Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Ema

  1. #1
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno Ema

    Evo i moje price sa poroda,da vam napisem kako je moja Ema dosla na svijet.
    22.07.07. nedjelja popodne i poceli su trudovi,prvo su razmaci bili po 15 min.,pa 10min.,vec sam mislila da je to to.Nisam htjel zuriti,setala po kuci i kad nakon tri sata sve stalo.Lazna uzbuna!Moji vec ocekivali na iglama.
    23.07.07. u noci u 3 sata pocne curiti plodna voda.Polako sam se pocela spremati,iako su moji vec digli paniku da pozurim jer je do rodilista sat vremena.Opet sam inzistirala da se ponasaju normalno,popiju kavu i krecemo.Poceli trudovi u razmaku svako 7 min. Dosla u rodiliste u oko 5 sati,pregledali me,klistirali i u laganu setnju preko hodnika i trudovi stanu.
    Ginekologica me pregleda i utvrdi da sam 3 cm otvorena,stave me na drip.Poceli grozni bolovi,otvaram se,ali...bebica se pocne penjati prema gore i pocne me gusiti.Govorim cijelo vrijeme da mi beba otisla visoko,gin. pocnu rucno da je okrenu i povucu,ali bezuspjesno.Pogledaju me na ultrazvuk i vidu da je beba izasla iz zdjelice.Preporuka je bila da lezim na lijevom boku.Lezala i kontrolirala disanje jer nisam htjela misliti na bol.Osjetim da se beba ne spusta,osjetim je skroz visoko.Oko 16h. posalju me u boks jer sam skroz otvorena.Trudovi su poceli biti neizdrzivi,dobila temperaturu 37/6,pocele mi se grciti noge i ruke.Rekla to ginekologu,a on opet pokusao rucno bebu da povuce.Priznajem urlala sam od bolova.Pitam ga sta da radimo.Odmah im dam do znanja da ne zelim roiti na vakum jer sam prvu kcer rodila na vakum.Pocela sam inzistirati na carski jer sam vidjela da necu moci vise izdrzati trudove,a beba i dalje visoko.Pitao me da li sam sigurna za carski,a sta drugo kada ovako ne ide
    Potpisala i krenula prema sali.Docekala me dobra raspolozena ekipa.Zaspala sam za tren oka.Budenje je bilo malo teze,pocela se trest od hladnoce i jedva dosla do zraka.Cujem da mi govore da sam rodila veliku curu od 4800/54 i da se cudu gdje mi je stala jer sam sitna zena.
    Trazila sam nakon 2h da mi dovedu curicu da je vidim i doveli je...prekrasna velika beba sa malim loknicama.vfec tada mi pedijatrica obavjesti da ce ju joj provjeriti secer jer je velika beba i teza od prve mi bebe za kg.Odvedu me iz sok sobe na babinjace oko 10h ujutro,nestrpljivo cekam svoju bebu i pitam svaku sestru koja ude u sobu kada ce mi dovesti.Oko podne pedijatrica dode sa mojom bebom da je poljubim jer ide na neonatologiju,razina secera u krvi je ispod granice.Poljubim kroz suze svoju princezu.Sutradan koliko god se slabo krecala i osjecala inzistirala sam da ide tri kata povise da je vidim.Muz ostane duze cekajuci informacije sa pedijatricom i ona objasni da se secer jos nije normalizirao,ima neujednaceno disanje i da je jos na pretragama.Nakon tri dana saznamo da ima klicu u krvi i pocetak sepse.Dali joj antibiotik na koji dobro reagira.Mene otpuste kuci nakon 7 dana,a ona ostane.Svaki dan sam se izdajala i nosila mlijeko,molila Boga da bude sve u redu.02.08.07. pedijatrica nas na informacijama obraduje sa radosnim vjestima,nasa Ema ide kuci! Ljudi moji,plakala sam od srece!
    Kcer starija(7) se ne odvaja od svoje sekice,presretni smo sto je sada sve u redu.

  2. #2
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno


  3. #3
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno

    Hvala Bou da se sve dobro završilo,čestitke i puse velikoj hrabrici.
    Uživajte

  4. #4
    joy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    183

    Početno

    Cestitam na velikoj curi,i ja bi se prije odlucila na carski nego bilo koje pomagalo pri vag.porodaju to mi se nekako cini opasno i uvijek me bilo strah sto ako se nesto zakomplicira.
    Sve najljepse vam zelim

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    kopno i more skupa...
    Postovi
    94

    Početno

    Čestitke i najbolje zelje

  6. #6
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno


  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    iskrene čestitke!

  8. #8
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Hvala svima na cestitkama!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Čestitam!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Super da je sve ok,zao mi je sto si se napatila ali bitno je da je bebica sad dobro,ti ces ionako zabaraviti te bolove(bar tako kazu,pa se i ja tjesim )

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Čestitke mami i tati bebici

  12. #12
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno


  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    59

    Početno

    Bitno da je sada sve u redu

  14. #14
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Čestitke i hvala Bogu da je sve u redu .

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Čestitam i hvala Bogu da je sve OK!!!

    Uživajte u svojem malom (a i onom većem ).

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno


  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,sestine
    Postovi
    125

    Početno

    iskrene cestitke

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •