Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Priručnici za odgoj trojki(blizanaca)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5

    Početno Priručnici za odgoj trojki(blizanaca)

    Pozdrav,

    kao buduća mama trojki zanima me ima li koja od vas iskustva sa specijaliziranim priručnicima za odgoj više djece?
    Amazon ima jako veliki izbor knjiga (npr. Raising Multiple Birth Children: A Parents' Survival Guide; Extreme Motherhood: The Triplet Diaries ) ali je vrlo teško odrediti jesu li upotrebljive.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    nisam se pouzdavala u knjige.
    sretno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    ni ja, meni sve to što piše na papiru nije izvedivo u mom životu..... :/

  4. #4
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Dok sam bila trudna nisam našla nikakvu odgovarajuću literaturu osim RODINOG foruma, a kad su se klinci rodili nisam stigla čitati nego sam se pouzdavala u svoj instinkt i zdrav razum.

    Sada imaju 2,5 godine i imam potrebu malo se educirati o odgoju djece te dobi, čisto da otprilike znam koja me iduća "faza" čeka

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    Odgoj trojki, tri male bebe odjednom..

    Skidam kapu i duboko se klanjam, svaka vam čast cure

  6. #6
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Nikakve knjige niti priručnici. Do godinu dana smo čak bili i bez interneta. Zdrav razum i nemerljiva majčinska ljubav i ništa više

  7. #7
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Dobro je educirati se, ali TROJKE??!! Treba ti prije svega obilje Božjeg blagoslova, vama svima puuuno strpljenja i ljubavi, a ostalo ćeš lako usput... na žalost, struka zna savjetovati "po shemi", a s blizancima, a pogotovo trojcima, nema te šeme ni principa koji bi bio iznad ovog principa: PREŽIVJETI! Zato se pozdaj prvo u majčinsko srce, drugo u dobru organizaciju, a tek onda u detalje vezane uz odgoj. Na žalost, kao i ja, ti si moraš reorganizirati prioritete - više nisu toliko bitni poticaji, velika fizička bliskost s djetetom i sve ono o čemu sanjaju buduće mamice... bitno je da stigneš odraditi sve osnovne potrebe I pritom ostaneš normalna i ti... već to je puno! Nisam negativna, nego realna. Bolje da smanjiš očekivanja u startu nego da padneš u depru...
    i ovako te čeka neizmjerno more roditeljskog zadovoljstva - a bogatija si od svih nas!

  8. #8
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Dobro je educirati se, ali TROJKE??!! Treba ti prije svega obilje Božjeg blagoslova, vama svima puuuno strpljenja i ljubavi, a ostalo ćeš lako usput... na žalost, struka zna savjetovati "po shemi", a s blizancima, a pogotovo trojcima, nema te šeme ni principa koji bi bio iznad ovog principa: PREŽIVJETI! Zato se pozdaj prvo u majčinsko srce, drugo u dobru organizaciju, a tek onda u detalje vezane uz odgoj. Na žalost, kao i ja, ti si moraš reorganizirati prioritete - više nisu toliko bitni poticaji, velika fizička bliskost s djetetom i sve ono o čemu sanjaju buduće mamice... bitno je da stigneš odraditi sve osnovne potrebe I pritom ostaneš normalna i ti... već to je puno! Nisam negativna, nego realna. Bolje da smanjiš očekivanja u startu nego da padneš u depru...
    i ovako te čeka neizmjerno more roditeljskog zadovoljstva - a bogatija si od svih nas!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    e ovo potpisujem od A do Ž

  10. #10
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    bruni,

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno


  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    bruni preslatki su ti, škicnula sam slike (za svakog po jedan poljubac)

    ps. moja starija se isto zove L

  13. #13
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Bruni, predivna su ti djeca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    hvala curke

  15. #15
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    Odgoj trojki, tri male bebe odjednom..

    Skidam kapu i duboko se klanjam, svaka vam čast cure

    potpisujem!

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Bruni, joj tak su medeni

  17. #17

    Početno Nema odoja po šabloni

    [img]
    Teško je odgajati djecu pomoću svih tih "pametnih" priručnika, tako da sam ih ja jako brzo spremila u ladicu i pokušala se pouzdati u svoje instikte te promatrati svoju djecu kao zasebne jedinke, a to je kao što same znate jako teško kad si na rubu snaga.[/img][/url]

  18. #18
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    http://razvojdjece.crolink.net/tekst.asp?kat=2&id=44
    konacno jedna knjiga na hrvatskom o blizancima
    od njih imam jako puno knjiga pa ne sumnjam da je i ova super, no nama doduse prekasno, mi smo s govorom gotovi, z. je prosla logopeda a l. je upravo u tretmanu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •