Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Početak kraja ili faza ili...?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno Početak kraja ili faza ili...?

    Dakle, Magdalena ima 16 mjeseci i već neko vrijeme nam je ritam dojenja isti - prije i poslije spavanja, i dnevnog i noćnog, plus još eventualno jedno dojenje ako se npr. probudi noću, ali uglavnom prespava noć u komadu.
    Međutim, unatrag par dana ne želi sisati prije dnevnog spavanja, a jučer navečer nije htjela ni prije noćnog. Mene sad zanima je li to sigurni simptom polakog prestajanja s dojenjem ili to tako djeci dođe ili nešto treće?
    Još me zanima, s obzirom da sad dnevno posiše manje mlijeka nego prije, kako, koliko i čime to nadomjestiti. Kravlje je mlijeko samo probala i nije joj nešto napeto, jogurt i sir voli i dosta jede, rižino mlijeko ponekad u kašicama.
    Inače je vrlo zdravo i napredno dijete s dobrim apetitom.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Ups, pa zar smo sami na svijetu u toj situaciji?? Ili je možda pitanje ful banalno? :? :? :?

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    draga magdalena,

    moguce je da se radi i o fazi i o pocetku kraja. mislim da je nemoguce unaprijed znati o cemu ce se raditi

    ono sto ti mozes napraviti je - ako je tebi i dalje stalo da magdalena doji, nudi joj kao i do sada (mislim da nema potrebe da joj nudis cesce, mozda jedino da biras mjesto i vrijeme kad je mirnije, tise, manje podrazaja sa strane, mozda polumracna soba i sl.). ako je faza, odbijanje moze potrajati nekoliko dana, pa da se cura opet vrati dojenju. ukoliko to ne ucini, znaci da je zakljucila da je njoj bilo dosta.

    ako ti prestanak dojenja (ukoliko se o njemu radi) bude uzrokovao natecene, prepune i bolne grudi, nemoj se izdajati u pravom smislu rijeci. mozes lagano rucno izdojiti onoliko koliko je dovoljno da neugodan osjecaj popusti. u nekoliko dana produkcija mlijeka prilagodit ce se novonastaloj situaciji.

    sto se tice dodatnog uzimanja mlijeka i mlijecnih proizvoda, uzimanje kravljeg mlijeka se po najnovijim preporukama, odgadja dok je to moguce. nije neophodno da magdalena bas pije kravlje mlijeko, pogotovo sto voli jogurte, sireve i sl. ako imas osjecaj da ce joj nedostajati mlijecnih proizvoda, mozda mozes malo pojacati ponudu upravo ovih mlijecnih produkata.

    za kraj, oprosti sto se nitko nije javio ranije, no ovi su nas praznici malo omeli u azurnosti, ispricavam se jos jednom i nadam se da ce ti ovaj odgovor bar malo pomoci.

    pusa curi prekrasnog imena

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Litala, puno hvala na odgovorima.
    Ma, zapravo mi već otkad je imala jedno 2 mjeseca dojimo i ne razmišljamo kako, kada, koliko...sve jednostavno funkcionira, tako da je ovo odbijanje bilo nešto potpuno novo za mene, mada sam naravno mogla pretpostaviti da se i to može desiti.
    Malo sam i emotivno zbrčkana jer mi je s jedne strane drago da je ona ta koja odlučuje je li joj i kada dosta, a s druge strane sam nekako ostala zatečena...
    Ja i dalje uredno ponudim, ona ili odmahne glavom i kaže paa(to znači da želi spavati) ili potegne malo, valjda tek toliko da me ne uvrijedi
    .
    I molim te, nemoj se ispričavati, jako mi je neugodno...Znam da sam dosadna i da mi je tajming koma, a opet, gdje ću i koga pitat ako ne vas ovdje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •