Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Doktor na trbuhu

  1. #1
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno Doktor na trbuhu

    Čitajući postove na više mjesta sam naletjela kako se cure žale da su im se doktor ili/i babica navalili na trbuh u vrijeme izgona. Meni je to najgori dio poroda, nisam ja to osjetila, ali sam zbog toga pukla ko lubenica. Drugo je kada žena tiska satima pa ne ide pa joj na taj način pomognu, meni je dijete izletilo u 2 napona, u samo 5 minuta i mislim da nije bilo potrebe za pritiskom. Zanimaju me iskustva cura kojim se to dogodilo, da li je itko prošao bez pucanja i epi, koliko im je trajao izgon, gdje su rodile (ja na Duhu, znam da je to nekada u Rijeci bilo skoro zabranjeno).

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    e upravo tako je i prošao moj prvi porod-beba u dva truda izletila van ko koštica a doktor nalego na trbuh-pa kak prsne trešnja ak je naglo stisneš tak sam i ja....

    drugi porod na SD tražila kontrolirano tiskanje, doc stajao pol metra od mene, babica masirala, tiskali pola sata-beba izlazila polaako (i to je teže) ali prošla sam s malecnim rezom

  3. #3
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    sveti duh
    babica na trbuhu
    cetiri sava

  4. #4
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Meni babica samo sto nije sjela na trbuh kad sam radjala i samo je ponavljala : IZLAZI LUKA !! SMJENA MI JE ZAVRSILA PRIJE 1h. Zamislite
    Al ja nisam nikako osijetila kad mi je gurala trbuh jer nakon naaaaj jacih tiskanja on nije htjeo vani.
    Na kraju sam imala 2 sava al po licu milion ispucalih kapilarica ili kako se to vec kaze.

  5. #5

    Početno

    Meni se doktorica bacala zadnjih pola sata za vrijeme svakog truda na trbuh i još vikala jer nisam mogla doć do zraka od njene težine da bi normalno tiskala...

    Ne do bog sijedeći put da mi to netko proba, mislim da će ih MM lansirat na drugi kraj prostorije...

  6. #6
    lidac2004

    Početno

    mislim da mi niko nije sjeo na trbuh :/
    malo je doktorica tiskala sa strane ali ni to se ne sjecam sa sigurnoscu,meni su misli bile samo na mom tiskanju

  7. #7
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    specijalizant mi je skakao po trubhu (valjda zato jer je musko, pa je jaci od babice) - ne samo da sam imala vilerov goblen od savova, nego i napuknuto rebro :/

  8. #8
    pipi

    Početno

    Meni su isto skakali na trbuh jer se valjda mali nije spustio dolje ali gore mi je bilo kad mi je babica poslije poroda luđački stiskala trbuh i tresla se koliko je stiskala a sve to da bi izašla posteljica .

    Neznam ni danas zašto su to radili jer je prošlo svega par minuta iza poroda, zašto nisu čekali da dobijem trud da posteljica izađe .

    Uglavnom ostao mi je jedan ovoj unutra ali sve se nakon desetak dana na moju sreću dobro završilo

  9. #9
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja vjerujem da trudnički trbuh djeluje onako bucmasti, ko neka igračka i da mami da ga stisneš a nešto iz njega izleti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Ja vjerujem da trudnički trbuh djeluje onako bucmasti, ko neka igračka i da mami da ga stisneš a nešto iz njega izleti.
    Da, pravi lijek za doktorovo/babičino zaigrano unutrašnje dijete!

    Baš jučer velim dragom da ima moju dozvolu nokautirati bilo koga tko mi se tokom poroda navali na trbuh ili počne cimati pupčanu vrpcu da bi posteljica čim prije izašla... Pa nek nas tuže! Mama mi je ispričala kako je dok je ona rađala u Petrovoj (prije 26 godina) doktor tokom poroda ošamario trudnicu koja ga je ugrizla za ruku jer joj je legao na trbuh!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Rodila na SD. Nakon pola sata neuspješnog tiskanja, doktor u posljednjih nekoliko trudova tiskao trbuh sam (uz moju slabašnu pomoć). I on se izmorio. Bila sam mu jaaako zahvalna.

  12. #12
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Uopće nemam pojma da li mi je netko bio na trbuhu. :/ Mislim da nije..ali rezana jesam...i pukla jesam...

  13. #13
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Meni je bio ugodjaj da mi skace po stomaku naaaakoooon duuugooog i jakog tiskanja. Da su htjeli sjesti i babica i doktor na stomak, ja se nebi bunila.

  14. #14
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Meni je doktorica pritiskala trbuh zato da bih sto prije rodila "da se moze naspavat". I sa time je zapocela vec kod prvog tiskanja. Trudovi su sve skupa od onih prvih pa do tada trajali tri sata - dakle ni govora o nekoj zurbi zbog moje ili djetetove iscrpljenosti. Bila sam zadnja rodilja u nocnoj smjeni...i to je izgleda bio moj preveliki grijeh. Babica se trudila i masirala medjicu (sve sam zvijezde vidjela), polijevala je toplom vodom, govorila da nece trebati rezati, da ce proci beba sama...ali ovoj kucketini doktorici se zurilo. Pored svih bolova koji prate izgon, ja sam jos bila sva u grcu od straha da ce to skakanje po stomaku ozlijediti i bebaca i mene. Bebac je prosao OK, a ja sam pukla do anusa i izgubila puno krvi. Jedva su me "skrpali".

  15. #15

    Početno

    babyblue, u kojoj bolnici?

  16. #16
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    U Merkuru, Anci. Doktorica je imala izrazito dalmatinski naglasak. Po tome sam je upamtila. Ime joj ne znam, nije imala nikakav bedz, plocicu s imenom, nista. Ni lijecnicku kutu, samo neku pamucnu majicu kratkih rukava. Muz je htio biti sa mnom, ali ga nisu pustili zbog guzve. Vjerojatno zato da bi se i mogli tako ponasati. Tko ce meni, neuracunljivoj rodilji, povjerovati kako su se zivotinjski odnosili od samog prijama do izlaska iz bolnice... Osim vas na Rodi
    I dobro Fortuna rece - pored sveg medicinskog osoblja, najljubaznija i prepuna topline i razumijevanja je bila cistacica.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Meni su pritisnuli trbuh i jako sam zahvalna jer je piš i ovako izašao ljubičast i trebalo ga je reanimirati. Porod mi je bio kratak, ali sam ostala bez trudova i snage i ikakve želje za tiskanjem.

  18. #18
    miffy

    Početno

    Fakat ste me nasmijale sa svojim opisima .
    Osim babyblue - pročitala sam danas nekoliko tvojih postova na različitim forumima i užasno mi je bilo čitati ih jer vidim da ti je zaista bilo teško na porodu i ne pamtiš ga kao nimalo lijepo iskustvo....na žalost ima i takvih ali o tome treba javno progovoriti da im ne pada više na pamet tako se ponašati..........drži se i čuvaj se i zapamti da tako ne mora biti slijedeći put i da ima zaista divnih doktora i babica.

    Kod prvog poroda u PEtrovoj doc mi je sjeo na trbuh ali na tome sam mu i zahvalna jer je porod trajao 17 h i bilo mi je već muka tako da mi je zaista pomogao, a naravno i rezali su me pod obavezno. Drugi porod sam bila u Sv. Duhu i tamo su se puno više trudili (masaža međice i disanje) i nisu me rezali, samo sam malo popucala ali ništa strašno, tako da mi je bio puno lakši oporavak.

  19. #19
    Eki

    Početno

    Doktorica se bacila na trbuh (nije bilo ništa strašno, ja sam ju gledala jel normalna i koji joj je), pukla ko lubenica i 2x rezana.

  20. #20
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Anči prvotno napisa
    Ne do bog sijedeći put da mi to netko proba, mislim da će ih MM lansirat na drugi kraj prostorije...
    Anci, ako ti muz bude stajao uz tebe, mislim da nikome nece nista na pamet pasti slicno!!

  21. #21
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    evo mene jos jednom.
    ovaj puta:
    sveti duh
    dvije babice na trbuhu ( jedna po jedna)
    bez rezanja i pucanja

  22. #22
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    miffy, dobro si skuzila moje postove. Tek ovdje se malo po malo pokusavam opustiti i napisati nesto o tome. Znam da ima divnih doktora i babica - takvi su mi bili na prvom porodu u Dubrovniku. Vjerojatno ima takvih i na Merkuru - cula sam ih "na djelu" dok sam nakon poroda cijeli dan lezala na krevetu na hodniku ispred boksova. Cula sam kako ohrabruju rodilje, govore im da ce uspjeti same. Suze bi mi krenule svaki put kada bih na kraju cula djecji plac i babicu kako vice "Bravoo". Znas sto sam ja cula nakon svih tih mucenja? Bebac je izletio, poceo plakati, a moja "draga" doktorica je opsovala i rekla "Ufff, sad ce opet krvarit... Gospodjo, zar ste morali toliko popucat?". Nisu mi niti pokazali bebaca, a kada sam se nagnula da ga vidim, opet su me ukorile - "Sta ga sad imate gledat, gledat cete ga cijeli zivot."

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj babyblue prvotno napisa
    "Sta ga sad imate gledat, gledat cete ga cijeli zivot."
    :shock: :shock: :shock:

  24. #24
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    babyblue, strasno :shock:
    meni dodje zaplakati kad citam kako ti je bilo

  25. #25
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    babyblue, grozno! :shock: pitam se o kojoj se doktorici radi - kakva sreća da nisam na nju naletila. totalno neprofesionalno ponašanje!

  26. #26
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Sveti Duh
    TRI babice na trbuhu (jedna od preko sto kila, garant)
    doslovno sam se raspolovila
    broj šavova mi nisu htjeli reći
    porod trajao 3,5 sata, šivanje 1,5 !

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Baby Blue tako mi je žao.

    Ja sam rodila u bolnici u Dubrovniku. Predivne babice i predivni dr. Ivanišin. Pri kraju se bebica zaustavila u porođajnom kanalu, a ja ga nisam mogla istiskati ni nakon više od 10 tiskanja, a oči su mi bile totalno krvave, pa je dr. pomogao, ali to nisam doživjela nimalo kao agresivni čin.

  28. #28
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    Sveti Duh
    TRI babice na trbuhu (jedna od preko sto kila, garant)
    -
    pretpostavljam da je ova bila i meni.
    prvo mi je bila jedna mlada, mrsava, al su onda poslale cistacicu da probudi ovu.
    kad je dosla- dobro da mi i zeludac nije izgurala van

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    70

    Početno

    i ja sam rodila u merkuru i isto imam grozno iskustvo. bilo je to prije skoro 15 mjeseci ali i sad me prodje ogrooomna jeza kad citam babyblue.
    nismo imale istu doktoricu jer je meni bio neki mladac, ali... na trbuh se navalio, pucanje cerviksa i svega što je moglo popucati, jedva me sašili (okupili su cijelu ekipu, uključujući anesteziolog i tri liječnika), otjerali muža u međuvremenu.
    a kad je mrva izasla nakon samo dva tiskanja nisu se udostojili reci niti da li je djevojcica ili djecak. nije da mi je bilo jako vazno (najvaznije je da je sve u redu), ali ipak je lijepo znati tad kad je vec gotovo. kad sam pitala koliku su joj ocjenu dali, pedijatrica me samo prostrijelila, kako mislite ocjenu? a niti to da li je sve u redu nisam mogla dobiti od njih. volim reći da mi nije bilo važno koliki joj je IQ u tom trenutku, ali da li ima sve prste i nos na mjestu sam ipak htjela znati.
    važno da je prošlo, ne ponovilo se :D

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Meni su na SD tako sjeli na trbuh da sam imala ogromni hematom. Dvojica su skakali po meni. :shock:

  31. #31
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    I meni se doc bacio na trbuh ali morao je jer se Jakobu glavica nije htjela zarotirati a padali su mu otkucaji. Ja sam popucala iznutra grozno a izvana su me "fino" zarezali do šupka. Također su me jedva skrpali bila je frka i panika jer sam jako krvarila. Najgore je bilo čuti kad je doc rekao prilikom šivanja "gospođo ne dižite križa borimo se za vaš život." MM se rastulio kad su me sašili jer je mislio da bu ostao bez mene. Ali doc je to dosta brzo obavio tako da su mi dali djetešce odmah na prsa i ja sam sve zaboravila.

  32. #32
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    I da nje bilo lijepo ni čuti doca kad je govorio "gospođo nemojte spavati" :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •