Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Krumpiri punjeni gljivama....

  1. #1
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Krumpiri punjeni gljivama....

    Krompiri punjeni gljivama


    Sastojci
    400 g vrganja
    2 jušne žlice ulja
    8 krompira
    16 tankih dugih ploški pancete
    2 čaše kiselog vrhnja
    1,25 dl goveđe juhe
    malo soli
    malo papra


    Priprema

    Očistiti i oprati vrganje pa ih narezati na deblje lističe.
    U tavi na zagrijanom ulju,brzo sa svih strana ispržiti gljive.
    Izvaditi ih i odložiti sa strane.
    U posoljenoj vodi kuhati 20 min krompir s korom.Oguliti ga i pustiti da se ohladi.
    Pećnicu zagrijati na 200C.Kuhani krompir uzdužno zarezati 3 puta.
    Nastale krompirove đepiče polako raširimo malim nožičem i napunimo pripremljenim gljivama.
    Svaki krompir obmotati sa dvije ploške pancete.
    Kiselo vrhnje izmiješati sa juhom i uliti u plitku vatrostalnu zdijelu.Napunjene i umotane krompire složiti jedan do drugog,malo posoliti i popapriti.
    Prekriti folijom i zapeči u pečnici oko 25 min.

    Posluživanje

    Krumpire možete ukrasiti sa lističima peršina.

    Ovo je originalan recept ali ja to pripremam bez pancete i jušnog temeljca....

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja sam jednom radila krumpir punjen gljivama i zapečeno u pečnici jedino su se u tom receptu kuhani krumpiri trebali izdubiti i puniti dinstanim gljivama i bešamelom i peršinovim listom i sve je trebalo zapeći u pečnici. Ja sam uspjela cijelu kuhinju unerediti, zamazati hrpu suđa, još i sad kad se toga sjetim mi se smrači. Dubljenje krumpira nije tak jednostavno kak zvuči jer se kuhani krumpir jako lako mrvi i raspada pa sam imala hrpu otpada i mrvice krumpira posvuda. Sad kad sam pročitala da ti krumpir zarežeš i puniš đepiće, znam da meni to uopće nebi uspjelo.

    E da, krajnji rezultat je bio jestiv, ali pire krumpir preliven s umakom od gljiva je daleko ukusniji od punjenog krumpira i puno lakše za napraviti..

  3. #3
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Ja sam jednom radila krumpir punjen gljivama i zapečeno u pečnici jedino su se u tom receptu kuhani krumpiri trebali izdubiti i puniti dinstanim gljivama i bešamelom i peršinovim listom i sve je trebalo zapeći u pečnici. Ja sam uspjela cijelu kuhinju unerediti, zamazati hrpu suđa, još i sad kad se toga sjetim mi se smrači. Dubljenje krumpira nije tak jednostavno kak zvuči jer se kuhani krumpir jako lako mrvi i raspada pa sam imala hrpu otpada i mrvice krumpira posvuda. Sad kad sam pročitala da ti krumpir zarežeš i puniš đepiće, znam da meni to uopće nebi uspjelo.

    E da, krajnji rezultat je bio jestiv, ali pire krumpir preliven s umakom od gljiva je daleko ukusniji od punjenog krumpira i puno lakše za napraviti..
    Pa moguće je krumpir dubiti i rezati na džepiće bez da ga skuhaš...onako sirovog pa ga nakon toga ubaciš u pećnicu da se speče, a kako se "peče" s umakom - ispadne više kuhan nego pečen. :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •