Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: 10.-ti tjedan, temp. 38 - treba li spuštati?

  1. #1
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,984

    Početno 10.-ti tjedan, temp. 38 - treba li spuštati?

    Pozdrav, trudna nakon 10 godina braka, 5 godina liječenja, sad mi 37.-ma, uspio 6-ti transfer u Mariboru (embriji iz 3. IVF-a tj. "umjetne"). Jučer navečer počela grozna mučnina (inače nemam mučnine, imam apetita, malo mi je muka samo tako navečer), budila se u 3 ujutro i u 5 ujutro, nisam mogla povratiti. To sam povezala s trudnoćom i 10.-tim tjednom. Ujutro sam mjerila temp. 37,4, poslijepodne 37,9.

    SMSala svojoj dr., ali još se nije javila. Nabavila sam Lupocet. Je li znate je li se ta temperatura mora skidati i može li se Lupocet piti u prvom tromjesečju? Tj. - koju temperaturu treba skidati? Čini mi se da je ovo moje nakakva crijevna viroza, jučer sam pojela nekakav mekani sir i parizer...

    Unaprijed puno hvala svima .

  2. #2
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Ja bih ju skidala za svaki slučaj, možda možeš i mlakom vodom. Mislim da ti u 10. tjednu to više nije frka. Ja sa Nikolom imala temp 38 sa nešto sa punih 10 tjedana i ništa nije bilo.

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    ja srecom, nisam imala temp u trudnoci ali sam pricala s doktoricom o tome sto ako slucajno bude. Rekla mi je da se skida od 38 na vise samo i jedino lupocetom tako da mislim da bi trebala.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nadam se da se dr javila... malo sam proguglala pa vidim pa stalno govore da u pravilu temperatura ne bi smjela prijeći 38,5 celzija, skidati pokušati sa osvježavajućim oblozima, piti tekućinu, ali ne hladnu... u obzir dolaze lijekovi na osnovi paracetamola znači lupocet je u redu iako znaš da piše na svakom lijeku da se treba prije savjetovati s liječnikom, nadam se da ipak zločesta temp. pada
    pusa mrvici

  5. #5
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    U trudnoći je jedino i dozvoljen paracetamol (Lupocet, Plicet, Panadol, Eferalgan), slobodno skidaj temperaturu, naravno, pročitaj indikacije i kontraindikacije.
    Drži se

  6. #6
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Ja sam u 12 tj zaradila gadnu anginu. Temp oko 38,5-39. Jedino kad mi je došla do 38,5 sam popila lupocet, a i to više zbog gadnih bolova u grlu. Nisam mogla ni zinut par dana. Pa puuno propolisa, c vitamina,itd.
    No, ako je crijevna viroza trebalo bi brzo proći. Temp obično padne za dan-dva.
    Sretno!

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,984

    Početno

    Hvala, cure. Izgleda da je bilo nešto crijevno. Dr. se nije javila, ali jesu forumašice . Popila jučer 2 lupoceta, prvi kad je temp. prešla 38,5 i taj me držao nekih 6 sati, onda ponovno narasla u 2 ujutro do 38 pa sam ga opet popila. Danas mi je skroz dobro, sad se mislim je li mi temperatura normalna za trudnoću jer mi je od jutros cijeli dan 36 i (naravski, paranoja je tu) mislim se je li mi beba to preživjela i opesivno pipam prsi je li me bole itd. Da imam test na trudnoću ovdje (na vikendici smo) sigurno bih se popiškila na njega, ali to su valjda sve normalne paranoje - šta bude bit će - a ja se nadam da će bit dobro .

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Ina draga, ne brini za bebicu. Ona je dobrro zaštićena u maternici samo malo pripazi zbog sebe. Imaš li još neke simptome crijevne viroze? Proljev, bolove... Vidim da sve više cura na forumu ovih dana ima viroze (i ja isto) valjda je takvo vrijeme.

    Inače, temperaturu skidaš tek kad pređe 38.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,984

    Početno

    Danas sam super, bez mučnina i bez temp. U noći s pet na sub mi je bilo koma mučno, ali nisam mogla povratiti, kad sam pojela dvopek užasno me bolio želudac, ali ja sam to povezala s trudnoćom pa sam mislila da je to posljedica ulaska u 10.ti tjedan, ali kad je u su fibra bila 38 onda sam skužila da to ipak nije to (inače mi nije bilo dosad mučno u trudnoći). Na vikendu smo na Krku i bojim se da mi je to došlo od sendvića koji sam pojela u pet navečer, a sadržavao je sir i salamu koje su kupljene u našoj maloj lokalnoj radnji i koji su mi se činili onako malo mekšima kao da im frižider dobro ne radi. Odsad ćemo ipak u Konzum u Malinsku, što je sigurno - sigurno je, a izbjegavat ću tu radnju u našem mjestu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ina33 super :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •