Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 77

Tema: Imate li pomoć...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno Imate li pomoć...

    ...oko djece, za kuhanje, spremanje kuće, peglanje...? Odnosno, kako ste organizirale dan? Meni mama i svekrva uskaču kad treba, ali ni jedna ih ne može čuvati dugo - mama zato jer je bolesna, a sveki ima posla kod svoje kuće toliko da bi joj trebala ja i još 3 osobe pomagati. Unatoč tome, ona nam dođe jednom na tjedan. I još nam kroz tjedan pošalje ručak kad god je to moguće. Moja mama zbog artritisa može fizički vrlo malo pomoći, ali zato mi je ona tu za moralnu podršku. E, da sam rodila 10 godina ranije, kako bi bake bile fletne!!
    Lagano mužu napominjem da nam treba pomoć jer mi popušta snaga, a i živci, pa smo svi nervozni, ali još nisam počela vikati (za razliku od djece - oni se stalno deru). Razmišljam o pomoći od 4-5 sati dnevno. Mislim da bi nam dobro došla mlada, vesela djevojka, s puno energije (a da je u rodu s mm). Kakva su vaša iskustva?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno Re: Imate li pomoć...

    Citiraj MARI prvotno napisa
    (a da je u rodu s mm).

    Nadam se da ti M ima puno rodbine.

    Malo sam uletila ko padobranac, jer nemam blizance, ali pucam po šavovima jer imam tandem, 20 mjeseci razlike. MM mi pomaže jako puno, a radi kad stigne. Bake su 300-400 km daleko, i ovdje nemamo nikoga od rodbine. I jedva čekamo 9. mjesec da Rio krene u jaslice (koliko god to nekome okrutno zvučalo).
    A da mi MM ne pomaže toliko koliko mi pomaže, mislim da bi već odavno završila u Vrapču. Ili Ugljanu, ipak je bliže.
    Ne znam da li sam ja nesposobna, ili samo imam zahtjevnu djecu. :/

  3. #3
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Mari, ja sam nedavno uzela curu za pomoć. I spasila se! Sad je mm na godišnjem, a i ona je išla na odmor, ali na jesen opet počinjemo...super je, mlada, dobra, zna i hoće i po kući napravit i s djecom...ma čudo jedno! A imam i s kim popričat malo.
    Već sam bila prije toga na rubu živaca. Uzmi neku dobru, dragu curu. Ako i nije rod tm, nek je bar pobožna i udata pa ti je to kakva-takva garancija

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    ja sam evo drugi tedan sama s curama samo mi svekar dođe pomoći oko kupanja navečer,muž mi je u zg na obuci i dolazi vikendom a kod mame sam bilado sad i dobrano smo se zakačile pa sam odlučila ranije doći kući.cure su danas tri mjeseca i ne stignem se baviti ničime osim njima,kuhanje,peglanje i ostalo sve čeka muža a vikend(šta ću mu ja kad je u najgore vrijeme odlučio promjeniti posao nek i on sad ispašta).uglavnom jedva stignem otići na wc,jedem u prolazu šta stignem ali bar će kile dolje(imam ih 10 viška od poroda) a razmišljam i ja da si uzmem pomoć al ne znam koliko bi to financijski iznosilo?nekad mi stvarno treba malo da odahnem.mislim da kad cure budu veće nema šanse da ćču uspjeti sve sama,tako da podržavam pomoć sa strane u svakom pogledu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    u početku mi je malo pomagala mama, ali kako je i ona dosta boležljiva na kraju sam morala uz troje male djece i nju čuvat i pazit...MM je i previše odsutan, tako da nemam pomoć od nikog.... sama sam s njima i jako mi je teško...
    razmišljala sam uzet nekog ali nisam mogla odredit koja bi to bila satnica kad je meni neko vrijeme trebala pomoć 24 h, a tko bi to platio i tko bi na takvu satnicu pristao :/
    osim toga, i dok mi je mama pomagala smetalo mi je štošta po stanu, a kako bi tek kad bi mi stranac bio u kući...mislim da bi sve živo dezinficirala i kontrolirala

    eto, preživjela sam najgori period, sad mi je već upola lakše, tako da mi više ni ne treba nitko, a i svi u 9. mj. idu u vrtić pa eto, počinje život i za mene

  6. #6
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    a da je u rodu s mm
    Ova me rečenica nasmijala do suza
    Mi smo oko toga imali dosta sreće.Susjeda ima klinkice 7 i 8 razred osnovne.One su bile oduševljene bebačima,svako malo su mi dolazile i igrale se s njima,hoće ih presvući,pomoći mi oko kupanja,izvedu ih u šetnju.Njima je to super,a ja im se odužim kojim sladoledom i svi sretni
    Osim toga,svekrva mi je kat niže-ona kuha kad ja radim cijeli dan tako da nemoram brinuti za klopu kad mene nema,niti nakuhavati dan prije.MM također puno pomaže i zna sve oko djece.Mene iskreno čudi kad se sretnemo s nekim parom sa malom djecom(kumovi,susjedi..)i onda krene priča-muž ne zna ništa oko djeteta,samo poigrati se tu i tamo na sat-dva.
    Neznam,možda je to što smo mi u startu imali dvoje,pa je i on morao dobro potegnuti.
    Sa dvoje male djece ima jedan period kad je kriza.Sjećam se da nam je znalo biti stvarno koma i jedno sam vrijeme puno razmišljala da uzmem ženu koja bi mi počistila u kući tako da se ja mogu više posvetiti djeci.Kako su sve veći i samostalniji,većina stvari dolazi na svoje mjesto.
    U 9mj kreću u jaslice pa ćemo i mi koliko-toliko ponovo u normalu

  7. #7
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Prvih 5 mjeseci je bila moja mama kod nas, pomagala nam je samo oko spremanja po kući. Djeca i kuhanje su bili moja briga, s time da je MM bio doma prva 2 tjedna jer nisam mogla ni spavati ni sjediti od epi. Po noći smo ih hranili MM i ja, hvala Bogu pa su se djeca budila u isto vrijeme!
    Čim su sa navršenih 5 mjeseci klinci počeli spavati po cijelu noć, moja mama je otišla doma, i otada sam preko dana solo s djecom, osim kad trebamo doktorima ili sa Stelom na vježbe a MM je zauzet. Tada uskače baka-servis jer sam nevozeća a i ne mogu sa oboje u dvoranu za fizikalnu terapiju.
    Moja mama subotom dolazi kod moje bake (živimo u istoj kući) pa onda ponekad MM i ja uvalimo djecu baki i prabaki i trknemo slobodni ko ptičice u dučkas ili na kafe :D

    Da skratim, sve kućanske poslove i brigu oko djece obavljam ja, s iznimkom rijetkih dana kad je MM malo slobodan pa nam se pridruži.

  8. #8
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Mama mi je bila tu prvih 20-ak dana, sveki ih kupala prva 2 meseca a onda svi tutanj na svoju stranu. Mm radi od jutra do večeri, sveki se 'ne meša', mama daleko...U se i u svoje kljuse :/

    Dolazile su mi doduše ako ne svakog a ono svakog drugog dana komšinice da se malo poigraju sa jedva dočekanim bebama i da tu i tamo ponešto pomognu (da ih nosaju, ljuljaju, pomažu oko kupanja - sve u svemu ništa krupno). Ipak, one su dolazile kad su želele i nisam imala slobodu da ih eksplicitno pozivam već ako svrate svratile su. Kako su momci prestali da budu bebe opala je i njihova zainteresovanost pa jedne nema više uopšte a druga svrati ponekad.

    U šetnju sam ih vodila sama ili opet u pratnji neke od komšinica ako bi izrazile volju da prošetaju sa nama. Živimo u ne baš toliko velikom gradu pa bih znala ako sam sama da zamolim neku poznatu prolaznicu da mi pripazi na kolica dok ja kupim hleb i mleko - kasnije su me zapamtile prodavačice pa bi jedna izašla da ih pričuva dok ja jurim sa korpom po prodavnici. Na pijaci smo od starta atrakcija - koliko su se oni nadobijali domaćih jaja i voća to samo mi znamo - uvek se nađe neka bakica da nam podari jabuku ili jaje

    Kuvanje, peglanje i sav posao po kući je samo moj i naročito tu niko nema volje da mi se meša. Uzimala sam jedno vreme ženu za peglanje tamo kad su oni prohodavali ali je to bilo pusto bacanje para (recomendation, cvrc ). Takođe su samo moja i bolesna deca i bilo je situacija kada sam za ceo mesec spavala po 2h u 24h - niko me nije ni pitao kako mi je i mogu li.

    prilično sam ljuta na porodicu zbog njihove apsolutne nezainteresovanosti kad smo u pitanju moja deca i ja. Sada sam postala aždaja u malom pa uzmem tako pa pošaljem decu u dvorište i doviknem svekrvi 'sad ću ja!' pa me nema po sat vremena (usisavala, potirala, čitala, dremala, šta****lištasamradila). Uvaljujem ih i tati pa tu i tamo odvede jednog sa sobom na posao dok se ja bavim onim drugim. I samu decu sam počela da 'šikaniram' tako što im podelim igračke i naredim da ne želim d aih čujem pola sata a za to vreme ili odradim nešto po kući (van njihovog vidokruga inače ništa od osame) ili se izvalim na krevet i čitam čisto da odmorim noge.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    imam pomoc svaki dan osim vikendom i neznamkako bi drugacije uspjela ...i ovako uz pomoc nemam bas lufta dok obavim sve sto treba za starije dijete i ove male

    cure ako ikako mozete uzmite pomoc a isto sam skontala da ako sve sam napravis nitko nece uskocit - ja nisam superheroj i nemogu sve sama a da ostanem zdrava i mentalno i fizicki

  10. #10
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Sada sam postala aždaja u malom pa uzmem tako pa pošaljem decu u dvorište i doviknem svekrvi 'sad ću ja!' pa me nema po sat vremena (usisavala, potirala, čitala, dremala, šta****lištasamradila). Uvaljujem ih i tati pa tu i tamo odvede jednog sa sobom na posao dok se ja bavim onim drugim. I samu decu sam počela da 'šikaniram' tako što im podelim igračke i naredim da ne želim d aih čujem pola sata a za to vreme ili odradim nešto po kući (van njihovog vidokruga inače ništa od osame) ili se izvalim na krevet i čitam čisto da odmorim noge.
    Otprilike ovako i ja, jedino što ih MM ne može povesti na posao, ali zato kad je doma, čim legne na kauč odmoriti, pošaljem djecu tati da se "maze", ušutim se i zaključam se u WC na desetak minuta i prolistam Gloriju (ne smijem reći kuda idem jer mi se odmah nacrtaju pred vratima i rade ku-kuc ).
    Kad dođe moja mama subotom onda ju zamolim da se igra s njima dok ja po kući obavim sve ono što ne mogu dok su mi klinci pod nogama.

    Ne peglam već mjesecima, jedino ono što se stvarno mora ispeglati da bi se moglo obući.

    Imam mašinu za pranje suđa - investicija života (uz klimu)!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    meni pomaze moj tata tako da dodje svaki dan do nas, igra se s klincima, pomaze kod hranjenja i presvlacenja. i ja sam zadovoljna s time iako mi ponekad dodje da se ubijem od posla u kuhinji.
    no, pomaganje od strane roditelja ima i mana, stalno sam izmedju dvije vatre (mm i moji). kako sam sad trudna treba mi i pomoc oko kucanskih poslova pa cemo pokusat pronac babysitericu/domacicu u jednom, nadam se da ce nam uspjet. ako ima tko koga preporucit...

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Ja još nisam rodila, ali sam već isplanirala pomoć. MM će kad dođem iz bolnice uzeti cijeli godišnji i sve slobodne dane na koje ima pravo, a koje nije koristio, oko mjesec i kusur dana... On će kuhati i brinuti se za čistoću kuće dok se ja ne naviknem malo na tempo dojenja, presvlačenja, kupanja...
    Nakon što njemu završe svi slobodni dani, planiramo da jedan dan jedna baka kuha, drugi dan druga baka, ili će mm kuhati dan ranije za sljedeći dan...Od baka također očekujem da dok sjede i ispijaju kave malo peglaju, to im nije neko opterećenje...
    A tko zna kako će zapravo biti kada se anđeli rode???

  13. #13
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Dobro Val zbori, bake i rodbina su uvijek dobrodošla pomoć ali računajte na to da ste nakon poroda prepuni hormona i raznolikih dojmova, daklem podložni sukobima i riganju vatre, a svaka baka, djed ili tetka uzet će si za pravo da vas savjetuje i savjetuje i savjetuje, netko obzirno a netko "u glavu".
    Mi smo se preporodili kad je moja mama otišla doma, shvatili smo da nam je pomagala samo u početku, sve nakon prvih par tjedana bilo je "odmaganje". Radije, ako si ikako možete priuštiti, zaposlite nekoga tko će vam pomoći počistiti i skuhati - brigu oko djece ne prepuštajte drugima, za to su očevi i majke najkompetentniji!

    Ponavljam ono što smo već sto puta ovdje prožvakali - napraviti listu prioriteta! - ne treba sve peglati, ne treba vam svaki dan ručak od juhe do deserta, usisati, obrisati prašinu, oprati pod i kupaonu možete jednom-dva puta tjedno (ili u 2 tjedna )... svesti kućanske poslove na razumnu razinu, posvetiti se klincima maksimalno dok su majušni, a ostatak energije dati sebi i očevima u rijetkim trenucima slobode.

    Ne žalim ni za jednim čišćenjem i kuhanjem koje sam zamijenila za maženje sa Stelom i Svenom, a još ako je MM bio doma, di ćeš većeg blaženstva!!!

  14. #14
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Ja sam uzela pomoć nakon što su se izredale moja mama i svekrva. Dakle uzeli smo curu svaki dan(osim vikendom i praznikom) 8-12h. Bez nje ne bismo preživjeli, ona je radila po kući i kuhala a ja samo oko djece. Ali evo ona se sad udaje i odlazi iz grada, i sad smo sami već 3 tjedna. Pokušala sam naći opet isto ali to je preteško... Tako da sad uzmem 1 tjedno spremačicu koja nam počisti i popegla i to je to.
    OK, najteže je prošlo, ali sad je puzanje u điru i zaista vrlo malo toga stignem napraviti s njima.

    Pomoć najmanje do 1 godine je naprosto neophodna, ali vanjske osobe nikako rodbine. Što se tiče ugroženosti muža(tj. uzeti nekoga ko je njemu u rodu), ne znam zašto, pa ja sam s njom doma nije on, ona ode dok je on na poslu :?

  15. #15
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Iskreno, ja o organizovanju pomoći nisam uopšte razmišljala dok momci nisu prohodali. Nespavanje, nacicavanje, hranjenje, uspavljivanje i sve ono što ide uz male bebe mi nije nikada padalo toliko teško kao činjenica da ih ima SVUDA. Ili sam ja u početku bila odmornija i ornija za 'maltretiranje' ali su oni stvarno najzahtevniji od prohodavanja pa tamo do 2.5 godine kad napokon krenu da prihvataju savete i ograničenja pa se može sve i svuda sa njima

    Kad su bili bebe jedino što je trebalo zaista odraditi jeste pobrinuti se za njih (što priznajem nije bilo baš lako uz Matijine 6-mesečne grčeve), skuvati ručak, popeglati i održavati dnevni boravak i kupatilo. Kad su prešli na pod uvelo se obavezno usisavanje i potiranje podova u CELOJ kući, obavezno rasklanjanje stvari koje deca ne trebaju da dohvate a moraju biti u blizini (daljinac, telefon, pegla...), počeli su da jedu papice pa je i garderobe bilo više za pranje, prale su se i igračke i glodalice, kolica...Počeli su da traže mogo više pažnje, da bolje interakuju samnom pa nije bilo slučajeva kao do tada da ih ostavim da leže a ja da perem suđe. Napokon su prohodali i više nije bilo predaha. Sve što bih trebala završiti u toku dana moglo se odraditi jedino kad spavaju a meni je, onako crknutoj od celodnevne jurnjave za njima, bilo samo do horizontale (i to solo ).

  16. #16
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Meni svekrva pomogne tako da skuha i uredi kuhinju osim vikendom. Sve ostalo radim ja. Zadnje vrijeme mm skuha navečer papicu. Nekako mi i nije za sada sve to veliki problem jer moji blizanci su još mali. Jedino što se ne stignem družiti sa starijim djetetom koliko sam prije. On se za sada dobro s time nosi, iako mi ponekad spočitne. No ubrzo će škola pa će par sati imati zanimaciju.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Ja sam s mojom svekrvom i mamom dogovorila to kuhanje, ali da kuhaju u svojoj kući i samo mi donesu hranu, a što je netko i spomenuo, pa ne treba mi ručak od predjela do deserta, a što se mene osobno tiče, mogu spremiti u hladnjak i jesti dva dana za redom istu hranu, pa neću od toga umrijeti...A što se čišćenja tiče, ma, uvijek se može uhvatiti koja minutica za usisati na brzinu ili pomesti ili u krajnjem slučaju vikendom muž odvede djecu u šetnju dok žena čisti npr.kupaonicu... Sve se može uskladiti Bože kako lupetam, a tko zna kako će mi biti kad se rode i kad to počnem proživljavati.

  18. #18
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Marice, nemoj barem u početku previše očekivati ni od djece ni od sebe, a ni od TM-a. Za sve vas bit će to nova situacija u kojoj se nikad niste bili i trebat će vam vremena da se upoznate i prilagodite jedni drugima. Vjeruj svom majčinskom instinktu i uvijek budi svjesna da muškarci nisu jednako spretni i mudri sa djecom, pa ćeš morati u početku pomoći suprugu da se snađe.
    Samo mudro i strpljivo, odmarat ćeš se kad ćeš god moći i sve će biti u redu!
    Kako djeca rastu postaju sve veća briga ali i veća radost, a i ti ćeš s vremenom vratiti snagu pa će ti biti lakše!


  19. #19
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    marice, slušaj savjete - svi su na mjestu!
    cure znaju šta govore.. smanjit očekivanja ni minimum i lagano...a dobro je da si organiziraš logistiku, to jedino pali.

    clumsy, onaj dio o "uvaljivanju" klinaca mi je jaaaako poznat.. ali moram na žalsot priznati da je s ovom novom generacijom i mm razvio zadivljujuće strategije izbjegavanja odgovornosti...npr. išulja se tiho iz dnevnog i ode malo leći, a ne kaže ništa to me najviše ljuti; ili ode na wc pa se ne vrati satima...već znam di je - zalego čovjek i nana.... a šta ćeš, i ja bih rado. ujutro kad završe s nacicavanjem u krevetu, kičmu ni ne osjećam kolko sam se zgužvala, malo bi se ispravila 10 minuta, ali nema šanse - tek tada kreće akcija, a prvi je zahtjev spriječiti ih da padnu s kreveta dok obojica jurišaju prema rubu - naravno, svaki na svoju stranu. kad se priberem i sjetim se da mi je lakše ustati nego bildat ruke loveći ih tako, onda se odvučem do dnevnog i krene dan...i opet ništa od mog odmora...

    svima i držite se!

  20. #20
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa
    [b]: ali moram na žalsot priznati da je s ovom novom generacijom i mm razvio zadivljujuće strategije izbjegavanja odgovornosti...npr. išulja se tiho iz dnevnog i ode malo leći, a ne kaže ništa to me najviše ljuti; ili ode na wc pa se ne vrati satima...već znam di je - zalego čovjek i nana....
    Naš je to naučio odmah ali ipak u ponašanju između vašeg tate i našeg tate ima velike razlike - naš tata ponosno i jasno izjavi da ide spavati nakon ručka ili videti se sa nekim prijateljem (obično umuva mogući posao koji će sklopiti sa njim ali od toga nikad ništa - ali neka, volim ja kad me drže za ćurku)

  21. #21
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Duplice, MM se ne išulja nego začori u boravku kraj klinaca u punom trku, TV-a i mene koja kuham i vičem na njih iz kuhinje da se smire jer će netko razbiti glavu, bradu, čeloooo.......
    E to je majstor eskiviranja!!!
    Kapa dole MM-u!!!!!!!!

    naš tata ponosno i jasno izjavi da ide spavati nakon ručka ili videti se sa nekim prijateljem (obično umuva mogući posao koji će sklopiti sa njim ali od toga nikad ništa - ali neka, volim ja kad me drže za ćurku)
    Poznatoooooooooooooooo!!!

  22. #22
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Off topic ali moram da napišem ...

    Nemam vozačku dozvolu i u auta se razumem onoliko koliko treba - da umem da ih otvorim i sednem na suvozačevo sedište. Dugo sam bila protiv polaganja vozačkog ispita ali sad sam rešila - krećem čim se deca adaptiraju na vrtić. Časovi nakon mog radnog vremena, obaveznih 40 i još 40 da utvrdim gradivo

    Pitate se ko će čuvati malce? Pa tata . Još ga nisam obavestila ali biće blagovremeno upućen u moje planove .

  23. #23
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa
    Duplice, MM se ne išulja nego začori u boravku kraj klinaca u punom trku, TV-a i mene koja kuham i vičem na njih iz kuhinje da se smire jer će netko razbiti glavu, bradu, čeloooo.......
    E to je majstor eskiviranja!!!
    Kapa dole MM-u!!!!!!!!

    Poznato! Nisam li tu opisala epizodu s kakicom? Ono kad sam im ujutro skinula mokre pelene i odem na wc i po čiste pelene, a mm ih kao čuva u dnevnom. Vratim se ja za minutu, a imam što i vidit! :shock: MM ćori na kauču i ni ne konta šta se zbiva, a dečki lijepo sjede na podu svi u kakici, kaka posvuda razmazana, i po njihovim rukama i nogama...
    Ja pitam Šta je sad to? A mm lagano otvara oči i ono, cool, veli: O, šta sam malo zaspao? I onda tek vidi veselja...

  24. #24
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Za krepat!!!
    Jesi li ga barem kaznila čišćenjem ili je i to eskivirao?!

  25. #25
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    O, naravno da je on čistio! Sad, kolko dobro - otom potom. Ali ja sam se igrala s dečkima u drugoj sobi dok on sredi vlastiti mess. Bez brige, tolko mi ipak još radi kliker.

  26. #26
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ma baš si prava! :D
    Šteta kaj si u drugoj županiji, mislim da bismo nas dvije kvalitetno kafenisale

  27. #27
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Sve se da dogovorit...a ionako uskoro planiramo do ZGa pa se javim...može kava u ZOO-u?

  28. #28
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Super, može, dapače bit će mi drago!!!
    Možda se pridruži još jkoja zagrebačka duplićka! :D

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Ovo s raznim metodama eskiviranja je duboko ukorijenjeno u um svakog muškarca pa tako i naših muževa. Još nisam čula drukčiju priču, ako netko ima, neka nam javi da se radujemo tuđoj sreći.
    Da me sad čitaju moje susjede!? Neki su mi dan toliko nahvalile muža kako je dobar i brižan otac. Ide s njima u šetnjicu ili idemo svi zajedno, presvlači, kupa, hrani, pere bočice,... Ja sam sretna zbog toga, ali to sam podrazumijevala pod "otac" kao što se i ja trudim biti majka poput moje mame. Ja u svojoj mami imam veliki uzor i stvarno bih htjela biti kao ona, ali znam da neću jer je ona dosta strpljivija od mene. Moj brat i ja smo dobro odgojeni i postali smo dobri ljudi. Tatu ne pamtim u epizodama odgoja i ne želim mojoj djeci takvo iskustvo. Djeca su zajednički "posao" mame i tate.
    Mi našeg tatu isto pustimo na te sastanke zbog "sklapanja posla", mislim da im je to omiljena isprika jer nam je taj novac zbilja potreban.

    Jučer smo na izletu upoznali prekrasne curice blizanke i njihovu stariju seku. Malene će sada 3 godine, a seka 5. Ponosna mama je izjavila kako ona želi sama odgajati djecu i raditi sve poslove oko njih. Ja ne znam iz kojih pobuda, ali stvarno me čudi jer na raspolaganju (prema njenoj priči ima i mamu i svekrvu)?!
    Njezinu je priču čula sveki koja je bila s njima pa nam se prišuljala i pitala me tko mi pomaže. Ja rekoh muž kad dođe s posla i malo svekrva, ali da žudim za svakodnevnom pomoći, a ona će: "Pametna žena! - moja snaha meni ne da ni da joj popeglam rublje!" :? Ja ostadoh u čudu. Skoro sam joj rekla da može doći k nama ako želi!
    No, svatko ma svoje veselje i svoje obiteljske odnose. Ja pomoć ne odbijam.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Cure koje imate tete čuvalice/ spremalice da li biste htjele napisati koliko ih plaćate mjesečno/ tjedno/ po satu?

  31. #31
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Da me sad čitaju moje susjede!? Neki su mi dan toliko nahvalile muža kako je dobar i brižan otac. Ide s njima u šetnjicu ili idemo svi zajedno, presvlači, kupa, hrani, pere bočice,... Ja sam sretna zbog toga, ali to sam podrazumijevala pod "otac" kao što se i ja trudim biti majka poput moje mame. Ja u svojoj mami imam veliki uzor i stvarno bih htjela biti kao ona, ali znam da neću jer je ona dosta strpljivija od mene. Moj brat i ja smo dobro odgojeni i postali smo dobri ljudi. Tatu ne pamtim u epizodama odgoja i ne želim mojoj djeci takvo iskustvo. Djeca su zajednički "posao" mame i tate.
    Eto upravo zbog toga što MM ipak pomaže oko djece kad ima snage nakon posla (radi desetak sati dnevno i eskivaže su hvala Bogu samo epizode), ne prigovaram mu, odnosno rijetko kad prigovaram (kad mi se previše skupi ). Susjedi (pogotovo susjede) stalno hvale MM-a koliko je on sa djecom po cesti, u šetnji, u igri, koliko ih uključuje u popravke oko kuće, a sve se to vidi na licima Stele i Svena kad vide da tatin auto juri niz cestu nakon posla. :D

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Evo i mene ja sam sa svojima sama odkada su se rodili,pošto nemam sreću da su bake blizu(otprilike 100 km od nas),muz radi i još uz to je često na putu!Moram priznati da mi je za sada ok,imamo svoju rutinu i nemam nekih većih problama.Spavaju cijelu noć od 21.00 do 7.30 i uz to dva dnevna spavanja po sat i pol do dva a nekada se ujutro zalomi da spavaju i 3 sata!I nekako kada nam dođu bake sve nam se nešto poremeti ali prođe izdržimo mi to pa opet po starom!Sad su 9 mjeseci,puzaju svuda,sestrica već i hoda uz rub stolića,kutne garniture,a brat samo šiba na sve 4!Za sada je sve ok,a kako će još biti ne znam,a kako god bude moramo izdržati!Držite se i uživajte u njima jer stvarno nekako vrijeme brzo prolazi

  33. #33
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Poludim kad nam se dan tako bez veze rastegne da ne stignemo ni van u šetnju po ulici a kamoli do grada. Ponekad se stvarno zna desiti da se rastežu sa doručkom, pa onda dok ja napravim najosnovnije po kući i pripremim za kuhanje ručka već dođe podne, pa su klinci totalna nervoza, gablec, pa dok se primire i zaspu (dok su budni ne mogu ništa po kući napraviti jer stalno bdijem obzirom da bi mogli ispasti iz krevetića a hahari su i stalno se vješaju po ogradicama od kreveta), pa onda dok spavaju ko luda kuham, vješam veš, pospremam, operem kupaonicu, prilegnem desetak minuta i onda se obično Sven probudi prvi, a Stela ponekad tek za sat i pol. Dakle ne mogu sa Svenom van jer onda Stela ostaje sama doma, a dok se ona probudi i razbudi, dok jede već je Sven nervozan, hoće gablec, pa dok ja ručam (oko 17h), pa dok se spremimo za van (eventualno), već je večer, kupanje, večera, priče, "mama ja bi se još igrao/la"......................................
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaa

  34. #34
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Samo cool, mama(sch) 8) Sve se da preživeti

    Ja kuvam samo vikendom za narednu sedmicu, peglam samo vikendom, kupaonicu pretrčim svakog dana a izdetaljišem vikendom, usisavam i potirem svakodnevno a svud se zavučem vikendom... Radnim danima operem suđe (uveče), pustim mašinu sa vešom, sredim njihove igračke da bih mogla da obrišem parket, usisam i cooliram :D

    Za neupućene, vikend=onih 1.5 do 3h kad oni spavaju u podne subotom i nedeljom, pod uslovom da nam nedeljom ne dolaze nikakvi gosti i da malci ne odluče da tog dana neće spavati - onda mi je kuća u haosu do narednog vikenda :/

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    i ja, sve dok nisam pocela raditi, nisam imala pomoc nikoga osim MM-a. obe bake su nam u drugim gradovima, pa nemozemo racunati na neku stalnu svakodnevnu pomoc. sve u svemu bilo je boljih i gorih dana. dana kada sam stvarno mislila da cu poluditi ako ne nadjem nekoga za svakodnevnu pomoc, barem sat-dva, ali i dana kad mi se cinilo da najbolje funkcioniramo kad smo sami i drzimo se ustaljenog reda. decki od samog pocetka nisu neki spavaci po danu, tako da nema puno dnevnog odmora. nazalost, financije nisu dozvoljavale da nekoga zista i nadjem za svakodnevnu pomoc, sve dok nisam pocela raditi, pa sam morala.
    MM-a zaista moram pohvaliti, jer zaista ne eskivira. jedini odmor mu je bio u par navrata kad sam ja bila s klincima kod mame u zd-u pa je on "tulumario" sam u stanu i naspavao se do mile volje.
    Mari, od kada radim imamo tetu cuvalicu koja cuva decke od 7.00-12.30 i placamo je 1800kn! zaduzenje joj je samo da ih u tom peridu cuva, presvuce i da im uzinu oko 10.30,11h, znaci oguli i pripremi voce. ne izlazi s njima vani u setnje jer mislim da je to ipak prezahtjevno, vec vrijeme provode u stanu! eto, nadam se da to pomaze!
    u svakom slucaju, nadji pomoc, ako ikako mozes, jer svakako dobro dodje sat-dva nekih drugih aktivnosti tijekom dana!


  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Talibasi, drago mi da te opet čitam. Hvala za info o plaćanju tete č.
    Kad ti dolaziš s posla kad je teta s njima do 12:30?
    Kad ja nekad počnem raditi, nema me do 16:30, a odlazim ujutro prije 6:30!? (Putujem 35 km u drugi grad).I uopće ne zarađujem neke velike novce MM zaradi 2000 kn više od mene bez ijednog prekovremenog sata i sa svim slobodnim subotama te 2 tjedna g.o. više od mene, kasnije odlazi i prije se vrati s posla. I jš mu ostane vremena da popodne nešto radi, a ja vrlo često imam prezentacije popodne. Znam to već odavno: moram mijenjati firmu. Nadam se da i hoću, ali sad su djeca prioritet.
    I kad smo već kod toga (iako ne prpada temi) da vas pitam kad ste ili se namjeravate vratiti na posao? Ja se ne vraćam kad dečki napune godinu dana. Kad ću? Ovisi o tome kako budem znala rastegnuti onih 1600 kn, odnosno koliko mm zaradi nakon posla, a ovisi i o tome koliko ću još izdržati izvan stvarnog svijeta .

  37. #37
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    imam pomoć od njihovog 2. mjeseca života (moja sestrična-bila s nama do njihove 1. godine), kad sam počela raditi (s 13. mjeseci) našla sam sittericu, i sad od travnja sittera, a od 03.09. curke kreću u vrtić....nadam se da će sve bit ok...ufffffff

  38. #38
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    A možda nam naknade i skoče na tih famoznih 3000...daj Bože! :D

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    vidiš, vidiš, to bi bilo super obzirom da ću i ja biti tri godine s njima doma.....dd di si to čula?

    pomoć.....imam je (hvala Bogu, jer ne znam di bi već inače bila )....prvi mjesec bila mama s menom,a nakon toga našla curu koja je kod nas od 8 do 16/16 i 30 (isto plaćam 1800,00 kn). mm dolazi oko 18 (promijenio posao i dolazi 1h kasnije nego do nedavno). svaki drugi treći dan mi uskače mama, kak se dogovorimo, tj. koliko puta je pozovem...dobro mi dođe da ih malo zabavlja, al više mi je njenih "savjeta" dosta i rado bi da je ne moram zvati :/. sitericu planiram imat dok čvrsto ne prohodaju sigurno, a nakon toga ćemo vidjeti...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    mari, i meni je drago da se opet citamo!
    ja ti radim na pola radnog vremena, odnosno od 8,00-11,30 (u vrtiću sam, pa je radno vrijeme 7 sati). iz kuće krećem u 7.15, a doma sam oko 12.30h, jer i ja putujem 30km. pocela sam raditi kad su decki imali 10,5 mjeseci i to samo zato sto je ovo bio posao na stalno, a ja sam cijelo vrijeme bila po nekim zamijenama i nezaposlena. od nove godine cu vjerovatno morati poceti raditi puno radno vrijeme, ali sad o tome jos nastojim ne razmisljati. doduse, do tada ce i decki biti malo veci, a nadam se, i prilagodjeni jaslicama pa ce biti lakse. naime, od sljedeceg ponedjeljka krecu u jaslice jer je teti cuvalici ipak previse mogucnost da ih cuva na puno radno vrijeme, a kako je u jaslicama uvijek strka i guzva nema sanse ugurati ih usred godine. tako smo na kraju zakljucili da krenu kad i svi, u devetom mjesecu.
    marci, i mene hvata nervoza, ali i sama znam da cesto vrtić zapravo pada teze roditeljima nego djeci. njima je tesko prvih tjedan, dva, a onda odjednom zavole tete i djecu i osjecaju se tu kao u drugoj kuci! barem vecina djece!

    dd, bruni, bojim se da ce te povecane naknade biti samo za nove mame duplice ili...?


  41. #41
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    a vidit ćemo... navodno za sve koje obuhvaća, ali otom-potom...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    a ja od danas nemam pomoć....teta čuvalica jutros slomila ruku :/ pa sad pod hitno moram nekog naći.....trenutno uskače mama, al ona radi, pa.......ak nekog znate, javite (živim u varaždinu)

  43. #43
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    bojim se da ce te povecane naknade biti samo za nove mame duplice ili...?
    I meni se čini da ćemo popuš..i.


    Moji klinci će, ako bude mjesta, u vrtić početkom 3.mjeseca 2008., da se prilagode do mog odlaska na posao, početkom travnja.
    Ako se ne oslobode mjesta, onda će moja mama doseliti kod nas do jeseni 2008. kad će regularno u vrtić.

  44. #44
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    kad će regularno u vrtić
    Djeca, ne moja mama.

  45. #45
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno


  46. #46

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    IMATE LI POMOC? Odgovaram STO MANJE TO BOLJE

    Kada sam se porodila moja majka je bila sa nama i nije joj naravno bilo tesko ni jednog trenutka da zrtvuje svoje vreme i privatan posao. To se naravno nije svidelo mojoj svekrvi, nije to ni sakrivala. Posle mesec i po dana majka mi je iz najbolje namere savetovala da probamo da zivimo malo sami, da se sami organizujemo i da onda po potrebi zovemo. I ona shvata sta znaci jedinstvo porodice i kolika je komocija ziveti bez roditelja. Vec osam godina ne zivim sa svojima. Probali i malo po malo naravno bolje se organizovali.

    Masina za sudove mi je desna ruka, prestala sam sve zivo da peglam, naravno, posklanjala po kuci sve sto je suvisno, da ne skuplja prasinu i pravi krs. Ko ponudi da posalje nesto kuvano, moze, moze. Zbog milion puta koskanja i prepiranja sa svekrvom prestala sam da pristajem na bilo kakvu njenu pomoc. Mnogo toga mogu sama!

    Mama mi dolazi jednom nedeljno vise da se vidimo i popricamo i dok je ona sa decom u setnji ja spremim hranu i kucu / sve se to moze za sat vremena. I svaki put kad odlazi kuci kaze da se sa nama odmori i preporodi. to je lepo. Tata mi dodje kad god ga pozovem ili kad ide kod mog brata. Zivimo u centru pa smo svima usput. On mi najvise prija. Povede decu u setnju, ja opet skuvam i raspremim, posle mu se prikljucim, zajedno se prosetamo onda kroz grad i izlozbe, i opet se lepo provedemo.

    Ma sad kad pisem, shvatam da ja uzivam sa decom. Onaj "prethodni" zivot je bio bas brz i stresan. Deca su blago i melem. Sta s njima moze biti tesko? Uvek su mi naporniji losi medjuljudski odnosi.

    A eskiviranje .... uh, uh. Ima povremeno i toga. Ni meni nije bas jasno kako mm moze da zaspi dok ih malo gleda... Ali, ja kazem zena kad se porodi ona dobija nadljudske, ovaj, nadmuske sposobnosti i onda od muskarca naravno ocekuje mnogo vise!

  47. #47
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    mici slažem se s tobom!!!

    ja sam svoju sveki prije zvala da mi dođe malo pomoći, međutim ona se navikla na to dolaženje tako da mi stan bio ko autobusna postaja!sad sam to malo skresala i sveki dođe samo kad je zovnem!malo je ljuta ali šta joj ja mogu!meni je lakše i LIPŠE kad sam SAMA SA SVOJIM MALENIM MUŠKARCIMA!!

    naravno u mami imam ogromnu pomoć i normalno da ću radije zvati nju nego sveki da dođe!

  48. #48
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Mici, pravo zboriš!
    Potvrđujem iz iskustva!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    meni, srecom, pomaze tata. on je dosta cool, ne pita i ne davi previse. samo se ponekad zakacimo jer je on malo crnjak i cim netko od klinaca ne polize tanjur, za njega, nije dobro jeo
    no, sad cemo kombinirat da jedan tjedan dodje sveki,a drugi tjedan ce biti on. to ce biti malo teze jer je ona lagano zaboravljivo, smotano, bedasta persona.
    trebat ce mi puno vise strpljena.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Ja se moram dovezati ovdje. Možda nas čita koja neudana trudnica koja bi mogla odustati od budućeg muža zbog persone koju zovemo svekrva. Nisu sve tako strašne., npr. moja.
    I moram to napisati jer je žena stvarno dobra, čak i previše. Uvijek svima ugađa, blaga je, tiha, nikoga ne ogovara. Obožava svoga muža, svoje sinove, a tek unuke!!! Ništa joj nije teško učiniti za njih.
    I uz nju takvu dobru, ipak više volim dan s mojom mamom koja nam, zbog bolesti, može puno manje fizički pomoći! To je normalno. Da je moja sveki imalo negativna, sigurno bih se osjećala, ponašala i pisala kao i mnoge od vas. Ona je imala nesreću da je s tri godine ostala bez mame, onda je dobila maćehu koja se fizički brinula za nju, ali bez ikakvog pokazivanja osjećaja bliskosti, onda je na red došla zločesta svekrva,..... i ona sad jednostavno ne želi da se itko osjeća loše kako se ona osjećala cijeli život. Ponekad mi bude žao što joj ne uzvraćam koliko je zaslužila. Ali, ja hvala dragom Bogu, imam svoju predivnu mamu i ne ostane mi vremena, a nemem ni potrebu s njom izmjenjivati takve teme. Da bar ona ima kćer, ni ne zna kako bi bla sretna.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •