Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 208

Tema: a joj... jos samo 20 dana

  1. #101
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja bih htjela s M. postići upravo ovo što kaže Ančica - interes i uključenost u školovanje djeteta, a ne kontrolu.

    Inače, ne znam odakle je u moj post upao ovaj smajlić s naočalama, jer sam htjela napisati samo to da moja mlađa nećakinja ima osam godina.

  2. #102
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Ja bih htjela s M. postići upravo ovo što kaže Ančica - interes i uključenost u školovanje djeteta, a ne kontrolu.

    Inače, ne znam odakle je u moj post upao ovaj smajlić s naočalama, jer sam htjela napisati samo to da moja mlađa nećakinja ima osam godina.
    zato sto ako ono sto napises u zagradi zavrsi s brojkom 8 , kombinaciju 8 i ) bez razmaka izmedu njih interpretira kao kod za kul smajlica

    8)=8)


  3. #103
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    aj sad par puta duboko udahnite... i opustite se...

    teorija je jedno, praksa drugo. živcirat ćete se "u hodu", ne morate i sada... sad se veselite, jer su vaša djeca - velika!


  4. #104
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    zivciranje u hodu je najbolja solucija. ja sam bila odlucila da se necu zivcirati ali sam se ipak zivcirala. onda sam prestala i prepustila mladom gospodinu njegove ovlasti.

  5. #105
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Ovo nije živciranje, to je samo dobra priprema kako bi poslije mogli svi skupa na


  6. #106
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    a to je da nam je stalo i da zelimo biti ukljuceni.
    o ovj temi cu vise za dvije godine, sad mogu samo teoretski - ovo sto ancica navodi je najveci faktor uspjeha djece u skoli - ne inteligencija, niti trud koliko da li su rod. bili zainteresirani za ono sto djeca rade - zanimljivo 8)

  7. #107
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ako si z2 odgovarala na moj post, ja sam prilicno ukljucena u svaki ivarov dan u skoli i svaki napredak, i onaj u skoli i onaj van skole (osim sportskog, valjda zato jer tu jos nisam nacisto) ali kod nas nema doma nema ispitivanja i ponavljanja gradiva na nacin koji se spominje u postovima prije: sjesti s djetetom s namjerom ponavljanja, tj svakodnevno odvojeno vrijeme za provjeru ili bildanje znanja

    prvo zato jer je i uciteljica rekla da nema potrebe za to, drugo zato jer ivar ionako kad dodje doma isprica i pokaze sva svoja postignuca, jedva ceka da nam se pohvali necim novim sto nije naucio doma nego bas u skoli, a trece zato jer svaki dan sam sjedne za stol i uzme pisanke koje je sam kreirao i u kojima sebi postavlja zadatke (ili radne biljeznice koje opet sam kupuje u knjizarama) koji i nisu svi vezani uz gradivo koje radi u skoli, ali lijepo mozemo pratiti njegov napredak.

    mislim da je struktura koju sam sebi postavlja zesca od one koju bi mu ja postavila i mislim da ga uz to jos ne trebam ispitivati sto se kaze ujutro, a sto popodne.
    ne mislim da je to recept za sve niti da takav postoji.

    Alamama zna, jer ga zna odmalena, kako je ivar posvecen cilju (sjecas se onog njegovog: da imam milijun kuna kupio bi turbo limac, e pa pred kupovinom je prvih dionica ), a jedan od ciljeva koje je sebi postavio je i izvrsnost u skoli i ja se vise bojim da ce ga biti potrebno obuzdavati, a ne dodatno poticati :/



    evo i jednog mog recepta za nove mame skolarke: idite sto cesce na informacije. najvazniji moj razlog je sto to ivara TAKO JAKO VESELI. mislim, reci cete da je to nepotreban savjet, da naravno da cete ici. ali kad krenu informacije pa odlican uspjeh, roditelji pomisle: bio sam prije dva tjedna, ne trebam sad, necu uciteljicu maltretirati, pa u polugodistu odu jednom ili dvaput na informacije. ja idem na informacije svako malo, iako me bude sram i uciteljici se ispricavam sto joj dolazim, a bila sam prosli tjedan, ali idem ne samo zbog ukljucenosti nego prvenstveno zato jer je on cijeli taj dan uzbudjen kao da smo krenuli na put na mjesec najmanje. to mi je uciteljica isto rekla (jer sam joj rekla svoje razloge dolazaka ): da su sva djeca tako uzbudjena tog dana kad znaju da im roditelji dolaze na informacije

  8. #108
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Mi smo već našli i oznaku koja će stajati na vratima kada Miš bude učio, a da isto tako naučimo Tinčija i nas da mu tada nitko ne smeta. Tekst glasi: GENIJ NA POSLU! (Ovo će mu se sigurno svidjeti jer mu je jedan crtić vrlo drag dje se spominje genije - Aladin)

    Ima ih još sličnih na TOZ-ovim stranicama pod Dječji kutak-Oznake za vrata

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Kod nas je slično kao kod ivarovemame. Ne ispitujem ga i ne ponavljamo gradivo doma jer je on u boravku. Pregledavam mu bilježnice stalno i ako vidim da mu neko slovo lošije ide ili neki matematički zadaci onda mu to zadam da napiše još par puta i sl. On je sam dovoljno zainteresiran i brine se o svemu. A kao što Ančica kaže kad nešto radi stalno sam prisutna i pazim da napravi dobro, zanima me sve što radi, ali mu nastojim prepustiti da što više radi bez moje pomoći.

  10. #110
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ivarice, to što ti opisuješ je sasvim blizu onoga kako ja vidim svoje sudjelovanje u M. školovanju. Isto tako se slažem i po pitanju informacija - u vrtiću sam bila uključena i prisutna u zbivanjima, a tako namjeravam nastaviti i u školi.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Adi se danas sjetio da je ipak bila zadaća preko ljeta. I sad imamo zanimaciju do početka škole. Al neću stavit tužni smile jer se zasad dobro nosi sa tom činjenicom . a da ima posla ima.

  12. #112
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja nekako startam lose volje s nasom skolom.
    Naime, nece se znati tko je u kojem razredu do petka, 31.8. niti tko nam je uciteljica, koji jezik ucimo.
    Takodjer, nitko nas nije pitao za vjeronauk, zelimo li ga ili ne pa ne znam ni jesmo li svi po difoltu upisani ili cese sve to naknadno definirati.

    Sve u svemu, mogli su se malo bolje potruditi malo ranije, a ne sve zadnji tren.

  13. #113
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ni mi necemo znat do petka u kojem smo razredu ni tko nam je uciteljica


    znam samo da smo na njemackomi da oskar za sad ne bu isao na vjeronauk
    Jasena, nisu ni mene pitali - ja sam pitala njih kad sam skuzila da o toj temi ne budemo razgovarali ak ja sama ne zapocnem

  14. #114
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    nisu ni mene pitali - ja sam pitala njih kad sam skuzila da o toj temi ne budemo razgovarali ak ja sama ne zapocnem
    Pitali smo na pocetku, kad smo se raspitivali hoce li je upisati u skolu (kojoj ne pripadamo, ali smo "granicni" s ulicom) i kad smo bili na razgovoru s psihologicom... oba puta je odgovor bio "kud zurite, o tom po tom"... uz, drugi put, komentar koji se mogao protumaciti da smo preambiciozni i kud sad uznemiravamo rutinu ispitujuci neke stvari prije vremena

  15. #115
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    svasta

    mi smo se potpisivali na obrazac o izboru vjeronauka u lipnju, na dan upisa.
    kako ce onda znati jel treba angazirati vjeroucitelja (sto npr ako nema nijednog djeteta koje ce na vjeronauk? ) i koje vjere?

  16. #116
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    samo da vas ohrabrim ....

    pusa od mame koja ide ove godine u 5 i 7 razred ... i sve ovo što Vas muči meni je

    puseeeeeeeeeeeeeeee

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    svasta

    mi smo se potpisivali na obrazac o izboru vjeronauka u lipnju, na dan upisa.
    kako ce onda znati jel treba angazirati vjeroucitelja (sto npr ako nema nijednog djeteta koje ce na vjeronauk? ) i koje vjere?
    Isto ovako i mi, kod upisa, na razgovoru s psihologom potpisivali smo formular i za boravak i za vjeronauk. Ovo mi se zaista čini malo neozbiljno. I do zadnjeg dana da se ne zna u koji razred dijete ide i tko mu je učitelj, ne znam, ali ne daje dobar osjećaj. Mi smo imali izvješeno na školi, mislim tjedan ili 10 dana prije početka školske godine uz obavijest kada moramo doći prvi dan (znam da je bila priredba za prvašiće u 16 sati).

  18. #118
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Za vjeronauk je kod nas bilo isto kao kod Ivara, a razredi su bili složeni i učiteljice raspoređene početkom srpnja.

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Kod nas se isto još ništa ne zna. Meni se čini da je lani ranije sve bilo izvješeno na školi. Malo su te razlike u stupnju obavještavanja roditelja zbilja prevelike. Mislim, u nekim školama su već dobili upute i kakve šlape da kupe?!
    A u našoj školi će isto najvjerovatnije biti samo 2 prva razreda (ili možda čekaju da ipak vide da li će biti i treći, pa zato ništa ne objavljuju?).
    Za vjeronauk su nas pitali kod upisa, J. neće ići.
    Cijela škola uči engleski, vjerovali ili ne, uopće ne postoji profesor za neki drugi strani jezik- znači nema drugog stranog jezika od 4.razreda. Ja sam mislila da to ide obavezno po programu?
    No dobro, sve se može još sto puta promijenit dok on krene u 4.razred.
    We will cross that bridge.....

  20. #120
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Upravo smo saznali da ce danas/sutra sastavljati razrede, ali "neka ne brinemo, da ce postovati nasu zelju, ako smo rekli kod koje bi uciteljice".
    Takodjer, skola nam pocinje 3.9. u 18h kada cemo, najvjerojatnije, preuzeti knjige i upoznati se s dodijeljenom uciteljicom i reci hocemo li na vjeronauk ili ne.

    Dobra vijest je da uce engleski od prvog razreda, a od drugog i talijanski.

  21. #121
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Zaboravih... po meni, ovo je jako neozbiljno i pri dojam mi je stvarno koma. (sad se nadam da ce uciteljica "izvuci situaciju)

  22. #122
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ivar od prvog uci engleski i talijanski (tal. je fakultativan, nije u knjizici, a uciteljica volontira )
    nesto su nam najavljivali da skola vise (po nalogu ministarstva) ne moze dopustiti takav talijanski u razredu pa da ce se od 2.r seliti u zupni dvor
    nije daleko, ali ovo je bilo u sklopu nastave

    i mi smo lani u srpnju znali razred, uciteljicu i ko su mu sulkolege, a vidim da su i ove godine bili azurni - http://skole.htnet.hr/os-zagreb-015/...ts/novosti.htm

  23. #123
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    Mi smo tu priču prošli lani. Sada vam svima samo držim palčeve. Bez straha, bit će dobro

  24. #124
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Na vratima škole vidjeli smo obavijest da 30.08. imamo sastanak s učiteljicama , a škola im u ponedjeljak počinje u 11 sati, kada prvašiće dočekuju sa priredbom u njihovu čast

    Ja nažalost neću moći ići , jer me nema tko zamijeniti na poslu, ali nadam se da će tata biti aktivan i sve ovjekovječiti fotkama.

  25. #125
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i mi startamo u ponedjeljak u 11 sati sa svečanom priredbom. Danas sam zvala školu pitati trebamo li nositi torbu, hoće li odmah dobiti knjige ili ne. Ne biste vjerovali, razgovarala s pedagogom i ravnateljem - oni neznaju. Ali veli ravnatelj: od viška glava ne boli... I dalje ne znamo ništa o smjeni, razredu ili učiteljici, već sam bila pripremila priču kako ću izvući te podatke ali sam od šoka odustala

  26. #126
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mi u ponedjeljak u 10 imamo svečanu priredbu za početak nastave, za djecu i roditelje. Nosimo torbu, jer ćemo dobiti i knjige. Idemo svo troje.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Uzimamo torbu, Bubi.

  28. #128
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    a, i mi ćemo...vidimo se

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    i mi startamo u ponedjeljak u 11 sati sa svečanom priredbom. Danas sam zvala školu pitati trebamo li nositi torbu, hoće li odmah dobiti knjige ili ne. Ne biste vjerovali, razgovarala s pedagogom i ravnateljem - oni neznaju. Ali veli ravnatelj: od viška glava ne boli... I dalje ne znamo ništa o smjeni, razredu ili učiteljici, već sam bila pripremila priču kako ću izvući te podatke ali sam od šoka odustala
    joj kako mene smeta takva aljkavost

  30. #130
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja evo zasjela na telefon i zovem skolu
    al niko ziv se ne javlja
    do kad rade?

  31. #131
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    do 2.

  32. #132
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa

    odgovori su trebali biti: dobro jutro, dobro vecer i dobar dan, a ida je napisala redom:

    - mamu i tatu
    - mamu i tatu
    - prijatelje



    ...

  33. #133
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Mi u ponedjeljak u 10 imamo svečanu priredbu za početak nastave, za djecu i roditelje. Nosimo torbu, jer ćemo dobiti i knjige. Idemo svo troje.
    Ovako je i kod nas.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja evo zasjela na telefon i zovem skolu
    al niko ziv se ne javlja
    do kad rade?
    od 7 do 3 tajništvo

  35. #135
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    joj kako mene smeta takva aljkavost
    Nažalost, to kreće "odozgo". U školama se još uvijek iščekuje hoće li se odobriti razredi, neki učitelji još uvijek strepe hoće li za njih biti posla i gdje će u roku od 3 dana naći posao ako izvise, ja recimo trebam pisati plan a nemam ni sve udžbenike ni priručnike (djeci su poslali a nama još ništa, kao - bitnije da klinci imaju knjige nego učitelj koji se mora pripremiti za tu nastavu roditelji nose više političkih bodova od učitelja) a kad će stići ne zna se...

    U većini škola do zadnjeg petka pred školu još uvijek se ništa ne zna i meni isto to strašno smeta.
    Ove godine uzimam 1. razred i pošto znam koliko su bitni prvi dojmovi frka me je kao da ja krećem u školu!

  36. #136
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    ...A ja mislila da se vi koji ste bliže vatrici bolje grijete...

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    ...A ja mislila da se vi koji ste bliže vatrici bolje grijete...
    moš mislit


    danas sam sva ovakva :shock:



    a nije ni počelo

  38. #138
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    uspjela sam saznati :D

    ponedeljak u 17
    donjeti torbu
    priredbica u dvorani, govor ravnateljice i pedagogice
    onda s uciteljicama u razrede na sastanak i po knjige

    taman su printali popise ucenika po razredima
    al mi nisu htjeli reci koji je oki razred
    morali bumo se prosetat do skole i procitat s popisa zaljepljenog na vratima

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    sretno!

    oskaru

    i naravno svima ostalima prvašićima !

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    59

    Početno Da ja nešto pitam

    Možda ćete misliti da sam pala s Marsa ali sam tek sad došla s GO, i na školi nam nije još ništa izvješeno. Ima li koga na forumu da mu dijete kreće u prvi razred S.S. Kranjčević, Zagreb?

    Hvala

  41. #141

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Nama poćinje u pon. u 18,00 sa priredbicom i ravnateljem. Mislim da torbe nemoramo uzeti jer će knjige dijeliti drugi dan.

    Ajme nervoze

  42. #142
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Re: Da ja nešto pitam

    Citiraj lukinamama prvotno napisa
    Možda ćete misliti da sam pala s Marsa ali sam tek sad došla s GO, i na školi nam nije još ništa izvješeno. Ima li koga na forumu da mu dijete kreće u prvi razred S.S. Kranjčević, Zagreb?

    Hvala
    nazovi ih
    meni su rekli prek telefona

  43. #143
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Mi startamo u ponedjeljak u 19.00!
    Tresu mi se gaće od straha, a on je tako indiferentan... baš ga briga!
    Možda je bolje da je tako, samo da ne skuži da je mene frka..
    Nama ništa nisu rekli za liste, pa ću ja zvati sutra školu!

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Prošli vikend na moru - Fran neće na sandolinu da ne padne u vodu i ne slomi ruku ili nogu da ne mora ostati u bolnici da ne propusti prvi dan škole. Iz istog razloga neće i neće sjesti pored mene u el. autić u lunaparku. Preko ceste se ne boji prijeći, to mu je ok .

    Inače, znate li za koji link na kojem se može naći neki zgodan raspored sati? Neću reklamu, hoću nešto veselo i originalno, a tako jako nisam kreativna....

  45. #145
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...ja sam danas pripremala nove udžbenike za moje sedmaše...svakog čeka komplet u najlonu..ali-majko mila koliko ih imaaaa..mislim,svaki najlon ima minimalno 15ak kg...
    ...a knjige su nove,po HNOSU i stvarno izvana izgledaju super,sve šarene boje,živahne i - skoro svaki predmet ima i CD koji ide s udžbenikom...ono što mi je upalo u oči je- udžbenik iz likovnog..-eto.
    ..još malo...

  46. #146
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    OT:...ako ovdje ima neka forumašica a da radi za izdavačku kuću Profil,može mi se javiti na PP?(smijem ja to ovdje?... )

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    raspored, pliiiizzz......

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    možda na toz-ovoj stranici :?

  49. #149
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mi smo dobili baš zgodan raspored s posebnom pisaljkom koja se može brisati kupujući školski pribor u Narodnim novinama.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    tozov bi isto bio reklama, a to me baš živcira, neću reklamu...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •