Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: sa svadbe na porod

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    54

    Početno sa svadbe na porod

    Vaše priče o porodu su mi jaaako pomogle u pripremama, pa se nadam da će i moja nekome pomoći.
    Trudnoća je protekla skoro pa idealno,osim uloživosti za vršak prsta, pa za članak, sa mirovanjem, ali ne i strogim(a za to sam si bila sama kriva, pretjerivala sa naprezanjima), nisam imala nikakve trudničke tegobe, osim užasne žgaravice. Termin je bio 14.07., 2 tjedna prije termina otvorena za prst, dr.veli da nemoram više mirovati, pa ja nadoknađujem propušteno :D , shopingiram po cijele dane, kavice..tjedan dana prije termina(Petak)u vinogradskoj a kontroli, dr. veli sve ok, vi još niste za roditi, plodna voda bistra, i dalje 1 prst otvorena, vidimo se sljedeći Petak(dan prije termina). To popodne sam išla na brazilsku depilaciju, u Subotu s mm na kavicu, pa u shoping, pa spremanje i polazak prijatelju na svadbu. Već sam doma počela osječati čudan nemir u trbuhu :shock: , ali sam mislila da je to od naprezanja, poslije crkve vozimo se u restoran, osječam napetost u trbuhu, kao da je bebač ukočio ručice i nožice, pa me to pika, i kao da osječam vodu u kojoj se brčka :? , ne mislim da je nešto loše,a još manje da je POČELO. U restoran stižemo u 18:00 h, i počinje me dolje lagano boljeti, ali tako lagano da je više neugoda nego bol, tada to sve govorim mm i prijatelju s kojim smo došli(i vjenčani kum), oni se počinju zabrinjavati, kažu da su trudovi, a ja odgovaram"ma neee, koji trudovi, pa ja eventualno mogu prekoračiti termin, a ne roditi tjedan dana ranije, to su sigurno HB kontrakcije"nisam ni nijh imala niti jednom, pa neznam kakav je to osječaj. Tok večeri prolazi u laaganom jačanju boli(i ne kreče s leđa, samo dolje boli), a hrpetina prijatelja(svi mladi tatice)stalno obilaze i raspituju se, ja ih cijelu večer uvjeravam da nisu pravi, samo lažni, uglavnom trudovi su trajali 7 h, zadnjih 2 h sam po nagovoru prijatelja pratila vrijeme, prvih sat-neujednačeno, drugih sat vremena su u razmaku od 3 minute!!!! :shock: a sad mi više nije ni do smijeha jer je već počelo jako boliti, mm hoče da idemo u bolnicu, ja još uvijek nisam sigurna dali su pravi, ali već mi počinje ići na povračanje, pa pristajem, svi nas prate uz hrpetinu šala i savijeta.Tih 7 sati trudova si nebih mogla bolje ni ja sam a zamisliti. Nije me bilo strah jer nisam ni znala da je krenulo, a bol sam puuno lakše podnosila okružena prijateljima, muzikom, i naravno mojim dragim.Na putu do bolnice sam povračala 2x, tamo uzimam čašicu za urin, i vdim da mi je otišao sluzni čet. TADA MI SVIČE"isuse pa porod je počeo :shock: :shock: "dr.pipa trbuh i veli da, da to su pravi trudovi.Prije pregleda sam iskoristila da iznesem svoje želje za prirodnim(nemedikaliziranim porodom)ukoliko naravno sve bude u redu, dr je ljubazno pristao na to , kao i na to da me obaviještavaju o svemu kaj mi budu radili, na žalos dr. je pri pregledu ustanovio da mi je plodna voda zelena(mojem šoku nije bilo kraja, o porodu sam se puno načitala, i znala sam što to znači)odmah sam mu rekla da se stavljam u njegove ruke, nek radi kaj misli da je najbolje za moju bebicu, na uvz je procjena težine bila 4300 :shock: , pa sam znala da će teško ići bez epiziotiomije(a definitivno nisam htjela da me režu, al kaj sad),tada je bilo točno 3:00 h, nakon klizme su mi probušili vodenjak(da se uvjere u mekonij), dragi dr.mi unatoč mekoniju nije dao drip, jer veli da se dobro otvaram, pa čemo probati sačekati(pri dolasku u bolnicu sam bila otvorena 4 prsta).Ostalo neznam kojim redom je išlo jer je s probušenim vodenjakom počela jaka bol, mm je bio savršen(a nije čak ni išao na tečaj ), bez njega neznam dali bih tako hrabro izdržala, glasa nisam ispustila, a između trudova sam i spavala(možete misliti koliko dugo kad su još na svadbi bili na 3 minute, ovdje su valjda bili na cca minutu-dvije ), ljubaznost dr. i primalje su mi još dodatna sve olakšali. Davali su mi lijek(rekli su i kako se zove-al se ne sječam)za bebu zbog mekonija,a onda nakon 4 i pol sata počeo osječaj za tiskanjem, ajooj kako je to teško kontrolirati, mm me pri svakom trudu tjerao da stiščem njekovu ruku(koju sam držala od kad sam legla)što jače mogu, da prebacim pažnju sa tiskanja(i priznajem da je malo pomoglo), ali su mi se trudovi smanjili, a bebaču se već vidjela glavica i trebalo se brže otvarati, pa su mi dali par kapi dripa, nakon pola sata dobila dozvolu za tiskanjem, znajuči koliko je važno što jače tiskati(pogotovo kad je beba veće, a to me najviše mučilo cijelo vrijeme, heh)izvukla sam svaki atom snage koji mi je ostao, i u 3 ili 4 tiskanja rodila svoje malo zlato , rezali su me naravno, imam 4 šava, savršeno zašivena. Nakon 5 sati provedenih na boku, s mojim najdražim suprugom, i primaljom Karmelom koja me kad je tiskanje krenulo zvala od milja(kako je čula da me muž zove )i to mi je nekako bilo drago čuti, točno pri izgonu su došli u smjenu i draga glavna primalja Blaženka(čija mi je dobrota poznata od ranije) i dr. Jandrić koji me je šivao i cijelo vrijeme se šalio samnom, čak je pričao da ga je jedna cura pohvalila da joj je napravio vez,..., tu je naravno i dr.Ivan Brličić koji me je porodio i u kojeg sam imala neizmjerno povjerenje, upravo zbog njegovog stava prema meni. Mojeg malog Frana su odmah stavili na moja prsa, dojiti nije htio, pupčanu vrpcu nisu odmah rezali, apgar 10/10, težina 4370, dužina 53, šav me uopče nije bolio.

    Sve u svemu, kad je osječaj boli zaboravljen, ostalo je samo jako lijepo siječanje na porod(nisam si do sada mogla zamisliti da uz bol može ostati lijepo siječanje, ali sad vidim da može), uz to je i noćna atmosfera pridonijela tome, bio je mir, nije bilo one dnevne vreve i strke, baš mi se sve lijepo posložilo. Idem sad hraniti svoje preslatko dijete!

  2. #2
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    čestitam novamama, lijepa priča

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Čestitke mami ,tati,a bebaču

  4. #4
    diva7 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    159

    Početno

    ČESTITAM NOVAMAMA!!!!!

  5. #5
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Čestitam!!

  6. #6
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    lijepa ti je prica! super sve zvuci, pogotovo dio na svadbi....!! Ma super!

  7. #7
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    odličan porod :D :D :D veliikoj bebici

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Čestitke

  9. #9
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Brvao ekipi sa svadbe za pružanje podrške tjekom trudova! :D
    Čestitke tebi i tvojoj obitelji,
    "malom" Franu

  10. #10
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Super priča, ovo s pirom posebno. Čestitke!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    Super priča!
    iskrene čestitke

  12. #12
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    a ja mislila sa svoje svadbe na porod. e, to bi bio spektakl!
    čestitam!

  13. #13
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Čestitam i drago mi je da imaš lijepo sjećanje na porod

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    kopno i more skupa...
    Postovi
    94

    Početno

    Oh,prekrasna priča, čestitke na bebici

  15. #15
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Baš lijepa priča. Čestitke na bebici.

  16. #16
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    čestitamo!

  17. #17
    joy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    183

    Početno

    Cestitke i

  18. #18
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    bas lipa prica...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    čestitamo :D :D

  20. #20
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    iskrene čestitke

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Čestitke od srca :D :D :D :D :D

    (U kojoj je bolnici bio porod?)

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj zg franka prvotno napisa
    Čestitke od srca :D :D :D :D :D

    (U kojoj je bolnici bio porod?)
    U vinogradskoj!!
    Hvala vam svima na čestitkama, ovo ću si isprintati

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Cestitke od srca! Ja sam isto iz Samobora i mislim da sam cula negdje tvoju pricu o trudovima na svadbi. Tj. prilicno sam sigurna da je bila rijec o tebi jer sam zapamtila da se bebac zove Fran!
    Vidis kako je svijet mali!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    93

    Početno

    čestitke od srca, volim čitati ovakve priče s poroda.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,sestine
    Postovi
    125

    Početno

    Cestitke od srca

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Cestitke od srca! Ja sam isto iz Samobora i mislim da sam cula negdje tvoju pricu o trudovima na svadbi. Tj. prilicno sam sigurna da je bila rijec o tebi jer sam zapamtila da se bebac zove Fran!
    Vidis kako je svijet mali!
    He,he, da pogotovo Samobor,sigurno poznajemo isto društvo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •