Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 219 od 219

Tema: Koje adaptirano kupiti?

  1. #201
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Nemogući događaj. Otprilike kao očekivati da se na stranicama jedne modne kuće nađe reklama neke druge modne kuće. Nespojivo i krajnje neukusno.

    Iz sličnog razloga ovdje nemamo ni pedofilskih sadržaja. Vjerojatno bi se pedofili puno bolje osjećali da imamo.
    ma odlična usporedba!
    kakvih ti problema imaš u životu?

  2. #202
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Baš radi promocije dojenja bilo bi bolje da se i mame koje daju adaptirano dobro osjećaju na forumu, možda se jednom i vrate po savjet o dojenju ili preporuče Rodu prijateljici koja ima problema s dojenjem...
    Nemogući događaj. Otprilike kao očekivati da se na stranicama jedne modne kuće nađe reklama neke druge modne kuće. Nespojivo i krajnje neukusno.

    Iz sličnog razloga ovdje nemamo ni pedofilskih sadržaja. Vjerojatno bi se pedofili puno bolje osjećali da imamo.
    Davore razumijem sto si htio reci, ali daj stani na loptu. Malo je ovo too much s pedofilima.. Mislim da bi svi shvatili i da si ostavio i samo ovo s modnim kucama. Ovo s pedofilima je krajnje neukusno.

  3. #203
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Mislim da se ovdje najgore osjećaju one mame koje su htjele dojiti, koje znaju sve prednosti dojenja ali iz ovog ili onog razloga nisu uspjele dojiti.

    One koje su IZABRALE da ne doje i kojima je adaptirano bolji izbor sumnjam da se uopće zadržavaju na ovom forumu.

    Davore, jesi vidio ovo?

  4. #204
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Baš me zanima bil probao da ti recimo žena nije mogla dojiti ( da spada u onih 1%)? Jer nemoguće je da bi ti dao formulu?

  5. #205
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ovo s pedofilima je krajnje neukusno.
    Nadam se da je, nisam ni vjerovao da odobravaš pedofiliju.
    Citiraj makka prvotno napisa
    Davore, jesi vidio ovo?
    Jesam. O tome se pisalo prije dosta vremena.
    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Jer nemoguće je da bi ti dao formulu?
    Nije nemoguće, nego je jaaaaaako malo vjerojatno. Svakako se ne bih s time pravio važan. Vjerojatno bih prvo svojem djetetu potražio dojilju

    OT: Kad razbiješ auto, nastojiš li ga popraviti ili ga jednostavno baciš?[/quote]

  6. #206
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ovo s pedofilima je krajnje neukusno.
    Nadam se da je, nisam ni vjerovao da odobravaš pedofiliju.
    A vidis ipak je velika razlika, i zato ti komentar ne stoji nikako. Ljude koji konzumiraju pedofiliju nikad ne podrzavam, a ljude koji konzumiraju adaptirano podrzavam u njihovom izboru. To sto adaptirano nije nasretniji izbor, nikako mi ne opravdava da se moze naci u istom postu s pedofilijom.

    Molim te pazi na usporedbe ubuduce. Sve se to moze reci i malo ljepse.

  7. #207

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Italia
    Postovi
    113

    Početno

    Anchie76, je u potpunosti u pravu, stvarno se sve to moze lepse reci.

    Davore, sta je to sa tobom, stvarno ne razumem? Kao da jedva cekas bilo kakvu, cak minimalnu sansu kako bi se raspravljao i to na veoma grub i nekulturan nacin. Uporedjujes stvari koje stvarno nemaju nikakve veze jedne sa drugim. I na taj nacin vredjas majke koje ne doje svoju decu (iz bilo kog razloga).

    Ja dojim svoju bebu(u slucaju da si pomislio da sam jedna od njih). To sam oduvek i zelela. Naravno da sam i ja prosle kroz neke "muke" u vezi dojenja, ali sam istrajala u tome i sada veoma uspesno dojim svoju bebu. I povrh svega toga, ne zelim da kritikujem majke koje ne doje svoju decu.

    Znam, da se ovaj forum zalaze za dojenje, ali to ne znaci da kada majka upita koje adaptirano MLEKO (ipak je i to hrana) za svoju USVOJENU bebu, iz cele te price izadje sve ovo.

  8. #208
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Sarina_mama prvotno napisa
    Davore, sta je to sa tobom, stvarno ne razumem?
    Ništa. Jednostavno sam otporan na uljudnosti kad dođe do sustavnog suzbijanja djece. Računam da je nešto bolje ispasti nepristojan nego ne reagirati uopće. Podsjećam na izreku Martina Niemollera:

    "Najprije su došli po komuniste , a ja sam šutio jer nisam komunist.
    Zatim su došli po socijaliste, a ja sam šutio jer nisam socijalist.
    Zatim su došli po sindikaliste, a ja sam šutio jer nisam sindikalist.
    Zatim su došli po Židove, a ja sam šutio jer nisam Židov.
    Zatim su došli po mene, a nitko nije ostao da digne svoj glas."

  9. #209

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    zašto administratorice ne uklone postove s agresivnim i vrijeđajućim sadržajima i ne ukinu pravo autorima da dalje sudjeluju u raspravama?
    ne bih željela ulaziti u jalove diskusije s nekim tko ima potrebu agresivno iznositi svoje ideje - kao da ga ne bismo čuli kada misao ne bi bila začinjena uvredom, samo onima koji uređuju ovaj forum želim poslati apel - više verbalnog cvijeća, manje verbalnog smeća.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    721

    Početno

    Davore, zasto bi trazio dojilju? Pa i muškarci mogu dojiti. Daj se malo potrudi.

  11. #211

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Lonni jako dobra ideja!
    Možda je vrijeme da spoji teoriju i praksu.....

  12. #212
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zbog toga što sam siguran da bi to dojilja napravila ipak bolje.

    OT primjer iz života: prije par godina sam imao problem s kanalizacijskim odvodom u kuhiji kojeg je trebalo "modernizirati", a da bi se to dogodilo trebalo je otući lijepi komad betonskog zida oko postojeće cijevi. Majstor (obiteljski prijatelj) mi je rekao neka to napravim sam jer je eto 22:00 i ne smije više raditi buku, a onda će on to doći srediti. I mlatio sam, tuko, mučio se i... skoro ništa. I dođe majstor i veli začuđeno da što nisam to otukao kako je rekao, uzme lagani čekić i šarafciger (?!) i sve otuče dok si rek'o keks :shock:
    Možeš reći da je mlatiti po betonu jednostavno i bedasto, ali i to treba znati.
    Možeš isto reći da je dojenje nešto super jednostavno i prirodno pa ipak i to treba znati. Oduzeti dojenje ženama koje za to imaju prirodne predispozicije je jaaaako bedasto.

  13. #213
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ma Davore, ne mozes znati dok ne probas

  14. #214
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Aj dobro, al ovo ozbiljno pitam: Kako u današnje vrijeme naći dojilju? Kod naših baka je to bilo uobičajeno, al kako danas? Tko bi ti pristao dojiti na zahtjev? Znači ta bi osoba trebala živjeti s vama, bil je plaćao?
    Pitanje je najviše za Davora... mislim, lakše bi ti počeo dojiti, nego našao dojilju 8)

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    pa ovo nije jedini forum na netu
    imate mama-mami.com podforum adaptirano
    Po Anicevom rijecniku forum znaci: 1. trg 2.javnost. Zakljucite sami sto sam time htjela reci..
    (no hard feelings admin)

  16. #216

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Aj dobro, al ovo ozbiljno pitam: Kako u današnje vrijeme naći dojilju?)
    Imam jednu dragu prijateljicu za koju znam da bi mi uvijek uskočila , kao i ja njoj - jednom, kad su joj sumnjali na upalu slijepog crijeva, ja sam doma bila pripravna da NJM donese bebu k meni. Na kraju nije bilo potrebe, ali dojila bih bebu koliko god dugo bi trebalo. Znam da bi i ona isto učinila za mene.

    Imam još 2 frendice za koje vjerujem da bi također uskočile.

  17. #217

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    bogme bih i ja bila dojilja,
    nekome za platu, a nekome i za dzaba.
    a i sama bih se potrudila naci dojilju
    za svoje dete, da mu je trebala.
    poznavala sam bar 3 mame dojilje
    sa decom pribliznog uzrasta kao moje.
    prvo bih njih pitala.
    a moja rodjena sestra ce roditi u julu,
    nadam se da joj necu trebati u smislu pomocne dojilje,
    poducicu je da moze sama svoje dete dojiti.

  18. #218
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Veronika, zato sto jedino pedijatar moze davati savjete vezane uz adaptirano. ni Dafi ni Toti ni Eki sa foruma nisu osposobljeni za tako nesto, jer beba Dafi nije ista beba kao i beba Eki....i jer su pedijatri educirani, a ni jedna mama na ovom forumu nije.
    kad je tema cijepljenje, streptokoke, temperatura i sl., svi se mogu smatrati prozvanima dati odgovore - nebitno jesu li osposobljeni il educirani - i dafi i toti i eki. a kad treba podijeliti iskustva o adaptiranom onda se odjednom sjetimo da postoje ljecnici, 'pache, pedijatri.

    a donedavno imadoh prilike procitati da su ljecnici potkupljivi, da primaju svakojake poklone od raznoraznih farmaceutskih tvrtki i prema tome se furaju na jednu odredjenu marku. i sad njihov sud o adaptiranom mlijeku ima vise tezine od iskustva jedne majke, kojoj se nijedna farmaceutska trvtka nije obratila besplatnim fancy usisivacem.

    Mi smo se odlucili za dojenje,, i zato postoje pravila takva kakva postoje.
    ovo je razlog koji postujem, suglasna bila s njim ili ne. no, prijedlog bi ipak bio da se onda ubuduce slicni topici odmah zatvore, uz pp objasnjenja postavljacu topica. (znam da je netko dao vec slican prijedlog i netko i naveo razloga sto ne postupate tako, no ipak, vrijedi razmisliti i o tome slijedeci put ).

    svi drugi pokusaji objasnjenja i usporedbi su smjesni, kontradiktorni i/li krajnje neumjesni.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    s obzirom da je ovaj topic već na 5. strani, a svako malo krene u nekom neželjnom smjeru, ja ću ga zaključati.

    Ovdje ionako nije poželjno raspravljati o markama adaptiranog mlijeka niti koje adaptirano kupiti pa topic ioanko nema smisla.

    Ako želite raspravljati o marketingu adaptiranog mlijeka ili o pravilima foruma, slobodno otvorite novi topic s takvim naslovom, ali ne na dohrani

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •