Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Donacija sperme - Tražim pomoć

  1. #1

    Početno Donacija sperme - Tražim pomoć

    Evo da vam se i ja obratim po prvi puta i sa muške strane.
    Imam 31 godinu i diagnosticirana mi je azospermija, a prije toga i primarni hipogonadizam, preživio dva napada meningitisa, tako da is možete misliti što smo sve MŽ i ja prolazili. Od terapija testosterona idr. Da bih nakraju svega odustao bojeći se mogućnosti tumora od uzimanja testosterona.
    Došlo je i vrijeme da se potrudimo imati dijete, budući da ništa od prirodnog puta pripremali smo se za pokretanje postuka posvajanja dijeteta.
    Ali u međuvremenu ohrabreni prijateljskim, rodbinskim i vašim toplim pričama ODLIČNOM FORUMU (ostanite takvi i dalje), počeli smo razmišljati o doniranoj spermi.

    E, sad imam par pitanja pa se nadam odgovorima:
    (Ispričavam se odmah na početku ako će moja pitanja izgledati smiješna ili banalna, ali ja sam totalni početnik u tome tako da vas molim da me shvatite)
    1. Kome se obratiti na početku potrage za donacijom?
    2. Kako do donirane sperme? ( Čuo sam i pročitao po forumima da parovi odlaze u Prag, ima li gdje bliže npr. Slovenija, Austrija?)
    3 Da li sami krećemo u potragu ili se moramo najprije konzultirati sa liječnicima?

    Toliko od mene za sada.
    Znam da ima puno otvorenih topica na tu temu ali ja ni u jednom nisam pronašao odgovore na pitanja koje tražim.
    Nadam se brzom i iscrpnom odgovoru.
    Neka mi se jave parovi koji su prošli to sa donacijom, ako ništa drugo bar riječ ohrabrenja.

  2. #2
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Pozdrav, wanted!
    Mi imamo slican problem, ali jos nismo odustali od svog bebaca. MM ide na biopsiju za mjesec dana, pa ako ne nadju nista- bicemo u istim problemima.
    Sretno i pisite kako ste prosli... Nadam se da cemo i mi dobiti neke "potencijalno" korisne podatke...

  3. #3
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    hmmm.... i mi smo negdje na sličnom putu, čekamo da prođe ljeto i da se ja još malo oporavim od neuspješnog postupka, pa ćemo po bebača, vjerojatno u Prag.
    Nisamo baš pretjerano istraživali ali koliko znam Prag nam je zakonski i financijski najpovoljniji.
    O svemu možes pročitati na njihovom webu www.pronatal.cz ili im napisati mail sa svim pitanjima i dilemama koje imate na sanatorium.pronatal@seznam.cz
    Vjerojatno će ti jako brzo odgovoriti. Ja sam pisala na engleskom i rekla da sam iz Hrvatske, pa su mi poslali odgovor na hrvatskom. Koliko sam uspjela pohvatati tamo dolazi dosta parova odavde, pa ima osoblje koje govori naš jezik.
    Jeste da se dosta pisalo na forumu o doniranom sjemenu, ali meni se čini da ipak nema konkretnih informacija i iskustava :/
    Ali evo, ja ću kad se vratim napisati jedan onako opsežan post kao ina33 kad se vratila iz Maribora

  4. #4
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    sori, zaboravila sam vam poželjeti sreću da što prije riješite problem i budete trudni

  5. #5
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    mi se isto borimo sa tom sugavom dijagnozom i pitanje je samo vremena kad cemo u postupak sa donatorom tako da ti ni ja ne mogu bit od prevelike pomoci, al talia7 ti je sve rekla...
    Prag je najpristupacniji, slovenija to ima samo za svoje drzavljanje a austrija je navodno skupa kao i ostatak EU.
    Pogledaj malo po postovima tj temu Sanatorij pronatal - dr. Mardešić, molim vas informacije...
    sta vise reci nego SRETNO i nadam se da cete sta prije uspit u svom cilju

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nadam se da ćete svi ubrzo postići cilj ...

  7. #7
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Dobro došao i što prije riješili (TŽ i ti) svoj problem.
    Nemam iskustva po tom pitanju, ali, prema svemu što sam pročitala, Prag je najpristupačniji, govore hrvatski, nije tako daleko, klinika je navodno dobra...
    Ja bih preporučila da se svako javite nekom MPO doktoru da vam pomogne u pripremi. Mislim da TŽ mora napraviti osnovne pretrage. Nakon toga, kad se utvrdi koji postupak će biti najprikladniji, sigurno će morati raditi folikulometriju kako bi se znalo kada treba doći u postupak. Ako to radite doma i liječnik vam podatke šalje u pr. Prag, onda ćete otputovati dan ili dva prije postupka....

  8. #8

    Početno

    Hvala vam svima na lijepim željama.
    Javim vam kako smo prošli kad se konzultiramo sa liječnicima.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Sretno wanted!

  10. #10
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Od sretno

  11. #11
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Veeeeeliki pozdrav sudrugu u nevolji!
    MM ima istu dijagnozu ali se još uvijek malo koprcamo, a na jesen ćemo znati hoćemo li i mi u Prag.
    Što se tiče donacije sperme, u Sloveniji se ona radi samo za njihove državljane (možda su cure već nešto napisale o tome ali nisam vidjela), radi se i u Austriji, Njemačkoj i Španjolskoj (koliko znam) ali Prag je za nas nekako najprihvatljiviji što se tiče komunikacije, a obzirom da se radi o nečemu gdje je komunikacija ipak jako bitna..
    uglavnom ukoliko te zanimaju podaci tipa cijene, br. tel, pretrage koje treba prethodno napraviti pošalji pm pa ću ti sve napisati.
    Sretno i trbušasto!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Da vam zazelim srecu za pocetak...
    onda probajte prvo sa doktorima koji se bave MPO-om, mozda vam koji preporuci biopsiju i tako doznate puno od ovoga sto znate sada.
    Sto se tice donacije semena ima i jedna klinika u Bugarskoj koja radi sa donacijama. Ne znam dal je vama blize Prag ili ne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •