Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: S godinama dojenja mi se povečao broj rupica na bradavicama

  1. #1
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno S godinama dojenja mi se povečao broj rupica na bradavicama

    Ne znam da li je tako kod vas, ali kod mene je broj rupica skočio sa 4 - 5 na 8 - 9 sa svake strane. Da li je tako i kod vas i da li ste to uopće primjetile. Nisam o tome nigdje ništa pročitala pa pitam vas da li imate slična iskustva?

  2. #2
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Nitko ništa ne kaže, da još pričekam ekipu koja eventualno radi u ponedjeljak. Recite slobodno da to niste primjetile kod sebe ili niste obraćale pažnju na to. Recite nešto bitte. Hallo di ste?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Kod mene je trenutno jako malo mlijeka. Vidjet cu kako ce biti nakon poroda. Jel to neki standard od cetiri-pet komada? Ja sam u biti na to najvise obracala paznju kad sam tek rodila, tj. dok nije bila uspostavljena ponuda i potraznja.

  4. #4
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Mogu to shvatiti Zorana da imaš 4-5 rupica ili ne?

  5. #5
    ivarica

    Početno

    nikad mi nije curilo na vise od 2-3 rupice.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Recimo da mislim da ih u vrijeme kad sam na to obracala paznju nije bilo vise od cetiri-pet. Sad sam probala nesto istisnuti , ali posto je rijec o kolostrumu i maloj kolicini primijetila sam samo tri.
    Jel hoces reci da mislis kako se i inace s vremenom povecava broj rupica? Ili mozda da ih oduvijek ima vise, ali da s vremenom postaju "prohodnije"?

  7. #7
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ja sa čak i registrirala kad bi se nova rupca otvorila. Prvo sam mislila da mi se neka stara začepila, a kad tamo stvorila se nova :shock:
    Sad špekuliram da to možda ima veze s nekakvim sitnim ragadama ili tlakom koje ima jači usni aparat. Ne znam ni sama, ali ih fakat ima više od starta.

  8. #8
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Evo me, samaritanka, di si nas nasla zazivat, em vikend, em bozic
    Moram priznat da pojma nemam kolko je rupica na bradavicama, rekla bih 4-5, a takodjer pojma nemam o njihovoj dinamici. Jednostavno nisam zagledala

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    mislim da je kod mene uvijek bilo 6-7

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja kad' sam zadnji put zagledala bilo ih je 6-8. Ali to je bilo prije gotovo 4 godine. Sad' dojeim drugo dijete i ne zagledam, a ni ne znam kako bi to uradila??? Omar je toliko na sisi, da kad' pritisnem jedva da se nesto pojavi!!! Morala bih probat' izdajat, pa da prebrojim mlazove!!!

    Kako si ti utvrdila povecanje?? Kad' zavirujes u to??

  11. #11
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A ja mislio da ih ima bar 15 :?

  12. #12
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    moram priznati da si me iznenadila pitanjem, jer nikad uopce nisam niti razmisljala koliko "rupica" ima na dojci-niti sam ikada o tome citala-sad si me zainteresirala

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    A ja mislio da ih ima bar 15 :?
    ja cula od bivse babice a sada lactiation consultant i volonterke za pomoc pri dojenju (savjetovala oko 1000 i nesto zena) da ih na svakoj strani ima 25!
    Osobno iskustvo: niti gledala niti brojala.

  14. #14
    ivarica

    Početno

    najcesce ih i ima, kako je rekao davor, petnaestak, dvadesetak.
    meni nema, ili bar nisu vidljive. moje bradavice su u presjeku ovolike o , i sad godinu dana nakon dojenja kao i u cijelom periodu dojenja.
    ajde naguraj vise rupica u jednu takvu bradavicu :D

    a sjecam se rodilista i izdajanja u casice od jogurta i jedne mame kojoj je mlijeko tako curilo iz valjda svih 25 da je mene to pssss pssss pssss tjeralo stalno na vece (i bacalo u komu, trebam li uopce reci )

  15. #15
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    ...15-20 ....
    Valjda se taj start i genetski razlikuje "od naroda do naroda".
    S obzirom na broj mojih to mi se čini nekako puno. Međutim nakon moje dvije laktacije znam točno koliko sam imala rupica kad sam se izdajala bez izdajalice u čašu. Ja sam zbilja imala, ma najviše 5 rupica. Bradavice mi nisu baš male i mjesta je bilo.
    Možda cure s produženog dojenja eventualno budu s vremena na vrijeme to kontrolirale pa snime neku promjenu tipa novih rupica. A da si nacrtate krug za svaku dojku s pozicijom rupica :D .
    Sad zašto ja to pitam? Nekako mi je logično da iz više rupica ide više mlijeka odjednom iz dojke, što je dobro za velike bebe, a za male može biti malo previše recimo kod narednih laktacija ako se broj rupica poveča.
    Možda da napravim anketu npr. koliko tko ima rupica?
    do 10, 11-15, 15-20,

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    a na koji nacin vi uopce brojite te rupice :? ? meni se to brojenje cini u najmanju ruku jako nepouzdano

  17. #17
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Davno se nisam ovako dobro zabavio
    To da rupica mora biti puno nauči se kad se poneka začepi pa joj pripadajuća žlijezda natekne. Onda postane očito da ih ima dosta.
    S druge strane, nije mi ni sasvim normalno da baš sve špricaju istovremeno - pa nije to tuš

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Znate da sam se ja izdajala podugo i kad sam krenula sa izdajanjem bilo nekih 4-5 a onda poslije jedno tri mjeseca po deset na svakoj.

  19. #19
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    I ja sam skužila da ih je na početku bilo manje. Kad sam se pokušala izdajati (kad bi mi natekle cice i napunile se, a oni spavali) znalo je poteći u isto vrijeme 5-6 mlazova. Sada ih bude puno više, oko 10 rekla bih.

    Sutra će biti punih 6 mjeseci duplog dojenja. :D

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    lex, happy half anniversary!

    ja sam se izdajala svega par puta i tada je uglavnom isao mlaz, dakle ne bi se mogle vidjeti rupice da sam ih htjela brojati...

    cini mi se, onako po narodskoj logici, da ih mozda i ima dvadesetak, ali da nisu sve uvijek u pogonu istovremeno ili da neke "prorade" tek nakon nekog vremena

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •