Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: šta da radim?grčevi,vrućine???

  1. #1

    Početno šta da radim?grčevi,vrućine???

    pozdrav svima ovo mi je prvi post.malo sam švrljo po forumu ali nisam našao adekvatnu temu pa sam otvorio ovu
    premjestite ako nije na priklaadnom mjestu ili mi dajte link ako je pitanje već odgovoreno a ovo možete obrisat...

    ali dosta o mom autu ajmo malo o meni

    trebam pomoć, neznam šta da radim.

    mala beba Leoni je došla na svijet 21.06.2007.
    zadnjih par dana ima grčeve
    vrućine su nepodnošljive i neznam kako da je obučemo.
    obučemo joj nešto bez rukava i otkrivene nogice, ali je preko stomaka umotamo s pelenom zbog grčeva pa neznam zašt vrišti zbog vrućine ili grčeva?????

    pije kapi simplex na svakom obroku i malo čaja od kamilice i komorača

    ne vrišti ona stalno već onak kad je uhvati.to meni izgleda kao cijeli dan jer ona to rastegne...

  2. #2
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    supertata, dobrodošao!!!

    Grceve joj sigurno necete sprijeciti dodatnim utopljavanjem trbuscica, samo ce na ovim vrucinama postati jos nervoznija.

    Probajte ju staviti preko ruke tako da trbuscicem bude na vasem dlanu. To im obicno pase.

    Ako je za utjehu, proci ce nakon nekog vremena (necu precizirati) dok se probava ustali.

    I nek TZ proba izbaciti mlijeko iz prehrane. Kod nekih beba je to bio uzrok grceva (nije nas slucaj, ali moze biti)

    I uzivajte u bebici dok je ovako mala, pa cak i dok place jer to tako brzo prodje

  3. #3
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Dragi supertata dobrodošao,

    ako Leoni sisa, onda vam čaj, kapi i ostalo nije potrebno. Neka beba lijepo sisa mamino mlijeko (ostalo je prejako i preteško za bebinu želučanu floru) i neka sisa koliko želi i kad želi- bez reda i sata.

    Maloj bebi ne treba voda, ne treba čaj, a ni kapi. Mama neka popije čaj od komorača, a bebuški će se sve izlučiti u mlijeku.
    Vibrrrrrr da grčići prođu ( ne bi me čudilo da je podrijetlo tih grčeva od tih nadopuna svakog obroka čajem)

    Glede odjeće, kako ste vi odjeveni, tako i beba. Moja K. je u peleni i majici kratkih rukava, ili bodiću bez rukava...

    Budi potpora svojoj partnerici za dojenje, a ostalo će se već usladiti i doći na svoje

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Dobrodošlica i od mene.
    Savjet od naše pedijatrice- bebu oblačiti kao i sebe. Svi smo skloni bebice oblačiti više nego što je potrebno iz raznih strahova, a na žalost one nam ne mogu reći što žele. Isto tako vjerujem da nekim bebama paše više hladnije, neka vole biti umotane, pa sad ti znaj
    Ono šta znam iz iskustva mojih beba da čim su se počele okretati počele su i micati sve sa sebe. Mali sad spava samo u peleni cijelu noć i skida i plahticu sa sebe. Sve mu smeta i najradije je gol.
    Sretno s bebicom, da što prije otkrijete šta joj paše

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    13

    Početno

    moja mala je najsretnija kad je gola, pa makar joj bilo i hladno
    nama je pomagalo kada bih uključio fen i svako malo joj po trbuščiću. kasnije bi se pomalo smirila na sam zvuk fena (50% je stvarna bol, a ostalo je nervoza zbog boli - kao i kod nas velikih).

    valja napomenuti da nije bilo ovako vruće i da je valjalo samo kad to tata radi :?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    13

    Početno

    zaboravio sam... možda joj valja podrignuti... držite je u uspravnom položaju

    nadam se da ćete to riješiti

  7. #7
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    supertata dobrodošao
    i samo sam htjela reći da mi je Leoni prekrasno ime

  8. #8
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    supertata i mi smo u istim mukama. isto smo poceli s kapima sab simplex, cinilo mi se da djeluju al zadnja dva dana je isto s njima i bez. doktorica mi je rekla da ih rađe ne koristimo ako grcevi nisu jaki i ucestali, da se rađe probamo uvijek boriti bez medikamenata. nama kad se malac razurlice pomaze jedino cika, kad je dobije u usta iste sekunde se smiri tako da nam je to jedino tajno i ubojito oruzje. naravno, ja sam luda od tog dojenja i spavanja bez ikakvog ritma i smisla, pogotovo zbog placa i grceva ali izdrzavamo. i vama drzim fige!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    nama je pomagalo nosanje potrbuške, prije nego se grčevi razmašu, a najbolje je bila cika, znala je provesti doslovno po pet sati, ali jedino sam se i ja koliko, toliko tad odmorila, a i ona je tad znala malo odrijemati
    mislim da ju je to najbolje smirivalo

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Supertata, dobrodošao!
    oblačenje
    Mislim da je dovoljno da joj stavite samo body. Rukice i nogice će joj možda biti hladne, ali bebe nemaju razvijenu perifernu cirkulaciju. Na stražnjoj strani vrata popipajte da vidite da li joj je hladno ili vruće
    grčevi
    cure su ti napisale, ako doji, neka doji što češće. Čajeve izbacite jer joj neće biti bolje po njima. Ja sam dojila i ja sam pila te čajeve. I stvarno pomaže da se beba drži tako da joj je glava u pregibu tvog lakta, a tvoj dlan na njenom trbuhu. Leda bi se umirila u sekundi, čak i zaspala.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    nenamjerno boldanje

  12. #12

    Početno

    danas smo bili kod pedijatra i dobili smo dobre instrukcije.hvala puno svima na savjetima.i pozitivnim primjedbama.
    još ću ih trebati kako tjedni budu odmicali 8)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    32

    Početno

    Hana je imala grceve do 5 mjeseci. I isto su joj poceli sa neka 3 tjedna. Nama je Sab Simplex pomagao jer ju je puno vise bolilo kad ga nije pila. Jedino je ona od toga imala proljevkastu stolicu. Ali mi smo ga po savjetu pedijatrice uzimali 3 puta dnevno. I uveli smo ga nakon svih drugih bezusmjesnih metoda i dijeta. Obicno mu treba par dana da pocne djelovat i isto toliko da prestane djelovanje.
    Caj od komoraca nije pomogao ni meni ni njoj niti izbacivanje kojekakvih namirnica.
    Posto je sad vruce, ja ju ne bih utopljavala. Ali Hani je godio onaj termofor za bebe kad smo joj stavili na trbuh. I masaze trbuha i vozenje bicikla s nogicama. Onda bi se jako isprdila. Ako ti dragoj kad doji naglo krene mlijeko, pomaze i da se izdoji malo na pocetku da se beba ne naguta previse zraka. I probajte ju stavljati na trbuh ( naravno uz vas nadzor).
    Eto tako smo se mi s time borili. Puno vam saljemo ~~~~~~~~ i da to sto prije prodje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •