Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 187

Tema: Šivanje pelena, 10. dio

  1. #51
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Vidjela sam koliko su se skupile. :shock: Nego, ako otkuham flanel prije sivenja, hoce li se onda kasnije skupiti?

  2. #52
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    Vještičica ti si moj idol Jako dobra uputstva. Ja još prošijem rub kad ih preokrenem. Sad mi se, kad gledam tvoje slike, to čini nepotrebno. Sandrij2 sviđa mi se onaj žuti materijal (možda zato što ja imam isti takav bijeli)

    Vještičica, gledala sam tvoje slikice.. Gdje si kupila one metalne "prstene" za sling i koliko dug i širok komad tkanine si upotrijebila (pretpostavljam da si sama šivala)?

  3. #53
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Ja skoro nigdje ne mogu da nadjem flanel s djecijim dezenima. Vidjela sam da pamucnih dosta ima, pa pitam da li se i od toga moze praviti vanjski sloj pelena? Moze li se otkuhati i da li pusta boje, skuplja se? :?

  4. #54
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    joj što volem kad me hvale
    mis-pis valjda se neće (toliko) skupiti. Ja sam za te pelene kupila flanel na metar. Jedne druge sam šila sa sličnim flanelom i one su se skupile strava, ali ne toliko. Ostale koje sam radila sa flanelom kupovala sam plahtu, jer je flanel bio bezobrazno skup. One su se neznatno pokupile. Ne znam zašto, možda u fabrici prethodno učine nešto s njim :? (ne vjerujem da ga operu) Pitala sam mamu, ona kaže "takav ti je flanel, stalno se skuplja". Računam da se najviše skupi kod prvog kuvanja, kasnije manje (kao lan).

    mamaanita I ja inače proštepam oko gumica, ali ne frotir. Previše je "bumbasto" da bi štep bio pristojan.
    Prstenovi "handmade by MM" Mnogi su me pitali odakle mi, pa da riješim misteriju - uzduž presječena video glava rashodovanog magnetoskopa! (slobodno zinite od čuda, umirite od smijeha, češkajte po glavi, šta god - i ja sam kad mi je rekao od čega su ) Inače su aluminijumski, MM se "okačio" na svaki probe radi (cca 95kg), nisu se iskrivili.
    Sling dugačak 2,20m, širok 75cm. Ovaj na slikama je već rashodovan. Toliko smo se nosali da smo ga uspjeli poderati Sašila sam isti takav, ali sa džepovima na "repu" za smještaj igračaka, vode, slinavice...
    OT Kad smo već kod slinga, nas troje se redovno "vrtimo" na jutarnjem programu nacionalne nam TV kuće Snimili nas jedno jutro kad je šmizla odbila da spava dalje od 5h, pa smo već u 6 bili vani. Ne bi ni znala da mi sveki nije rekla (sva ponosna, "ja mislila neki stranci, a ono moja djeca")

  5. #55
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    vještičica stvarno svaka čast na trudu

    Sandrij za prve pelenice!

    Evo ovdje moje prve malene pelene. Čini mi se da sam ipak napravila newborn veličinu. Od koliko vi radite small?

    Što se tiče materijala, meni se za vanjski sloj najbolje pokazao obični šifon.
    Ima ga u puno više dezena nego flanela, a i flanel mi se više ofuca tijekom korištenja.
    Za unutra volim frotir, ali onaj tanji mekani, i mislim da bi bio super pliš (još samo da ga nađem)

  6. #56
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Zadnje tri slike su mala pelenuška, sve ostale su Markove i sve su large jer smo s platnenima počeli tek prošlo ljeto (nažalost)

  7. #57
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Vjesticice, Sandrij2, :D
    Cure, svaka vam cast! Super su vam pelenuske. Makka, tvoja mi je pelenica izgleda prepremekana.
    I ja sam isto pocela flanel koristiti samo na unutarnjem sloju, sad sam se vise okrenula makou, pamucnom veluru, frotiru, plisu. U pravu si za plis, super je mekan za unutra, ali pelene izgledaju fenomenalno i kad je vanjski sloj plis.
    Uh...sva sreca da mi DT stvarno jos jako brzo raste, tako da imam izliku za sivanje jos pelenica...

  8. #58
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Dolisa, koliko platiš pliš u metraži?

  9. #59
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Moje iskustvo sa plišem je tak-tak.Dobar za vanjski šminkerski dio,a za unutarnji mi se nije baš paokazao dobar.Ukoliko imate neki mali komad pliša,probajte ga par puta oprati na 60 stupnjeva.Ode i boja i mekoća...Imam dvije pelenuške sašivene od pliša i već neko vrijeme skupljaju prašinu.

  10. #60
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Dosli su mi rodjaci koji zive preko grane i donijeli, placali su otprilike nekih 30-ak kn metar. Nisam ga bas vidjala u ducanima ovdje. Bas cu pogledati bolje da vidim koje su cijene u ST, pa javim ako nadjem.
    Vidim da zivis u Slavoniji, da ti nije blizu Koridor ?

    Od materijala koji se mogu kupiti kod nas, jedino mako i velur ostanu bas onakvi kakvi su kad su kupljeni, sto se mekoce tice. Neki makoi posvijetle, vecina ostane iste boje.
    Plis, flanel, sifon, frotir...to sve postane tvrdje, meni posebno jer nemam susilicu. Kazu da mozes dodati malo octa u vodu u kojoj se peru frotirne pelene i onda dobro protrljati prije susenja, i trebala bi se vratiti mekoca. Nisam nikad probala.
    Minkee (vanjski sloj BP) i flanel kupljen vani ostanu predivno mekani, samo minkee ima sintetike u sebi. Minky postane tvrdji za nijansu, ali mislim da on vise odgovara nasem plisu. A ne trebam govoriti za materijale kojih nema kod nas, npr. bamboo velour
    Microfleece ostane mekan, ali postane mucast, suedecloth ostane mekan, sherpa ostane mekana, ali mucasta...ovo sto se tice sintetickih materijala. Nisam imala sherpu koja nema sintetike u sebi, pa ne znam reci kako bi se takva ponasala.
    Jesam li koji zaboravila?

  11. #61
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Ja sam sa zapada , do koridora imam skoro 3 sata.

    Ovdje kod mene se jako teško nađe bilo kakav materijal, a da nije za suknje i šoseve . Čak i obično posteljno platno je teško naći.

    Za pliš sam mislila da bi bio dobar jer imam i dosta baby robice od pliša koja je puno prana i na 60 i 90 pa je još dobar.

    Sad radim doublere od mikrofibre, našla sam neke krpice za čišćenje 3 kom po 21 kn, presložim na tri dijela i ušijem u flanel, super upija (isprobavala sam samo s vodom, jer nemam više pelenaša )

  12. #62
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Koridor-majka! Kad odem svojima u Gradacac, obavezno se jedan dan izdvoji za odlazak (20-30 minuta voznje). Nego, sifon stavljate za vanjski sloj? To je samo od prirodnog materijala (kojeg?) ili mjesavina? Moze li i obicni pamuk, jer tog mogu naci u djecijim dezenima, dok flanel ne mogu.

  13. #63
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    I zaboravih, meni je mama na Koridoru kupovala tetre (planiram ih u unutrasnjost pelene) i cijena je bila 10KM (37,50kn) po pakovanju za malo tanje, a one "bolje" su bile 15KM. Tako, da znate.

  14. #64
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Rekreativno pratim ovu temu vec mjesecima (vidi potpis ) cekajuci da se i sama posvetim ovom sportu, i divim vam se svima.

    No, moram ovom prilikom reci, vjesticice, ove foto-upute su fenomenalne, pa igrackice za bebu, ma sve je tako sluper, organic.... osnivam tvoj fan club

  15. #65
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    imam jedno hitno pitanje 8)
    ima li netko link ili da mi tu objasni kako da sasijem uloske, inserte za pelenu bez endlerice?
    ove sve kaj doma imam su endlanih rubova
    cik-cak rub ne ide, sve se raspalo nakon nekoliko pranja
    ja bi da imaju vise slojeva recimo minimum 4 sloja flanela
    e sad sam probala podfrknuti rubove i to je katastrofa
    imate kakav savjet, please

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Tu i tamo
    Postovi
    165

    Početno

    Ostavi cik cak, ali probaj prostepati nekoliko puta preko cik cak ruba

  17. #67
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj ornela_m prvotno napisa
    vjesticice, ove foto-upute su fenomenalne, pa igrackice za bebu, ma sve je tako sluper, organic.... osnivam tvoj fan club
    He he, i fan klub se osniva Evo MM se javlja, veli biće sekretar i dežurna "djevojka za sve"! A sad zaozbilje: hvala :naklon uz pljesak iz publike: Samo sam htjela pomoći svim mamama koje se interesuju za platnene pelene. Tj koje bi ih šile, a čini im se komplikovano, teško, ili jednostavno nemaju herca upitati za savjet (ima i takvih). Ne znam koliko je "organic", ali je svakako "frugal" Tako me mama naučila... Reciklaža rulz! A šta ću kad više volim potrošiti na dobar sat ili cipele nego na nešto što sama mogu napraviti.
    Dia Ne znam šta fali da napraviš podvijeno? Samo nemoj prošivati sve slojeve odjednom. Gornji i donji iskroji sa dodatkom za šav, a one unutrašnje bez njega, tako da ti ovi unutrašnji mogu lijepo "sjesti" a šav neće biti debeo svih tih 4 ili više slojeva. Utrpaš slojeva koliko treba i otvor sašiješ rukom nevidljivim bodom. Sve skupa još proštepaš kroz sve slojeve. Nadam se da sam pomogla.
    Pusa svima
    P.S. MM suflira da sam pogrešno identifikovala aparat, nije Canon, nego Olympus (šta ja znam, meni je to sve isto, oba srebrno-crna, sličnih gabarita, bitno je da radi posao )

  18. #68
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    vjesticice, eto jos jedne u fun club! sad sam zahvaljujuci tebi pocela i primjecivati po ducanima ove "eko" strikane i heklane igracke, pa eto da podijelim par slicki s vama: IGRACKICE
    na zalost, od mog sivanja jos nista, nikako da jos i za to nadjem vremena (vec mjesec dana pokusavam samo sloziti fotke za svoju "rasprodaju" na burzi, pa nikako i sad cu na kraju stavit post "5 do 12" jer putujemo za Hr u subotu )
    inace, zaribali su me i ovi iz moje "lokalne" Ikee jer su rasprodali zalihu sivacih masina (mislim, nije ni cudo, imali su masine za 550 SEK, iliti cca 400 kn, ni u oglasniku nema tak jeftinihna zalost, provjerila sam, nisu ih imali u Austriji ak vas je cijena zainteresirala . doduse, masina je imala samo nekoliko bodova, al ko da mi i treba vise iako ja potajno sanjam o jednoj endlerici, al s obzirom na moje sivalacko (ne)iskustvo to mi je ipak preveliki financijski zalogaj

  19. #69
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    nelitza77 ona zvečkica je super cool! Ja baš pravim jednu takvu, ali heklanu. I ostale igračke su super, samo djeluju poveliko. Ja sam još na malenim, koje mogu stati u ručice. Gdje ti to fotkaš? Kroz izloge? Žao mi je za mašinu , valjda ćeš naći neku drugu.
    Ja nakrojila tonu stvari (i pelena, i pantalonica, i sebi koješta...) al' će izgleda potrajati... Moja šmizla izgleda prolazi kroz "strah 8. mjeseca", a nije čestito ni sedam napunila Ne mogu ni na wc, a kamo li u trpezariju za mašinu. Dreka i vriska, da kao da joj neko kožu s leđa skida Moraću pomaknuti komp, pa Rušku premjestiti u dnevnu. Možda nešto i uradim, ako joj bude dovoljno da me samo vidi, da ne moram baš cijeli dan provesti na puzlama :/
    I, da, ostala sam dužna izvještaj o peleni i njenom "probnom radu". Prošla odličnim! Čak je imala i jedan (doduše mali) pojas uz leđa koji nije bio mokar! :D Konačno superturboupijajuća pelena za moju popišanku! Jes da se suši 100 godina, ali vrijedi!
    Pusa svima

  20. #70
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj vjesticica prvotno napisa
    Konačno superturboupijajuća pelena
    Koja je to? :D Link na sliku, molim. Nek' se dugo susi, ionako mi treba takva jednom dnevno, znaci 3 bi odradile svoje u ciklusu (ovom pranja pelena ).

  21. #71
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj mis-pis prvotno napisa
    Citiraj vjesticica prvotno napisa
    Konačno superturboupijajuća pelena
    Koja je to? :D Link na sliku, molim. Nek' se dugo susi, ionako mi treba takva jednom dnevno, znaci 3 bi odradile svoje u ciklusu (ovom pranja pelena ).
    Ama, ona smeđa, sa "kursa šivenja pelena" Rekla sam da ću javiti kako "radi"
    Pusa

  22. #72
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    sasila sam cik-cak 2x, sad cu vidjet kad se operu
    tnx

  23. #73
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Pozdrav šivalicama, i starim i novim... Nisam vas dugo čitala i sad se divim novim slikicama i opisima.
    vještičica upute za šivanje su ti fenomenalne. Stvarno si se potrudila, svaka čast
    Ja šivam slično, malčice jednostavnije i manje elegantno nego ti.Tvoj medonja na podbratku i Dolisine barkice su super. Ja ne mogu radit takve stvari jer moja mašina štepa samo ravno

    Dia ja sam šivala uloške tako da sam stavila dva malo šira sloja izvana, a one unutra iskrojila za otprilike pola centimetra uže. Onda sam proštepala te vanjske slojeve, okrenula i proštepala još jednom sve zajedno, tako da hvatam sve slojeve. Tako dobiješ tanji rub. Ne znam jesam li dobro objasnila.
    Moja mama je stvari koje je trebalo endlati radila na ruku, ali to oduzima puno vremena.

  24. #74
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Ja se samo ulogirala da posaljem klari jedan virtualni , nedostajala si nam!



  25. #75
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Dolisa

  26. #76
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Klara nedostajala si miiii!
    Možda je malo OT, ali moram. Uputstvo za šivenje sam napravila i za vas koje šijete, i za one koje to ne rade, da vide da to nije neko "mudro slovo". A ponajviše za one koje, bilo registrovane, bilo neregistrovane, krstare forumom tražeći informacije, upijajući znanje koje, na žalost ili sreću, ne mogu naći drugdje. Bilo da ih je sram pitati, ili nikad za to nisu čule, svejedno. Imaju priliku, zaštićene anonimnošću koju pruža internet, bez osuda i predrasuda, saznati i probati nešto novo i dobro za svoje dijete (djecu). Meni je ovaj forum mnogo pomogao, počevši od savjeta za trudnice, informacija o porodu, preko sitnica i krupnica koje mi (ne)trebaju za bebu, pa do najvažnijeg - podrške koju sam dobila za dojenje. U pitanjima i odgovorima mama koje nikad nisam vidjela/upoznala, sa problemima sličnim ili istim kao moji. Kad sam uspjela spasiti naše dojenje, učlanila sam se na forum i svima od srca zahvalila. Zbog toga, i još mnogo sličnih manje ili više važnih stvari koje sam ovdje saznala, imala sam nekakvu (možda malo šašavu) potrebu nekako se odužiti. Kako se odužiti za pruženu potporu i poklonjeno znanje? Jednostavno - pružiti potporu onom kome treba i ŠIRITI ZNANJE!, jer znanje je moć.
    Veeelika pusa svima

  27. #77
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    vještičica hvala ti na svemu što si podijelila s nama. Pogledaj sad kako si djelovala na mene:

    usudih se i ja!

    To sam od početka do kraja napravila sama. Samo da napomenem da mi je domet šivanja porubljivanje starih trenirki i krpanje traperica.
    Uvidjela sam neke nedostatke, npr. nisam dovoljno zatezala gumicu, sad sam pri kraju s drugom pelenom i taj nedostatak sam već ispravila.

  28. #78
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Sandrij2 Bravo! Super izgleda. Od čega je ovo spolja?

  29. #79
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    vještičica, ja sam već davno u tvom fan clubu. Svako malo slinim na igračkama

  30. #80
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Sandrij2 Bravo! Super izgleda. Od čega je ovo spolja?
    Hvala na pohvalama. Kad me ti hvališ, onda si mislim: Pa dobro, onda nije tako loše.

    Ovo spolja je MM-ova "stara" maja godinama neobučena(stara po godinama, ali nije puno nošena), materijal je pamuk, ali onaj kao Lacoste maje (skoro neprimjetno rupičast, ne znam kako bih bolje opisala, ma sigurno znaš).

  31. #81
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Da li ste primjetile da u velikom broju slučajeva makeover/preobrazba se radi na muškim majicama?

  32. #82
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj Engls prvotno napisa
    Da li ste primjetile da u velikom broju slučajeva makeover/preobrazba se radi na muškim majicama?


    Evo još jedna moja HM, a ovako izgleda kad je otvorena.

    Nemojte mi zamjeriti, morala sam se pohvaliti, u Reality Life baš i nemam kome (osim mojoj mami i MM koji me podržavaju).

  33. #83
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Engls prvotno napisa
    Da li ste primjetile da u velikom broju slučajeva makeover/preobrazba se radi na muškim majicama?
    Istina! Vjerovatno jer su muške veće, pa stane čitav kroj. Kod mene je to slučaj jer MM "jede" majice. Kad završi svako ljeto imam bar deset majica koje nisu više za nositi. A toliko krpa za prašinu mi baš ne treba. Mada, moram priznati da su i neke moje platile glavom. A nisu ni nešto manje nego njegove...

    Sandrij2 svaka čast! Super je pelenuška! A i brza si! Moje još stoje pohvatane brdom pribadače, ne stignem završiti. Al' kod mene ti je to ko u fabrici, gomila iskrojenih dijelova u raznim fazama dorade, brdo končića svukuda, po koja pribadača na podu i onda odjednom 5-6 novih stvari samo osvane (pelena, majica, pantalona, whatever).
    BTW, ovaj materijal sigurno nije "pokojna" MM-ova majica

  34. #84
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    vještičica

    Što se tiče ovog materijala na cvjetiće, okuražila sam se, pa kupila za nekoliko pelenica.

    Nego, ja se jako dvoumim da li da idem na HM fitted ili pocketice? Jel' se jako teško suše fitted? Sušilicu nemamo, ne znam ni kud bih još i s njom. Centralno nemamo. Grijemo se na klimu, još ćemo nekako lagano grijati i sobu gdje bude beba (naravno i mi) spavala. Zapravo, užasavam se onog vlažnog vremena koje zna potrajati danima. Lako kad je bura ili sunce, roba na balkon i za čas je suha, ali kiša...

    Btw, sigurno se pisalo o tome, no koliko slojeva fitted pelene na kraju imate (skupa sa svim slojevima)?

  35. #85
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Sandrij2 Ako se misliš osloniti na vanjsko vrijeme da ti suši pelene u jesen i zimu, radije napravi fitted pocket. Malo jest tlaka obaci-izvadi tetru/uložak, peškirić (to nam je novo otkriće, mali peškirići za malo love, tanje od tetre, a isto upija ). Napraviš isto kao fitted, samo ostaviš "džepić" za ubacivanje punjenja. Ja sam posebno pravila džepić koji se kopča čičkom, slično BumGenius peleni (gledala sam po slici), ali možeš ostaviti straga (ja odustala zbog dvije gumice), ili sprijeda, što je lakše, ali meni se nešto nije dopalo. Inače stavim bar dva sloja nečega unutar pelene, mimo spoljnjeg i dijela do guze.
    Sušili u sušilici, dok se vrijeme nije proljepšalo, i mi zaimali malo više pelenica. Ako nije baš suho vrijeme, znaju se dva dana kiseliti na štriku, pa sam se odlučila na ekstremnu potrošnju struje. Pusa

  36. #86
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Hvala vještičica! Onda ću se sad malo baciti na pocketice, pa još ih je lakše napraviti, a kao insert za vlažno vrijeme mi se tetre čine idealne, mislim zbog sušenja.

    E da, koliko slojeva imaš kod pocketica? Znam da se ne našiva uložak. Možda zvuči kao glupo pitanje, no ja sam opipavala Rodinu pusu i došla do zaključka da ima dva cijela sloja do guze i jedan onaj vanjski (naravno, one imaju i našiveni uložak), pa se mislim da li da tako radim i pocketice, s 3 sloja dakle, samo bez uloška?
    Valjda me netko shvatio šta sam htjela reći...

  37. #87
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Sandrij2 ma sve sam te razumjela Ja šila isto od tri sloja, onaj do guze (sa džepom) i još dva sloja pamučnog žerseja (da se malo rasteže, da stanu te tetre). Ostavi malo šire ta druga dva sloja na najužem djelu pelene, takođe poradi umetanja upijajućih dijelova Čim stignem pofotkaću i "proces proizvodnje# za pocketsice. Moram ih sašiti još par komada, jer idemo na moreeeee :D
    Pusa

  38. #88
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Ja sam čak šila i sa dva sloja,bez onog zaštitnog vanjskog.Da ne promoći stavljam cover.Brzo se suši i guza je malena u takvoj pelenici.Dok smo bili na moru nisam niti cover stavljala.Pelene sam joj mijenjala svakih 1-2 h i nisam koristila nikakve hlačice,covere,...Pelena i eventualno majičica preko dana su bili sasvim dovoljni...

  39. #89
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj Engls prvotno napisa
    Dok smo bili na moru nisam niti cover stavljala.Pelene sam joj mijenjala svakih 1-2 h i nisam koristila nikakve hlačice,covere,...Pelena i eventualno majičica preko dana su bili sasvim dovoljni...
    Super! :D

    Sad samo da preživimo jesen i zimu...

  40. #90
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    vještičice, rastopila sam se na tvoje igračkice!! Preljepe su, preslatke! Definitivno moram probat napravit jednu. čisto me zanima koju ću novu životinju izmislit

  41. #91
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    snoopygirl kakvu god da izmisliš, jedino je važno da se Dorianu dopada!

  42. #92
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    I ja danas šivam jednu poketicu (kad Sunčica hoće bit u sobi kraj mašine)- volim ih za noć. A za jesen planiram sašiti nekoliko pelena s ušivenim uloškom (kopiram jednu od MIB-a koju imam ). Pelena je fitted ali tanja, a uložak sašiven samo s jedna strane (ispod gumice na leđima), suši se dva puta brže a nema slaganja i umetanja uloška (idealno za mene jer sam jako neuredna i gubim stvari )

    Igračkice - ma bitno da je šarena i da zvoni, ne mora biti postojeća životinja

    Inače Sunčica voli male bočice od jogurta, napunjene grahom. Prelijena sam da ih oblačim u nešto, a i ovako dobro zvone

  43. #93
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    može jedno maleno pitanjece:
    gdje ima za kupiti (naručiti on line) onaj materijal fleece ili sl. što ne propušta vodu ali zrak da?
    napravila bih pocetice s tim vanjskim slojem

  44. #94
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nije fleece nego PUL. imas ga na internetkim ducanima tipa diapershop i slicni, vec postoji ovdje nekakav popis tih ducana.

  45. #95
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Opet ja! Završila sam (već davno skrojene) pelene. Slike su u albumiću.
    "Sadržaj" pelena:
    Smeđe i žute - peškir regularne veličine, ostatak roza žerseja na mede/štraftastog puplina, unutra dva sloja pamučnog žerseja
    Pastelne - spolja flanel, unutra debeli frotir i jedan sloj vafl žerseja
    Morska - posteljno platno spolja, debeli frotir unutra, dva sloja pamučnog žerseja
    Sve pelene do guze imaju pamučni velur i soaker od cca 7 slojeva frotira i žerseja.
    Pusa svim šivalicama, a i ostalima koji obilaze ovaj topic

  46. #96
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    vještice, zlatne ruke imaš! jako mi se sviđaju tvoji uratci!

  47. #97
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    hvala

  48. #98
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Bok cure!
    Sandrij2 baš je lijepa pelenica
    Dia jsi li oprala uoške? Sjetila sam se da bi ih se bez endlerice moglo sašiti tako da ih se obrubi pamučnom trakicom, onakvom kakve se kupuju gotove. Nisam još stigla isprobati.

    Da se i ja malo hvalim, sašila sam jučer nosiljku. Nije marama, nego dvije trake spojene u krug, frendica sa Zimnica&Zimnića ima takvu pa mi je poslala mjere.

  49. #99
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    OT,
    klara, te trake su super, jako praktične i lijepo izgledaju tvoje roze, ali molim te, nemoj dijete nositi prema naprijed nikada. tako štetiš razvoju djetetovih genitalija, te radiš kontra efekat širenju kukova, tj. izdužuješ kukove i podižeš genitalne kosti prema gore, što nikako nije dobro za dijete.
    sad ćeš se pitati: ali ima klokanica koje su rađene da se dijete nosi prema naprijed? da ima, ali one nikako nisu dobre. svaša se proizvodi samo da se proda.
    pretraži malo po netu i po američkim stranicama, ima dosta pisano o štetnosti nošenja prema naprijed.

  50. #100
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    oprala sam ih jedno 3x do sada i super su
    mozda je bio problem kod prvih jer su bili od frotira i zato se sve rascufalo :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •