Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Alimentacija iz jedne druge perspektive

  1. #1
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno Alimentacija iz jedne druge perspektive

    Drage mame i tate jednoroditeljci....razgovarajmo čisto hipotetski, budući da se nisam baš kamuflirala...:
    Što učiniti kada tata redovito plaća alimentaciju a majka to iskorištava na način da svako malo izbaci pred njegovom kućom jedno od dvoje djece tinejđera (doslovno naizmjence) s putnom torbom na dva - tri mjeseca, i onda svo to vrijeme prima punu alimentaciju (jer postoji takva odluka suda,ne...), ubire k tome dječji doplatak i ne šalje tati ni kune za dijete koje je kod njega i za koje se on (a ne ona, kako reče uvaženi sud) brine?
    I molim vas, ako vam je pala na pamet prijava CZSSu ili odvjetništvu, no way, ne rade to oni, nema šanse...ILI???

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    254

    Početno

    A preostaje mu jedino ne plaćati, čekati da ga ona za to tuži, pa u tom postupku tražiti sud da donese presudu u skladu s situacijom. Ali tata mora imati dokaze da dijete zaista bilo kod njega, preporučam čuvati račune za sve što djeci kupi van alimentacije...iako je vrlo teško procijeniti što će sud odlučiti :? Nikad se ne zna, da li će naložiti ocu da ipak sve plati, mada mi je to zaista nelogično jer alimentacija je iznos koji jedan roditelj plaća za uzdržavanje djeteta onomeroditelju s kojim dijete živi...možda pitati odvjetnika koji se bavi obit. pravom...

  3. #3
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Možda ne bi bilo loše ovo pitanje postaviti i na nekom pravnom forumu?

    (Legalis npr)

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    preostaje mu jedino ne plaćati, čekati da ga ona za to tuži, pa u tom postupku tražiti sud da donese presudu u skladu s situacijom. Ali tata mora imati dokaze da dijete zaista bilo kod njega, preporučam čuvati račune za sve što djeci kupi van
    meni se ovo ne čini kao dobra ideja, tada bi se radilo o kaznenom postupku koji se ne bavi preispitivanjem visine alimentacije.

    Po meni bi otac sada trebao pokrenuti postupak preispitivanja alimentacije ako se već s bivom ženom ne može oko toga dogovoriti...

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    po meni bi trebalo čuti i drugu stranu priče. ova je (pretpostavljam) s očeve strane... !?

    osim toga - ne znamo ni kolika je ta alimentacija (da li je dostatna za dvoje teen djece), niti kolika su primanja (ne plaća) oca... majčina očito nisu visoka kad prima dječji doplatak.

    majka ne "izbacuje" oboje djece istovremeno - pa nemam dojam da se rješava djece da bi landrala i provodila se...
    :?

  6. #6
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Slazem se sa sorcie. Ova prica mi djeluje prilicno jednostrano.
    Sto se tice placanja alimentacije kada dijete nije kod roditelja kojemu je dodijeljeno na skrb, ona se mora i tada isplacivati. Naravno, ukoliko je rijec o nekom razumnom (i/ili sudskom odlukom definiranom) periodu. Citala ja to , cini mi se bas na Legalisu.
    Moj stariji sin je sada s ocem mjesec dana i naravno da cu i za ovaj mjesec dobiti alimentaciju. Dijete nije tu, ali troskovi vezani uz njega jesu. Konkretno, MM i ja preko svakih ljetnjih praznika (kada je mladac s ocem) kompletno renoviramo (o, da, bas renoviramo jer je rijec o teenageru) sobu.

  7. #7
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Da, jednostrano..ne mogu to drukčije doživjeti kad se radi o MMu,ne..Nitko nije rekao da se mama provodi, niti da landra,niti me ikad interesiralo radi li to ili ne. A zašto bi joj to netko i zamjerao? Otac ima plaću 2.100,00 kn(da, i živimo od toga), a alimentacija iznosi 1.200,00 kn za njih dvojicu. Čini vam se malo? Moja porodna naknada iznosi 2.500,00 i to još ovaj mjesec, a već slijedeći idem na 2.000,00 kn jer mi počinje dopust za njegu djeteta. Plus tisućak Enine invalidnine i dj. doplatak od 831,00 kn. U isto vrijeme plaćamo kredit od 1.500,00 kuna kojoj smo dotičnoj isplatili udio u bračnoj stečevini, konkretno kući. Pa vi brzo izračunajte od koliko novca živimo...
    Alimentacija se mora plaćati sve do izmjene sudske odluke. Znam jer je MM predao takav zahtjev. Bilo je jedno izvanparnično ročište gdje su oba djeteta rekla da žele živjeti kod majke, a stariji je još rekao da mama nema dovoljno sredstava da bi ona plaćala ocu alimentaciju. Za dva tjedna je stariji već bio kod nas. Sutkinja je preporučila pokretanje parničnog postupka,ali OTKUD MI NOVCI???
    Babyblue, ja ne pričam o praznicima, skijanju i brčkanju na moru, o vikendima kod oca ili onom famoznom jednom radnom danu u dva tjedna. Govorim o životu i preseljenju, o brizi oko škole, oko cigareta,cura,i koječega što ti tvoje dijete zapadne. I mi preuređujemo njihove sobe, kupujemo odjeću, obuću, torbe, nadograđujemo kompjutore. I svo to vrijeme nekome plaćamo da bismo to mogli raditi. Iskreno, čini li ti se pošteno?

  8. #8
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    I tako ja odoh iz hipotetskog razmišljanja, oprostite...ako admin misli da ovdje ima i najmanji trag povrede pravila ponašanja na forumu, može zaključati,bez zamjere.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •