Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 230

Tema: Merkur - doktori

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Moja sjećanja su od prije 4,5 god. Bebe jesu cijelo vrijeme s tobom. Odnosili su ih tokom dana na pregled i prematanje, navečer na kupanje. Znam da je također moguće dati bebu preko noći u sobu s bebama - ako mama izrazi želju. Inače beba i preko noći ostaje s mamom. Kako je danas - ne znam, ali ne vjerujem da je došlo do velikih promjena.

  2. #102
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    drimm, i ja imam takvo iskustvo otprije 3,5 godine ali to nije 24h rooming in.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Nije doslovno, ali što zanači odnjeti djete na kupanje na 1/2 sata do sat, ili ga odnjeti na prematanje na 15 min.? Ako je mama odlučila dati dijete na spavanje u sobu za bebe, pa nije li to njena odluka o mogućnosti korištenja 24-tverosatnog rooming-in-a? Ja sam ga koristila, iako mi je dijete dobilo žuticu i 2 dana bilo pod svjetlima. Ostalih 5 dana bio je cijelo vrijeme sa mnom osim za prematanje i kupanje.

  4. #104
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj Trixie prvotno napisa
    Ja sam bila nekoliko puta na pregledu kod doktora Podgajskog u Merkuru i bio mi je čisto ok. Nije da sada nešto previše objašnjava, ali pretpostavljam da je to zbog pune čekaonice žena.Sve u svemu sve pozitivno.
    Ja o njemu mogu reći sve naj, naj!

  5. #105
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    prije 3,5 godine to kupanje i prematanje nije trajalo 15 min ni pola sata. ne govorim o mogućnosti da mama traži da odnesu bebu, nego o tome a koliko dugo je odnose "po rasporedu". ako se to promijenilo, odlično!

  6. #106
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Je, promijenilo se. Kad kupaju/presvlače bebe vračaju ih kako je koje gotovo, a prije su čekali da svi budu gotovi i tek ih onda vračali. Jasno mi je da to nije 24h u pravom smislu, ali je i to pomak na bolje.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Jel zna netko da li prof. Podobnik još uvijek radi u Mekuru?
    I jel otvorio možda negdje novu ordinaciju ili možda privatno rodilište kako se pričalo prošle godine?
    Stara ordinacija je bila na Trešnjevci.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Zadnje što znam za Podobnika je da i dalje radi u Merkuru (6. mjesec 2007). Nekad je bio šef, ali su ga sad degradirali jer ima svoju privatnu praksu, a i zamjerio se nekim ljudima.
    Kaj se tiče njegovog rada privatno, još uvijek ima staru ordinaciju, ali gradi novu + rodilište, ali to je tek u fazi nastajanja.
    Btw, ja ga uopće ne volim, jako mi je antipatičan, a i kolko sam shvatila ne vole ga baš ni njegove kolege. Navodno je u bolnici samo dobar prema pacijenticama koje idu kod njega privatno, a prema ostalima dosta bahat i bezobrazan. No to je samo moje mišljenje, vjerujem da ima i onih kojima je on OK.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Saznala sam da Podobnik u prosincu otvara na Svetom Duhu novu ordinaciju +rodilište. Naručiti se na pregled može tek za 10 dana i to za siječanj. Inače, Podobnik je meni bio odličan u prvoj trudnoći koja je bila izrazito rizična, i uvjerenja sam da nisam naletila na njega (išla sam kod njega privat) moj bebač danas možda ni ne bi bio tu. U bolnici nije bio bogzna kako ljubazan prema meni, ali sam se ipak osjećala sigurno u njegovim rukama. Istina je, trebao bi poraditi na taktičnosti i uljudnosti, ali da je izniman stručnjak i to je sigurno.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Svakako je stručnjak, tu se nema kaj reći, ali ponašanje i osnove kulture su mu na nuli. No kaj ćeš, bolje išta nego ništa
    Sretno s drugom trudnoćom.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    umiljata, hvala na dobrim željama za drugu trudnoću! Nažalost, malo je vjerojatno da ću je uspjeti ostvariti zbog problema koje sam imala u prvoj, a i posljedica koje su ostale. No, u nadi je spas.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Žao mi je lexy :/
    Hej, ali kao što i sama kažeš, u nadi je spas, pa se tako i ja nadam da ćeš ipak uspjeti.
    stvarno ti držim sve fige ovog svijeta da uspiješ!!!!!!!!

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    molila bih vas za pomoć , slijedeći pregled bi trebala obaviti u trudničkoj ambulanti i htjela bi pregled obaviti kod dr. Stasenko jel ima tko informaciju kojim danom radi u ambulanti i jel se potrebno naručivati ili samo doći sa uputnicom i čekati ? i do kada traje jutarnja , s do kada popodnevna smjena? Kada je najbolje doći da se ne čeka dugo?

    unaprijed zahvaljujem!!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    dr. stasenko je petkom nakon 10. dobro je prije provjeriti telefonom za svaki slučaj.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Dr. Stasenko mi je bila na prvom porodu. Bila sam oduševljena njome - bila je prava podrška i čovjek u zaista bolnim trenucima. Voljela bih kada bi mi prisustvovala i drugom porodu (za cca 3 mj.).

  16. #116

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    ja sam bila oduševljena s njom na trudničkom tečaju , iako sam danas čula da se ovaj vikend sele u ono privatno rodilište koje otvara Podobnik i koliko se sjećam ona je na predavanjima rekla da i ona odlazi raditi tamo tako da mi se to upoće ne sviđa.
    Jel tko čuo kakvu informaciju za privatno rodilište i koji doktori će tamo raditi?

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Rinče, imaš više info na topicu:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...183&highlight=.

    Dr. Stasenko isto odlazi? A ja računala na nju da ako neće biti novaca za privatno rodilište, da će me opet porađati na Merkuru. Joj, bit će glavobolja...

  18. #118

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Evo samo da javim svoje iskustvo iz Merkura od 6.12. kad sam rodila.
    Na pregledu u rodilištu je na mene skoro pala velika lampa, koja se srušila sama od sebe, a ja sam od nje bila udaljena par centimetra, u padu je ipak okrznula sestru, a ja doživjela :shock:

    Osim tog ružnog iskustva o doktorima i babicama mogu reći sve najbolje, porađao me dr. Roki, a od mog primitka do kraja poroda i šivanja povremeno je dolazio i tješio me specijalizant dr.Škrobonja (mislim da se tako preziva). Sve mi je stručno objašnjavao, tješio...ma bio je divan...stalno je dolazio...bio strog kad je morao...
    u kratko: ostao mi je porod u ljepšem sjećanju, jer je u bolnim trenucima bio jako suosjećajan, nježan i pažljiv...
    Ostavio je dojam stručnosti i mislim da mu taj poziv baš "leži".
    Mislim da je on iz Rijeke, pa blago ženama koje on bude porađao.

  19. #119
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Jučer sam bila na pregledu u trudničkoj ambulanti, kod dr.Stasenko.
    Za nju stvarno samo pohvale. Pristupačna, spremna sve objasniti, nježna kod pregleda. Stvarno sve kako bi uvijek trebalo biti.
    Za 3 tjedna opet sam na kontroli kod nje, a prvi petak u veljači na UZV, tako da izgleda da ne odlazi, bar za sad.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    odlično . daj mi samo reci jel radila ujutro ili popodne?

  21. #121
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    U trudničku ambulantu, bar su meni tako rekli kad sam nazvala, treba doći ujutro od 8. Na redu sam bila iza 10 jer sam došla oko pola 10.
    Netko je na ovom topicu napisao da je ona petkom od 10 dežurna u trudničkoj.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Saznala iz prve ruke - dr. Stasenko ne odlazi (barem ne u privatno rodilište).

  23. #123
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj zg franka prvotno napisa
    Saznala iz prve ruke - dr. Stasenko ne odlazi (barem ne u privatno rodilište).
    :D :D

  24. #124

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Evo ja sam nova na ovom forumu,trudna sam 25.tjedana i također mislim roditi u Merkuru....

    Zanima me zna li netko možda mogu li pred kraj trudnoće, kad odlazim na zadnje preglede u bolnicu, odabrat doktora kod kojeg ću odlazit na preglede? ja bi također pogodila smjenu dr.Stasenko ako je ikako moguće... e sad ne znam moram li samo doći u ono vrijeme kad je njeno radno vrijeme u ambulanti ili je moram kontaktirat telefonom...

  25. #125

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    koliko ja znam naručivanja u trudničkoj ambulanti nema , već moraš doći s uputnicom i čekati .Mislim da svaki dan je drugi doktor dežuran u ambulanti tako da trebaš jedino saznati koji je to dan ( u slučaju Stasenko petak ) . Ali s obzirom da se pregledi u trudničkoj ambulanti obavljaju od otprilike 34-36 tjedna , a tebi je sada 25 tjedan provjeri još prije nego što ćeš ići na preled da se nešto nije promijenilo u rasporedu doktora.

    pozdrav !

  26. #126

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    pitanjce.... pošto sam skroz na skroz neupućena

    za sad na preglede i UZV idem kod svog soc ginekologa. da li uopće moram ići u bolnicu na pregled, ili mogu cijelu trudnoću voditi kod svog ginekologa i u Merkur doći samo roditi?

    malo sam zbunjena po pitanju svega toga, kad, kome, koji pregledi, koji doktori :? :? :?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    za sad na preglede i UZV idem kod svog soc ginekologa. da li uopće moram ići u bolnicu na pregled, ili mogu cijelu trudnoću voditi kod svog ginekologa i u Merkur doći samo roditi?
    Meni su u Merkuru na telefon rekli da mogu samo tamo doći roditi bez pregleda kod njihovih doktora ali moram spadati u njihovu bolnicu po mjestu stanovanja.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Ako po mjestu stanovanja pripadaš u Merkur, tada ne moraš k njima prije na pregled da bi te primili. No, obično od 38. ili 39. tj. svi šalju u trudničku na ctg. Ako ne spadaš po mjestu stanovanja, traže bar jedan pregled u njihovoj trudničkoj da bi te primili na porod. Tako su meni objasnili - ja ne spadam po mjestu stanovanja.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno

    Molim cure koje su nedavno rodile u Merkuru da opišu svoja iskustva. Treba li nositi svoje spavaćice i sl. Kako je s rooming in-om? Da li su sestre susretljive oko pomoći s dojenjem?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Cure, gdje je trudnička ambulanta (prizemlje, 1. kat?) i da li je dr. Stasenko definitivno petkom tamo?

  31. #131

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    trudnička ambulanta ti je u prizemlju , a što se tiće Stasenko možda da nazoveš i pitaš ako misliš ići ovaj petak da nije slučajno na godišnjem .

  32. #132
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj tito prvotno napisa
    Molim cure koje su nedavno rodile u Merkuru da opišu svoja iskustva. Treba li nositi svoje spavaćice i sl. Kako je s rooming in-om? Da li su sestre susretljive oko pomoći s dojenjem?
    Spavačice možeš nositi svoje, ali bi ti ja preporučila njihove koje u svako doba možeš dobiti čiste i ispeglane. Svojih bi trebala bar 3-4 dnevno.
    Rooming in je ok, nose ih samo 3 puta na presvlačenje po pola sata. Za po noći im moraš reći ako želiš da ti beba ostane jer većina mama to ne želi ( :? )
    Za dojenje ne znam jer mi (hvala Bogu) nije trebala pomoć.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Spavačice možeš nositi svoje, ali bi ti ja preporučila njihove koje u svako doba možeš dobiti čiste i ispeglane. Svojih bi trebala bar 3-4 dnevno
    Ja ne bih preporučila njihove jer su dosta krute (materijal ko plahta) i ne mogu se slobodno okretat u krevetu jer mi je namještanje otežano zbog rane od epiziotomije. ja si uzmem svoje udobne i dugačke koje se mogu zakopčat

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Kad sam rodila Toni prije 3 i pol godine sestre su se jako trudile pokazati kako dojiti i nisu se ljutile (osim jedne mlade plavuše koja je tvrdila da je dojenje prirodno i kako nam onda ne ide) kad bi ih se zvalo da pomognu. Beba moje cimerice nikako nije htjela sisati i zaista su se sve sestre i pedijatrica trudile oko nje i bebe kako bi dojenje profunkcioniralo.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Kad sam rodila Toni prije 3 i pol godine sestre su se jako trudile pokazati kako dojiti i nisu se ljutile (osim jedne mlade plavuše koja je tvrdila da je dojenje prirodno i kako nam onda ne ide) kad bi ih se zvalo da pomognu. Beba moje cimerice nikako nije htjela sisati i zaista su se sve sestre i pedijatrica trudile oko nje i bebe kako bi dojenje profunkcioniralo.
    Super ! Baš mi je drago! Ja nemam takvo iskustvo ni prije dvije godine ni sad[/code][/list]

  36. #136

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno

    Cure, puno hvala na brzim odgovorima.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    I ja se zahvaljujem na odgovoru. Neću ići ovaj petak jer sam u 27.tj. Još ću malo pričekati, pa ću otići do nje.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    pozdrav svim trudnicama ,,evo ja sam 35,1 tjedanu i planiran roditi u Merkuru.Prvi pregled tamo cu obaviti ovaj tjedan ...nadam se da ce sve proci ok!!

  39. #139

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    pozdrav leonardo !
    ja sam u 36 tjednu i namjeravam roditi u merkuru!

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Prije 3,5 god. rodila sam prvo dijete u Merkuru, na carskom su mi bile dr. Zmijanac i dr. Stasenko. Za obadvije samo rijeći pohvale. Što se tiće sestara na odjelu prvi puta kad su mi donjeli dijete, nakon dva dana intenzivne gdje sam vidjela dijete samo na jedno 30-tak sek., sestra mi je dijete stavila na dojku i rekla eto mama to je to. Poslije me nitko nije pitao da li ima problema ili da li mi treba pomoć, a kad sam izluđena u neko doba noći došla do dječje sobe i molila sestru za pomoć jer dijete cijelo vrijeme plaće i neće sisati, krvnički mi je stisnula bradavicu da sam skoro opala u nesvjest i rekla eto mlijeka ima i da što bi ona sada trebala napraviti (to je inače jedna debela, kratko pošišana poblajhana sestra iz dječje sobe-KATASTROFA). Spavačice su bile katastrofa, grube, ogromne s ogromnim V izrezom do pupka (spašavale su nas ziherice kojima bi smanjile otvor) i u to vrijeme mogle su se imati samo njihove spavaćice. Veseli me vijest da se sada mogu donjeti svoje spavaćice :D. Sad sam u 24. tjednu trudniće i ići ću roditi u Merkur. Dr. Zmijanac je otišla u Podobnikovo privatno rodilište tako da ću ja sad odabrati dr. Dujića-prema preporuci pa Vam se javim kad kod njega obavim ultrazvuk.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    a kakav je dr.Roki.... zna li netko nešto o njemu,jel ugodan i ljubazan liječnik?

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Nisam kod njega kontrolirala trudnoču, ali mi je on bio kod prijema u bolnicu na odjel patologije-zapravo sam tjedan dana ležala u predrađaoni. Djelovao mi je jako simpa, cijelo vrijeme me pokušavao oraspoložiti, a pri pregledu je bio izuzetno nježan.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    a kakav je dr.Roki....
    Mene je porodio 2. put. Šta da ti kažem, naoko simpatičan. A onda ti veli, "a nije te bolilo kad je ulazilo unutra?"
    Na to sam ostala :shock:
    Na nesreću, nisam se na vrijeme snašla i odbrusila mu svašta...

  44. #144

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj zvechka prvotno napisa
    a kakav je dr.Roki....
    Mene je porodio 2. put. Šta da ti kažem, naoko simpatičan. A onda ti veli, "a nije te bolilo kad je ulazilo unutra?"
    Na to sam ostala :shock:
    Na nesreću, nisam se na vrijeme snašla i odbrusila mu svašta...
    isuse božeee... grozno.... baš mi je žao kaj si imala takvo iskustvo

  45. #145

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj zvechka prvotno napisa
    a kakav je dr.Roki....
    Mene je porodio 2. put. Šta da ti kažem, naoko simpatičan. A onda ti veli, "a nije te bolilo kad je ulazilo unutra?"
    Na to sam ostala :shock:
    Na nesreću, nisam se na vrijeme snašla i odbrusila mu svašta...
    izgleda da je čovjek želio biti malo duhovit ali na totalno krivi način...

    ja sam čula da je dobar,e pa sad nemam pojma.... al da mi tako nešto netko kaže na porodu... :shock:

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    Je, vrlo duhovito... Pogotovo kad je čovjek izmučen od poroda, sve te boli...
    Osim toga čula sam još da je na trudničkom tečaju rekao ženama za porod: "To vam je ko da serete!" i nekon poroda: "Zašit ću te ja da ti muž bude zadovoljan." Mislim da to nije nimalo primjereno. Ali naravno, svakom paše drugačija vrsta humora.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj zvechka prvotno napisa
    Je, vrlo duhovito... Pogotovo kad je čovjek izmučen od poroda, sve te boli...
    Osim toga čula sam još da je na trudničkom tečaju rekao ženama za porod: "To vam je ko da serete!" i nekon poroda: "Zašit ću te ja da ti muž bude zadovoljan." Mislim da to nije nimalo primjereno. Ali naravno, svakom paše drugačija vrsta humora.
    uf sad molim boga da ne pogodim baš njegovu smjenu ...

    a kako si inače bila zadovoljna s bolnicom...ja se spremam prvi put tamo roditi i baš me strah, upravo me strah toga da ne nabasam na nekog ludog doktora jer i meni onda skoči tlak i živčana sam.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    Pa ok. Meni bolnica ko bolnica nije loša. Sobe za babinjače su lijepo uređene, WCi su OK. Osoblje je meni bilo skroz u redu. Nemam primjedbi. Prvi put mi je bilo bolje jedino to što me porodio Podobnik kod kojeg sam vodila trudnoću. Rooming je meni super stvar, jako je lijepo imati bebicu stalno kod sebe (ili skoro stalno).

  49. #149
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zna li netko kakav je sad raspored u trudničkoj ambulanti?

  50. #150

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa
    a kakav je dr.Roki.... zna li netko nešto o njemu,jel ugodan i ljubazan liječnik?
    Meni o.k. voli se zezati, al sad uz njega radi jedan mladi, zgodan, al.....on je ne može biti bolji...tak je !

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •