Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 127

Tema: Zubici

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    82

    Početno Zubici

    Cime mazati bebine desni? Kada poceti? Mrvica ima 4 mjeseca i dobrano bali, rucica joj je uvijek u ustima, a da ne govorim o zvakanju svega i svacega (od posteljine, do babarina)! Nije nervozna, ali stalno bi na siku, i nekako mi se cini da je ipak tu nesto zulja.

  2. #2
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    imaš raznoraznih preparata za mazanje desni u ljekarnama. mi smo kupovali miradent, da li su pomogle to samo sami zna.

    inače smo imali i one gumene grickalice pa sam ih malo ohladila u zamrzivaču i onda je grickao i pljuvao i sl.

    izlaženje zubi odvratno svrbi, a potom i boli. naravno ne jednako svakoj djeci. mi smo bili ona strašnija varijanta, imali smo i temperaturu sa izlaskom svakog zubića. strpljenja, strpljenja i puno maženja...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zapadno od Zaprešića......
    Postovi
    129

    Početno Re: Zubici

    Bokic, mi smo Dori mazali desni s Dentinox otopinom (ima u ljekarni 29,00) kuna i bilo joj je fino a jel pomoglo ne znam baš. Kupili gumene gricke i nekako smo preživjeli, ali je uživala grizući i sve do čega je došla, čitaj i mamine prste i cicu i sl. Dori izašla 2 donja zubića s 5 mjeseci ali je od 3 mjeseca slinila. A sad s 8 idu gornji i isto slini jako, ali mažemo i dobro je.

  4. #4
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    meni se cini da je sa svakim novim zubom sve gore. vise ne pomaze ni dentinox ni calgel, ni zvakanje svega sto joj dodje pod ruku. sad je gornja dvojka u fazi izlazenja, a izlaaaaaaaazi vec dobrih dvadeset dana, i nikako da izadje. prvi zub je izisao nakon samo dva dana lupanja po ramenu, jednog dana urlanja i bez temperature, sad lupa po ramenu vec par dana, ne spava i urla vec treci dan, i ima blago povisenu temperaturu vec dva dana. necu ni mislit na sta ce licit dok dodjemo do sestica....

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A kako znati da se radi o zubićima? Lea ima sve simptome iz prvog posta na ovom topicu: slini, ruke su joj u ustima non stop, sve gura u usta. Kako zadnjih dana jako loše jede ja bih to rado pripisala izbijanju zuba ali koliko čitam ovo što sam napisala nisu baš simptomi izbijanja zubića. Moja šogorica joj je gledala desni i tvrdi da vidi izbijanje - ali ja bome ne vidim baš ništa. Kako izgledaju desni kad zubići izbijaju?

  6. #6
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    prstom se pipaju kvrge od zubica, ne s dijelom kojim se grize, vec za donje zubice s unutarnje strane, a za gornje zubice s vanjske strane, ispod usne. luciji te kvrge pocrvene i izgledaju upaljeno neposredno prije izbijanja zuba. zaboravila sam napisati, jedini stos koji nam bar malo pomaze je pranje zuba - tj. trljanje cetkicom za zube uziva u tome, i sve se namjesta da je mogu bolje trljati

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa ima nekakve kvržice iliti mala minijaturna ispupčenja na desnima donjima sa unutarnje strane - ali ne znam ja jesu li to zubići :? mislim, tko zna jesu li desni inače glatke nisam joj ih prije zagledala. A pod prstom se to baš i ne pipa.

  8. #8
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    pa popipaj je li postoji razlika izmedju tih kvrzica na mjestu gdje trebaju izbit jedinice, i malo dublje u ustima, npr. tamo gdje ce izic trojke.

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Vizualno postoji, a pod prstima ja to ništa ne osjetim, možda zato što mi ona počne bjesomučno sisati prst čim joj ga približim ustima :/

  10. #10
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    pa najedi dijete prije nego je ides pipat, a ne da jadno dijete od tvog prsta misli da je sisa

  11. #11
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    I moja cura slini, u ranijoj fazi je često stavljala rukice u usta, a sada stavlja SVE čega se dohvati i brusi po zubnom mesu, jako grize i igračke - grickalice. Dakle gotovo svi simptomi nabrojani, a u ovih naših 8 i pol mjeseci zubi ni na vidiku 8) . I to nam je potvrdila i pedijatrica kao i stomatolog kojeg imamo u familiji pa često vrši kontrolu . No kad se uzme u obzir da je mama prvi rođendan proslavila bez zuba, onda je sve jasno .

  12. #12
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Buduci da je Isa sinoc dobio zub, ja jos uvijek ostajem rekorder u familiji ( ja sam prvi zubic dobila sa ponosniih 13 mjeseci).

    Bez ikakvih posebnih znakova... samo smo culi da nesto lupka kad je grickao rub case :D

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Moja Rina ima 2 zubića dolje i sad joj izbija jedan gore. I to sve jedan za drugim.

  14. #14

  15. #15
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Rahelica je prvi zubić dobila s 6 mj. i do sad ih je skupila 6 i još jedan već viri.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    svečano i puna ponosa javljam: izišao nam je prvi zubić :D i to bez proljeva, plača, temp., bez smanjenog apetita stigao zubić preko noći koju je bembo uredno cijel prespavao. je li to moguće :D

  17. #17
    lidac2004

    Početno

    Citiraj happy mummy prvotno napisa
    pa najedi dijete prije nego je ides pipat, a ne da jadno dijete od tvog prsta misli da je sisa
    ovo kod nas ne pali....
    flasicu izbaci iz usta a ruku odmah ubaci....
    sve stavlja u usta i cucla bila gladna ili ne....

  18. #18
    cuca

    Početno Da li je moguce?

    da li obavezno prvo izbijaju sekutici?meni se cini da mom Luki hoce da izbiju prvo ocnjaci?Isa leve i sa desne strane ima po 3,4 bele tackice i malo oteceno u odnosu na ostalo meso,ali tamo gde treba da krenu sekutici,ama bas nista?!

  19. #19
    cuca

    Početno Da li je moguce?

    da li obavezno prvo izbijaju sekutici?meni se cini da mom Luki hoce da izbiju prvo ocnjaci?Isa leve i sa desne strane ima po 3,4 bele tackice i malo oteceno u odnosu na ostalo meso,ali tamo gde treba da krenu sekutici,ama bas nista?!

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Najčešće prvo izbijaju jedinice tj. sjekutići. I Lea ima te točkice, zapravo više izbočine na mjestima očnjaka, mi smo se čak i zabrinuli što je to jer je na jednoj strani izraženije, ali dotorica nam je rekla da je to zubni greben, valjda izraženiji kod očnjaka.

    Btw. vidim da sam još u prosincu očekivala zube a izbili su tek sada.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno Re: Da li je moguce?

    Citiraj cuca prvotno napisa
    da li obavezno prvo izbijaju sekutici?meni se cini da mom Luki hoce da izbiju prvo ocnjaci?Isa leve i sa desne strane ima po 3,4 bele tackice i malo oteceno u odnosu na ostalo meso,ali tamo gde treba da krenu sekutici,ama bas nista?!
    mogu prvo i očnjaci,kao kod mog kumčeta.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Borni su izbila prvo donja dva, a onda dvojkice gornje :/ i onda smo se još načekali za jedinice, izgledali smo ko vampirić

  23. #23
    lidac2004

    Početno

    Citiraj happy mummy prvotno napisa
    prstom se pipaju kvrge od zubica, ne s dijelom kojim se grize, vec za donje zubice s unutarnje strane, a za gornje zubice s vanjske strane, ispod usne.
    da li je pravilo da se pojave te kvrge ili ne mora biti?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    42

    Početno

    Zanima me koliko traje izbijanje jednog zubića? Mom bibiju već 15 dana pipam kvrgice donjih sjekutića, ali ništa se baš ne vidi. Do kada...

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nama su neki izbili u roku dva-tri dana, a neki su izbijali po mjesec-dva...
    nema pravila

  26. #26

    Početno prvi zubic

    moja ella dobila prvi zubic s četiri mjeseca i tri tjedna, iako je dr rekao, mjesec dana ranije, kako je to nemouće, gela za desni nema nidje za kupiti vec sammo dentinox kapi, pa ako netko zna gdje se u zg moze kupiti gel molim da napise ili posalje mailom adresu, hvala

  27. #27

    Početno

    Calgel se vise ne moze kupiti u Hrvatskoj (to su mi tvrdili u nekoliko ljekarni). Nama ga je donio prijatelj iz Brezica. I Calgel i Dentinox i Miradent imaju kao osnovni sastojak lidokain-klorid koji je lokalni anestetik. Svi ga sadrze oko 3.3mg/1g tako da je sve to ustvari jednako. Mi smo jos probali i homeopatske kuglice, ali ni to nije pomoglo.
    Petru je svih 8 sjekutica izbilo u mjesec dana (6. do 7. mjeseca). Sad vec mjesec i pol neprestano cendra, ali ni jedan novi zubi nije izbio. Cijeli dan ga nosim, plesem s njim. Neko vrijeme ga je muzika jako smirivala, ali ni to vise nije bas efikasno. No, prezivjet cemo.
    Jedino sto bih jos probala je ta neka ogrlica, pa bi me zanimala iskustva s njom i gdje se to eventualno moze nabaviti.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno Imamo ga!!!

    Naš prvi zubić!
    28.11. smo napipali prvi zubić.Sad je već skroz vidljiv i malo gricka dok je cika u upotrebi!
    Ali neka ,mama je jako sretna!!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    135

    Početno

    Mi probali Dentinox (kapi), no otkad smo dobili "Bonjela teething gel" - preporodili se
    http://www.bonjela.co.uk/

    A, Yeux, i mi smo čuli za tu ogrlicu - navodno je to od jantara, te se u Austriji da nabaviti u gotovo svakoj ljekarni.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    135

    Početno

    P. S.
    Andrejah, Dentinox gela nema na hrvatskom tržištu već više od godinu dana - samo kapi (možda neka ljekarna ima kakvu staru zalihu).

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    YEUX
    Calgel se vise ne moze kupiti u Hrvatskoj (to su mi tvrdili u nekoliko ljekarni).

    Ja sam kupila u Osijeku u gradskoj ljekarni Calgel a i u ljekarni Dvorzak upravo jucer. cijena je oko 28kn.
    Moja sogorica mi ga je preporucila jer je njenom malom pomogao jako kad su mu izbila 4 zubica odjednom. Kaze da nisu ni osjetili. Ali ona je njemu mazala desni s tim od 3 mjeseca. Sad mazem i ja i osim malo smanjenog apetita je Noa dobro. Jos nisam skuzila gdje mu izlaze zubi jer mu se desnima ne smijem pribliziti pa uspijem nakratko samo vidjeti da mu je sve bijelo.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    ne idu mi ti citati nikako

  33. #33
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Kak da znam da idu zubi? Place zadnja 2 dana vise nego inace... Ali ne kuri i dobro jede, pa zakljucujem da nije bolesna. No, slini jako i sve stavlja u usta i losije mi spava, danju je koma a nikako zacorit. Pa nekako mislim, mozda je i to doslo na red: zubici. Jel sad vrijeme? M ce za tjedan dana imati punih 5 mj. Mislim da je i meni i MM prvi zub izasao u to vrijeme (kazu da genetika igra ulogu...). Prvo mi je dijete i cekamo prvi zub pa sorte kaj sve pitam ali fakat nista ne znam o tome.

  34. #34
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    Nama je prvi zub niknuo evo prekjučer, sa njegovih 6 i pol mjeseci.
    Bio je poprilično mrzovoljan danju, promijenio je ritam spavanja, jezikom je dva tri dana prije izbijanja mljackao po desnima.. Inače nije ništa više slinio i trpao stvari u usta.
    I ja mislim da je teško pogoditi baš dan ili baš simptom zubića- kod svakoga je drugačije.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    132

    Početno

    JaMajka je napisala:
    No kad se uzme u obzir da je mama prvi rođendan proslavila bez zuba, onda je sve jasno


    Ja isto tako, a izgleda da će i moja curica. Rođendan stiže uskoro.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    132

    Početno

    JaMajka je napisala:
    No kad se uzme u obzir da je mama prvi rođendan proslavila bez zuba, onda je sve jasno


    Ja isto tako, a izgleda da će i moja curica. Rođendan stiže uskoro.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    4

    Početno zubići

    da li je netko možda mazao zubiće/desni bebaču GINGIVAL gelom i da li ste primijetili kakve rezultate?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    Mi mažemo gingival gelom, preporučila nam pedica, on je na biljnoj bazi ne sadrži nikakav anestetik. Da li joj šta pomaže ili ne znam, jednako se ponaša i prije i kasnije, jedino joj je jako ukusan pa ga svog pocucla. Nije baš razdražljiva inače zbog zubi pa nismo mjerodavni. Samo malo lošije spava noću, drugih simptoma nema. Inače prijavljujemo prvi zubić (jučer izbio jedan a i drugi će uskoro) s nepunih sedam mjeseci.

  39. #39
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    može li imati temperaturu od zubića?

  40. #40
    Rozi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    tu negdje u Zgb
    Postovi
    240

    Početno

    i nama izbio prvi :D tak sam sretna k'o da je progovorio, uopće ne znam zašto.

    no pitanja - sad kad je izbio koliko to traje da uistinu naraste (ili je to isto individualno) i zapravo jesu li sad veće muke tako dok raste/izađe skroz u odnosu na ovo do sada kad smo čekali da izbije

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    mojoj maloj je 8,5mj i nema zubica,niti na vidiku.ali ona od valjda 3.mj sve stavlja usta,sve cega se dohvati.i slini,sad pogotovo.valjda budu sada...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    4

    Početno

    [quote="anđelina"]Mi mažemo gingival gelom, preporučila nam pedica, on je na biljnoj bazi ne sadrži nikakav anestetik. Da li joj šta pomaže ili ne znam, jednako se ponaša i prije i kasnije, jedino joj je jako ukusan pa ga svog pocucla. Nije baš razdražljiva inače zbog zubi pa nismo mjerodavni. Samo malo lošije spava noću, drugih simptoma nema. Inače prijavljujemo prvi zubić (jučer izbio jedan a i drugi će uskoro) s nepunih sedam mjeseci. [/quote

    i mom bebaču je jako fini taj gel, ali ne primjećujem da mu pomaže. strašno si gura palce u usta tako da mu ide na povraćanje. za par dana će 7.mj i već imamo donje sjekutiće (s kojima nije bilo toliko problema) a sad su jako problematični gornji očnjaci. :/
    od kad mu mažem tim gelom desni kao da je više pospan, ili je to zbog zubića??

  43. #43
    jasnica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Osim legendarnog Calgela i Dentoxa u našoj se obitelji koristi i homeopatija. Za zube koristimo kuglice od kamilice i to super djeluje. Umiri ga i malo u miru odspava.
    Kod njihove upotrebe bitno je samo držati se upustava spravljanja.Ništa strašno. Vrlo jedostavno.
    Toplo preporučavam kuglice, ali im je cijena visoka 70,00 kn po tjednu ali djeluju pa mi ništa nije puno.
    Joshua ima 11 mjeseci i 6 zuba. Rastu nam trojke gore.

  44. #44
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Jel moguce da prvo izbije ocnjak? Stalno ga svrbi na tom mjestu a i crveno mi je i oteceno. Mazem mu s calgelom kad ga bas jako nervira pa se smiri.

  45. #45
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj milamaja prvotno napisa
    može li imati temperaturu od zubića?
    Može ali ne previsoka, ne preko 38-38,5, bar je nama tako rekla pedica.

    Mi smo bili u dilemi dali se razbolila ili joj je temperatura od zubića. Na kraju je ispalo od zuba, dobila je bila i proljev a zubić se pojavio za par dana.

  46. #46
    sanda:)la avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ŠIBENIK
    Postovi
    39

    Početno

    "]svečano i puna ponosa javljam: izišao nam je prvi zubić :D i to bez proljeva, plača, temp., bez smanjenog apetita stigao zubić

    također i nama sa 4ipo mjeseca,jedan za drugim,dan razlike :D

  47. #47
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Kak da znam da idu zubi? Place zadnja 2 dana vise nego inace... Ali ne kuri i dobro jede, pa zakljucujem da nije bolesna. No, slini jako i sve stavlja u usta i losije mi spava, danju je koma a nikako zacorit. Pa nekako mislim, mozda je i to doslo na red: zubici. Jel sad vrijeme? M ce za tjedan dana imati punih 5 mj. Mislim da je i meni i MM prvi zub izasao u to vrijeme (kazu da genetika igra ulogu...). Prvo mi je dijete i cekamo prvi zub pa sorte kaj sve pitam ali fakat nista ne znam o tome.
    tjedan dana od ovog posta izasla 2 zuba.
    sad je situacija ista pa cekamo nova 2 :D

  48. #48
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    nama je izasao sa tocno 5ipo mjeseci prvi zubic (ko i meni) i evo jos nema drugoga al sve trpa u usa i trlja si desni.

  49. #49
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi dobili prvi 4 dana prije punih 6 mjeseci a i drugi je na pomolu. Mazem mu dentinoxom a i kupila sam mu one gumene cetkice s kojima mu svrbim desni pa mu je lakse.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    mi smo ogrlice nabavili u Švicarskoj jer su nam svi rekli da su te najbolje i sada čekamo. cure imaju 5 mj i stalno guraju rukice u usta, grickaju majicu, babarine...
    Sutra stavljam ogrlicu..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •