Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 226 od 226

Tema: Biljana i beba trebaju samo 3000kn za kupnju kućice

  1. #201

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    razumijem to "prikrivanje" pogotovo ako kaze da joj se svi smiju u selu :/ očito se boji ..svi ju osudjuju itd. :/

    čudno zvuči cijela ta priča sto je je.. ali opet vas 5 podnosi izvjestaje tj. svaka zna po malo nijedna cijelu priču.. ili se varam :/

    Da trazi novac rekla bi prevara neka ali ako trazi hranu tu stvarno nevidim što ima muljati to nemoze prodavati na placu kao "rabljenu robu" :/

    Mislim da bi nju trebalo uhvatit za ruku otici na socijalno..otici u zdravstvo.. neka da tamo svoj jmbg i nek joj točno kazu sto ona prima a sto neprima i na sto ima pravo a na sta nema :/
    pomoci joj naci nekakav posao ..

    a neznam ni sama zalosno je

  2. #202

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    99

    Početno

    Tihana05 nije grozno što si mislila krenuti za njom da nešto više saznaš ako sumnjaš.Dala si joj i poklone i novac i želiš da to što si dala služi djetetu.Slažem se s Leom da treba pomoći i ja sam uvijek za i pomažem koliko god mogu,ali mi je žao ako sredstva dođu u pogrešne ruke a mogla sam pomoći nekome kome zaista treba.
    Ne kažem da je Biljana takva ali sljedeći put kad joj budem išla nešto dati malo ću porazgovarati s njom onako ljudski i iskreno i tražit ću od nje da tako postupi jer mislim da je to jedini način da joj trajno pomognemo.
    Ne želim ni pomišljati da je neko čeka iza ugla kome treba dati taj isprošeni novac jer bi u tom slučaju njezino dijete služilo kao žrtveno janje za eventualnu dobit,a to su definitivno kršenja prava jednog nedužnog djeteta!

  3. #203

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    99

    Početno

    Zaista se nadam da je Biljana jedna ok osoba

  4. #204
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    cure, molim vas da se ne igrate detektiva i ne konstruirate priče.
    ako želimo pomoći, nema smisla da onda razmišljamo kamo taj novac ide i hoće li ga ona "pametno" iskoristiti.
    nije mi lijepo da sada ovdje rasplićemo nečiju životnu priču, gledamo kakva je boja kože tog dječaka i tko je s kime u srodstvu...

    uvijek je nezahvalno uplitati se sa strane u nečiji život: ako možemo pomoći i ostati "izvan", učinimo tako... ako ne... to nije u našoj nadležnosti.


  5. #205

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    35

    Početno

    Mislim da je ok pomoci ako nekome pomoc stvarno treba i eventualno potaknuti jos ljudi da se ukljuci. A ovo sto sada "raspredamo" price je vise u cilju da joj se stvarno pomogne ako je u teskoj situaciji (iako je ona, po meni, u svakom slucaju u teskoj situaciji). Ali ako iza nje stoji logistika koja nju i dijete koristi kao koristan alat za neku organiziranu prosnju, e to je onda druga prica. Najgore bi mi bilo da smo mi zbog njene zbunjenosti i cudnih interpretacija iskonstruirale cijelu pricu (koje su takodjer dio svakodnevice i ljudi nasjedaju nastojeci pomoci), a njoj je pomoc zaista potrebna.

  6. #206
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Lenni prvotno napisa
    Ne želim ni pomišljati da je neko čeka iza ugla kome treba dati taj isprošeni novac jer bi u tom slučaju njezino dijete služilo kao žrtveno janje za eventualnu dobit,a to su definitivno kršenja prava jednog nedužnog djeteta!
    za naše društvo to nije ništa neobično. koliko djece prosi po ulicama? a kad im želiš kupit sladoled ili sendvič zbrišu jer ne mogu sladoled odnijeti onome iza ugla koji čeka da obave posao.

  7. #207
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    cure, molim vas da se ne igrate detektiva i ne konstruirate priče.
    ako želimo pomoći, nema smisla da onda razmišljamo kamo taj novac ide i hoće li ga ona "pametno" iskoristiti.
    nije mi lijepo da sada ovdje rasplićemo nečiju životnu priču, gledamo kakva je boja kože tog dječaka i tko je s kime u srodstvu...

    uvijek je nezahvalno uplitati se sa strane u nečiji život: ako možemo pomoći i ostati "izvan", učinimo tako... ako ne... to nije u našoj nadležnosti.

    Potpisujem u potpunosti.

  8. #208

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj Tihana05 prvotno napisa
    Citiraj bucka prvotno napisa
    meni se biljana cini skroz neiskvarenom i naivnom!!
    mozda sam fulala u procjeni, ali ako stvarno mulja onda je opako dobra glumica!!
    To je i moje misljenje.
    sad sam malo u :shock: od cijele priče...jučer sam se dosta dugo razgovarala s njom i baš mi je rekla da ima dogovor (sigurno s Tihanom) baš sam pričala u vezi oblačenja da malog ne utopljava,jer sam joj i ja poslala dosta ljetne robice za bebu,sada čujem da je bio u dugim rukavima,a meni je rekla da je lagano obučen...tako mi je žao da nije iskrena 100% jer bi joj mogle bolje i kvalitetnije pomoći,ali baš kaže MM:"ti bi htjela da je svijet idealan, ali ljudske sudbine ne možeš mijenjati".....ali ja eto ne mogu si pomoći...

  9. #209
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ako želimo pomoći, nema smisla da onda razmišljamo kamo taj novac ide i hoće li ga ona "pametno" iskoristiti.

    uvijek je nezahvalno uplitati se sa strane u nečiji život: ako možemo pomoći i ostati "izvan", učinimo tako... ako ne... to nije u našoj nadležnosti.

    potpisujem. treba znati halaliti. il ste se o svemu trebale prije raspitati.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    24

    Početno

    Potpuno sam nova na forumu, pa me zanima, može li Roda kao udruga otići s Biljanom ili bez nje u Centar za socijalni rad jer oni sigurno imaju više informacija o njezinom statusu nego netko tko je vidi na ulici.

    Treba se raspitati jer ovo sada zvuči jako jako klimavo.

    U svakom slučaju, očito se radi o osobi koja nije upućena u svoja prava tako da joj u tom smislu stvarno treba pomoći.

  11. #211

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    24

    Početno

    Još nešto, bilo bi mi jako žao da joj darovani novac pokupi nekakav muž/dečko/ljubavnik :?

  12. #212
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Roda kao Udruga se ne bavi pojedinačnim slučajevima...
    malo nas je, a problematičnih slučajeva puno.

    Sigurna sam kako u njezinoj općini postoji CZSS ili neki upravni referent koji joj može pomoći puno kvalitetnije nego mi odavde :/

  13. #213
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    dovoljno je nazvati czzs na njenom podrucju i pitati soc. radnike da li je pod skrbi centra i ako je stupiti u kontakt s njenim socijalcem, ako nije onda se moze sugerirati centru da obavi uvid u stanje obitelji.

  14. #214

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Biljana prima pomoć od czs, dakle u kontaktu je s njima.

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    99

    Početno

    Tihanu05 u potpunosti potpisujem

  16. #216
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Mislim da ako ce se naka od forumasica naci s Biljanom ovih dana, potrebno je opet i opet popricati s njom, u svjetlu novih (polu)saznanja. Koliko je realno od nje ocekivati da ce shvatiti da vecu pomoc moze dobiti ako bude do kraja iskrena, u to nisam sigurna, jer ne znam koliko se do sada u zivotu u nekoga/nesto mogla pouzdati da bi u ovom slucaju bilo drugacije.
    Naravno da je nama cudan rezon kojim se isplati dati 95 kuna za kartu do Zagreba, no sta ako njen nacin razmisljanja govori da je bolje potrositi toliko, da ne bi izgubila ono sto taj dan moze dobiti od nekoga ili isprositi. Takvih "sta ako" je milion. Mi mozemo samo nagadjati, a to je najnezahvalnije. Sto se mene tice, zauzimam stav da je nevina u svemu ovome dok se ne pokaze da je kriva, radije nego obratno. Ja imam srecu moci dati od svog viska i to ne zaboravljam. I radije cu zaliti za tim viskom i vlastitom naivnoscu, nego zivjeti sa sobom znajuci da je moje malo nekome moglo biti ili jeste puno.

  17. #217

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    35

    Početno

    Mene je maloprije nazvala Biljana da mi kaze da ipak prima onu naknadu (oko 3 000 kn), ali je u velikim dugovima otprije te da ne bi htjela da svi mi koji joj pomazemo mislimo da ona laze. Valjda ju je neka forumasica iskreno pitala za to. Rekla je cak da joj je susjeda savjetovala da je "te gospodje koje joj pomazu" dodju posjetiti pa ce najbolje vidjeti kako zivi.
    Spomenula mi je da bi trebala nesto namjestaja, a cak bi i uzela na otplatu neki madrac jer joj mala dosta piski u krevet. Ne znam, i dalje mi ju je zao.

  18. #218
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Tihana05 prvotno napisa
    Mene je maloprije nazvala Biljana da mi kaze da ipak prima onu naknadu (oko 3 000 kn), ali je u velikim dugovima otprije te da ne bi htjela da svi mi koji joj pomazemo mislimo da ona laze. .
    Ajoj...

    Mislim, htjela bi joj pomoci...vec sam htjela uplatiti i cekam da se sve ispadne dobro, ali Biljana ide sve dalje i dalje...

  19. #219

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Deaedi ako mislish da joj nisu potrebni novci kupi joj u toj vrijednosti brasno,tijesto, ulje itd.

    ako "vara" onda vara sebe i boga a ne nas .. sve se vrati kad tad bilo to dobro ili loše

  20. #220
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja bih vam zaista savjetovala da preko nadležnih institucija pokušate doznati pravo stanje i vrstu pomoći koja je biljani potrebna.

    raspredanje njezine priče po forumu nije korektno prema njoj, a pogotovo nagađanja o porijeklu njezine djece i tome slično - iako iza njih stoji dobra namjera.

  21. #221
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ...

  22. #222

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ja bih vam zaista savjetovala da preko nadležnih institucija pokušate doznati pravo stanje i vrstu pomoći koja je biljani potrebna.

    raspredanje njezine priče po forumu nije korektno prema njoj, a pogotovo nagađanja o porijeklu njezine djece i tome slično - iako iza njih stoji dobra namjera.
    Apsolutno se slazem, malo je sve to krenulo u krivom smjeru. Sigurna sam samo da je sve to u dobroj namjeri i da nitko na ovu temu ne dolazi kako bi pratio zanimljive zaplete i rasplete. Ali i ja sam osjecala obvezu reci kako se prica razvija i sto sam novo saznala jer ne bi bilo posteno da se na temelju prvotne price pokrecu velike akcije pomoci za Biljanu koja je s malim sama na svijetu, a situacija je ocito ipak drugacija, iako i dalje mislim da joj treba pomoci barem u hrani i opremi. To opet ostaje da svatko sam odluci.

  23. #223
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    sad ćete me vjerojatno razapeti no ja moram reći da mi se čini da biljana uopće nije takva naivka kao što sam mislila. nevjerojatno mi je to što se dešava zadnjih dana. prvo iskren razgovor i važna priznanja, a onda narudžba što joj treba. mislila sam da ćemo joj najviše pomoći time što ćemo joj ukazati na prava koja joj pripadaju kao državljanki ove zemlje i kao majci. no izgleda da je ona to već prokljuvila. a usput je našla i nas malo posisat. ja se sve više bojim za to dijete, nosi ga na rukama dok ima kolica, oblači ga u duge rukave dok joj stiže hrpa ljetne robice... bojim se da je dijete samo rekvizit kako zaradit novac. ne zaboravimo da već ima troje djece. šta je s njima? i oni su poslužili i odslužili svoje?
    s jedne sam strane ljuta ko pas jer nas tako vesla, a s druge mi se srce para od ovakvih tužnih priča. rekao bi naš narod, sirotinjo i bogu si teška.
    i dalje želim pomoći, i dalje prikupljam (i kupujem) stvari no sve više se osjećam preveslano.
    eto. rekla sam. kill me!

  24. #224
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    cure, molim vas da se ne igrate detektiva i ne konstruirate priče.
    ako želimo pomoći, nema smisla da onda razmišljamo kamo taj novac ide i hoće li ga ona "pametno" iskoristiti.
    nije mi lijepo da sada ovdje rasplićemo nečiju životnu priču, gledamo kakva je boja kože tog dječaka i tko je s kime u srodstvu...

    uvijek je nezahvalno uplitati se sa strane u nečiji život: ako možemo pomoći i ostati "izvan", učinimo tako... ako ne... to nije u našoj nadležnosti.

    podsjetiti ću na apricotin post i još jednom zamoliti da ovdje ne nagađamo i ne razvlačimo biljaninu "priču".

  25. #225
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Kao jedna od začetnica ove cijele priče molim administratorice da ovaj topic zaključaju.

    Sve vas forumašice koje ste voljne i možete pomoći bilo putem paketa (hrana, pelene, itd) ili opreme za kuću ili novčano molim da se za Biljaninu adresu ili broj mobitela obrate putem pp-a izravno na forumašice Tihana05, TinnaZ ili meni. Odluku pomoći ili ne svatko od nas mora ipak donijeti sam.

  26. #226
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    prema zelji, topik zakljucavam.
    moderatorica neka odluci hoce li ga i koliko dugo ostaviti kako bi ga drugi mogli vidjeti i ukljuciti se u pruzanje pomoci, ukoliko zele.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •