Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: crkveni razvod

  1. #51
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    [quote="Brunda"]
    Citiraj Tea prvotno napisa
    opet se moram pridružiti sa svojim komentarom:
    svaki brak koji nije blagoslovljen ne može opstati
    Zar stvarno vjeruješ da Bog blagoslovi samo u crkvi?

    Bog je ljubav.

  2. #52
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Hop!

  3. #53
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    podrazumijeva se da svatko radi kako mu paše, nema tu pravog ni krivog načina!
    Potpuno se slažem, iako sam vjernik i crkveno mi je vjenčanje i Božji blagoslov su mi osobno bili važni, ali još ga je važnije zaslužit, a ne samo dobit.
    Isto kao što ima vjernika koji se non-stop ispovijedaju u crkvi i ponovno opet griješe i računaju da će na slijedećoj ispovijedi to "poništit", a ima i onih koji se nisu nikad u crkvi ispovijedili, ali su se u dubini svoje duše pokajali i ne ponavljaju grijeh. I naravno da ovi prvi nisu veči vjernici i imaju Božji blagoslov, dapače...

  4. #54
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Svi smo mi blagoslovljeni, ništa mi ne zaslužujemo. Mit o kazni i nagradi ne postoji. Stvarnost je da je sam stvaraš.
    Koliko se ljudi trude u braku, toliko brak funkcionira.

  5. #55
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ma da, smiješno je reći da je ovakav brak dobar ili "pravi" a onakav loš ili "krivi", pa bi svi trebali napraviti ovako ili onako.

    tea se našla u vjeri i dobro se tako osjeća, odlično za nju... netko drugi može tvrditi da se dobro osjeća tek u vezi koja nikad nije legalizirana jer nema potrebe nešto dokazivati papirom... ovo sam navela krajnosti, a između ima još puno varijanti.

    cure su krenule navoditi primjere da razuvjere teu, a pravi odgovor bi bio: ne budi isključiva i govori za sebe, pravila nema i ono što funkcionira za tebe ne mora i za druge.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    cure su krenule navoditi primjere da razuvjere teu, a pravi odgovor bi bio: ne budi isključiva i govori za sebe, pravila nema i ono što funkcionira za tebe ne mora i za druge.
    To si baš lijepo rekla.
    to je upravo tako

  7. #57
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ja se slažem sa ajvicom i samo bih još nešto htjela reći što se vjere tiče. MM nije ni kršten, mogla bih čak reći da nema nikakve veze s crkvom u kojoj je bio samo na našem vjenčanju, krštenju sina i još par vjenčanja...Uopće ne idemo nedjeljom u crkvu jer ja ne osjećam potrebu za tim a on ionako ne ide...
    Uglavnom, on se nikada nije ispovjedio, naravno, ali zato nikad ali nikad ga nisam čula da psuje Boga i Isusa, i ne znam kaj, općenito ne psuje uopće. Dok ima ljudi koji su da tak kažem non-stop u crkvi, kak bi se reklo ližu oltare, ispovjdeaju se a čim izađu iz crkve raspašoj...I po Isusu i po Bogu i ne znam ti ja kome sve ne, a kao su veliki vjernici.
    Ndam se da ste shvatili što je pjesnik želio reći ovim postom !

  8. #58
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    joj pa što sad napadate ko kvočke!

    možda sam malo krivo rekla, nisam mislila da brak bez Božjeg blagoslova propada, ali sve je lakše ako imaš i Njegov blagoslov. to je kao da se ideš udati ili oženiti a da su ti roditelji strogo protiv toga, da ti oni ne daju svoj blagoslov i u jednu ruku se osječaš zakinuto i prazno. uvijek ćeš se suzdržavati u nečemu. ali ako su oni za, i ako ti kažu svoje mišljenje i podrže te u tome, sve je lakše.

    znam i ja da neki brakovi uspijevaju jako dugo opstati i bez Crkvenog braka. ali za Boga je to nešto više. pravi vjernik će znati o čemu pričam. ne ponižavam one brakove koji nisu tako sklopljeni, i ne vjeruju svi u Boga, ali smatram da je za katolika to jedna stepenica ka boljem i kvalitetnijem braku.

    neću puno pričati jer ćete me opet popljuvati. samo sam htjela reći da sve ide lakše ako je u braku Bog.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    U mojoj generaciji, svi parovi koji su se rastali bili su crkveno vjenčani. A poznam ih otprilike pol-pol (crkveno-civilno), dosta nas se vjenčalo prije 90 dok još nije bilo u modi crkveno vjenčanje.

  10. #60
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa jesmo li svi katolici? kršćani? vjernici?

    opet ti pričaš o SVOJEM viđenju stvari, a to ne podrazumijeva da i ostatak svijeta mora tako razmišljati. ili ti misliš da mora..?

    kvočkama, ako se ne varam, kršiš forumska pravila ponašanja.

  11. #61
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    gđice iva, mislim da ti već duže vrijeme imaš neki pik na mene i moje komentare. a ako je naziv kvočke vrijeđanje onda znaći da sam pogodila tamo gdje najviše boli. istina boli!!!!

    a ja sam već prije govorila da ja samo pričam o svom mišljenju, tj. da su to moji stavovi, a one koje ovo čitaju a ne komentiraju znaju o čemu govorim, a one koje idu kontra mene i mojih stavova me baš boli briga. ja iznosim svoje mišljenje, i ne znači da me svi moraju čitati, i ne znači da moraju se držati mojih stavova. svatko ima svoj izbor. a PRAVI VJERNIK zna da imam pravo.

    OVO SU ISKLJUČIVO MOJA MIŠLJENJA I MOJI STAVOVI , tko voli nek izvoli, tko ne, neka ne čita moje postove.

    sve sam večeg mišljenja da na forumu RODA nemaš više pravo iznijeti svoje mišljenje!

  12. #62
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    tea, ja mislim da je i ovaj zadnji post vrijeđanje ms. ivy.
    a budući da ju poznajem, mogu ti zasigurno reći da nije ni blizu kvočki.

    što se tiče tvog mišljenja da na forumu ne možeš slobodno iznijeti svoje stajalište - naravno da možeš, ali ovdje su izgleda u većini ljudi koji se ne slažu s nekim tvojim razmišljanjima.

    a ako ima onih koji se slažu, žao mi je što se ne javljaju :/

  13. #63
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa
    a ja sam već prije govorila da ja samo pričam o svom mišljenju, tj. da su to moji stavovi, a one koje ovo čitaju a ne komentiraju znaju o čemu govorim
    :/ .Ja ne volim komentirati baš u nedogled ali sam jedna od onih koje češće ovakve stvari čitaju a ne komentiraju i bez obzira na suprotno mišljenje ne da mi se nakon svakog novog posta ponovo i ponovo razglabati. Tako da ovime pobijam tvoju teoriju. I potpisujem ms ivy...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    mada ih ne dijelim ja Teina stajališta poštujem,a to što ona ima malo žešću retoriku,to je njena posebnost,a ne stigma (valjda?)

  15. #65
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    mukiceeeeee, di je tvoja metlica?

    zasto je ova tema uopce na jednoroditeljcima?

  16. #66
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    vako, kao sto mozete vidjeti ja sam vam sada novi moderator. danima vec gledam ovaj topic i ne svoda mi se.

    tema je ok, jer naravno da ima mnogih koje zanima, ali ovo se svelo na nesto cisto drugo i nesto oko cega se nikada necemo sloziti.

    tea, tebe molim da u skladu s pravilima foruma pripazis na izrazavanje tj ne vrijedas.

    buduci je topic otisao u krive vode - zakljucavam ga.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •