Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Spavanje pri dojenju

  1. #1

    Početno Spavanje pri dojenju

    Molim pomoć!

    Moja kćer je vrlo interesantna osoba. Imamo problema s njom otkad je došla iz rodilišta. Kad sisa, sisa malo, nekih 5-10 minuta i zaspi. Nakon toga spava sat, sat i pol i ajmo opet.
    To je u redu preko dana, ali noću i nije baš najsretnija kombinacija.
    Kad već pitate za kakicu - do jučer zelena.
    E da, mama doji s šeširićima!


  2. #2

    Početno

    Koliko je stara??

    Ako je još jako mala onda je normalno da svaka dva sata hoće jesti i po noći...koliko znam tek rođena beba ima želudac veličine oraha i ne može pojest dovoljno za cijelu noć...

    A trajanje podoja od kojih 10min je isto normalno ako ona spava - ona najbolje zna kad joj je dosta...

  3. #3
    ivarica

    Početno

    tajo, sutra nazovi rodin telefon, 0800227722 evo rekla bi ti da ga sad nazoves, ali baterija je prazna, pa se lose cuje, a upravo izlazim

    neke stvari koje nabrajas mogu ukazivati na prebrzo saltanje - lijeva, desna. dode li do masnijeg mlijeka? koliko je aktivna u sisanju tih 5-10 minuta, da li je halapljivica ili ona to kulerski jede?
    mokrih pelena je dosta, jelda.
    a i sesirice bi mogli probati skinuti,

    cujemo se?

  4. #4

    Početno

    Ima 19 dana. Evo danas se stanje malo normaliziralo.
    Nema šanse bez šeširića. Ne može ju uhvatiti ustima pa joj ispada. :D

    Lagano shvaćamo što je problem... Malo ju je teže natjerati da podrigne. Izgleda da joj zrak pravi prilično problema.

    No?


  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a ne znam tajo šta da ti kažem... moja mala je u toj dobi sisala po 2 sata s prekidima od 10 minuta, nije se uopće skidala s cice, nisam mogla ni jest ni na wc ni ništa :D izdržite, dajte joj papati kad god hoće i spavati kad god hoće i sve će se s vremenom regulirati

  6. #6
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Tajo, kako napreduje? Ima li promjena?

  7. #7
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    tajo, jesi zvala SOS telefon ili jos uvijek trebas pomoc?

  8. #8

    Početno

    :D

    Draga djeco, puno je lakše! Spava (skoro) normalno, jede non-atop. Mislim da moj kćer prerasta u jednu sretnu i zadovoljnu individuu.

    A što će biti razmažena.... Veće se naziru te karakteristike njene majke!

    A to mogu kad su moje!


  9. #9
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Nek ona samo bude maza-to joj je garancija da će izrasti u sretnu i samosvjesnu curu!
    Nisi napisala da li šaltaš, tj koliko često mijenjaš dojku-u principu bi unutar neka dva sat trebala nuditi istu dojku tako da joj omogućiš da dođe do masnijeg mlijeka.
    Da li ti je položaj dobar? To je možda malo teže uočiti s obzirom da koristiš šeširić, uglavnom, veći dio areole bi joj trebao biti u ustima, i trebalo bi se čuti gutanje kod sisanja, a ne coktajući-cmoktajući zvukovi.
    Da li si šeširiće počela koristiti zbog ragada li uvučenih bradavica? u čemu je problem da ona ne želi prihvatiti bradavicu? Bilo bi dobro da ako ikako možeš izbaciš šeširiće jer je preko njih sisanje manje efikasno, a nju razlika između šeširića i bradavice može zbunjivati, pa tu imaš dodatni problem.
    A dužina trajanja podoja i razmaci između njih te ne trebaju opterećivati-bebe su male individue i svaka ima neki svoj ritam kojem se moramo prilagoditi-moji su klinci bili skroz različiti-cura je sisala svaka 2-4 sata, ali je zato guštala na dojci i po pola sata-sat, a dečko je posaugao svoje u 5 minuta, pa sam se bojala da li je pojede dovoljno. Zato je tražio ponovo svakih sat vremena, a bome i češće.

  10. #10
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    evo i našeg savjeta: Sami je kao dojio svakih sat po 10-ak minuta i odmah bi zaspao, čak i danas (ima 8. mjeseci) obožava zaspati na siki. ja sam mu nudila po dva puta istu siku, da dođe do masnijeg mlieka. inače morala sam mu dugo (mislim da čak mjesec dana i više, ne sjećam se više točno) držati bradavicu prstima, jer mu je stalno ispadala
    i onda jednog dana samo ju je sam ščepao i od tada ne pušta...
    bit će sve dobro samo ne gubite nadu.
    tamne stolice mogu biti i od nečeg što je mama pojela.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Samo polako i strpljeno, sve ce to doci na svoje... inace ovo sto Mamita kaze, mom bebacu je kakica bila tamna kad sam ja pila zeljezo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •