu (onih 600kn).

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ja ću imati sljedeći tjedan namještaj (stariji) iz jedne kuće, vlasnici žele da se to isprazni (ako se nitko ne javi, baciti će ga).
    Ako ima netko na forumu tko može ustupiti kamiončić Varaždin-Đurđevac, molim da se javi .
    Imam i dvije deke koje bih joj dala, našlo bi se možda i kakvo suđe, te obuća i odjeća za bebicu.

  44. #44
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Tinna, jesi ti vidjela tu kucu... mene muci skroz kakva je to kuca za 3000 kn i nece li biljana istrest te novce nekome i opet ostat na cesti...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    nisam, da mogu otišla bih
    a obzirom da ne mogu, radije ću riskirati pomoći, nego iz opreza ne pomoći

    Razgovarala sam s Biljanom, djeluje skroz smireno i normalno, pristojno i malo nesigurno.
    Jasno joj je da ne smije isplatiti kuću osim kod bilježnika pri potpisu ugovora. Ja sam joj rekla da može kupiti i u NN ugovor.
    Ne znam za što je 500kn, toliko ne bi trebao koštati ovjera potpisa.
    Poreza na promet bi trebala biti oslobođena (zaboravila sam joj to reći, a sigurno ne zna).

    Rekla je da ju je zvao netko iz Večernjeg, i da bi ona odbila ako smije (rekla sam joj da naravno smije, i da bih i ja bila oprezna sa izaženjem u novine).

  46. #46
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Ovjera potpisa prodavatelja kod javnog bilježnika košta oko 50 kn...mislim 46,60 kn (za 4 primjerka ugovora) :? . Jedino ako javni bilježnik sastavlja ugovor, onda je to neka veća cijena, ali i sama si rekla da može uzeti ugovor u NN.

  47. #47
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Ovjera potpisa je 46 kn. S tim da bilježnik ne jamči za ništa - možeš ovjeriti da je crno bijelo i obrnuto.
    500 kn može biti jedino sastavljanje ugovora, što čisto sumnjam da bi dotični prodavatelj tražio (ne treba se on zaštititi, već ona).

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    to sam joj rekla prekjučer za NN (ako je skužila razliku između ovjere potpisa, ugovora iz NN i ugovora od bilježnika), trebalo bi joj ponovo spomenuti.
    Nakon toga bi trebala ići na poreznu prijaviti kupoprodaju, i dati zahtjev za oslobođenje od poreza.
    Ako joj sve odjednom istrabunjam, imam osjećaj da pola neće poloviti.
    Pitala sam je za jedan dokumenat da li je dizala novi (za porodiljnu naknadu), rekla je da nije i provjereno istina je. Samo mislim da joj taj stari neće vrijediti i da je morala dati novi. Da joj sad samo ne odbiju zahtjev zbog toga (možda službenica nije niti gledala datume).

    I ne znam kako se uopće doveze svaki dan do Đurđevca, bez novaca. I šta jede.

  49. #49
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Pitala sam je za jedan dokumenat da li je dizala novi (za porodiljnu naknadu), rekla je da nije i provjereno istina je. Samo mislim da joj taj stari neće vrijediti i da je morala dati novi. Da joj sad samo ne odbiju zahtjev zbog toga (možda službenica nije niti gledala datume).
    Ne znam točno na šta misliš, ali svoj zahtjev, uvijek može dopuniti, pa nek odnese potreban dokument novijeg datuma i neće joj odbiti zahtjev (ako je samo do toga). U svakom upravnom (i neupravnom) postupaku je sam referent dužan poslati poziv za dopunu podnositelju zahtjeva prije nego ga odbije.

  50. #50
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ...
    Fali joj još 810kn. ...
    I morati će platiti 500kn bilježnika...

    Skrecem opet paznju na ono sto je TinnaZ napisala o tom nes(p)retnom pozivu na broj.

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ako je ntko uplatio bez poziva na broj, ta uplata nije sjela.
    Obavijest da uplata nije sjela neće dobiti niti uplatitelj niti primatelj, novac sjedi na računu banke dok netko ne pita za njega.
    Obzirom da ne znamo niti brojčano koliko je uplata trebalo biti, ne možemo prekontrolirati niti po tom ključu.

    Dakle, kod HPB se prvo uplaćuje na žiro-račun banke (zajednički), a ono što se upisuje u poziv na broj je ustvari broj štednog računa od Biljane. Ako se taj poziv na broj ne upiše, njoj ne sjedne na račun. Glupavo, ali tako je.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •