Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 101

Tema: MOTORI -kako ih odbiti od te ubojite zabave

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Požeški Independent moto-mrazovi posjetili dva požeška vrtića “Pod gradom“ i “Cvjetna livada“ ,Udrugu “MI“ i malu Lorenu Conjar koja ima specifičnu bolest.

    http://www.pozezani.com/pz/index.php...d=1827&Itemid=

    :D

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Ako nekog slučajno zanimaju fotke moto-mrazova...
    http://www.pozezani.com/albumi/main.php?g2_itemId=11413

  3. #53
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kakva vesela ekipa

  4. #54
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Velika su srca moto-djedica , i hvala na slikama, Mooveru.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    MM se 10 godina se većinu vremena vozio na dva kotača i padao je puno puta ali ga je na kraju krenula stvarno loša sreća. Od sudara s tramvajem koji je prošao kroz crveno ( i toga ima - pogotovo po noći ) ima štangu od titina(?) dužine 30 cm koja mu je bila u nozi. Uz sve ozljede bedrena kost koja je najčvršća kost u tijelu mu je pukla na 22 mjesta. Čudom je ostao živ a još većim čudom normalno hoda ( vjerojatnost je bila manja od 10 % ). Nedugo nakon što se oporavio - frajer kraj đamije umjesto obavezno lijevo prošao ravno i pokupio ga. Srećom prošao samo s masnicama i smljevenim malim prstom. Nakon toga je prodao motor. Nije htio istraživati što će mu se dogoditi treći put.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    To je stvarno bad luck...

    Citiraj ZIMA prvotno napisa
    ...ima štangu od titina(?)...
    Misliš na titan?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    To je stvarno bad luck...

    Citiraj ZIMA prvotno napisa
    ...ima štangu od titina(?)...
    Misliš na titan?
    nisam skužila grešku... da mislim na titan

  8. #58
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja sam si sa 15 godina poželjela moped iz razloga što "svi u gradu su ga imali". Naravno da ga nisu imali svi baš, ali svi koji su ga imali bili su "totalno cool" Roditelji mi ga nikada nisu kupili. Zavlačili su me postavljajući uvjete: "Ako prođeš 1. gimnazije sa 5, kupit ćemo ti motor"....kada sam prošla sa 5, bilo je:"Kada završiš prvu godinu faksa, onda ćemo ti ga kupiti." Završila ja i prvu godinu faksa, a onda je bilo: "Kada završiš faks, kupit ćemo ti auto....koji će ti vrag motor." Ni auto na kraju nisam dobila Ali sam smjela voziti auto od starog
    O takvom zavlačenju kao što su moji radili ne mislim ništa dobro! Kad samo pomislim na to da sam od 18.godine kada sam dobila vozačku, puno savjesniji i bolji vozač od većine ljudi koje poznajem- dođe mi zlo što mi tada nisu kupili motor. Jer mislim da bi puno manje riskirala vozeći se sama, nego vozeći se kao suvozač sa svojim prijateljima....a to sam redovno radila

    Motor sam prestala željeti tek kada je moj bratić nastradao drugi put na motoru....bio mjesec dana u komi i ostao invalid za cijeli život, a nije bio kriv. Sada kada imam dijete, dođe mi zlo kad pomislim da bi jednog dana mogla sjesti na motor! Ali ako ga ikada spomene, mislim da će razgovor i samo razgovor biti jedino moguće, a onda će se odlučiti što dalje. Iskreno, ja joj najradije ne bih kupila niti bicikl ali znam da to nije rješenje.

  9. #59
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    svojim dečkima sam rekla ... da motor od mene nikada neće dobiti i da si ga mogu kupiti sami kada zarade za njega ( do tada se nadam da će već biti dovoljno zreli i odrasli )

    mada - i ne spominju ih nešto previše - kao veliku želju

    uvjek im napominjem da je bolje peglicu vozit ( mama a kaj je to peglica )

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Znam da je tema stara i prožvakana, ali da ne otvaram novu, samo bih htio napisati da motori nisu samo ubojita zabava (kako se piše u nazivu teme), a motoristi nisu svi divljaci, bradati, neošišani, prljavi i zli tipovi...

    I ako sutra u Zagrebu vidite veliku kolonu bajkera pod policijskom pratnjom... neeee, neee, ne vode nas u zatvor nego idemo u Petrovu, pustiti malo krvca... kao i svake godine za otvaranje i zatvaranje moto-sezone... dolaze bajkeri iz cijele Hrvatske.

    Pa ako imate kakve mlade potencijalne bajkere u obitelji, osluhnite malo ako budemo prolazili ispod vašeg prozora, nije loše da djeca vide i svjetlu stranu života na motoru... bez divljanja, bez gluposti... prizor koji i mene svaki put oduševi... :D
    Ove godine tradicionalni DDK i zatvaranje "moto-sezone" je 4.10.2008.
    Više detalja na:
    http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=2565&tab=vrh

  11. #61
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno


  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    kopno i more skupa...
    Postovi
    94

    Početno

    Joj bilo je svega.. neki njegovi frendovi idu u školu motorima pa bi i on (2.srednje), držala ga je faza skoro 6mj.. međutim najednom, prestalo..Naime, njegova dva frenda imala su lakšu nezgodu, (nisu ozljeđeni) sva sreća..Mislim da je to kod njega presudilo..jer je shvatiio u razgovoru sa svojim frendovima, i nas roditelja, da to nije tako bezazleno kako se njemu činilo..Pustilo ga ta ideja.. samo se bojim kad će opet početi razmišljati o skuteru, kojeg želi..Mislim nemam nikakvu namjeru kupit ga prije 18..tko zna da li i tada..ali nakon nekih priča kroz njegove frendvoe, vidim da je počeo drugačije razmišljati o tome..

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    brm, brm, jel se malci voze?

    Moj dvogodišnjak je pravi šegrt, pomaže mi u šarafanju i gubljenju matica...

  14. #64
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    o efikasnosti zabrane: meni starci nisu htjeli kupiti motor. Sad kad bih (možda) mogla skucati pare da ga kupim, ne da mi mm... (ok, sad mi želja nije više tako jaka, ali javi se povremeno)

    Nikad ga nisam vozila... i molim da uđe u zapisnik da mi je dosta najobičniji mali skuter za vožnju od točke a do točke b...

  15. #65
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Motori su za mene jednostavno prevelik rizik. :/ Imam susjeda koji je cijeli život u motorima, uvijek je nešto šarafio ispred zgrade, baš ono zaljubljen u motore. I naravno, sin mu je naslijedio tu strast. Pretprošle godine sin je poginuo na motoru, a stari je sad sjena od čovjeka.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Jedno vrlo vlastito iskustvo što se tiče dječice i motora.
    I ja i suprug smo vozili motore,on puno duže od mene,kad nam je najstariji sin poodrastao i kada je prvi put okrenuo glavu za motorom došla sam kući i rekla"Prodaj ili baci te stare trofeje ,ovaj se mali navlači!",kardinalna pogreška,bacala sam problem pod tepih,zabranjivala sam bilo kakve priče tipa "Kada smo mi bili godine xxxx na moto-susretima..."pred djetetom,opet greška iz mog smjera i dijete se izjasnilo u prvom srednje da bi htjelo motor
    Išla sam linijom kad si zaradiš,ako škola bude ok može i molila se svakog dana da ga to prođe,pričala sam , pričala ali nije dolazilo do njega,nakon nekog vremena su ga viđali na motoru hm opet sam ja pričala i pričala i zabranjivala on je samo slagao milo lice i govorio "Neću više!".
    Radio je s tatom kad bi stigao i skupljao novce ali ne zamajavjte se kao ja tada,bar jesam dok nije zazvonio mobitel kada su me sa kirurgije zvali da potpišem pristanak da ga operiraju jer je pao s motora ,,dečko je morao na hitnu operaciju,pukla mu je bedrena kost i sasula se,dobio je šipku iz kuka do ispod koljena(istina od titana je) i nekoliko omči i dugotrajan i bolan oporavak.Tada smo saznali da mu je motor iznajmljivao za novčanu nadoknadu stariji dečko iz naselja,motor naravno nije bio ni približan njegovoj ne vještini jer nije imao niti položeno za manji motor a ne ovaj koji šatro zovu "LIJES".

    Nakon godinu dana,ponovan pad i lom ključne kosti koja se razlistala,još jedan udarac jer takve vrste preloma jakooo teško zarastaju a nerado ih operiraju.
    Tada sam mu samo kratko bez puno priče kao do tada rekla da mu neko od gore govori da to nije za njega i samo ga upitala dali bi ponovo ulazio u bazen ako se već dva puta u njemu davio.Motora se ostavio ali nažalost udario je sebe po glavi.
    Smatram da sam pogriješila jer sam zanemarivala njegovu želju,trebala sam ga spašiti u auto školu kupiti mu manji motor i uz sve što sam mu godinama pričala prije toga,vjerujem da se nebi sad spremali na vađenje šipke.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    pomiri se s time da će past s motora. il da će ga netko kresnut. auti ne vide motore - stoga on treba imat oči i za sebe i za sve apsolutno sve ostale vozače oko njega.

    ja sam vozila skuter, pala kišica, volan mi proplesao u rukama, i po boku na pod, kresla kacigom o asfalt (bez posljedica), i tako s motorom strugala po boku dobrih 20 metara, kožna jakna mi i dan danas ima štrafte od deranja po asfaltu, noga ogrebana - srećom nije smrskana jer je motor proletio brže od mene po boku.

    i na rođendan od MM, ujutro vidla da nema motora. netko ga ukrao. MM je bio pre-sre-tan.

    i ne fali mi, al da mi je drago da sam se đirala - je.

    i da je lutrija da sam živa - je.

    a što se tiče đeparca - neka prvo kupi svu zaštitnu opremu + kacigu za suvozača jer ziher želi kokice vozikat okolo i pravit se frajer, pa tek onda dozvolite da kupi motor. klinci uvijek kupe motor pa kasnije ko fol nema love za opremu - a naravno - uvijek ima za benzin.

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zadnjih par dana pregršt prometnih s motorima
    Nažalost i neki nama poznati

  19. #69
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Baš sam i ja razmišljala o ovome, pretužno.

    Ja ne mogu taj zvuk podnijeti kad projure, naježim se od glave do pete. Odvratan mi je zvuk, stvarno ne mogu. Upravo sam ušla u stan sa balkona jer ih je u zadnjih cca 15 min projurilo 6 i ne mogu slušati više, smeta mi strašno.

  20. #70
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Kod nas je u blizini bila ona grozna nesreca nedavno. Motorist i biciklist na mjestu mrtvi obojica.

    Ja ih ne volim vidjet ni dok vozim, kako zaobilaze auta na autoputu, sva se najezim.Brrr....
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.06.2021. at 09:17

  21. #71
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    I dalhe mislim da se to može riješit visokim kaznama. Platie jedan dva puta pol svoje plaće kao kaznu i treći put ti neće past na pamet vozit takvom brzinom kroz grad.

    Mene je jučerašnja nesteća baš jako pogodila. Ona kod studentskog doma.

    Brzo bi nam ss napunio budžet kaznama u prometu. Al kaj ćeš kad u ovoj zemlji ima previše ljudi koje kazne zaobilaze

  22. #72
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Slažem se Nano. Povećati kazne, smanjiti pragove za oduzimanja vozačke i postaviti FUNKCIONALNE kamere posvuda. A ne ovako kako se radi, bomba vijest kamera tu i tu, za tjedan dana se sazna da uopće ne radi nego da stoji za ukras.

    Ta nesreća kod doma je nešto prestrašno, cijeli život bio pred curom. Ne znam što ti uopće dođe u glavu da bez vozačke i bez kacige sjedneš na motor, odakle tolika nevjerojatna ludost u glavi, ma fuj.

  23. #73
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    I ak su neki ludi, država bi trebala štititi one koji nisu.

    Pa dovoljno je da malo kreneš autom prema zapadu. Na cedti 100 puta bolji vozni park nego kod nas. Al znak je 100 i svi voze 100, ev 110. Pišem o autocestama.

    Kod mene na poslu je godinama kružila priča o čovjeku koji je vozio kaj aj znam 140 a pisalo je 80, negdje u Skandinaviji. Priča se više ne priča pa sam zaboravila detalje. Uglavnom, čovjeka su poslali psihijatru. Jer očotO s njim nihe nekaj u redu akd je toliko premašio brzinu.

    Ma uzalud pisat, puno tova kod nas ne štima.
    A smrtnost u prometu nam je jako visoka u odnosu na druge zemlje

  24. #74
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ajme ni ne znam za tu nezgodu kod stud.doma, na putu smo pa ne pratim vijesti strasno...

    U petak navecer kod CC1 sam svjedocila kako je auto pokosio djecaka nekih 14god na zebri, svi smo se skupili, zvali Hitnu...strasno....natucen je posteno, nadam se da nije imao potres mozga ili tako nesto.
    Van sebe budem kad tako nesto vidim.

    Sad me postalo pomalo strah i bajk vozit iako ga vozim vrlo razumno skoro penzicki jer imam gradski bajk s kosarama,al kad vidim sta se ljudima dogadja, moze me neki ludjak pokosit ni krivu, ni duznu.:/

  25. #75
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa i ono što su ukinuli ograničenje od 80 kw za mlade vozače. Čini mi se da je na kraju ispalo da je to protupravno i da sam čitala negdje da se to nikako ne može vratiti u zakon. Koja besmislica! Činjenica je da kao neiskusan vozač ne možeš dobro kontrolirati jake aute. Neki možda i mogu, ne znam, možda su malo veći talenti, ali većina ih ne može.

    Ja se sjećam sebe kad sam prvi put ušla u mužev auto da ga probam voziti. Katastrofa, kontrola 0. Morao me naučiti doslovno kako da ga vozim, a imala sam već par godina iskustva. Bmw je u pitanju. Jednostavno mi je bio prejak u odnosu na bilo koji auto koji sam prije probala voziti, a i u odnosu na moj. I onda se dopusti balavcima od 18 da voze takve aute kao svoj prvi auto. Recept za katastrofu.

    Za motore da ne govorim, kud si na tome totalno nezaštićen, kud stvarno jaaaako rijetko, gotovo nikad, vidim da netko motor vozi nekom normalnom brzinom.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Znači koliko vidim iz starih postova, obično su dovoljna dva ozbiljna loma da se neko ostavi motora, ako ih preživi?

    Živim u selendri, u ulici sa ukupno 12 kuća, mahom bake, dede i sredovečni - i jedan mamin sin idiot od svojih 19 godinica.
    Sa 12 godina je pravio policajku biciklom pred mojom decom iz zabave (ono dramatično kočenje sa škripanjem guma, na to mislim), sa 15 je izletao tim biciklom u punoj brzini na raskrsnicama, sa 17 se zabio tuđim kolima u banderu ispred naše kuće, (sreća imamo banderu inače bi završio u spavaćoj sobi), za 18.-ti su mu mamica i tatica za nagradu kupili motorićak, jedan od onih monstruma predviđenih da idioti ginu sa njih uz mnogo buke.
    Za dva meseca se skršio i proveo korona leto sa rukom u gipsu, oderanim licem i vrlo smerno, a naša ulica vrlo tiho.

    Došlo je ovo leto i gospodičić jaše ponovo. Do radnje bez kacige i u papučama. Uveče trista na sat uz i niz ulicu. Ja sam na ćošku ulice i ozbiljno razmatram tri opcije: da se odselim, zamenim dnevnu sobu za spavaću i obrnuto, ili da noću razapnem žicu preko ulice u visini glave motoraša. U međuvremenu, intenzivno mu želim da što skorije prospe sebi mozak negde dalje od mene i pri tome ne oduzme ničiji više život.
    Valjda to isto žele i ta dva idiota od roditelja koji su ga sklepali, ja stvarno ne znam šta drugo da pomislim...
    Dok taj nije dorastao do punoletstva, stvarno nisam mislila da bih nekome tako mladom bez griže savesti mogla da želim što skoriju smrt. Ali ta osoba je (samo)ubica u pokušaju i ja stvarno ne nalazim nijedan razlog da sa njim saosećam.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 27.06.2021. at 18:29

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam na ćošku ulice i ozbiljno razmatram tri opcije: da se odselim, zamenim dnevnu sobu za spavaću i obrnuto, ili da noću razapnem žicu preko ulice u visini glave motoraša.
    Nadam se da je ova treća izrečena u afektu ...

  28. #78
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da je ova treća izrečena u afektu ...
    I ja, pogotovo nakon one grozote u Gorskom kotaru.

  29. #79
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    pulinka, pretjerala si.

  30. #80
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pulinka, ja sam nekako sigurna da ne želiš za ozbiljno da si netko prospe mozak. Zapravo nadam se i ne želim da ti to stvarno želiš.

    Moj prijatelj si je prosuo mozak na motoru prije nekoliko godina. Nikakva metafora, doslovno se to dogodilo. Na moje oči, vidjela sam njegovu smrt. Nikog drugog nije ubio ni ozljedio, samo sebe. Do tad sam voljela motore, od tad ih mrzim, gadi mi se i sam zvuk. Ako moja djeca jednog dana budu htjela voziti motor, mislim da ću imati živčani slom.

    Tako da, s obzirom na to da nažalost dobro znam kako izgleda prosipanje mozga po cesti, moram biti uvjerena u to da nitko nikome to ne želi.

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Lili cura je iz našeg kvarta,vršnjakinja mog velikog

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Zaista, preterala sam?
    Svesni ste da se osoba već jednom zabila autom sa četvoro maloletnih putnika na nepun metar od moje dece u krevetu, i da sam srećna što je betonska armirana bandera ostala da stoji, umesto da se sručila sa svojih par stotina kg na moju kuću i moju decu?
    O čemu biste vi razmišljali dok ista ta osoba i dalje leti pored vaše dece i vaše kuće?
    Ne, nisam ni zločinac ni ubica i naravno da je treća izrečena u afektu, ali prva i druga nisu. Želim da živim negde gde mogu mirno da legnem da spavam svako veče i ne bojim se da li će me ponovo probuditi užasan tresak zida i kreveta uz glavu. Ne želim da mi neko ubije decu radi svoje obesti.
    Ako je cena sigurnog života moje dece to da mu želim prosut mozak, želim mu.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    I ja, pogotovo nakon one grozote u Gorskom kotaru.
    Ne znam na šta misliš, probala na brzinu gugl, ali izbacuje takav niz nesreća da i dalje ne znam...

    I ja znam više ljudi koji su poginuli na motoru, na razne gadne načine, neke koji su u smrt povukli i druge, neke koji su samo ubili druge a oni preživeli.
    Nemam saosećanja apsolutno ni za jednog od njih.
    Znam bajkere koji voze ogromne mašine, voze ih tiho, uz svu propisnu odeću i opremu, brzinom koja je dozvoljena u selu. Šta rade na otvorenom, ne znam, ali uglavnom i tamo voze prilično normalno i odgovorno, koliko vidim. To su ljudi koji vole mašine i vožnju i njih poštujem kao bilo kog vozača i ljubitelja mašina.
    Ovo o čemu ja govorim su kreteni, naoružani opasnom mašinom koju ne kontrolišu.

  34. #84
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam na šta misliš, probala na brzinu gugl, ali izbacuje takav niz nesreća da i dalje ne znam...
    https://www.novilist.hr/novosti/crna...u-nasred-puta/

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno


    Uh, gadno...

    Sa druge strane, mogu ti staviti link na dvogodišnje dete koje je je lik oduvao kvadom NA TROTOARU na pola metra od roditelja, u malom neprometnom selu. Jer je baš morao da trotoarom vozi i obilazi porodicu sa malim detetom koje se uplašilo i u strahu otrglo roditelju.

    Nesreće se mogu desiti uvek i svuda, ali nepoštovanje saobraćajnih pravila nije "nesreća" nego ugrožavanje drugih. Ne mogu i neću da saosećam sa ljudima koji ugrožavaju druge.
    Jer, kao što ja neću postaviti sajlu njemu na put, jednako tako očekujem da on neće voziti 80km u krivini, niti da će mi uleteti ka kući. A gle, ovo drugo se već dešava(lo).
    Posljednje uređivanje od pulinka : 27.06.2021. at 20:41

  36. #86
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, gadno...

    Sa druge strane, mogu ti staviti link na dvogodišnje dete koje je je lik oduvao kvadom NA TROTOARU na pola metra od roditelja, u malom neprometnom selu. Jer je baš morao da trotoarom vozi i obilazi porodicu sa malim detetom koje se uplašilo i u strahu otrglo roditelju.

    Nesreće se mogu desiti uvek i svuda, ali nepoštovanje saobraćajnih pravila nije "nesreća" nego ugrožavanje drugih. Ne mogu i neću da saosećam sa ljudima koji ugrožavaju druge.
    Jer, kao što ja neću postaviti sajlu njemu na put, jednako tako očekujem da on neće voziti 80km u krivini, niti da će mi uleteti ka kući. A gle, ovo drugo se već dešava(lo).
    Naravno da očekuješ, mislim da svi kad idemo u promet (ili kad ne idemo, kad smo u kući), očekujemo da nas nitko neće ubiti.
    I mene isto ljuti nepoštivanje prometnih pravila. I slažem se, nepoštivanje nije nesreća, jer se nekako svjesno ide u tu nesreću. Možda će se dogoditi, možda neće, ali rizik je veći.

    Samo želim vjerovati da ima rješenja i da se ne mora dogoditi tragična smrt da bi netko prestao biti kreten. Treba kažnjavati s visokim kaznama, tako da im bude žao idući put toliko novaca ostaviti. Ako ne možeš platiti, lijepo par dana u zatvor pa uživaj tamo. Balavcima koje financiraju roditelji treba upravo te roditelje kažnjavati za njihova sranja. Jer su im oni omogućili ludost, ne znam uopće kako bi si osoba od 18, 19 godina mogla sama financirati motor/auto. Ako uporno ponavljaš sranje, ideš na psihijatriju pa se liječi. I ograničiti snagu vozila prema godinama i iskustvu. Ne znam jel to u Srbiji postoji, nisam upućena, ali strašno mi je besmisleno što se to ukinulo u Hrvatskoj.
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 27.06.2021. at 21:01

  37. #87
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Visokim i napkaćenim kaznama bi se sve to brzo dovelo u red

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Srbija- reći ću samo kratko - kad je uleteo u banderu nismo zvali policiju jer smo znali da će se oni sa policijom "dogovoriti". Kako smo znali?
    Prvi i jedini put kad sam zvala policiju bilo je kad je lik noću uleteo ravno u komšijski zid jer nije na raskrsnici skrenuo ni levo ni desno nego pod punim gasom prošao ravno bez pokušaja kočenja.
    I to sam zvala jer sam očekivala da niko živ neće izaći iz kola -a ono momku ništa, i još su se njegovi sa policijom "dogovorili" da će štetu popraviti a on je jadan sa posla umoran pa je zaspao na trenutak (pod treštećim basom i u punoj brzini u maloj uličici, kako da ne...). Još je policija bila ono, kao, eto mala šteta, momak je OK, tipa što ste nas i cimali...od tada sam rekla, neka sekire padaju noću, ja na ulicu više ne gledam i gotovo, neka se ubije kako ko hoće ako nije u moju kuću.
    Tako da, da smo pravna država, složila bi se sa tobom. Ovako, nema puno načina da se motoraš zaustavi - ili da "sazri", ili da se manje ili više teško slupa, šta prvo stigne.

    Ono što ja ne razumem - slupao se na biciklu, autu, motoru. Ne poštuje pravila i ne nosi uvek čak ni kacigu i patike. Kakav je to mentalni sklop roditelja kojima je u redu da im dete ode iz kuće gologlavo u papučama na ogromnom motoru nakon već niza povreda?

  39. #89
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    divljanje po prometnicama i ugrozavanje zivota i zdravlja drugih ljudi je teški psihicki problem, koji se tice jednako i pojedinca i cijele zajednice
    I tako bih ga i tretirala, a u slucaju maloljetnika, tretirala bi i njih i roditelje im.

    Kao sto Nano navodi, ides isti tren psihijatru na procjenu
    U skladu s rezultatima iste, daljnji koraci
    (svakako obavezna edukacija, neki tretman kojim se uklanja rizicno ponasanje, preventivna zabrana par godina sudjelovanja u prometu i nadzor nad istim). Ako se makar i pogrešno parkira iduzimanje prava na voznju.
    Plus novcana kazna da ne dode sebi narednih 5 godina.
    Smradovi poremeceni.
    Srce me boli za ovom curicom - 20 godina i divljak je ugasi kao sibicu. Ma.

    pulinka strasno je to ste doživjeli!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Nejasno sam napisala, ovaj srećko što se zabio u komšijin zid nije taj naš komšija motoraš, već jedan drugi mladi komšija sličnog dobrostojećeg socijalno-ekonomskog statusa kao i ovaj...
    Posljednje uređivanje od pulinka : 27.06.2021. at 21:32

  41. #91
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    I to sam zvala jer sam očekivala da niko živ neće izaći iz kola -a ono momku ništa, i još su se njegovi sa policijom "dogovorili" da će štetu popraviti a on je jadan sa posla umoran pa je zaspao na trenutak (pod treštećim basom i u punoj brzini u maloj uličici, kako da ne...). Još je policija bila ono, kao, eto mala šteta, momak je OK, tipa što ste nas i cimali...
    Ma odvratno, postajem deprimirana temom. Sve neke veze, dogovori, mamini i tatini sinovi. Ma, kao i svuda u biti, nema samo promet taj problem.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Srce me boli za ovom curicom - 20 godina i divljak je ugasi kao sibicu. Ma.

    pulinka strasno je to ste doživjeli!

    Jeste, deci je trebalo par nedelja da prerade anksioznost odlaska u krevet, a nisu bili baš tako mali... I sad vidim da im nije svejedno kad ovaj kreten prozuji motorom. Da ne govorim da se sklanjaju biciklima sa ulice kada ga vide, što mi posebno diže pritisak.

    Paziš i čuvaš dete tolike godine, izraste dobro i drago, da bi ga neko samo tako u sekundi odneo jer se eto malo zaigrao...

  43. #93
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Visokim i napkaćenim kaznama bi se sve to brzo dovelo u red
    Ne bi.
    Koliko je dobio onaj koji je divljao s Mercedesom po Ilici?
    200km/h u skupocjenom autu koji nije sam zaradio i kupio.
    Ubio je dvije žene, a sutkinja je rekla da kazna ne može biti odmazda.
    Odgoj, odgoj i samo odgoj je bitan.
    Ništa drugo.
    Sve ide od doma.
    Ako dijete odrasta uz roditelje koji muljaju, varaju, krše pravila...naravno da će sjesti bez kacige i bez vozačke na motor.
    Ona djeca koja nisu tako odrastala i tako odgajana- neće.
    Jednostavno neće.

  44. #94
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Odgoj, odgoj i samo odgoj je bitan.
    Ništa drugo.
    Sve ide od doma.
    Ako dijete odrasta uz roditelje koji muljaju, varaju, krše pravila...naravno da će sjesti bez kacige i bez vozačke na motor.
    Ona djeca koja nisu tako odrastala i tako odgajana- neće.
    Jednostavno neće.
    Ne mora biti. Sigurno znaš nekoga iz super obitelji tko je ispao ne tako super osoba, a i obrnuto. I recimo braća i sestre, isti odgoj, ista obitelj, jedno divna osoba, drugo kriminalac. Ne kažem da odgoj nije bitan, naravno da jeste, ali utjecaj okoline, vršnjaka, osobna iskustva koja oblikuju čovjeka na pozitivan ili negativan način..
    Mislim da bi bilo lako da je sve samo odgoj, zapravo idealno.

  45. #95
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Riri, niti je lako, a ni idealno.
    S djecom treba raditi, razgovarati, učiti ih...i tako svaki dan.
    Što se tiče dvoje djece iz iste oitelji koji su ispali različiti, opet je odgoj bitan.
    Ja znam da mene i brata nisu roditelji isto odgajali i na kraju nismo ni isto ispali.
    On je uvijek imao "popuste" i opravdanja za sve jer je mali pa muško pa sin itd.
    I vozio je bez vozačke i skrivio nesreću jer mu je tata dao ključeve od auta. Sreća je da nije nikog unesrećio ili ubio.
    Meni nije nikad dao auto. Ni na minutu, a nije mi ga ni kupio. Njemu jest. Jer je muško, sin...

  46. #96
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, niti je lako, a ni idealno.
    S djecom treba raditi, razgovarati, učiti ih...i tako svaki dan.
    Što se tiče dvoje djece iz iste oitelji koji su ispali različiti, opet je odgoj bitan.
    Ja znam da mene i brata nisu roditelji isto odgajali i na kraju nismo ni isto ispali.
    On je uvijek imao "popuste" i opravdanja za sve jer je mali pa muško pa sin itd.
    I vozio je bez vozačke i skrivio nesreću jer mu je tata dao ključeve od auta. Sreća je da nije nikog unesrećio ili ubio.
    Meni nije nikad dao auto. Ni na minutu, a nije mi ga ni kupio. Njemu jest. Jer je muško, sin...
    Ma nisam mislila da je lako odgojiti dijete.
    Nego da bi bilo lakše da je samo do toga. Ja imam malu djecu pa ću rezultate svog odgoja vidjeti tek za 15, 20 godina, ali gledam i sebe i svoju okolinu pa vidim da mi nešto tu ne štima. Moji su uložili svaki mogući napor s nama u to da ne sjedamo u aute s nekim, na motore pogotovo, tata je UVIJEK bio spreman doći po nas kad treba, razvozio i naše prijatelje svuda. To je kod nas bilo još pogotovo naglašeno jer mi je ujak poginuo u prometnoj. I svejedno, sjedala sam i u aute i na motore i to s nekim vozačima takvih vještina s kojima me valjda samo Bog spasio. Jako glupo od mene. Ali to je bilo do mene jer su moji roditelji u odgoju poduzeli zaista sve da se to ne dogodi. I eto, srećom odrasla sam brzo i ništa mi se nije dogodilo, ali moglo je.

    Ne znam, glupe neke godine, prelaziš iz djeteta u odraslu osobu, utjecaj vršnjaka je jako velik. Bilo je i u mojoj ekipi super i savršene djece koja nikad ne bi napravila nikakvo sranje, ali bome.. Bili su u ogromnoj manjini. Tako da mislim da ima tu puno više utjecaja od samog odgoja. Ne mislim da odgoj nema veliki utjecaj, mislim da ima, ali mislim i da neki drugi utjecaji mogu biti dovoljno veliki da napraviš glupost u tim godinama.

  47. #97
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Tanči, stvarno misliš da se u drugim zemljama ne rađaju divlhaci. Da. Al država je to uredila kaznama. Kad te samo dva puta opali po džepu, ali pošteno, nećeš to više radit.

    Za ovako velika prekoračenja brzine kazne su ogromne.

    Meni je najgore to kaj ti "ludjaci" uvijek ubiju nedužne. Ovo zadnje, ne smijem ni pomislit

  48. #98
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno MOTORI -kako ih odbiti od te ubojite zabave

    Nano, ne mislim.
    Ali količina divljaka je kod nas jednostavno fascinantna.
    I dečki prednjače.
    Zašto?
    Opet je odgoj problem
    , jer to je sin, muško, nasljednik…
    Ne vjerujem da se u npr. Njemačkoj kupuju motori kao poklon za krizmu ili auti kao poklon za punoljetnost, a kod nas se to masovno radi.
    Treba promijeniti kompletni mindset i tek onda će kazne imati smisla i to ne novčane kazne, već zatvorske i oduzimanja vozila za veće i teže prekršaje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Tanči : 28.06.2021. at 05:39

  49. #99
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ne znam sto bi pametno napisala osim kazne kazne kazne.
    Drugo mentalitet odredjenih skupina ne razumije. I da policija napokon počne kažnjavati po noći motoriste koji divljaju. Ne sa 1000kn nego trajnim oduzimanjem motora i vozačke na 3 godine. Ako vozi vise od 30km u naseljene mjestu.

    Netko je spomenuto ono staro ograničenje kw auta - koliko se sjećam bilo je ukinuta jer je (a često mislim da je to namjerno pisu ograničenja koja znaju da nece dugo zivjeti) ograničavao vozače po godinama. Umjesto toga svim vozačima, pa i motora, treba dati ograničenje po ks u odnosu na duljinu vozačke odnosno kategoriju s ograničenjem prvih 3g. Pa tek onda vozi jaci motor ili auto.

    Sin mi skoro svaki dan (srecom danju) prelazi Jarunsku, i znaju i danju tako divljati, a noću ih pogotovo čujemo. I policija po običaju ne radi ništa. Sjede u autu ujutro uvijek na istom mjestu da uhvate nekog tko malo brže vozi ujutro na posao i onda se pokupe i nema ih.

  50. #100
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja mislim da bi se velikim kaznama to jako brzo riješilo. Ali kazne moraju biti velike i moraju ih platiti svi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •