Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 219

Tema: Koje adaptirano kupiti?

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    44

    Početno

    Citam raspravu vec sat vremena i moram napisati par rijeci.
    Ja sam uspjela nastaviti dojiti i pored golgote koju sam prosla nakon poroda (zivot je bio u pitanju), ali shvatam i zene koje su posustale (meni je falila jedna maaala sekunda da dignem ruke od svega).
    Nije u pitanju fizioloska (ne)mogucnost dojenja, u pitanju su mnogi ostali faktori koji uticu na odluku da li dojiti ili davati formulu. Ne moze se sve gledati crno/bijelo tipa: svi trebate da dojite jer mozete i gotovo
    Postoji i psiholoski momenat, razliciti problemi u okolini, nepostojanje prodrske, neinformisanost, pa i vandredne situacije (kao kod mene) koji itekako mogu uticati na prestanak dojenja i nervira me uzasno kada se jedna ideja razradjuje do besmislenosti!
    Da, 99% zena moze da doji, ali ne doje sve i to iz veoma razlicitih razloga, ali neki ovdje moraju da shvate da zene koje su odlucile da ne doje iz nekih razumnih razloga se definitivno osjecaju lose kada procitaju izjave tipa ZLO i sl.
    Vjerujem da bih se uzasno osjecala da takvo nesto procitam a da sam npr. prestala dojiti nakon boravka u bolnici gdje su mi se borili za zivot ili da sam prestala nakon 3 mjeseca strasnih rana na grudima i temperatura od 40 c, ma bila sam nepokretni invalid od svega sto mi se desilo. I sada treba da dodje neko tamo i da mi filozofira o lijekovima, o zlu i da vjezba svoje logicke i spisateljske sposobnosti. Haaalo, cilj je da dijete bude zivo i zdravo i svaka majka radi NAJBOLJE STO ZNA, zasto iko sebi uzima za pravo da sudi drugima?! Mlijeko, bilo pravo i vjestacko je HRANA, a djeca moraju da jedu, zar ne?
    Pozdrav svim majkama, bilo da doje ili ne i zelim da kazem onima koje ne doje- nemojte da ste nesretne, sve ce to jednog dana proci, a vjerujem da ste dale sve od sebe. Zelim vam srecu, vama i vasoj djeci, sve su ovo sitnice u zivotu, tako trivijalne i glupe!

  2. #152
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Airelle, upravo zato i mi, koje smo educirane savjetnice, govorimo kako je svako dojenje "slučaj" za sebe, kako ne možemo generalno pomagati, kako nam je svaka mama i svako dojenje posebno i svoje.
    Ne dajemo uopćene savjete o izdajanju, mastitisima, šeširićima... Nego razgovaramo o problemu kad se pojavi i sa upravo tom majkom kod koje se pojavio...
    Itekako smo svjesne da dojenje nije samo uspjeh tijela, nego i splet mnogih okolnosti koje su kod svakoga drugačije.

    I upravo zato postojimo.

    A za adaptirano mlijeko postoje pedijatri, mi o tome nemamo relevantne informacije, niti je to u domeni ovoga Foruma.

    Roda je, čini se, postala sinonim za dojenje u Hrvatskoj (i cijeloj regiji), pa neka onda ovaj Forum bude dio toga.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    44

    Početno

    Svaka vama čast zato što ste postali to što jeste i ne dovodim u pitanje krediblitet i reputaciju ovog foruma i udruženja.

    Jednostavno nisam mogla a da ne reagujem na istup vašeg kolege, jer nikada nisam voljela ekstemne stavove i razmišljanja. Kolega je rekao to što je rekao, izazvao burne reakcije žena koje ne doje i koje su nesretne zbog toga i umjesto da spusti loptu, nastavio je da "razrađuje" svoju "misao" do apsurda.
    Pozdrav i no hard feelings, samo opušteno cure moje 8)

  4. #154
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hm... a kolega sigurno ima nekakav nick...
    Spomenuto razrađivanje do apsurda zove se "reductio ad absurdum" i sasvim je OK u argumentaciji, jer ako se sve ogoli do apsurda, a branjena teza svejedno ostaje, onda se ničime ne može pobiti.
    Dojenje u svakom slučaju dobro podnosi ovakav test

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    44

    Početno

    E baš mi je trebao filozof kao ti uz jutarnju kaficu

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Forum općenito znači mjesto gdje MAME izmjenjuju svoja iskustva, a ne da su za nešto kompetentniji pedijatri.
    Meni su za sve probleme oko djece najkompetentnije OSTALE MAME jer se svakodnevno susreću s istim ili sličnim problemima kao ja, pa bilo dijete dojeno ili ne.
    Nitko ovdje ne reklamira formulu, nego samo postavlja pitanja o svome djetetu i za dobrobit svoga djeteta.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Imam samo jedno teško pitanje za velike promicatelje dojenja. Dali je ljepše vidjeti dijete koje pije adaptirano ili koje doji majka pušačica?
    nemojte mi samo, molim vas, reći da je takvih malo....

  8. #158
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    koja doji majka pušačica
    jer je bolje za dijete da dobiva svu dobrobit majčinog mljeka nego da ga ista uz nikotin u zraku hrani s adaptiranim koji mu ne pruža nikakvu imunološku zaštitu

    ne moguće je razgovarati o adaptiranom bez spominjanja imena proizvođača a to je reklamiranje, valjda zato ovaj forum ne sadrži podforum adaptirano

  9. #159

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Takvih nije malo. Ali volim misliti da su manjina. Prema svim preporukama bolje je dojiti tijekom pusenja nego prestati iz istog razloga. Dobrobiti majcinog mlijeka nadmasuju rizike koje nosi pusenje.

    Nikako, ali nikako mi nije jasno zasto je tesko shvatiti da je Roda potpisnica IBFAN-a i da je kao takva obavezna postovati odredjena pravila vezana uz promicanje, spominjanje, savjetovanje itd. vezano za adaptirano mlijeko.

  10. #160
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    IBFAN je organizacija za koju sam tek nedavno shvatio da je po idejama vodiljama daleko ispred svojeg vremena iako postoji već 25 godina. Ciljevi su sasvim jednostavni i pravilno postavljeni. Kredibilitet su stekli jednostavnim i čvrstim stavom i zapravo su uzor od kojeg se može puno naučiti.
    Ne treba IBFAN gledati kao neko ograničenje. Blažim stavom gubi se kredibilitet.

  11. #161
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    i zaboravih ovo napisat:
    osim toga majka koja puši pušila je i u trudnoći pa se beba već "navukla" na nikotin i prelazak na adaptirano bez nikotina bi kod bebe izazvalo apstinencijsku krizu i šok

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Već dugo pratim i portal i forum i jako cijenim sve što udruga radi, kao i svakoga tko je voljan odvojiti svoje vrijeme i novac za nešto što se smatra općim dobrom . Nemam namjeru kršiti pravila foruma niti imam savjeta o adaptiranom koje bih mogla s nekim podijeliti. No mislim da bi bilo konstruktivno malo bolje pojasniti zašto se ne smije pričati o adaptiranom.
    Je li to
    - zato što se svako spominjanje brandova na forumu smatra marketingom i podliježe kodu? Ja ne doživljavam izmjenu iskustava kao marketing, bilo da se radi o predstavama za djecu, autosjedalicama ili hrani (ako isključimo "trolove" koji se javljaju samo s namjerom reklamiranja nečega)
    - zato što nismo stručni? Opet mi nije sasvim uvjerljivo, jer se raspravlja o svemu od cjepiva i antibiotika do uređenja stana
    - nešto treće?

    I samo još ovo - sorry, ne mogu odoljeti, baš bode oči:

    Premisa 1: Ljudi su sisavci
    Premisa 2: Konji su sisavci
    Konkluzija; Ljudi su konji
    *nije* ispravan silogizam, dok

    Premisa 1.: Formula je zlo.
    Premisa 2.: Mame daju djeci formulu.
    Konkluzija.: Mame daju djeci zlo.
    jest (ne ulazeći u istinitost premisa)

  13. #163
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa

    Premisa 1.: Formula je zlo.
    Premisa 2.: Mame daju djeci formulu.
    Konkluzija.: Mame daju djeci zlo.
    jest (ne ulazeći u istinitost premisa)
    pa istinitost premisa jest najbitnija

    kao ova premisa 1 jest notorna glupost jer nijedna stvar na ovom svitu ne može biti zla
    zlo je rezervirano samo za ljude

  14. #164
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ... a to je ionako off topic i ne kužim zašto se na ovakav način izvlači iz originalnog konteksta koji je isto tako bio off topic :?

    Mislim da je tema stvarno iscrpljena do kraja.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    "osim toga majka koja puši pušila je i u trudnoći pa se beba već "navukla" na nikotin i prelazak na adaptirano bez nikotina bi kod bebe izazvalo apstinencijsku krizu i šok" - ne mogu vjerovat, kaj je to znanstveno dokazano!? ili su to babske priče

  16. #166
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    hm
    ja sam pušila u trudnoći
    pušila sam dok sam dojila
    prestala pušiti sa zarinih 2 i pol godine, onako nagli rez, jučer pušila, danas više nijednu.
    zara je tada i dalje dojila jako puno puta tokom 24 sata (znači, ne može se reći da je već i onako "dobivala" male količine nikotina pa da je u tome stvar) i nije imala nikakvu apstinencijsku krizu

    druga stvar, meni je apsolutno nebitno je li "ljepše" vidjet dijete s flašicom ili dijete koje doji majku pušačicu, bitno mi je što je "bolje/ zdravije/ i sl."
    bilo bi mi odvratno vidjeti majku koja istovremeno doji i puši, ali toliki idiot nisam bila, kao ni ostale mame pušačice koje doje. zapravo, tu scenu sam vidjela jedan jedini put, i to u nekom filmu, s ciljem da šokira gledatelja...

  17. #167
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj dinosaur prvotno napisa
    "osim toga majka koja puši pušila je i u trudnoći pa se beba već "navukla" na nikotin i prelazak na adaptirano bez nikotina bi kod bebe izazvalo apstinencijsku krizu i šok" - ne mogu vjerovat, kaj je to znanstveno dokazano!? ili su to babske priče
    pa razmisli
    ako nije prekinula pušiti u trudnoći onda puši i nakon, a krvlju je nikotin ionako došao do bebe, šteta je tu

    ili ti misliš da sve one koje pušu ne smiju zanijeti i u slučaju trudnoće voditi na prisilno odvikavanje?

    dokazano je ono opasnije: trudnice ovisnice rađaju bebe ovisnike koje doživljavaju apsistencijsku krizu poslije porođaja

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Izvukla sam zato što je Mgrubi na silogizam "formula...zlo" odgovorila s "konji...ljudi" kao da time dokazuje da je prvi apsurdan. Ono što sam htjela reći je da ta dva silogizma nisu ni na prvi pogled ekvivalentni i da silogizam "formula...zlo" stoji (ali konkluzija ne vrijedi ako ne vrijedi 1. premisa), a u "konji...ljudi" su obje premise točne, ali konkluzija jednostavno ne slijedi iz njih.

    Toliko

  19. #169
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno


    ne sječam se sve logike iz srednje , bilo to davno jedino što se ubetoniralo da su Japanci krokodili

  20. #170
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    hm
    ja sam pušila u trudnoći
    ..
    Kaj ozbiljno :shock: :shock: :shock: ???????????????

    Meni je to strasno, kad pomislim kakve posljedice moze imati na jos nerodjeno dijete.

  21. #171
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    I samo još ovo - sorry, ne mogu odoljeti, baš bode oči:

    Premisa 1: Ljudi su sisavci
    Premisa 2: Konji su sisavci
    Konkluzija; Ljudi su konji
    *nije* ispravan silogizam, dok

    Premisa 1.: Formula je zlo.
    Premisa 2.: Mame daju djeci formulu.
    Konkluzija.: Mame daju djeci zlo.
    jest (ne ulazeći u istinitost premisa)
    Ajde, barem da mi je logoka ispravna - to sam i zeljela reci - da iz pogresne premise, koju zastupa(ili je zastupao) Davor (Formula je zlo), nastaju zakljućci koji su logicki ispravni, ali potpuno krivi. Odnosno, treba paziti kako se izrazavas jer mozda i nehotice vrijedjas druge.

  22. #172
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ajde, barem da mi je logoka ispravna - to sam i zeljela reci - da iz pogresne premise, koju zastupa(ili je zastupao) Davor (Formula je zlo), nastaju zakljućci koji su logicki ispravni, ali potpuno krivi. Odnosno, treba paziti kako se izrazavas jer mozda i nehotice vrijedjas druge.
    potpisujem

  23. #173
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Citiraj dinosaur prvotno napisa
    Imam samo jedno teško pitanje za velike promicatelje dojenja. Dali je ljepše vidjeti dijete koje pije adaptirano ili koje doji majka pušačica?
    nemojte mi samo, molim vas, reći da je takvih malo....
    Mislim da je to jednostavno neusporedivo. Majka koja pusi u trodnoci ili pusi i doji (ili dok doji) - ne znam sta bi na to rekla. Nije mi jasno da jedna majka bude neinformirana o opasnostima pusenja za bebu. Ili, jos gore, da bude informirana i preuzima taj rizik.
    Ako se prizna da 1% zena ne moze dojiti, mislim da se moze zapitati koliko % zena ne moze prestati pusiti radi bebe? Za mene je odgovor 0%. Ali, to je samo moj stav. Teskog nepusaca i protivnika cigarete.

  24. #174
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    hm
    ja sam pušila u trudnoći
    ..
    Kaj ozbiljno :shock: :shock: :shock: ???????????????

    Meni je to strasno, kad pomislim kakve posljedice moze imati na jos nerodjeno dijete.
    ozbiljno.
    samo se ja ne sramim to priznati.
    ustvari, sramim se, ali ne želim to ni skrivati.

    i nema to veze s informiranošću, pameću ili logikom dok ti nešto ne klikne. a meni je kliknulo tek prije godinu dana.
    znači, ova beba u trbuhu nije i neće uopće osjetiti nikotin, što se mene tiče.
    a što se tiče zare, presretna sam što je, uprkos tome, totalno zdravo dijete, bez ikada ikakvih dišnih, alergijskih i sličnih poteškoća te se nadam da će tako i ostati.

  25. #175
    annabella

    Početno

    Mislim da mnoge izjave ovdje nemaju veze s logikom!
    Mnogo je onih koji su nešto čuli ili pročitali, protumačili si onako kako njima paše i zauzeli stav zbog kojeg misle da su najpametniji i dozvoljavaju si da pljuju po drugima zato jer nemaju isto mišljenje.

  26. #176
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    ...treba paziti kako se izrazavas jer mozda i nehotice vrijedjas druge.
    Što se valjda jako drastično razlikuje od selektivnog quotanja izvan konteksta i osobnih obračuna. To osobu čini plemenitom i uzornom, nadasve punom vrlina.

    Nego, zanima me na koji način tepati nedojenju. Pitanje šampionkama političke korektnosti: ako je dojenje prirodno, zdravo, povezujuće, kako onda okarakterizirati nedojenje? Protuprirodno, nezdravo, odvajajuće? Zvuči mi nekako preoštro. Vjerojatno postoji nekakav "politički ispravan" set kategorija u kontekstu nedojenja.

    Reći nekome da ima nekakvu tjelesnu ili karakternu manu može biti podjednako i uvreda i dijagnoza. Kad se radi o dijagnozi, obično se zamota u nekakav "politički ispravan" celofan ili se nečitko napiše na latinskom pa svi sretni i zadovoljni.

  27. #177
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    hm
    ja sam pušila u trudnoći
    ..
    Kaj ozbiljno :shock: :shock: :shock: ???????????????

    Meni je to strasno, kad pomislim kakve posljedice moze imati na jos nerodjeno dijete.
    zašto takav šok
    i btw svašta može imati posljedice na dijete ne samo pušenje
    iako to neznači da podržavam pušenje naprotiv
    ali eto i ja se sramim ali je istina da san pušila u trudnoći i prestala kad
    sam rodila
    meni je klik bio kad sam prvi put išla podojiti svoju bebicu jednostavno mi
    je bilo nezamislivo da pušim i dojim ali eto u trudnoči jesam

  28. #178
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i je li beba imala apstinencijsku krizu?
    (pitam jer je s tim krenula tema o pušenju)

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Normalno je pušiti 5 minuta prije ili poslije podoja a nenormalno je istovremeno?!!!!????
    To mi zvuči kao ono " ako ne vidiš, u redu je", u ovom slučaju ako bebi istovremeno ne ide u usta dim i mlijeko, u redu je i zdravo je.

  30. #180
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nema to veze s informiranošću, pameću ili logikom dok ti nešto ne klikne. a meni je kliknulo tek prije godinu dana.
    upravo tako. i bolje ikad nego nikad. meni je sva sreca klinulo kad sam vidjela plusic. i mogu govoriti "ako sam ja mogla, moze se" a zapravo je to krivo. stvar je uravo u tom "kliku". sada ne mogu smisliti dim i njusim ga na kilometre. kad se L. vrati od svekrve ja je moram presvlaciti i kupati jer mi smrdi po dimu. bez obzira sto mozda dok je ona bila nije zapaljena ni jedna, ali smrdi stan, namjestaj, ona i to sve upije dijete. koliko god ne mogu razumijeti trudnice/dojilje pusacice, istovremeno ih mogu. znam, cudno je to....

    i naravno da nije isto da li majka pusi dok doji ili prije/poslije podoja. pri tome ne mislim na kolicinu nikotina u majcinom tijelu, odnosno mlijeku, vec na blizinu djeteta koje doji (jede, pije, mazi se) i dima.

  31. #181
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ocu reci, nije zdravo i nije u redu ali je manje zlo.

  32. #182
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    i je li beba imala apstinencijsku krizu?
    (pitam jer je s tim krenula tema o pušenju)
    nemam pojma kako bi uopće trebala izgledati kriza :?
    a napredovao je normalno nema nikakvih dišnih problema ni alergija
    i nije bio male porođajne težine-4050gr

    još samo da napomenem ne smatram da je uredu pušiti u trudnoći ,ali ja jesam pušila i nisam mogla prestati do tog mog klika

  33. #183
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    ...treba paziti kako se izrazavas jer mozda i nehotice vrijedjas druge.
    Što se valjda jako drastično razlikuje od selektivnog quotanja izvan konteksta i osobnih obračuna. To osobu čini plemenitom i uzornom, nadasve punom vrlina..
    Jel se odnosi na mene - nadji molim te post gdje sam ja nekoga uvrijedila da se odmah mogu ispricati.

    Citiraj Davor prvotno napisa
    [Nego, zanima me na koji način tepati nedojenju. Pitanje šampionkama političke korektnosti: ako je dojenje prirodno, zdravo, povezujuće, kako onda okarakterizirati nedojenje? Protuprirodno, nezdravo, odvajajuće? Zvuči mi nekako preoštro. Vjerojatno postoji nekakav "politički ispravan" set kategorija u kontekstu nedojenja...
    Pa stvar je u tome da ne "okarakterizavas", nego samo da das svoje misljenje, bez opisa kojima ces neku osobu okarakterizirati.

    Citiraj Davor prvotno napisa
    [Reći nekome da ima nekakvu tjelesnu ili karakternu manu može biti podjednako i uvreda i dijagnoza. Kad se radi o dijagnozi, obično se zamota u nekakav "politički ispravan" celofan ili se nečitko napiše na latinskom pa svi sretni i zadovoljni.
    Dijagnozu postavljaju lijecnici, a mi ostali mozemo samo biti pristojni i ne vrijedjati.

  34. #184
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Prvi dio nije uopće u kontekstu uvrede Čudi me da se nalaziš prozvanom obzirom na jako općeniti ton.

    Po drugom dijelu zaključujem da predlažeš ignoriranje svih obuhvaćenih kontekstom formule kako bi se izbjeglo stigmatiranje. Po tome ispada kao da je nedojenje nekakva nedodirljiva kategorija, nešto poput lepre, nepismenosti ili siromaštva.

    Kad se netko rodi bez vida, sasvim mu je svejedno kakvu dijagnozu će mu liječnik napisati. Mi ostali u odnosu s tom osobom možemo koristiti izraze "slijep" ili "osoba oštećena vida" i slične i ostanemo pristojni. Ne vjerujem da u kontekstu nedojenja ne postoji baš nikakva prihvatljiva terminologija.

    Za majku koja doji kaže se "dojilja" i to baš nikoga ne smeta. Nije valjda da se za ove druge ne može naći nekakav lijepi i neuvredljivi naziv.

  35. #185

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj Sanjica prvotno napisa
    Meni se sviđa na ovom forumu veliko zalaganje za dojenje i meni je apsolutno puno pomogao - rekla bih da zahvaljujući samo ovom forumu još uvijek dojim svojeg 2,5 godišnjeg sina, tu sam prvi puta čula za termin Produženo dojenje....

    No, ovo mi već prelazi u ekstremizam, sektaštvo i nekada su ljudi u pravu kada se naroguše na spominjanje Roda.

    Ako se može raspravljti o pušenju (neće ga nitko podržati, ali raspravlja se)
    u trudnoći ili za vrijeme dojenja, o alkoholizmu, uzimanju lijekova - potrebnih i nepotrebnih, zašto oni koji žele nebi mogli razgovarati i razmjenjivati iskustva o adaptiranom mlijeku. Svatko ima svoje razloge zbog kojih nije mogao ili nije htio dojiti, to ne znači da su nužno loši roditelji i da se ne brinu za svoje dijete.

    Znam da ćete me sad napasti i popljuvati, ali meni je to što se ovdje radi nepravedno, jednostavno mi to nije demokracija...

    U POTPUNOSTI SE SLAŽEM, KAO I MNOGI DRUGI! :D

  36. #186
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ne moguće je razgovarati o adaptiranom bez spominjanja imena proizvođača a to je reklamiranje, valjda zato ovaj forum ne sadrži podforum adaptirano
    8)

  37. #187
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Veronika, zato sto jedino pedijatar moze davati savjete vezane uz adaptirano. ni Dafi ni Toti ni Eki sa foruma nisu osposobljeni za tako nesto, jer beba Dafi nije ista beba kao i beba Eki....i jer su pedijatri educirani, a ni jedna mama na ovom forumu nije. I NITKO NE DOVODI U PITANJE MAJCINSTVO MAJKI KOJE NE DOJE! npr. ako imam dijabetes necu pitati Rari koliko jedinica inzulina ona daje i da me savjeuje koliko ih trebam ja vec cu otici dijabetologu, obaviti pretrage i slusat NJEGOVE upute.
    mislim da je to jasno ko dan, zar ne?

  38. #188

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Veronika, zato sto jedino pedijatar moze davati savjete vezane uz adaptirano. ni Dafi ni Toti ni Eki sa foruma nisu osposobljeni za tako nesto, jer beba Dafi nije ista beba kao i beba Eki....i jer su pedijatri educirani, a ni jedna mama na ovom forumu nije. I NITKO NE DOVODI U PITANJE MAJCINSTVO MAJKI KOJE NE DOJE! npr. ako imam dijabetes necu pitati Rari koliko jedinica inzulina ona daje i da me savjeuje koliko ih trebam ja vec cu otici dijabetologu, obaviti pretrage i slusat NJEGOVE upute.
    mislim da je to jasno ko dan, zar ne?
    oprosti ali nije mi jasno
    Ja volim čuti i mišljenje forumaša, jer na ovom a i drugim forumima ima među mamama i doktora i liječnika i pedijatra, a ponekad je majčino osobno iskustvo sa određenom problematikom vrednije od ponekad sterilnih i predvidljivih savjeta pedijatara (čija mišljenja se razlikuju od pedijatra do pedijatra;ili ako hoćete ovisno o tome tko koga sponzorira)! Ali to vam valjda ne trebam objašnjavati

  39. #189
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a onda se opet vracamo na post MGrubi

  40. #190
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    meni su ove rasprave jako mučne
    ako se zna da je roda članica ibfan-a i da tu nema mjesta raklami adapt. mlijeka zašto to stalno ignorirati i prozivati za sektaštvo
    na netu ima bezbroj drugih foruma gdje se to može

    to mi je isto kao da netko dođe u moju kuću u kojoj ja ne dozvoljavam pušenje i onda me taj netko napada kako on baš hoće zapaliti jer se to u 100 drugih kuća radi i da sam ja baš ekstremna i zadrta i ......

    e pa ne u mojoj kući!!!!!!!!!

  41. #191
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    meni su ove rasprave jako mučne
    ako se zna da je roda članica ibfan-a i da tu nema mjesta raklami adapt. mlijeka zašto to stalno ignorirati i prozivati za sektaštvo
    na netu ima bezbroj drugih foruma gdje se to može

    to mi je isto kao da netko dođe u moju kuću u kojoj ja ne dozvoljavam pušenje i onda me taj netko napada kako on baš hoće zapaliti jer se to u 100 drugih kuća radi i da sam ja baš ekstremna i zadrta i ......

    e pa ne u mojoj kući!!!!!!!!!
    Ovo cu potpisati od m do !

    To su pravila ovog foruma i ta ista pravila prihvatili ste kada ste se registrirali, zasto ih krsiti?
    Krsenje pravila iako ste upoznati s njima su odraz nekulture.

  42. #192
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    naravno. slican primjer sam vec jednom dala. meni je to sasvim normalno. ulogiranjem si prihvatio pravila. krsenje istih ili je neznanje (sto opet nije opravdano, pravila ponasanja su na vrhu foruma), ili nepostovanje svih prisutnih, bilo onih koji su pravila odredili bilo onih koji se pravila pridrzavaju.
    zar nije tako?

  43. #193
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    evo iz pravvila ponašanja na Forumu:

    Također, iako smo svjesni da roditelji djece hranjene adaptiranim mlijekom imaju legitimnu i realnu potrebu da o svojem iskustvu, nedoumicama ili problemima na koje nailaze u ovom području komuniciraju s drugim roditeljima, iz našeg iskustva diskusije na tu temu na ovom forumu imaju negativan efekt na trud i rezultate koje postiže RODA u području promicanja dojenja. Ovo je posebno slučaj kada se početak nadohrane može vratiti na dojenje jer tada dobronamjerni savjeti o adaptiranom mlijeku otežavaju povratak na dojenje ženama koje se nalaze u toj situaciji i te savjete čitaju.

  44. #194
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Vidim mnogi su se vec javili, no oglasiti cu se i ja.

    Citiraj Veronika prvotno napisa
    Ja volim čuti i mišljenje forumaša, jer na ovom a i drugim forumima ima među mamama i doktora i liječnika i pedijatra, a ponekad je majčino osobno iskustvo sa određenom problematikom vrednije od ponekad sterilnih i predvidljivih savjeta pedijatara (čija mišljenja se razlikuju od pedijatra do pedijatra;ili ako hoćete ovisno o tome tko koga sponzorira)! Ali to vam valjda ne trebam objašnjavati
    Ovaj forum nije bas kao i svi drugi u virtualnom svijetu. Ovo je forum Udruge RODA koja propagira odredjene stvari, educira buduce i trenutne roditelje itd. Isto tako Udruga je clanica nekih drugih organizacija (udruga), te odredjena clanstva nose sa sobom i odredjena pravila. Isto kao i sto pisanje na ovom forumu nosi sa sobom nasa pravila.

    Imajuci to u vidu, Roda je odabrala educirati o dojenju. Foruma je puno na kojima se moze razgovarati o prehrani adaptiranim. Foruma na kojima mozete dobiti tocne info o dojenju bas nema previse. Mi smo se odlucili za dojenje,, i zato postoje pravila takva kakva postoje.

    Vise mozete procitati na ovom linku

  45. #195

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Anchie, bi li se moglo nekako izvesti da se na pdf o dohrani izbjegnu prepucavanja o tome jesu li mame koje daju adaptirano bolje ili gore od trudnih pušačica, i jel se adaptirano daje iz komocije ili nebrige ili šta već... nego da se poštivanje pravila kontrolira na način: ako netko počne spominjati marke adaptiranog, pojavi se ljubazni moderator, upozori na pravila, uvjeri ih da su za sve drugo dobrodošli na forumu i zaključa topic. Za debate se može otvoriti posebni topic ili pdf tipa vruće teme na MiB.
    Baš radi promocije dojenja bilo bi bolje da se i mame koje daju adaptirano dobro osjećaju na forumu, možda se jednom i vrate po savjet o dojenju ili preporuče Rodu prijateljici koja ima problema s dojenjem...

  46. #196
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ali to ovisi o forumašima.
    moderatori i admini nisu i ne mogu biti 24 / 7 na forumu, a u međuvremenu bilo tko od forumaša može napisati što god mu padne na pamet

  47. #197
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Baš radi promocije dojenja bilo bi bolje da se i mame koje daju adaptirano dobro osjećaju na forumu, možda se jednom i vrate po savjet o dojenju ili preporuče Rodu prijateljici koja ima problema s dojenjem...
    Nemogući događaj. Otprilike kao očekivati da se na stranicama jedne modne kuće nađe reklama neke druge modne kuće. Nespojivo i krajnje neukusno.

    Iz sličnog razloga ovdje nemamo ni pedofilskih sadržaja. Vjerojatno bi se pedofili puno bolje osjećali da imamo.

  48. #198
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Anchie, bi li se moglo nekako izvesti da se na pdf o dohrani izbjegnu prepucavanja o tome jesu li mame koje daju adaptirano bolje ili gore od trudnih pušačica, i jel se adaptirano daje iz komocije ili nebrige ili šta već...
    Mislim da si krivo razumjela... Ako i postoje rasprave, onda su to sigurno rasprave "da li je bolje da dijete konzumira adaptirano ili mlijeko majke pusacice", a sigurno nisu rasprave "jesu li mame koje daju adaptirano bolje ili gore od trudnih pušačica". Kuzis razliku?

    One prve rasprave, tipa jel bolje adaptirano ili majcino mlijeko s nikotinom ce postojati i dalje jer koriste u svrhu edukacije.

    Rasprave jel su ove ili one majke bolje, nece postojati niti ce se podrzavati na ovom forumu, jer nema boljih i gorih mama - svi radimo onako kako najbolje znamo. A koliko ja pratim, takve rasprave bas i nemamo. No moguce je da se nesto propusti jer kao sto jeLutonjica rekla, osoblje nije na netu 24/7. I ako ikada takvo nesto primjetite, meni uvijek mozete poslati pp pa cu ja reagirati.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Kužim ja razliku, ali je činjenica da su se mnoge mame koje daju adaptirano izjasnile da su se osjećale prozvane ili kritizirane a svi znamo da smo kad se radi o djeci posebno osjetljivi na kritiku. Ne mislim dalje inzistirati, ionako je topic već predugačak

  50. #200
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno


Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •