Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Voda-blitva/špinat-koraba/koleraba

  1. #1
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno Voda-blitva/špinat-koraba/koleraba

    NEKOLIKO PITANJA

    1. Da li je bolje davati djetetu prokuhanu vodu iz slavine (riječka voda je dobre kvalitete, bez puno klora) ili davati flaširanu izvorsku kao npr. Jana? Koja je razlika?

    2. Blitva i špinat se daju unutar dva sata od branja. Zbog prevorbe nitrita u nitrate ili obrnuto, nije ni važno, uglavnom nije za male. Pitanje je da li se može unutar ta dva sata to povrće ubrati, očistiti, blanširati i ZAMRZNUTI ? Da li je to ok?

    3. Piše u tablicama dohrane koraba može odmah u početku dohrane. Da li se misli na
    Koraba (sinonimi: broskva, podzemna koraba, žuta ili švedska repa, rutabaga) http://www.fruitveg.com/extra_images/productsi/64.jpg
    ili
    Koleraba (sinonimi: keleraba, koloraba, korabica) http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/B...gongylodes.htm

    Hvala unaprijed

  2. #2
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno Re: Voda-blitva/špinat-koraba/koleraba

    3. Ova druga, koleraba.
    2. Nadam se da će netko odgovoriti, a već se i pisalo tome na forumu, pa probaj preko pretražnika.

    1. U knjizi prim. dr Jovančevića:"Godine prve-zašto su važne" našla sam (str. 220):

    "Voda za piće može se koristiti ako je iz vodovoda, ali se ipak preporučuje prokuhavanje prije uporabe. Voda iz bunara ili cisterne ne smije se upotrebljavati niti nakon iskuhavanja."

    Isto tako, voda (koja ulazi u sustav) je u Hrvatskoj pretežno dobra za piće, ali vodovodne cijevi su uglavnom stare, koliko znam olovne. Olovo je toksično.
    Znači, isplati se kupovati bočice (barem za dijete).

    Neki propuštaju vodovodnu vodu kroz Britin filter, za sve ukućane, a za dijete još i prokuhavaju.


  3. #3
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    1.ja sam dugo koristila BRITU a sada JANA!
    2.špinat kada pravim ne zamrzavam nego fino svjezi s trznice ili ledo
    3.korabica mislim ( bar ju je K.jela i jede sad)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •