Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: Vinogradska

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    jel moze malo svjezih iskustava iz vinogradske? ja idem skoro tamo roditi pa me zanimaju slijedece stvari i ako ima kakvih promjena ili novosti:

    -spavacice, jel se smiju nosit svoje?
    -papuce? ista stvar
    -sto sve smije ici u radjaonu (boks)?, ako se uopce smije ista unositi?
    -da li se nakon klistira moze otusirati?
    -koliko ima mjesta za stvari (torbu) u sobama?
    -kako izgleda preradjaona, moze li mm biti cijelo vrijeme ili samo kad vec udjes u boks?
    -koliko sam cula muzevi mogu prisustvovati porodu bez tecaja. Ima li kakvih iznimaka? Treba li traziti neku posebnu vezu za to kako bi se to osiguralo?
    -jel se da pregovarati o odbijanju dripa, epiziotomije i slicno?
    -kad se beba tek rodi, koliko dugo ti je ostave i moze li se pregovarati o podoju odmah nakon poroda u boksu?
    -koliko cesto donose bebe mamama? zanima me i danju i nocu, te koliko brzo nakon poroda se dobije beba?
    -kakve su sobe na babinjacama, koliko kreveta, koliko wc-a, tuseva?
    -koliko je daleko soba s bebama od babinjaca?
    -koliki im je najkraci moguci ostanak u bolnici?
    -kako su organizirane posjete? Da li rado pokazuju bebe obitelji itd.?

    eto pitanja ima gomilu pa ako se nekome da odgovoriti.
    Hvala!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Ja sam rodila tamo 31.01. I koliko ja znam nije se nis mijenjalo. Ako je, nek me friske rodilje isprave. . . .
    -Spavacice - njihove
    -Papuce - svoje, oni nemaju papuca
    -Mi se nismo dovoljno dobro pripremili ali imali smo fotic, MM je imao i mobi u dzepu. Sto te konkretno zanima?
    -Tus nakon klistira - DA
    -Imas jedan nocni ormaric i jednom ladicom i prostorom velicine da u njega stane cca 10-ak boca od 1,5l. Ja sam sve stvari drzala u torbi, osim vode i sokova. Kad je vizita nista ne smije biti NA tom ormaricu. . .
    -MM-a su uveli u boks, ja nisam bila u nikakvoj preradjaoni. Dosla sam u bolnicu, zaprimili me, pregledali klistirali, malo sam setala i isla sam u boks.
    -Za M-ove ne treba nikakav tecaj, ne treba ti veza.
    -To o dripu ne znam, mene je poradjala frendica/doktorica
    -Beba je uz tebe vrlo malo, stave ju na ciku odmah jos neopranu, poslije ti ju donesu odmah u slijedecoj turi kada nose bebe. Ovidi kada rodis, ja sam rodila u 12:12 dobila sam ju u 17h
    -donose bebe cini mi se 4-5 puta na oko 2h, po noci ne nose.
    - po 3 u sobi. Nema WC-au sobi nego su dva "javna" kao i tusevi . . .
    -soba s bebama je na sredini hodnika, pa sad ovisi u koju te sobu smjeste. Ja sam bila u sobi 17 i ta je odmah do beba. . . .
    - posjete su od 16-17. Rodbini pokazuju bebu samo 1 i to se "primaju predbiljezbe" da znaju koje bebe da "pripreme za izlazak. Ja sam precula taj podatak o 1 pokazivanju pa su ju moji vidjeli 2 puta.

  3. #53
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Pina je bila detaljna, a ja ću samo dodati u vezi:
    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    -jel se da pregovarati o odbijanju dripa, epiziotomije i slicno?
    ništa nisam tražila niti pitala ali drip nisam dobila, a za rezanje je pitao moj mm i babica mu je pobajsnila da će me rezati jer blablabla, ali i to je na kraju preskočeno. tako da vjerujem da nisu rezi i djeli hormone, ili sam ja možda bila sretnica :D

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    meni je babica samoinicijativno htjela izbjeć epiziotomiju, ali ja sam na žalost krivo tiskala pa sam malo popucala i malo su me recnuli, ali simbolično. babica je stvarno htjela da prođem bez toga i da sam uspjela slušat njene upute vjerujem da bi prošla bez rezanja. ali u trudovima je teško slijedit upute. puno ti ovisi o babici. drip nisam dobila jer sam došla skroz otvorena, nisu me stigli ni klistirat, a pošto sam u trudnoći imala streptokok b, dali su mi antibiotik i nisu mi ni prokinuli vodenjak da bi produžili porod, da bi antibiotik prodjelovao, tako da sam silom prilika, i bez vlastite inicijative imala skroz prirodan porod!
    ono što je meni grozno je što je beba od moje cimerice imala neku bakteriju pa je bila smještena na kat iznad nas i ona ju je smjela posjećivati i dojiti samo 2 put dnevno (na tvrdoj drvenoj stolici)!a kad sam bila prije 3 godine takve su bebe normalno bile s drugim bebama i uredno su ih nosili mamama. sad su sredili poseban odjel i odvojili bebe, užas! i onda se žene izdajaju i nose mlijeko, ali ima samo određeno vrijeme kad ga primaju. prije i poslije podoja ih važu tak da su mame vječno pod stresom jer beba uglavnom ništa ne posisa pošto imaju samo pola sata. mama dođe dojit tek kad joj dođe mlijeko, nema smisla ni potrebe prije (kolostrum je valjda bezvrijedan!)!!!???i to je tako kod cimerice trajalo tjedan dana koliko je beba dobivala terapiju!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    za prvorotku mi je donekle normalno da na ovo pokunjeno šuti.
    Ali prekaljene drugorotke , ne dajte se, sve se može kad se hoće, vjerujte mi (dok su druge dobile drip ja nisam, dok su druga tjeca bila odvojena po noći (s 3 mj. mali mi je bio bolestan), moj je bio sa mnom u krevetu, dok su druge majke dojila svaka 3h, ja sam prema potrebi svojega ...) itd., itd.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    slažem se, treba bit glasan i ne dat se! ali ostaje činjenica da su te bebe na katu iznad i nema teorije da ih nose mamama, eventualno bi se moglo izborit da se ide dojit puno češće.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    a zašto su te bebe odvojene ?
    Ako su to bakterijske infekcije, one se ne prenose zrakom ili ...?
    zašto majka ne bi mogla ići vidjeti svoje dijete kad god poželi?

  8. #58
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno kada

    Ima li netko informacije o tome da ce Vinogradska dobiti kadu za porode u vodi?

  9. #59
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Vinogradska ima kadu, samo što je baš ne koristi.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    bebe su odvojene jer su oni napravili zaseban odjel! a mama ih ne može doći vidjeti kad poželi jer imaju vrijeme posjeta, a u drugo vrijeme "im je strašna gužva, pa da ne smeta". stravično!!! pogotovo što to prije nije bilo tako, pa znam da nije nužno

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    mislila sam iz kojeg razloga je potreban zaseban odjel za te bebe?
    Kužite? Ako nema logičnog objašnjenja - ja bih rekla kao što već jesam dok smo bili na pedijatriji - ok, kod vas su pravila takva, ali kod mene je pravilo da se moja djeca ne odvajaju od mene. I kaj ćemo sad ? Ili ćete vi popustiti ili mi idemo zajedno doma. Ja ću potpisati da je dijete sa mnom u bolničkom krevetu na moju odgovornost, a da li ćete vi potpisati da ste nas istjerali doma jer je protiv pravila da spavamo skupa. Neće nitko? Onda vas molim svoje dijete.

  12. #62
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Tinna, čaroban izgovor za sve su ti infekcije. Trebaš razlog zbog kojeg su bebe odvojene? Pa infekcije, naravno. Bez obzira na to što je već dugo poznato da je samo osoblje u bolnici, a ne ljudi izvana, najveći izvor ev. zaraza.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ali čekaj malo, koje infekcije.
    Moja beba ima neku bakteriju, koja se ne prenosi zrakom nego ne znam, npr . dodirom, krvlju ili nešto treće.
    Znači ako je sa mnom u krevetu i ne hodamo okolo ljubiti druge bebe u sobi - tko bi tu koga trebao zaraziti?

  14. #64
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Drugi ljudi nju. I onda jadna bolnica nastrada jer bijesna mama digne paniku da što ih nisu zaštitili, da sve u novine i svi se dignu na doktore i zdravstvo. To su ti noćne more naših medicinara (nekih).

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    , fino kažeš potpisujem na svoju odgovornost da ću čuvati svoje dijete u zajedničkoj sobi da je drugi ljudi ne zaraze, niti da kišu i kašlju u nju, i ne dajem pristanak da se dijete odvaja od mene. Već odavno sam skužila, kad god ponudim ja svoj potpis da je nešto na moju odgovornost - obično se olabave pravila

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •