Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: ..Ljudi moji, pa šta i toga ima... ?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno ..Ljudi moji, pa šta i toga ima... ?

    Policija pronašla dijete u pelenama na ulici

    Dvogodišnju djevojčicu u ranim jutarnjim satima samu na ulici su pronašli policajci. Dijete je na sebi imalo žutu majicu i pelene. Roditelji nisu prijavili nestanak.

    Dvogodišnju djevojčicu pronašla je policijska ophodnja u utorak oko četiri sata ujutro kako sama luta Tomasinijevom ulicom u Puli.

    "Prema posljednjim informacijama koje imamo roditelji djevojčice se još nisu javili, ali policija je utvrdila njihov identitet", rekao je za Net.hr Doriano Orbanić načelnik regionalnog Županijskog centra 112.

    Djevojčica je bila odjevena u žutu majicu i pelene. Kako neslužbeno doznajemo roditelji se nisu javili policiji kako bi prijavili nestanak djeteta, ali policija za njima traga.

    Nad djetetom je brigu privremeno preuzeo Centar za socijalnu skrb.


    S.P.
    14.08.2007.



    Ako su se htjeli rješiti djeteta šta ga nisu mogli dati u adekvatnu ustanovu a ne ovako ostaviti na ulici gdje ima svega...ma prestrašno....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    :shock: :shock: ne vjerujem....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    jadno dijete

  4. #4
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    O Bože

  5. #5
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Možda je djete mjesečar 8)

  6. #6
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno


  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Nakon što su se roditelji probudili i utvrdili da im dijete nije u kući, čuli su na radiju vijest da je djevojčica plave kose, u žutoj majici i pelenama u policiji. Odmah su krenuli po dijete.


    Djevojčica koju su oko četiri sata u utorak pronašli policajci kod semafora u Tomasinijevoj u Puli, otišla je kući u pratnji svoje mame, piše Giornal.hr.

    Naime, nakon što su se njezini roditelji probudili i utvrdili da im dijete nije u kući, čuli su na radiju vijest da se djevojčica plave kose, odjevena u žutu majicu i pelene nalazi u policiji, te se odmah ondje uputili.

    Nakon informativnog razgovora s njezinom majkom utvrđeno je da se djevojčica tijekom noći iskrala iz kuće i našla na raskrižju na Verudi u Puli.

    Policajci su djevojčicu odveli u postaju i odmah krenuli u potragu za roditeljima.

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    a da mi neko objasni - kak to dvogodišnje dijete odšalabaza iz kuće? valjda ju je moralo i otključati i otvoriti vrata, itd... i da nitko nije čuo!?

    nekaj tu ne štima... :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    ako je tako Bogu hvala da je sve uredu.... a opet kako je uspijelo dijete od 2 godine, samo u noći izaći iz kuće :? :shock:

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    40

    Početno

    je. čudno je ali možda dijete ni nema 2 godine kako su napisali, ako je starije i ako vrata nisu bila zaključana, nažalost moguće je.
    Ali u svakom slučju vjerujem da će i policija i CZSS to dobro ispitati.

  11. #11
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    ovo je stvarno strašno, a i grozno je što je roditeljima vraćeno djete bez ikakvih provjera (barem sam ja takav dojam dobila iz svega napisanog)

    glavno da je curica dobro

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ne mogu suditi po ovim info jer mi se čini ko da novine propuste neki dio istine kako bi vijest bila bombastičnija...ne znam...
    čini mi se da je moguće...moje dijete ne luta samo okolo, al što da mu padne na pamet jednom, npr. dok su bile ove prestrašne vrućine-držala sam i vanjska vrata širom otvorena jer po cijelu noć ne bih spavala, nego po max 20 min u komadu, i to bih zaspala gdje bih stigla-u bračnoj, dječjoj, dnevnoj sobi...i što da se dijete diglo i izišlo pred kuću, i npr. do na ulicu, do koje nema ni 50m - a policija uredno patrolira...i što će s djetetom oni nego ono što su i učinili

    Mislim da ne mogu odmah baš sumnjat na nejgori scenarij baš na temelju rečenog.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    cure iskreno meni je sve to malo čudno... :/ mene bi strefilo da se propudim u jutro i da vidim da mi djeteta nema :shock: ajme meni...sve bi angažirala policiju, vatrogasce, bolnicu..ako treba i vojsku da se nadje...ne mogu tako nešto uopće ni zamisliti... ja ne kažem, tko zna u kojim uvjetima oni žive i šta je još posrijedi a mi ne znamo... :/ ali da je čudno, čudno je...i mogao se možda centar malo više angažirati... :?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    Dijete u pelenama nije kod kuće već u Centru



    Informacija koja je potekla iz istarske policije da je 2-godišnja djevojčica otišla kući s mamom je netočna. U Centru za socijalnu skrb kažu da će malena do daljnjeg biti kod njih.


    Prema posljednjim i potpuno provjerenim informacijama, dvogodišnja se djevojčica ipak nalazi u Centru za socijalnu skrb a ne kod majke kako je prije javljeno, piše Giornal.hr.

    Naime, iz policijske uprave dobivena je dezinformacija da je dijete kod majke. Međutim, očito je došlo do kratkog spoja u komunikaciji između policije i Centra.

    Ravnateljica Centra Vesna Radetić je izjavila da je dijete koje su policajci pronašli u utorak oko 4 sata odmah odvedeno u pulsku policijsku postaju.

    Potom je u policiju došao defektolog i socijalni pedagog koji je ondje pričekao dolazak nadležne osobe iz Centra za socijalnu skrb Pula nakon čega je djevojčica odvedena u Centar.

    Liječničkim pregledom utvrđeno je da je curica zdrava.

    Nakon što je shvatila da joj nema djeteta u policiju pa u Centar je došla i majka. S djevojčicom je bila u kontaktu, ali je nije mogla odvesti kući iz vrlo jednostavnog razloga. Naime, Centar prvo mora ispitati sve okolnosti nemilog događaja u kojem je nesretno dijete moglo itekako nastradati, a samo pukom srećom je malena prošla bez posljedica.

    Osim toga centar mora ispitati i prijašnje uvjete života te obitelji stoga će tek nakon detaljnog uvida i ispitivanja, roditelji moći preuzeti dijete ako se utvrdi da mogu dugoročno brinuti o svom djetetu, piše Giornal.hr.

    Pomalo čudi da u istarskoj policiji ako već nemaju informaciju što se dalje dogodilo s pronađenim djetetom, kao da je riječ o prtljazi, ne znaju što zakon nalaže u takvim situacijama.

    Prethodni članci:

    Po dijete u pelenama došla mama u policiju (14.08.2007.)

    Policija pronašla dijete u pelenama na ulici (14.08.2007.)





    Net.hr
    14.08.2007.


    Ipak ima nešto...da centar radi svoj posao.. :D jer ipak je bilo sve skupa malo čudna situacija... :shock:

  15. #15
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj Antonia prvotno napisa
    je. čudno je ali možda dijete ni nema 2 godine kako su napisali, ako je starije i ako vrata nisu bila zaključana, nažalost moguće je.
    Ali u svakom slučju vjerujem da će i policija i CZSS to dobro ispitati.
    pretpostavljam da je sorcie htjela reći da je upitno jesu li roditelji uopće bili kod kuće.
    glas istre tu vijest nije objavio - sutra ćemo čitati šta oni pišu.
    znam da nije smiješno, ali mene je to podsjetilo na onaj crtić kada su tom & jerry trebali čuvati bebu koja je naizgled bila pravi anđeo, a kada su ostali sami s njom ova je sve izvrnula naglavce, ispuzala iz kuće u šaht...

  16. #16
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    http://www.24sata.hr/index.php?cmd=s...e_id=main_page

    U utorak oko 4 ujutro u pulskoj Tomassinijevoj ulici policajac je pronašao dvogodišnju djevojčicu obučenu u žutu majicu i pelene, bosu,kako luta bez nadzora odrasle osobe.
    - Policijski službenik odveo je dijete u policijsku postaju, a u 8.30 sati majka je došla po dijete u policiju, jer je prethodno preko radija čula da se njezino dijete nalazi u policiji - reka je Nataša Rogić iz PU Istarske. Je li majka spavala pa je djevojčica to iskoristila i otišla, još se utvrđuje, a saznajemo da je riječ o samohranoj mladoj majci iz Pule, čiji identitet zbog dobrobiti djeteta policija nije htjela otkriti. O svemu je obaviješten pulski Centar za socijalnu skrb. Vesna Radetić, ravnateljica Centra kazala je da je nakon razgovora s majkom odlučeno da dijete ostaje u sustavu Centra.
    - Nastoje se proučiti želja i mogućnost majke u odgoju i brizi za dijete, i to zbog toga što nismo upotpunosti ispitali brigu majke za dijete - rekla je Radetić. Policija kaže da je pronađena djevojčica dobro

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    http://www.cropress.com/?article3014

    Dvogodišnja curica u pelenama u četiri ujutro šetala Pulom

    Centar 112 u Puli dobio je jutros u 7 sati obavijest kako je policijska ophodnja u rano jutro pronašla dvogodišnju djevojčicu kako sama, u pelenama i majici, šeta Tomasinijevom ulicom. kako roditelji nisu bili prijavili njezin nestanak Centar 112 je odmah putem radio-postaja obavijestio javnost o tom nesvakidašnjem, štoviše šokantnom događaju.

    Centar za socijalnu skrb bio je privremeno preuzeo djevojčicu koja je oko 10 sati napokon došla u ruke svojih roditelja, potvrđeno je za Cropress u Centru 112. Neslužbeno saznajemo da je riječ o pulskoj obitelji.

  18. #18
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/..._pula,86091.jl

    Dvogodišnja curica sama noću lutala Pulom


    PULA - Pulski policajci su jutros u 4 sata i 15 minuta u Tomassinijevoj ulici naišli na dvogodišnju djevojčicu, koja je, nakon što se iskrala iz svoje kuće, u žutoj pidžami, pelenama i bosa išla po cesti, rečeno je na konferenciji za tisak.

    Oni su curicu doveli u pulsku policijsku postaju, u kojoj je ona prestrašena samo šutjela.

    O događaju su obaviještene pulske radiopostaje te je majka u 8,30 sati, nakon što je čula obavijest, stigla u policijsku postaju i preuzela sretnu plavokosu kćerkicu, rekla je na današnjoj konferenciji za novinare glasnogovornica PU Nataša Rogić.

    Mala "avanturistkinja" iskoristila je nepažnju roditelja koji su u to doba spavali, te se iskrala iz kuće. O svemu je obaviješten pulski Centar za socijalnu skrb, te se utvrđuje ima li elemenata za prijavu protiv roditelja. (Hina)

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    i koja priča je sad prava? :?

  20. #20
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    4. verzija :/:

    NOVA TV vijesti - http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti...0814_23206.php

    Policijska ophodnja u Tomasinijevoj ulici u Puli naišla je na neobično društvo. Malenu djevojčicu, koja je sama, u pelenama i majici, šetala gradom.O pronalasku djevojčice obavijestili su Centar 112, a kako nitko nije prijavio njezin nestanak, djevojčicu je preuzeo Centar za socijalnu skrb. Centar 112 o pronalasku djevojčice obavijestio je putem lokalnih radio stanica, pa je majka oko osam sati ujutro došla po nju. Prema posljednjim neslužbenim informacijama, radi se o malenoj Romkinji koja s majkom živi u staroj, oronuloj kući na kojoj nema vrata. Majka je navodno sama s djevojčicom i ranih je 20-tih godina.Majka je bila u kontaktu s djevojčicom, ali je dijete ipak zadržano u Centru za socijalnu skrb dok se ne ispitaju sve okolnosti neobičnog događaja te se ne utvrdi ima li elemenata za prijavu protiv majke.Prema izvješću policije, mala 'avanturistkinja' noću se sama iskrala iz kuće dok je majka u to vrijeme spavala.Djevojčicu je pregledao liječnik te utvrdio da je zdrava.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    upravo slusala dnevnik...majka ima 20 godina i zivi s muskarcem koji nije otac djeteta...bit ce tu svega... :shock: uglavnom dijete je do daljnjega zadrzano u centru...kazu da je majka plakala ali se nije bunila...

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I kažu da nije čudo da je malena odlutala jer žive u trošnoj kućici bez ulaznih vrata a spavaća soba je pored ulaznih vrata i vrata sobe su bila vrlo vjerovatno otvorena...
    Ipak....Ja svoje dijete još i sada čujem čim u snu kaže "Mrnj" a spava u drugoj sobi! :/ . Kamoli ga ne bih čula da se ustane i hoda. Pogotovo dok je bio mlađi od dvije godine i s nama u sobi.
    Ne znam

  23. #23
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Ajme, nemam komentara, Bože kroz što sve dječica prolaze malenoj i neka sve završi dobro za nju.

  24. #24
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno


    Mislila sam da li da napišem ili ne, ali moj brat je ovako mali otpuzao (u vreći za spavanje) iz šatora, došao je do recepcije kampa. Znao se probuditi noću, polako otpuzati do kuhinje i otvoriti frižider da pije mlijeko. Funcut mali nije htio hodati već je puzao da ga se ne čuje. Moj Marin me strašno podsjeća na njega. Tako tiho se iskrade iz kreveta da smo stalno na oprezu. Prozori moraju biti zatvoreni, a vrata zaključana jer živimo u prizemlju. Užas..

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ja sam pomislila da se u ovom slučaju radi o nečem ko što opisuje Vodenjak...nažalost čini se da je istina drugačija

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    ajme meni, pa to je stršno.

  27. #27
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    Mislim da bi mi srce stalo da mi se dogodi ovako nešto.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Pa kuda ide ovaj svijet

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    mm ju je vidio par minuta nakon što su je pronašli policajci...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    i sta kaze, TM sigurno je bila jako uplašena.. :shock: jadno dijete

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Sjedila je policajcu na koljenima, uplašena, ali nije plakala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •