Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Torba puna briga ... pisani mediji

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno Torba puna briga ... pisani mediji

    Vjesnik

    <
    Petak, 24. prosinca 2004.


    --------------------------------------------------------------------------------




    Roditelji imaju najviše prava govoriti o promjenama u školi
    ZAGREB – Predstavnici Udruge Roda - roditelji u akciji, prigodno preodjeveni u djede Mrazove uručili su u četvrtak ministru znanosti Draganu Primorcu dvije školske torbe. Jedna je torba teška sedam kilograma i pripada učenici drugog razreda osnovne škole, dok je druga torba od 12 kilograma usklađena s težinom ministra Primorca. Cilj akcije je ukazati na preteške školske torbe koje učenici svakodnevno nose na svojim leđima i time ugrožavaju zdravlje. Ministar je dobio i vreću punu pisama u kojima ga roditelji upozoravaju na neadekvatno opremljene škole, preopširno školsko gradivo, monološki način predavanja u nastavi, te neadekvatne težine školskih torba. »Za malu i siromašnu zemlju toliki broj udžbenika je luksuz«, rekla je predstavnica Roda Renata Jelušić. No, ministar je naglasio da učenike očekuje rasterećenje gradiva i manji broj školskih udžbenika - svega jedan do dva po predmetu. Smatra da se roditelji moraju više uključiti u kreiranje obrazovnog procesa, jer, naglasio je, oni imaju najviše prava govoriti o promjenama i kreirati izgled buduće škole.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    on line slobodna-ništa
    jutarnji dvaput prelistala-ništa

  4. #4
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    lalah - pokusaj jos jednom, nisi dovoljno pazljiva

    Jutarnji list, str. 4

    RODITELJI TRAZE DA SE UKINE VJERONAUK

    Zagreb - Udruga Roda predala je jucer ministru Draganu Primorcu desetke pisama roditelja koji se zauzimaju za poboljsanje stanja u skolstvu simbolicno nazvavsi akciju "Puna torba briga". Velika vecina roditelja izjasnila se za ukidanje vjeronauka u skolama uz obrazlozenje da je uvodenje vjeronauka u skole dodatno opteretilo ucenike i postavljaju pitanje diskriminacije djece koja su druge vjere i ne pohadaju satove vjeronauka.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    hebi ga

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    Zar je samo to isplivalo kao najvazniji zahtjev????????? Idem citati opet!!??

  7. #7
    ivarica

    Početno

    bilo je i u novom listu, gdje su naseg djeda mraza pretvorili u mrazicu :shock:

    http://www.novilist.hr/default.asp?W...858285C2863286
    328632859285A285C2858285D285A28632863286328592863L

    Datum objave: 24.12.2004 Rubrika: Novosti


    Udruga RODA Primorcu uručila pisma nezadovoljstva



    ZAGREB – Članovi udruge Roditelji u akciji (RODA) okončali su jučer svoju ovomjesečnu akciju »Djed Mraz s punom (školskom) torbom briga« ceremonijalnom predajom »pisama nezadovoljstva« ministru Draganu Primorcu. Pisma, kojima su građani tijekom prosinca izražavali svoje nezadovoljstvo stanjem obrazovanja u državi, ministru su uručile prave »Djedice Mrazice« i to u teškoj torbi koja simbolizira svakodnevne poteškoće hrvatskih školaraca.
    M. H.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    mogu li ja nesto priupitati?mislim oke je to..i primorac i novine..i sve..no nije li mozda promasen tajming akcije...?mozda bi bolje legla 01.09. na sam dan pocetka nove skolske godine....kad je vec puna pipa svima oko nabave knjiga i skole ...pa slikati klince dok vuku te torbe..pa nesto tome slicno...(mislim...sam pitam)

  9. #9
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ja se rukovodim onom da nikada nije lose vrijeme za akciju lako se ponovi...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Zanamala ja se nadam da ćemo do 9 meseca imati niz uspješnih akcija oko škola Važno da smo krenule, trebalo je vremena da se stvori kritična masa. sad ne smijemo stat

  11. #11
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    nisam vidjela ovaj topic dosad, ali moram komentirati onaj vjeronauk
    dva-tri roditelja je u izvadcima pisama napisalo nesto o vjeronauku, cak nisu svi trazili ukidanje, ja to nisam u hrpi toga sto sam rekla niti spomenula jer nismo u udruzi nikad pricali ozbiljno o tome i nismo uoblicili stav. cak i ja ga nemam, katolik sam, a nisam sasvim sigurna je li bolje bilo kad smo imali vjeronauk u crkvi ili sad kad je u skoli.

    dakle, uopce ne raspravljam sad o vjeronauku, nego opet o novinarskim forama da izvuku iskljucivo ono sto njima pase i sto im se cini da je veca senzacija, makar iz nekog kutka kojeg nitko nije naglasavao i ustvri je poluistinit

  12. #12
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    mrzim kad nas koriste
    a toliko toga sam pricala na presici, toliko toga u skolama treba mijenjati na bolje i pricati o tome, a oni samo zahuktavaju i pokusavaju provocirati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •