Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: nema remena na zadnjem sicu

  1. #1
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno nema remena na zadnjem sicu

    molim pomoć za frendicu a i za moju mirnoću dok čekam djete.
    dakle...
    frendičina sveki ima stari auto i nema remena, a trebala bi joj čuvati malog od godinu dana u jutro a popodne ga dovesti k meni na čuvanje do jaslica. sveki želi svezati špagom stolicu, meni je to strašno nesigurno.

    šta napraviti u takvoj situaciji ???

  2. #2
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    ma kako nema remena????

    možda su samo "sakriveni" iza sjedala. mnogi vozači to tako sakriju.

  3. #3
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ima starih auta koji jednostavno nemaju remene.

  4. #4
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    ima starih auta koji jednostavno nemaju remene.
    upravo ovako.
    ali nemam ideju što napraviti.
    možda se javi neki od naših dečki koji znaju da li se remen može npr.ugraditi.
    uh...to mora da je jako star auto.

  5. #5
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja imam stari auto koji nema remena na zadnjem sicu, mene isto ovo zanima.

  6. #6
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    jednom davno je bilo govora o tome na jednom topicu.... netko je spominjao stari jugić beza remena... ali ne mogu ngdje naći taj topic.... možd se netko sjeti

  7. #7
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    jel onda bolje (i smije li se) voziti klinca na prednjem sjedalu u AS vezanoj pojasom ili iza vezanoj spagom?
    ako nema pojaseva iza, sigurno nema ni air-bagova (sto je pretpostavljam jedan od razloga da se AS ne stavlja na prednji sic).

  8. #8
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    jednom davno je bilo govora o tome na jednom topicu.... netko je spominjao stari jugić beza remena... ali ne mogu ngdje naći taj topic.... možd se netko sjeti
    ž
    ja se sjećam samo da je na tom topicu netko opisivao improvizaciju pomoću užadi/konopa... neko rješenje je bilo, ubijte me ne sjećam se :?

  9. #9
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    pojasevi se mogu dat ugraditi u svaki auto, koliko ja znam.

  10. #10
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    ja se sjećam samo da je na tom topicu netko opisivao improvizaciju pomoću užadi/konopa... neko rješenje je bilo, ubijte me ne sjećam se :?
    vjerojatno s gepek-tregerima, to su one elasticne sajle s kukicama na krajevima, sluzile za zavezati npr. vesmasinu na krov od lade

  11. #11
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ugraditi u servisu , nikakvo uže

    što se tiče prednjeg sica ( dijete je očito za sjedalicu do 13 kg jer nema godinu dana) , naš zakon ne dozvoljava vožnju na prednjem sjedalu , tako da to ne ovisi isključivo o zračnom jastuku

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    pojasevi se ugradjuju. idete do svog mehanicara, kupite pojaseve u prodavnice za autodjelova i ima remena.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    ili ako ta mama ima auto - neka zamjene aute; svekrvi noviji sa remenima iza i pravilno montiranom sjedalicom, a mami stariji (valjda naprijed ima remene da mama isto bude sigurna)

  14. #14
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    dujete ne smije na prednji sic do 12.te godine

  15. #15
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    nema mama auto, a treba im za par dana pa one nebi ugrađivale :? ništa.
    kupile su gurtne pa će nekaj iskemijati :/

  16. #16
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    uh, ja big radije gradskim prijevozom :/
    imaš li ti auto da odeš po njih?

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    jednom davno je bilo govora o tome na jednom topicu.... netko je spominjao stari jugić beza remena... ali ne mogu ngdje naći taj topic.... možd se netko sjeti
    ž
    ja se sjećam samo da je na tom topicu netko opisivao improvizaciju pomoću užadi/konopa... neko rješenje je bilo, ubijte me ne sjećam se :?
    :?

    meni su u starog jugića ugradili remen u gepek. ništa komplicirano. i provukli ga kroz stražnje sjedalo da drži stolicu.

    užad?

    hm, to sam koristila u prethistoriji kad sam tjedan dana vozikala malenu koja je išla na usvojenje. znam da sam se sva preznojavala, i da sam vozila 30 na sat, jer nisam bila sigurna u sjedalicu... nastojala sam voziti što manje, i to od doma do prvog parkinga, a dalje tramvajem.. isto tako natrag...

    ali ne bih preporučila. :/

  18. #18
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne vidim razliku u mehanizmu prednjeg i stražnjeg remena, oba se blokiraju pri sudaru, ako je to AS koji se stavlja u smjeru obrnutom u vožnji onda treba sic skroz primaknuti kontrolnoj ploči
    mislim da je zabrana vožnje na prednjem sicu povezana s Airbagom, jer kad on iskače izbaci komad kontrolne ploče ispred sebe i to može itekako ozlijediti bebu.
    opasnost od komadića stakla vrijedi za sva sjedala, pa nije to razlog zabrane
    najbolje bi bilo ugraditi remen na zadnji sic.
    ako je jedini izbor pada:
    a)prednji sic
    b)vožnja van AS-a
    glasam za a)

  19. #19
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    uh, ja big radije gradskim prijevozom :/
    imaš li ti auto da odeš po njih?
    imam, al MM ide s njim na posao, pa bi morala njih 3 voziti dok MM vozim na posao i s posla. e sad nebi meni ni to bio problem al neznam kak njen mali reagira u autu jer je ona uvijek se vozila s njim.
    al tješi me to što je njena sveki 5 min vožnje od mene

  20. #20
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    al tješi me to što je njena sveki 5 min vožnje od mene
    ovo ti je slaba utjeha.zapravo nikakva.

  21. #21
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    a koliko min. hoda?

  22. #22
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    :? meni su u starog jugića ugradili remen u gepek. ništa komplicirano. i provukli ga kroz stražnje sjedalo da drži stolicu.

    užad?

    hm, to sam koristila u prethistoriji kad sam tjedan dana vozikala malenu koja je išla na usvojenje. znam da sam se sva preznojavala, i da sam vozila 30 na sat, jer nisam bila sigurna u sjedalicu... nastojala sam voziti što manje, i to od doma do prvog parkinga, a dalje tramvajem.. isto tako natrag...

    ali ne bih preporučila. :/

    onda je to vjerojatno ta priča koje se "maglovito" sjećam. Znam da je netko spominjao užad i da je jugić bio u pitanju, ali se nisam nikako mogla sjetiti u kom kontekstu. I znam da je postojalo pravo rješenje
    ovog problema. Ugradba. Samo se toga ne sjećam.

  23. #23
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Citiraj **mial** prvotno napisa
    al tješi me to što je njena sveki 5 min vožnje od mene
    ovo ti je slaba utjeha.zapravo nikakva.
    u potpunosti se slažem
    a koliko min. hoda?
    lagane šetnje pol sata, ja sa mojim klincima svaki dan tamo, pa šetnja po kvartu,pa park, 2,3 sata pa natrag, meni nije problem ali neki nemreju bez auta.
    probala sam ih odgovoriti ali bezuspješno

  24. #24
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    ma kako nema remena????

    možda su samo "sakriveni" iza sjedala. mnogi vozači to tako sakriju.
    oh, itekako ima auta bez zadnjih pojaseva. i to čak ne ni prahistorijskih auta.
    moja mazda iz 90. godine je bila bez zadnjih pojaseva (323f-sportska) i onda smo sami ugradili jedan pojas za zavezat sidalicu. sa jednog drugog auta smo skinili zadnji pojas, kompletan, sa cijelim držačem u koji se narola pojas. i taj dio smo montirali u portapak jer je jedino tamo bila jedna vida koja je bila vezana za šasiju vozila i montirali kopču. i pojas je bio ok. čak mi se činio tvrđi i sigurniji nego oriđiđi pojas.
    na kraju smo ipak prominili auto jer je šefici bilo tijesno nogama, a i onome tko se vozio na suvozačevom mistu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    286

    Početno

    ja nisam imala zadnje pojaseve na mojoj corsici (prije desetak godina)nabavila sam ih otišla kod jednog dečka mehaničara koji mi ih je montirao, inače slaže i pojačava aute za utrke tak da je rekao da su čvršći od originalnih, uglavnom nikakve tzv "mačke" to su one gume za gepek :shock: pa s tim bi sjedalica odletila ko praćka...

  26. #26
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ljudi pomagajte! Šta kad je kratak zadnji pojas da obuhvati sjedalicu? (stara Opel Vectra)
    Dala sam sjedalicu starcima (s njima idemo na more) da je namjeste. A moj pametni tata, skupa sa nekim majstorima, namontirao je u sred stražnjeg sica (!?). I to je samo fiksirao bazu onim kratkim pojasom (kao u avionu). Ja rekla da to ne može tako i nek stave novi pojas ili produže postojeći. A on meni veli da to ne može, da pojas dolazi sa autom i da se to ne mijenja! :? Ja sam postavila ultimatum da nećemo putovati uopšte ako sjedalica ne stane kako valja. Smije li uopšte sjedalica na sredinu zadnjeg sica (meni se čini da ne smije, djeluje mi nekako nesigurno)? Mogu li se zamijeniti pojasevi? Čini mi se logično da mogu, ako već mogu de se stave novi :/
    U pitanju je sjedalica Peg Perego Primo Viaggio.
    Hvala svima unaprijed

  27. #27
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    koliko je prekratak pojas?
    da li utisnete bazu koliko god možete u stražnje sjedalo prije nego stavite kopču?
    da li ste probali prvo provući pojas pa onda staviti sjedalicu na bazu?

  28. #28
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Prekratak po mojoj slobodnoj procjeni bar 30cm. Prvo sam je ja pokušala instalirati, pa kad nije išlo poslala ih da to naprave kod majstora.
    Povukla sam pojas skroz do kraja, dobro fiksirala bazu, i pokušala obujmiti sjedalicu. Nije išlo. Kad zakopčam pojas, sjedalica visi u zraku bar 15cm iznad baze. Definitivno je prekratak, i to najmanje tih 30cm.

  29. #29
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ako je jedini izbor pada:
    a)prednji sic
    b)vožnja van AS-a
    glasam za a)
    Slazem se. Iako je po nasem zakonu zabranjeno voziti dijete u sjedalici na prednjem sicu, u vecini europskih zemalja je to dozvoljeno, ako je iskljucen zracni jastuk. Izmedju 2 zla onda valjda treba odabrati nadam se manje.

  30. #30
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Prekratak po mojoj slobodnoj procjeni bar 30cm. Prvo sam je ja pokušala instalirati, pa kad nije išlo poslala ih da to naprave kod majstora.
    Povukla sam pojas skroz do kraja, dobro fiksirala bazu, i pokušala obujmiti sjedalicu. Nije išlo. Kad zakopčam pojas, sjedalica visi u zraku bar 15cm iznad baze. Definitivno je prekratak, i to najmanje tih 30cm.
    hm. to je fakat puno. u tom slučaju trebaš vidjeti da li je jeftinije promijeniti pojas na autu ili kupiti drugu sjedalicu.

  31. #31
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    A koje je godište ta Vectra?

    Mi smo neke glomazne sjedalice uspjeli montirati u jednu iz 92.

    Svakako probaj tak da najprije provučeš pojaseve, a onda utiskuješ sjedalicu u auto-sjedalo.

  32. #32
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Hmmmm, sad gledam na njihovoj stranici: je l' ti to imaš Primo Viaggio sa bazom?

  33. #33
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ma nisam sigurna koje je godište, al' je fakat matora. Probaću još jednom, onako junački da pritisnem već svezanu sjedalicu, al' sumnjam u rezultat. :/ A čekam i da mi jave šta su napravili vezano za novi pojas. Ide mi se na more, ali nikako sa sjedalicom koja nije dobro uvezana. Hvala puno na savjetima. Javiću rezultate.

  34. #34
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Hmmmm, sad gledam na njihovoj stranici: je l' ti to imaš Primo Viaggio sa bazom?
    Da, sa bazom, onaj stariji model (sad imaju i novi). Stara je godinu dana, pozajmili smo za put, inače mi nemamo auto, pa je ne koristimo. Sve stižemo "nogom"

  35. #35
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Hmmmm, ak' je s bazom onda niti ne znam je l' bi išlo na taj sistem s utiskivanjem već vezane sjedalice.

    Autosjedaličarke, gdje ste kad vas se treba?

  36. #36
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Sve riješeno zahvaljujući jednom mladom, načitanom majstoru, koji je uz to i tata male djevojčice (pa zna kako sa sjedalicama). U svakom slučaju, pojasa je bilo dovoljno, ali kako nikad nije korišten, "zaštekao je" pri kraju. Trebalo je malo više snage nego ja imam da se odmota taj ostatak. Sjedalica stoji kako treba, nikud ne mrda, i mi ipak, idemo na moreee! :D
    Hvala svima na odgovorima

  37. #37
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno

    i ja imam prastari auto bez pojaseva otraga(nema cak ni one nastavke za ziceve za glavu!!).larinu autosjedalicu smo pricvrstili spagama(cijeli auto su skoro rastavili ),a sad cekam novu bebu i stvarno ne znam kako bih trebala montirati onu jaje-autosjedalicu otraga??!!
    da si kupim onu s bazom pa da bazu nekako pricvrstim spagama opet?iskreno,ne znam kako funkcionira taj sistem s bazom.
    kad je lara bila beba,vezali smo je naprijed na sic.znam da vam to grozno zvuci,ali vbolje da je vezana pa makar naprijed nego da je otraga sa mnom nevezana.mi nemamo airbag.auto je za penziju,najiskrenije.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    286

    Početno

    čitam i ne vjerujem...iskreno, na svaki auto se može montirati pojasevi naknadno, nije možda savršeno,ali je bolje od špage. Meni nije mehaničar ništa naplatio, ali taj posao nebi trebao biti skuplji od 200-300 kn.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Ja imam nazad dva pojasa al meni trebaju tri.
    da li je moguće ugraditi u sredini treći pojas?

  40. #40
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    neva, kakav to auto imaš da bi ti stale tri sjedalice otraga? kombi? mini-bus?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    neva, kakav to auto imaš da bi ti stale tri sjedalice otraga? kombi? mini-bus?
    Ne treba imati baš tako jako poseban auto.
    Mi imamo C4 i bez problema stanu 3 AS 9-18 kg.
    Vozili jednom Maxi Cosi Priori na sredini, Romericu s jedne strane i još jednu no-name s druge strane.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •