Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 294

Tema: Prve cipele

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno Prve cipele

    Treba mi savjet u vezi prvih cipelica. Mislila sam kupiti sada na rasprodaji, a trebat će nam početkom 9. mjeseca, pretpostavljam da će se onda početi dizati na noge. Na šta trebam posebno paziti prilikom kupovine, koji broj su bile vaše prve cipelice, sandale ili cipele s obzirom da će još biti toplo (valjda, ali tko to zna)?

  2. #2
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    evo i nas zanima...trebam li mu kupit cipelice, obzirom da se već pomalo diže uz namještaj?? a i žuljeve je nabio na nožnim palcima prilikom gmizanja, puzanja, odgurianja..a bos je jer je ljeto...ima ko kakvu ideju??

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Nemoj to raditi, stvarno ne možeš znati kada će prohodati ni koji će vam broj tada trebati. Za podizanje na nožice su dovoljne noge, bose ili s čarapicama. Prohodat ćete možda u veljači iduće godine, stvarne ne možeš znati koji će vam broj tada trebati.

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    prve cipele tek kad dijete stvarno prohoda, u ogovarajućoj veličini i samo nove i nenošene.
    nema smisla kupovati unaprijed

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    evo i nas zanima...trebam li mu kupit cipelice, obzirom da se već pomalo diže uz namještaj?? a i žuljeve je nabio na nožnim palcima prilikom gmizanja, puzanja, odgurianja..a bos je jer je ljeto...ima ko kakvu ideju??
    nek ostane bos.
    najesen kupite cipele ako će hodati

  6. #6
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Evo vidjeh ja jučer u City centar One u Stiefelkonig dućanu- imaju Robeez cipelice-papučice. Skupe su, 260kn, ali to je pravi izbor za prve koračiće. Naši pedijatri savjetuju čvrste cipele s uloškom-vani i vrapci na grani znaju da je najbolje hodati bosonog-ili najsličnije tome.

    robeez

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno

    Vidiš, ja sam mislila da je važno imati prave cipele čim se počne dizati uz namještaj. Odgađamo za jesen. Hvala Rode!

  8. #8
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    hvala curke...jedino mi malo ža njegovih koljena, prstića...al, bar dobro očisti pod

  9. #9
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Evo,i mi smo za rođ.dobili sandalice.Al ja ih išla vratit u dućan i uzela bon,pa ćemo na jesen kupit cipelice. Sada puže bosa i po betonu(ajme damska koljena),i lagano prohodava(napravi sama par koraka pa se baci na guzu).Nedam da je vode za rukice.
    Zašto se toliko razlikuju mišljenja oko prvih cipela?Mekane paučice i čvrste cipele su mi 2 krajnje različita pojma.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    U svakom slučaju sačekat sa kupnjom cipelica. A kad ih kupite, naravno, kožne, sa anatomskim uloškom. Noga se najbolje formira ako je bosa.

  11. #11
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    U svakom slučaju sačekat sa kupnjom cipelica. A kad ih kupite, naravno, kožne, sa anatomskim uloškom. Noga se najbolje formira ako je bosa.
    Vidiš, ovo su dvije kontradikcije. Da, noga se najbolje formira kad je bosa. Što će joj onda cipele koje imobiliziraju stopalo, sa čvrstim đonom i anatomskim uloškom? Jer noga se formira do otprilike 6. godine (svod stopala), taj proces nije gotov kad djete prohoda.
    U plemenskim kulturama gdje ljudi hodaju bosi ne postoji pojava spuštenog stopala. Zbog nošenja cipela, naši mišići stopala su dijelom imobilizirani. Jeste kada duže hodali bosi- i vidjeli kako stopala bole nakon? To je zato što bosi 100% koristimo stopalne mišiće. Bebama treba priuštiti što više bosonogog hodanja. Zato ima toliko proizvođača "soft soled" baby cipela na stranjskom tržištu, jer su osijestili važnost ovoga.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Evo vidjeh ja jučer u City centar One u Stiefelkonig dućanu- imaju Robeez cipelice-papučice. Skupe su, 260kn, ali to je pravi izbor za prve koračiće. Naši pedijatri savjetuju čvrste cipele s uloškom-vani i vrapci na grani znaju da je najbolje hodati bosonog-ili najsličnije tome.

    robeez
    Joj, predivne su!

  13. #13
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Uh, ne volim kontradikcije :?
    Sin od moje prijateljice se s 9 mjeseci počeo podizati na nogice i pedijatrica im je rekla neka pod hitno kupuju čvrste visoke cipelice.

    Ali koliko sam ja shvatila, dobro je i kad je beba bosa, i kad ima čvrste cipele, samo ne valja kad ima cipele koje nisu čvrste. Ima li vam to smisla?

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno

    Ma ja sam već bila izgubljena u dohrani, a sad sam se zgubila i u cipelama. :?

  15. #15
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa
    Uh, ne volim kontradikcije :?
    Sin od moje prijateljice se s 9 mjeseci počeo podizati na nogice i pedijatrica im je rekla neka pod hitno kupuju čvrste visoke cipelice.

    Ali koliko sam ja shvatila, dobro je i kad je beba bosa, i kad ima čvrste cipele, samo ne valja kad ima cipele koje nisu čvrste. Ima li vam to smisla?
    :? moj ima 8mj idiže se uz namještaj, čak ponekad i korakne neki smišni korak! mene hvaa i frka zbog tog što se zna dić na prstiće, a pet zna stajat i na punim stopalima!! brinut il ne??
    inače, ža mi jer je već nažulja palce prilikom gmizanje, odgurivanja, puzanja..a i koljena su tvrđa....još k tome čisti bolje neg krpa!!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Da, noga se najbolje formira kad je bosa. Što će joj onda cipele koje imobiliziraju stopalo, sa čvrstim đonom i anatomskim uloškom? Jer noga se formira do otprilike 6. godine (svod stopala), taj proces nije gotov kad djete prohoda.
    :/
    istina, ali mislim da bi me ljudi čudno gledali kad bi usred zime pustila dijete da šeće boso. Kod kuće, da, ali vani...

  17. #17
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Evo vidjeh ja jučer u City centar One u Stiefelkonig dućanu- imaju Robeez cipelice-papučice. Skupe su, 260kn, ali to je pravi izbor za prve koračiće. Naši pedijatri savjetuju čvrste cipele s uloškom-vani i vrapci na grani znaju da je najbolje hodati bosonog-ili najsličnije tome.

    robeez
    Pa kaj nisu to ove???? Inače, o njima se već govorilo na forumu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    ZMAJ, diže se na prstiće, na pete, na vanjske rubove stopala zato što vježba ravnotežu, uči koje sve mišiće može koristiti za koje radnje, osvještava svoje nožice, na neki način. Staviš li dijete koje nije prohodalo u neke čvrste cipele izgleda kao zatvorenik s kuglama oko nogu - strahovito im smeta. Dijete jednostavno mora isprobati sve mogućnosti svojih nogu.

  19. #19
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    mi imamo ovakve
    http://shooshoosusa.com/product_info...roducts_id=467

    i prezadovoljna sam..
    izgledaju kao cipele na nogama, a mekane kao da je bos.. jednostavno se obuvaju, a on ih baš sam ne uspije skinuti..
    već su izlizane naprijed jer puže u njima, ali i stoji.. nosimo ih za van, ali sam razmišljla da bi za zimu bilo super imati jedne za u kući jer mu ne bi padale čarapice..

  20. #20
    Lila ha avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    110

    Početno

    I mi bas prekjucer kupili prve cicibanke, jer A vec radi koracice, a pravi je majstor dizanja uz predmete i puzanja. Nakon dugo premišljanja i čitanja odlučili smo za vanjske uvjete cicibanke sandalice za prve korake, a za kuću i plažu - bosonog.
    Gosopođa u Cicibanu mi je pokazala svega 10-ak modela primjerenih za prve korake, na uipt kakva je razlika između tih modela i svih ostalih rekla je da su ove puno lakše i savitljivije od drugih cicibanki.

  21. #21
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Evo vidjeh ja jučer u City centar One u Stiefelkonig dućanu- imaju Robeez cipelice-papučice. Skupe su, 260kn, ali to je pravi izbor za prve koračiće. Naši pedijatri savjetuju čvrste cipele s uloškom-vani i vrapci na grani znaju da je najbolje hodati bosonog-ili najsličnije tome.

    robeez
    Pa kaj nisu to ove???? Inače, o njima se već govorilo na forumu.
    To su preschoolians cipele- mi ih imamo- one su za van, a Robeez su za po kući, kao papuče. Ja tako kontam, obzirom da imaju kožni tanki "đon" promočile bi na mokrom, i nisu dovoljna zaštita za npr. staklo.

    Preschoolians imaju tanki-2 mm- "đon", i toliko su fleksibilne da ih zgužvaš jednom šakom. Ja sam oduševljena i vidim da H. hoda u njima isto kao bosa.


    Meni je sada, kad imamo takve cipele, čisto muka kad pogledam cipelice po našim dućanima. Bakanđe

  22. #22
    Strippy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    165

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Preschoolians imaju tanki-2 mm- "đon", i toliko su fleksibilne da ih zgužvaš jednom šakom. Ja sam oduševljena i vidim da H. hoda u njima isto kao bosa.
    A jel netko zna ima li ih gdje za kupiti kod nas?

  23. #23
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    meni je ortoped rekao ovako: dok ne prohoda nek bude bos, a kad prohoda prve cipelice koje bi trebale ispunjavati ova 4 kriterija:
    ravan djon
    savitljive
    tvrda peta
    visoke preko gleznjeva

    isti ortoped mi je rekao da je super sto nosim bebu u marami, da ga ne treba ucit sjedit i hodat, i tako jos neke pametne stvari, pa mu nekako vjerujem.

    tako da ove mekane cipele mi se ne cine kao dobro rjesenje kad beba prohoda. ili ih vi mislite koristiti bas u tom nekon prijelaznom razdoblju, dok jos ne hodaju (jer stvarno su u njima kao bosi)?

    ima li netko drugacija saznanja od ortopeda (ili nekog drugog strucnog) o prvim cipelicama??

  24. #24
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Strippy prvotno napisa
    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Preschoolians imaju tanki-2 mm- "đon", i toliko su fleksibilne da ih zgužvaš jednom šakom. Ja sam oduševljena i vidim da H. hoda u njima isto kao bosa.
    A jel netko zna ima li ih gdje za kupiti kod nas?
    Mislim da ne. Ima u Austriji u nekom dućanu, pitaj Berlinku, mislim da ih je ona kod njih kupovala.

  25. #25
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Ja sam naručivala direktno sa www.preschoolians.com

    Brzo su došle, za tjedan dana. Može se naručiti i iz Austrije, ali oni nemaju sve modele, a poštarina i cijena su iste. Baš sad gledan što uzeti za jesen...za početak naručite si besplatno "ravnalo" za mjerenje broja cipele:
    http://preschoolians.com/checkout.aspx

    Imaju i popust 15 ili 10 % za prvu kupovinu.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    8

    Početno

    mene zanima koliko vas je došlo poštarine i carine?
    i dali sam ja dobro vidila največi im je broj 27?

  27. #27
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Ali koliko sam ja shvatila, dobro je i kad je beba bosa, i kad ima čvrste cipele, samo ne valja kad ima cipele koje nisu čvrste. Ima li vam to smisla?
    meni ima smisla ono što je momtobe napisala.
    joj, super, baš sam vam zahvalna za ovaj link! :D

  28. #28
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj lavica27 prvotno napisa
    mene zanima koliko vas je došlo poštarine i carine?
    i dali sam ja dobro vidila največi im je broj 27?
    Carinu nismo platili, cipele su skupa sa poštarinom 50$, oko 350kn što je kao i sve cipelice u našim dućkasima-ok cijena po meni.

  29. #29
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    Ali koliko sam ja shvatila, dobro je i kad je beba bosa, i kad ima čvrste cipele, samo ne valja kad ima cipele koje nisu čvrste. Ima li vam to smisla?
    meni ima smisla ono što je momtobe napisala.
    joj, super, baš sam vam zahvalna za ovaj link! :D
    A meni drago kad nekom klikne u glavi

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    8

    Početno

    momtobe
    ja se malo lošije snalazim pa kao što sam rekla čini mi se da je najveći broj 27,
    pa ako slućajno znaš neku drugu adresu za veće bebaće javi
    a za mog mališu sigurno narućujem jadene preschoolians.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    8

    Početno

    jadene=jedne

  32. #32
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    momtobe:
    A meni drago kad nekom klikne u glavi
    a, čuj, što reći? rekla si i sama kakve teorije su kod nas aktualne. valjda još od doba kad se bebe zamatalo kao mumije tako da se nisu mogle ni pomaknuti i slično. pa, stvarno ne treba biti genije da se dođe do zaključka da se noge ne mogu pravilno razvijati ako ih stavimo u nekakav kalup u kojem im je kretanje ograničeno. tak dođem ja kod valeka i vele oni - dijete mora stalno biti u cipelama čim se počne dizati na noge
    gledam ja žemsku i mislim si - e, jesi pametna. da je bog to tako zamislio, stvorio bi nas s već ugrađenim cipelama!

  33. #33
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    da je bog to tako zamislio, stvorio bi nas s već ugrađenim cipelama!
    ...uh,jadna ona koja rodi na zadak

  34. #34
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ...uh,jadna ona koja rodi na zadak
    ajme, kaj je tebi, pa moje dijete spavaaaaa! urlam od smijehaaaa!!!

  35. #35
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Meni ništa nije jasno za cipele....ma ni zašta više....
    Kontam onda - NE ulošcima u cipelama????

  36. #36
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    bimba iaia:
    puhovi obožavaju smokve je napisala/o:
    da je bog to tako zamislio, stvorio bi nas s već ugrađenim cipelama!


    ...uh,jadna ona koja rodi na zadak
    znaš kaj, kad malo bolje razmislim, nije to tak strašno. pa to bi došlo nešto slično kopitima. pa tak rađaju krave i kobile, pa se niš ne žale.

  37. #37
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Ja sam uzela nešto slično iz popolinija kojeg ima več u Grazzu
    mislim da bu to ok

  38. #38
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    bimba iaia:
    puhovi obožavaju smokve je napisala/o:
    da je bog to tako zamislio, stvorio bi nas s već ugrađenim cipelama!


    ...uh,jadna ona koja rodi na zadak
    znaš kaj, kad malo bolje razmislim, nije to tak strašno. pa to bi došlo nešto slično kopitima. pa tak rađaju krave i kobile, pa se niš ne žale.
    muuuu!
    A ni ne brinu se kakve cipelice trebaju. Doduše konjima stavljaju potkove,hmmm...to je kao da su u cipelama....

    Moje dijete prohodava i stalno je bosa.
    Ali kad bude stvarno hodala,neću je po vani moći puštat bosu (u gradu i sl) :/ ...šta tad?A i bit će zima.Ok za po kući termo sa toperima,ali za vani?Mislim da ćemo na kraju kupit "prave" zimske cipele.Do tada nek uživa.

  39. #39
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    neću je po vani moći puštat bosu (u gradu i sl)
    zara hoda bosa po centru zagreba

  40. #40
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    zara hoda bosa po centru zagreba
    I po zimi?

  41. #41
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    zara hoda bosa po centru zagreba
    Blago njoj, i ja bi tako. Ali kad si odrastao onda pristojnost zahtjeva da nosiš cipele :/

  42. #42
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    zara hoda bosa po centru zagreba
    I po zimi?
    pa normalno da ne

    što se tiče odraslosti, moja mama je kao odrasla hodala bosa po zagrebu jer joj je to bila (kršitelj koda)y furka. pred vratima njihovog trešnjevačkog stana čekao ju je lavor s vodom

  43. #43
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a ja isto ne nosi cipele zato jer je to pristojno, nego zato jer mi se gadi hodat bosa po zmazanom gradu

  44. #44
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Pa ne možeš hodati bosa a da ne zamažeš tabane. Ja hodam bosa po kući i dvorištu, pa kad moram ići van moram ribat tabane da ne uništim sandale.

    Fora mi je ovo s (kršitelj koda)y furkom

  45. #45
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    neću je po vani moći puštat bosu (u gradu i sl)
    zara hoda bosa po centru zagreba
    pa to mi se baš ne čini kao dobra ideja s obzirom na šta sve možemo ugaziti dok hodamo gradom. I pritom ne mislim na nešto gadljivo nego opasno.

  46. #46
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moj mali zasad hoda bos (tek je prohodao) ali me frka da ne stane na neku krhotinu stakla ili sta ti ja znam sta ostro a sitno, da ja ne vidim. tak da razmisljam da mu kupim neke sandalice da mu zastite nogu, npr te preschoolians. najradije ga pustim bosog, a kako on kad smo vani hoce stalno hodati i gmizati, malo mi je onak :/ da ga pustam bosog po ovim cudima civilizacije koje se mogu naci po plocniku i inim povrsinama.

  47. #47
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Ma nisam mislila zbog kulture da ne ide bosa po gradu
    nego zbog svega na šta može nagaziti,a i zbog hladnoće.
    Sada po i oko kući puzi bosa,a i po plaži(nadajući se da neće naleti na kakvo staklo ili sl),
    ali po zimi kad bude baš hodala, neću je pustit bosu-ni po gradu,ni po selu. 8)

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    netko je napisao da je u CCO u Stiefelkonigu našao robeez cipele/šlape.

    išla sam pitati i nikad čuli :?

  49. #49
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    Ma nisam mislila zbog kulture da ne ide bosa po gradu
    nego zbog svega na šta može nagaziti,a i zbog hladnoće.
    Mi svi ljeti hodamo bosi,tako da malom i da je prohodao još nebi kupila cipelice.Možda,ako mi se neke baš svide Ali više puta se dogodilo da smo i ja i djeca stali na neugašeni čik ili staklo,tako da se hodati bos na siguran način može samo u svom dvorištu i nigdje više.

    Još moram reći da sam svojima prve cipelice kupila sa 10-ak mjeseci i zbog toga nemaju problema.

  50. #50
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    meni je ortoped rekao ovako: dok ne prohoda nek bude bos, a kad prohoda prve cipelice koje bi trebale ispunjavati ova 4 kriterija:
    ravan djon
    savitljive
    tvrda peta
    visoke preko gleznjeva
    Meni je isto rekla naša pedica koju zaista cijenim... naglasila je da je to pogotovo važno za mog bumbarića koji će kad počne hodati zaista imati što nositi na svojim nožicama

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •