Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 219

Tema: Koje adaptirano kupiti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno Koje adaptirano kupiti?

    drage moje, do prije neki dan bembo je imao problema s kakicom jer mu je varirala od zelenkaste do zlatnožute i imao je svaki dan oko 5 popodne grčiće koji doduše nisu trajali više od pola sata i to isprekidano, ali ipak.... i tako se dogodilo da 28 sati nije pokakao, a kad je na kraju pokakao kakica je bila tamnozelena. nazvala sam pedijaticu, a ona je prema simptomima rekla da mijenjam mlijeko te sma yse prebacila na (kršitelj koda)1 koji sam već od prije imala spremljenog u pričuvi budući sam s nećakinjom prije 1.g. imala istih problema s Nan1. mame, nan1 je strašno teška hrana, s puno željeza i malo je djece podnosi. ima najkvalitetniju formulu, ali je zato neukusnija od (kršitelj koda)a npr. i djeca je ne vole te jako teško pada. od nan1 je stolica zelenkasta. stolica dojenčeta ne bi trebala biti zelenkasta!!!!!! ja sma već 4 dana na (kršitelj koda)u i mogu reći da mi se dijete spasilo! kakica je zlatnožuta s ni traga zelenom, a on s gustom papa i pojede više nego što je jeo kad smo koristili ***. točno se vidi razlika!!!! ovo sam htjela podijeliti s vama da se mame koje koroste *** znaju ravnati. naravno, ne predlažem mijenjanje sve dok je sve u redu, a i tada posavjetovati se obavezno s pedijatricom.


    anchie76 editirala naslov teme

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Kad sam prestala dojiti, s Petrinih 6 mjeseci, pitali smo doktora da nam preporuci koju formulu uzeti - i on je odmah rekao ***. Mi smo odmah isli na NAN2, tako da ne znam ima li nekakve razlike, ali Petra je bila jako zadovoljna. I još smo na NAN2 (sad ima skoro 14 mjeseci) i nemamo nikakvih problema sa stolicom. Od kad smo se preselili u Belgiju isto smo sretni sto smo na NANu jer je ovdje isto to najpreporučenije mlijeko za bebe, naravno nakon maminog.

  3. #3
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Ja znam 2 mame kojima su se djeca preporodila kad su presla na ***. Ocito nema pravila.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    baš kao što kažete: nema pravila. moj bembo je zaista preporođen i sad kak i po 2 puta dnevno, obilno, idealne tvrdoće i zlatnožute boje. nema ni traga zelenoj boji. baš sam sretna. :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    24

    Početno

    Anđela je na Nan1 presla prije mjesec dana jer nam je pedijatrica preporucila bas zbog stolice jer je bila na (kršitelj koda)u.Do sas je imala redovnu stolicu tj.5-6 stolica dnevno normalno žute boje (boja senfa).Posljednjih 5 dana ima jednu dnevno i to obilnu takođe normalne boje ali u ovom trenutku već 28 sati nema stolice.
    Čula sam od mnogih da je (kršitelj koda) super jer ima i željeza a i lagan je.
    Da li neko ima kakvih iskustava sa tom hranom?
    PS.pedijatrica nam je rekla da puno nemjenjamo hranu da nezbunimo bebu.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa, i Leu su malo mučili grčići; doduše nije plakala ali se napinjala i prduckala (prducka i to jako još uvijek), stolicu ima jednu dnevno zelenkastu na početku a zatim zlatnožutu, ali ja baš i ne bih olako mijenjala hranu jer Lea (da kucnem u drvo kuc kuc) stvarno dobro napreduje na NAN1 hrani. PA nemojte mijenjati hranu ako dijete jedan dan nije kakalo, masirajte trbuščić, dajte više tekućine ili zaslađeni čaj kako je netko preporučio na topicu o kakici beba koje ne doje.

  7. #7
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Nemojte sladiti caj, onaj caj sto se radi za bebe "od 1. tjedna" vec ima secera u sebi, procitala sam sastav jos davno (i odlucila to uopce ne davati svom djetetu ).

    Bebi prvih 6 mjeseci osim mlijeka nije nista potrebno. Ako vam se cini da ima problema i da bebi treba nesto osim mlijeka (sto god to bilo), mozda bi bilo bolje da pitate lijecnika.

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Naravno da ne sladimo instant čaj

    Bebi nije potrebno ništa osim mlijeka do 6 mjeseci ako doji; beba koja pije adatirano mlijeko treba dobivati dodatnu tekućinu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Da, beba koja je na adaptiranom treba dodatnu tekucinu, jer je sastav adaptiranog drugaciji od majcinog mlijeka. Mislim da je najbolje davati vodu, jer su - bar po meni - bebe jos zednije ako piju slatku tekucinu. Zar i vi niste jos zednije kad popijete slatko??

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    I ja mislim da je naidealnije davati bebi vodu, ukoliko je ona prihvaća.

    Moja beba, međutim, vodu ne prihvaća.

  11. #11
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    probaj joj dati vodu na žlicu, ne iz bočice zato što instinktivno očekuje nešto drugo pa zato odbija.

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Probala sam i probavam.

  13. #13
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ma to za odbijanje vode ti na žalost nije čudno. vidi nas koliki smo pa se još natežemo s vodom, imamo i "dane vode" ili "dane odvikavanja od soka".

  14. #14
    ira

    Početno

    Moja bebica papa od Nestla Beba 1 HA. Da li je to isto mlijeko kao u Hrvatskoj (kršitelj koda)ov *** 1 HA?

  15. #15
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ira, već ono gore je pobjeglo vragu iz torbe, a ovo tvoje pitanje je nespojivo s ovim forumom. Ovaj forum se zalaže za dojenje i ne podržava formulu. O prehrani dojenčadi formulom ispravno je pitanje postaviti pedijatru, a ne širokoj javnosti, koja zapravo niti nije upućena u problematiku.
    Ukratko, na ovom forumu nećeš naći sugovornike o formuli.
    Formula je zlo. O tome što (kršitelj koda) radi ovome svijetu pročitaj na http://www.ibfan.org/english/codewat.../(kršitelj koda)-en.HTM

    Osim prehrane ovaj forum se bavi brojnim drugim roditeljskim temama i vjerujem da ćeš naći puno drugih korisnih tema - osim prehrane dojenčadi formulom.

  16. #16
    ira

    Početno

    Uopće mi nije bilo do bilo kakvog reklamiranja.Ne živim u Hr i svoje dijete nisam rodila već sam ga usvojila sa njenih 7 dana pa normalno da ju ne mogu dojiti iako bih strašno željela. Dijete mora nešto jesti a moje pitanje je bilo povezano s tim što se nisam srela sa hranom *** a moja pedijatrica je dala tu Ha hranu još u bolnici poslije poroda.Dakle zato pitam.Nema potrebe odmah pustiti paljbu.normalno da sam otvorila dohranu jer me zanima sve a naročito to kako hraniti dijete.Srdacan pozdrav

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ira, nemoj se ljutiti...
    Davor ti je samo htio reći kako je najbolje da se konzultiraš s liječnicima jer nadomjesna hrana je, ipak, medicinski pripravak i nitko od nas ti ne može dati savjet koji bi univerzalno bio ispravan.

    ljubi svoju malenu

  18. #18
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Mislim da je Davorovo (opetovano) spominjanje vraga i zla po pitanju prehrane nedojene djece neprihvatljivo.
    Jedno je uputiti nekog na pravila foruma i/ili savjetovanje s pedijatrom, ali ovako "s visoka" odgovarati nekome tko sigurno želi najbolje za svoje dijete nije u skladu ni s bontonom općenito.

  19. #19
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    "ispasti vragu iz torbe" je izreka kojom se obično sugerira nešto izvan nadzora. Iako marketing supstance opisane u gornjim postingima prije irinog nije strogo prohibiran pravilnikom (limit od 6 mjeseci grrrrr), dolazi od proizvođača formule i služi se istim sredstvima. Dakle, nije "pušite ljudi!", nego je "pozdrav iz Rovinja".

    Roditelji koji djecu hrane formulom i sami znaju da je formula zlo. To ne znači da su zbog toga loši roditelji. Jednostavno su prinuđeni to davati djeci (nužno zlo) ili su tako sami odlučili i misle da im je tako bolje (navodno manje zlo). Stvarno, koji dio ti najviše smeta i zbog čega konkretno bih trebao mijenjati retoriku.

    Do tada, formula je zlo.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    64

    Početno

    Mislim da svi korisnici ovog foruma dobro znaju da je majčino mlijeko puno zdravije od formule. No ima majki koje, poput mene, uz svu želju, informiranost, tečajeve dojenja, pozive SOS telefonu, nažalost nisu uspjele dojiti svoju djecu ili su ih uspjele kraće nego što su planirale.

    Mislim da nije u redu konstantno nam sipati sol na ranu! Eto!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    baš me začudilo da neko raspravlja o ***-u ovdje....
    pogotovo s obzirom na to što sve (kršitelj koda) radi u svijetu...
    prije par godina smo nas par u zg, u sklopu Food, not bombs akcija, dijelili letke protiv (kršitelj koda)a, i stavljali ih u nescafe i *** proizvode u dućanima, kako bi ljudi koji to kupuju saznali što se događa, a kasnije se to i po slavoniji proširilo.. he he...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Paki, a i ostali...........kakvo sipanje soli na ranu?!
    Meni je jako žao što nisi uspjela dojiti, znam da je tebi još i više i sigurna sam da si napravila sve što i mogla, ali bez obzira na sve ovo je Rodin forum, a Roda je članica IBFANa i postoje neka pravila kojih se valja pridržavati. Nije to hir osoblja foruma ili Udruge , već jednostavno - pravilo. A to je da se na ovom forumu ne daju savjeti u vezi adaptiranog mlijeka.
    Svi znamo da i djeca koja nisu dojena moraju nešto jesti, ali molimo Vas da takve savjete potražite kod pedijatra ili na nekon drugom forumu. Nitko ne radi ništa namjerno niti sipa sol na ranu, ali na ovom forumu se jednostavno ne bi trebalo raspravljati o adaptiranom mlijeku.
    nothing personal, no hard feelings

  23. #23
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Meni se sviđa na ovom forumu veliko zalaganje za dojenje i meni je apsolutno puno pomogao - rekla bih da zahvaljujući samo ovom forumu još uvijek dojim svojeg 2,5 godišnjeg sina, tu sam prvi puta čula za termin Produženo dojenje....

    No, ovo mi već prelazi u ekstremizam, sektaštvo i nekada su ljudi u pravu kada se naroguše na spominjanje Roda.

    Ako se može raspravljti o pušenju (neće ga nitko podržati, ali raspravlja se)
    u trudnoći ili za vrijeme dojenja, o alkoholizmu, uzimanju lijekova - potrebnih i nepotrebnih, zašto oni koji žele nebi mogli razgovarati i razmjenjivati iskustva o adaptiranom mlijeku. Svatko ima svoje razloge zbog kojih nije mogao ili nije htio dojiti, to ne znači da su nužno loši roditelji i da se ne brinu za svoje dijete.

    Znam da ćete me sad napasti i popljuvati, ali meni je to što se ovdje radi nepravedno, jednostavno mi to nije demokracija...

  24. #24
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    OK, branka1, vidim da si detaljno objasnila zašto, pa ispada da je ovaj forum malo ucijenjen zato što je član neke grupacije koja je postavila tako ekstremna pravila.

    Žao mi je zbog toga. Dojenje zaslužuje zaista posebno mjesto u svemu što ima veze s roditeljstvom, ali jednostavno nikada nisam podržavala jednoumlje pa me neke stvari malo znaju podići...jel...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    64

    Početno

    Branka1, poštujem pravila foruma, sama nikada nisam spominjala niti diskutirala o adaptiranom, ukoliko netko iz neznanja i započne diskusiju u redu je opomenuti ga i pozvati se na pravila foruma.
    Ali konstantno isticanje velikim slovima FORMULA JE ZLO i povezivanja formule sa VRAGOM smatram neumjesnim prema majkama nedojiljama koje su zahvaljujući formuli kakva god ona bila uspjele prehraniti svoje dijete.

  26. #26
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa ovo nije jedini forum na netu
    imate mama-mami.com podforum adaptirano

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Paki, koliko sam ja primijetila, to što si ti izdvojila ističe samo jedan član foruma. Pa čak i ako on jest član Udruge, to ne znači da je to službeni stav Udruge, tj. vjerujem da službeni stav ne bi bio tako oblikovan.
    Već smo puno puta naglašavali da Udruga ne može odgovarati za sve ono što misle ili napišu članovi foruma. A nitko iz Udruge Vas nikad neće diskriminirati zato što ne dojite. Samo što je to jako osjetljivo područje i vjerojatno svatko onaj tko ne uspije dojiti je hipersenzibiliziran na tu temu (ako je žarko želio dojiti) pa se lakše osjeti prozvanim za svaku sitnicu.

    Sanjica, nije to nikakva ucjena, ali zna se što je rodina vizija.
    Glupo mi je sad ponavljati isfurane primjere, ali kao što netko negdje reče, nećete ići na forum Prijatelja životinja i reklamirati krznene jakne niti na forumu BBBa hvaliti Hajduk. Nemojte me krivo shvatiti, ovo je karikirano....

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    64

    Početno

    Branka, nisam ni spominjala neslaganje sa stavovima Udruge. Uostalom, da se ne slažem s većinom stvari ne bih bila na ovom forumu.

  29. #29
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Mislim da je Davorovo (opetovano) spominjanje vraga i zla po pitanju prehrane nedojene djece neprihvatljivo.
    Jedno je uputiti nekog na pravila foruma i/ili savjetovanje s pedijatrom, ali ovako "s visoka" odgovarati nekome tko sigurno želi najbolje za svoje dijete nije u skladu ni s bontonom općenito.
    Slazem se. Vrag i zlo zasigurno nisu rijeci koje spadaju u argumentiranu raspravu o prehrani beba.

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ili se naviknite na nečiju retoriku ili ignorirajte postove.
    Nema treće.

    Dovoljno smo dugo ovdje da znamo način na koji netko piše, da (pre)poznajemo (samo)ironiju, alegoriju i hiperbolu.

    Sada nam smeta što netko kaže da je formula zlo, sutra nam smeta što netko ne stavlja dijete u hodalicu, prekosutra će biti pravilo da pišu samo oni koji razlikuju č i ć...
    Gdje je granica dopuštanja ili određivanja slobode na nekom ovakvom "širokopoljnom" mjestu?!

    Na Forumu je 3814 registriranih članova, zar ne možemo preskočiti postove onih koji nam smetaju?

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Granica slobode na ovom, kao i na svakom drugom mjestu jest ili bi trebala biti ono što drugoga može povrijediti.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Tako je (odnosi se na aprin post)
    Kad se nekome na nekom drugom forumu ne sviđa nečija retorika, sigurno ne proziva "vlasnika" foruma radi toga.
    A ovdje je za svaku krivu rečenicu kriva Roda. I prečesto je se proglašava sektom radi stavova nekih ljudi koji često uopće nemaju veze s Rodom, osim što povremeno postaju ovdje. Ne možemo nadzirati i kontrolirati 4000 korisnika.
    Mima, tko bi trebao kontrolirati te granice slobode? Tko je odgovoran kad se na jednom poznatom portalu, na forumu, vrijeđa Roda na 12 stranica?

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Postoji li mjerljiv parametar za nečije osjećaje?

    Previše nas je ovdje, svakakvih i prerazličitih, da bismo baš prema svima istovremeno bili obazrivi.

    Jasno mi je da nekoga boli parola Formula je zlo... ali dopustimo da nekoga zaboli i ona da nije...

    Nažalost, i ovdje je sve relativno...

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    granice slobode u smislu nevrijeđanja ili nepovrijeđivanja drugih osoba na jednom forumu trebaju, naravno, kontrolirati vlasnici tog foruma.

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Posve je jasno da je ovaj forum vrlo politički korektan, i vrlo obazriv prema svim vrstama skupina i podskupina, osim prema jednoj, a to su žene koje nisu dojile djecu.

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to bi se moglo postići u slučaju da su dvi korisnici foruma... klonovi (nespretno, ali je tako).

    uzimat ću sebe za primjer, kako nikoga ne bih prozivala:

    ja se ubijam pišući o hodalicama, čitam stručne članke, prevodim ih, kontaktiram ove i one... i onda netko mrtav-hladan napiše da će svoje dijete staviti u hodalicu jer je i on bio u istoj "pa mu nije niš".

    dopustit ćeš da me to zaboli.
    kao što i ja dopuštam da tome nekome zasmeta moja borba protiv nečega za što ja mislim da je neispravno/štetno/pogubno.

    I, na čiju stranu bi anchie, kao admin, trebala stati?
    Gotovo uvijek će netko biti povrijeđen, ako je došlo i do najmanjeg sukoba mišljenja.

    Opet kažem: ne postoji aparatić za mjerenje povrijeđenosti...
    Pa ni za ograničavanja slobode...

    A ako je Roda donijela odluku da se na ovom forumu neće govoriti o adaptiranom mlijeku u smislu preporuka i davanja savjeta... onda je sve što se kosi s time... povređivanje naše Vizije.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ali kako, mima?
    To je tako relativno.
    Naravno da ako netko nekog vrijeđa na rasnoj, vjerskoj ili sl osnovi da bi to bilo na neki način sankcionirano, ali teško je kontrolirati baš sve što bi moglo nekoga povrijediti. Tada bi kod svake žustrije rasprave mogli izbaciti nekoliko ljudi s foruma.

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    branka, pušemo u isti rog, pa ti prepuštam dalju raspravu, ovo je ipak "tvoj" podforum

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Moj gornji post i pitanje se odnosio na ovaj citat

    granice slobode u smislu nevrijeđanja ili nepovrijeđivanja drugih osoba na jednom forumu trebaju, naravno, kontrolirati vlasnici tog foruma

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ti apricot svejedno u potpisu nemaš velikim slovima napisano hodalica je zlo, pa čak i da imaš to ne bi bilo jednako davorovom potpisu, jer u hodalicu dijete nitko ne mora stavljati a formulom ga mora hraniti.

    no, ovo je nadmudrivanje, a ja za to nemam niti volje niti vremena.

    zato ću vam svima veselo mahnuti.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Posve je jasno da je ovaj forum vrlo politički korektan, i vrlo obazriv prema svim vrstama skupina i podskupina, osim prema jednoj, a to su žene koje nisu dojile djecu.
    Daj mi, molin te, jedan primjer, jedan citat, gdje je neka od savjetnica ili članica Udruge tako reagirala prema nekoj mami koja nije uspjela dojiti?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    I slažem se da su neki ljudi više ili manje taktični ili obazrivi, ali to nije razlog niti roda ima pravo otjerati ih s ovog foruma, a pogotovo ne može preuzeti odgovornost za svaki njihov post

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Posve je jasno da je ovaj forum vrlo politički korektan, i vrlo obazriv prema svim vrstama skupina i podskupina, osim prema jednoj, a to su žene koje nisu dojile djecu
    Ne bih se složila.
    Netko bi mogao steći dojam da ovaj forum ili Udruga nisu politički korektni prema homoseksualcima radi nekoliko forumaša koji nisu snošljivi prema njima?
    Ne može se generalizirati

  44. #44
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Izgleda da svaki topic u kojem se spominje formula završi prepucavanjem dal je mama koja ne doji loša mama :?
    Svaka čast svima koji uporno ponavljaju, nije loša mama ona koja nije dojila, nije super mama samo ona koja doji. To sam pročitala valjda 10000 puta na ovom forumu. Valjda ima i onih koji još nisu ni jednom?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    nije loša mama ona koja nije dojila, nije super mama samo ona koja doji
    Ma naravno.

    Isto kao što sam neki dan rekla, ne osjećam se ja kao AP mama samo zato što svoju djecu dojim, nosim ih u marami, imaju platnene pelene i spavaju s nama......... već radi svog odnosa s njima, zato što se trudim odnositi se prema njima s poštovanjem i slušati njihove potrebe.

    Sad ja skrećem s teme

  46. #46
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Sanjica prvotno napisa
    No, ovo mi već prelazi u ekstremizam, sektaštvo i nekada su ljudi u pravu kada se naroguše na spominjanje Roda.

    Ako se može raspravljti o pušenju (neće ga nitko podržati, ali raspravlja se)
    u trudnoći ili za vrijeme dojenja, o alkoholizmu, uzimanju lijekova - potrebnih i nepotrebnih, zašto oni koji žele nebi mogli razgovarati i razmjenjivati iskustva o adaptiranom mlijeku.
    to su stvari koje se ne mogu uspoređivati.
    ne brišu se topici na sam spomen adaptiranog, u kojima se debatira o prednostima majčinog vs. adaptiraNog, čak i kad ga otvori korisnik foruma koji totalno napadne i udrugu i promociju dojenja pa i skoro cijeli koncept dojenja.
    ponavljam po stoti put, problem je kad se na topicima o adaptiranom počinju spominjati brendovi, imena različitih vrsta a.mlijeka, jer oni namjerno ili nenamjerno znače reklamu, a to smo odlučili da na ovom forumu nije dozvoljeno baš zato što nas inače tim reklamama bombardiraju sa svih strana, osobito trudnice i friške roditelje.

  47. #47
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Paki, koliko sam ja primijetila, to što si ti izdvojila ističe samo jedan član foruma. Pa čak i ako on jest član Udruge, to ne znači da je to službeni stav Udruge, tj. vjerujem da službeni stav ne bi bio tako oblikovan.
    Točno, stav koji sam iznio je moj i samo moj, a ako netko ima problema s time, neka se obrati meni. Ja smatram da je formula zlo, a Roda se protivi marketingu proizvoda koji krše kod. Dakle, moj stav je ekstremniji.

    Udruga Roda kao član IBFAN-a ne može prihvatiti financiranje iz izvora koji krše kod, iako bi takvim sredstvima puno lakše savila gnijezdo. Gnijezdo postoji i jako je lijepo i Isto tako ne može prihvatiti ni "konstruktivnu" raspravu o proizvodima koji krše kod. Stav udruge o marketingu takvih proizvoda je negativan, a neće se ni u daljoj budućnosti promijeniti. O takvim proizvodima su jedino pedijatri pozvani raspravljati, ali ni oni ne smiju sudjelovati u marketingu takvih proizvoda. Sukladno tome, ovaj topic je upravo primjer pretjerane tolerancije Udruge, koja ovakav topic uopće ne mora tolerirati. Stavovi su izneseni na javnom forumu i mišljenje su pojedinaca, a ako netko ima problema s mojim stavom neka se obrati meni. Ne grizem.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    64

    Početno

    Davor, u redu je.
    I ja sam samo iznjela svoje mišljenje na tvoje poboltavanje izreke FORMULA JE ZLO, što, nadam se, imam pravo. Toliko od mene.

  49. #49
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Već smo negdje na forumu zaključili da nije u redu nazivati hranu smećem i zlom, kakva god ona bila.... ja mogu baciti paštetu i hrenovke a za nekog siromaha to život znači!
    Mislim sve je jasno i stav Udruge i pravila, ne znam zašto se i dalje raspravlja o adaptiranom, pa pobogu, postoji toliko foruma gdje majke mogu dobiti informacije i o toj temi...
    Prvi dio posta se odnosio na Davora (pošto je rekao da se njemu obrati).... Jel majci, koja recimo ide na kemoterapiju ili recimo mora piti neke lijekove te ne smije dojiti, jeli za nju ta formula zlo ili spas?
    Ma uostalom, dala bi ja tebi dvije cice, dvije blizanke, 2 mastitisa, pa nek ti budu prištekane 24 sata na dan, pa još jedno veće dijete, koje ima potrebe, pa ti doji, doji dok se ne raspadneš.... baš me zanima jel bi ti tad formula bila zlo ili spas?
    Gle, no hard feelings, al taj tvoj potpis stvarno stvarno nije u redu.... mogao si bar napisati: Marketing formula je zlo, ilitištajavećznam, upotrijebi maštu, jer ovime vrijeđaš!

  50. #50
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    ja mislim da su ekstremisti bilo koje vrste zlo

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •